Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

No tak jak mówiłem - na razie wychodzi na to, że najtaniej jest [ chyba ] w weekendy. Mam większość zestawu wstępnie dobraną, pozostała właściwie tylko kwestia którą dokładnie kartę graficzną wybrać ... Wersji jest od groma, nawet jednego modelu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 17:36, Tyler_D napisał:

No tak jak mówiłem - na razie wychodzi na to, że najtaniej jest [ chyba ] w weekendy.
Mam większość zestawu wstępnie dobraną, pozostała właściwie tylko kwestia którą dokładnie
kartę graficzną wybrać ... Wersji jest od groma, nawet jednego modelu ...


Na twoim miejscu bym brał GTX760 od MSI, Gigabyte albo Asusa. Te firmy robią chyba najlepsze karty graficzne jeśli pod uwagę bierzemy temperatury i kulturę pracy, a nie samą wydajność.
Gdybym miał wybierać, to bym chyba wybrał Gigabyte:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-rev-2-0-gv-n760oc-2gd-546589/ 999 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 17:42, pawbuk napisał:

W tej cenie to raczej warto brać coś używanego - choćby GTX260 albo tańsze GTX460 :)


Uzywane odpada, za duzo sie naczytalem/nasluchalem jak to sie kupywalo uzywana karte, a potem sie okazywalo ze karta wyszla ledwo co z piekarnika i po 2 tyg znowu padla.
Tak jak wspomnialem wczesniej, chcialbym cos na poziomie 9800gtx, teraz chyba nie powinien to byc zbyt duzy wydatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowe karty to ja bym dołożyl trochę (40 zł) i kupił Radeona HD7750 :) Do 300 zł to chyba tylko Radeon HD6670.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 18:52, pawbuk napisał:

Jeśli chodzi o nowe karty to ja bym dołożyl trochę (40 zł) i kupił Radeona HD7750 :)
Do 300 zł to chyba tylko Radeon HD6670.


Zapomnialem wspomniec ze ma byc to gf :) Ale mimo wszystko dzieki za checi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to musi być GF to odpowiednikiem tego 9800 będzie +/- GT640.
Cenowo to jest jakieś 310-360zl zależnie jak trafisz.
Z droższych i zdecydowanie lepszych kart ekonomicznych od zielonych GTX650 lub GTX650ti.
Aczkolwiek to nie są karty gamingowe, ich zakup [tak jak i kart AMD z półki ekonomicznej] pod komputer do grania to chybiony strzał. Bo lepiej jest odłożyć kasę, dozbierać i kupić coś co już faktycznie wydajnościowo nie kuleje.

Karty od MAD już ci wypisali więc nie ma sensu się powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na PC Lab jesli zdecydujesz się na zakupy w morele.
Oni współpracują i na forum wiszą kody rabatowe dla userów PC Labu uprawniające [zależnie od aktualnej oferty bodajże] do zniżek lub darmowego montażu, wysyłki etc.
Wszystko jest w temacie zestawów komputerowych na ich forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzieki wszystkim za pomoc, napewno skorzystam z ktorejs podanej przez was propozycji, ale z ktorej to jeszcze sam nie wiem.
Mam za to kolejne pytanko. Jak bezpiecznie jest kupywanie uzywanych kart na allegro? Oprocz rzeczy oczywistych takich jak sprawdzenie sprzedawcy itp, na co zwracac uwage? Macie moze jakas rade w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2013 o 19:31, TigerXP napisał:

Mam za to kolejne pytanko. Jak bezpiecznie jest kupywanie uzywanych kart na allegro?
Oprocz rzeczy oczywistych takich jak sprawdzenie sprzedawcy itp, na co zwracac uwage?
Macie moze jakas rade w tym temacie.


Jedną - nie kupować na allegro.
Nie kupować używek, nie kupować "gotowych zestawów" [wyposażonych w najbardziej gówniane wersje procesorów i właśnie takie pseudo gamingowe karty jak GT620-630, gdzie za zestaw cwaniaki krzyczą jak za hi-endowy komp a wydajność to ponury żart, no i przeważnie dają tam cudne zasilacze które jak pożyją 6-12 miesięcy to można iść do kościoła dać na tace bo trzymała je opatrzność boska na tym świecie xD]

Kupowanie używek to zawsze jest loteria. Dam ci przykład. Mógł bym ci sprzedać swojego GTXa 260, jestem pewien, że pożyje jeszcze ładnych parę lat, ba korzystam z niego ciągle [jak wpadam do rodziców, bo tam stoi mój stary PC] i jestem pewien, że cały komp w którym ten GTX siedzi jeszcze ładnych parę lat posłuży. tylko co z tego ? Jak bym go sprzedał i kupującemu by padł ten GTX - zdziwił bym się, ale nie jest to niewykluczone.
Na używkę dostaniesz max 3mce gwarancji i to u ludzi bardzo pewnych swojego podzespołu, bo w 90% przypadków dostaniesz gwarancje rozruchowa - czytaj jeśli karta odpali przy 1szym uruchomieniu i zadziała to jest sprawna, jak przy kolejnym [np drugiego dnia] zdechnie - to masz kawałek elektronicznego szmelcu i XXX zł mniej w kieszeni.

Najlepiej poszperać na promocjach po sklepach, trafisz nowe karty w rozsądnej cenie.

Btw jest sezon letni, można relatywnie łatwo dorobić, jeśli masz 300zł to dozbieraj drugie tyle, mając budżet 500-600zł można luzem dostać np GTXa 650ti. Inna opcja to np GTX 460, cenowo tez jak dobrze poszuka to w okolicach 500zł dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2013 o 19:44, Pietro87 napisał:

Btw jest sezon letni, można relatywnie łatwo dorobić, jeśli masz 300zł to dozbieraj drugie
tyle, mając budżet 500-600zł można luzem dostać np GTXa 650ti. Inna opcja to np GTX 460,
cenowo tez jak dobrze poszuka to w okolicach 500zł dostanie.


No dobra, zalozmy ze bym dozbieral do tych 500 i zakupil GTX 460, tylko pytanie czy jest sens kupowac taka grafike do reszty podzespolow ktore posiadam?
Posiadam, procesor Athlon X2 5600, 4 gb geil ultra, zasilacz be quiet 450W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2013 o 20:54, TigerXP napisał:

No dobra, zalozmy ze bym dozbieral do tych 500 i zakupil GTX 460, tylko pytanie czy jest
sens kupowac taka grafike do reszty podzespolow ktore posiadam?
Posiadam, procesor Athlon X2 5600, 4 gb geil ultra, zasilacz be quiet 450W.



Sens zawsze jest, bo taka grafika w przyszłości może się przydać przy innym sprzęcie, jeśli nie jako główny układ to chociażby jako dedykowany akcelerator fizyki.


@Tyler_D

Postaram się ciebie jakoś złapać na gadulcu, używam go bardzo sporadycznie, dlatego ciężko mnie tam czasem zastać :)
Stety lub niestety - najprawdopodobniej jutro dopiero, bo dziś jestem poza domem a tu mam tylko smartfon jako jedyne urządzenie dające kontakt z netem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, rozjasniles mi sprawe. Mam jeszcze tylko jedno pytanko, od jakich producentow kupywac karty? Obecnie padajaca jest od evgi i szczerze powiedziawszy, mimo ze umiera, jestem z niej zadowolony. Jednak w sklepie w ktorym planuje zakupy teraz akurat nie ma produktow evgi, wiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam tez uważam EVGA za bardzo dobrą markę.
Aczkolwiek Gigabyte czy Zotac też są ok. MSI jak i ASUS również, tu naprawdę nie ma jakiś dramatów z kategorii - ten producent topowy a tamten dno totalne, więc raczej bez większych obaw. Aczkolwiek sam jak wybieram o ile mam możliwość to EVGA, jak nie to potem kolejno MSI, ASUS, Gigabyte.

EVGA produkuje karty bardzo solidne z przedłużoną gwarancją. ASUS i MSI maja bardzo solidne chłodzenia które pozwalają na OC [EVGA z kolei ma często w ofercie karty fabrycznie podkręcone, stabilnie i solidnie]


P.S.
Zastanawiam się jeszcze czy zasilacz uciągnie tego ewentualnego GTXa.. to jednak "tylko" 450W. 500-550 było by imho bardziej wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No spoko, aż tak się nie pali.

Swoją drogą jaką kartę mógłbyś mi polecić [ z moreli ]? Wcześniej padły propozycje GTX 760 [ tylko której? bo wersji jest sporo, cenowo też są rozbieżności ] oraz tej http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-rev-2-0-gv-n760oc-2gd-546589/. Co uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 02:46, NdysH napisał:

W podobnej sprawie zaraz pójdzie mail :) Mam nadzieje że pomożesz.


Sorka za spam, ale edycja nie działa, a gmail robi fochy nie wysyłając maili bo twierdzi iż twój mail (na gs podany) nie istnieje. Tak więc zadam jednak tutaj to pytanie.

Hej, mam pytanko jako że szykuje mi się wydatek w postaci Desktopa to chciałbym aby to były przemyślane wybory które nie nawalą po miesiącu czy roku, tak więc mam budżet około 3500zł na cały zestaw Buda + Monitor (Peryferia i system to osobna sprawa) i myślałem nad takim zestawem.

Płyta główna MSI B75MA-P45
Karta graficzna MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB DDR5
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3
Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM
Procesor Intel Core i5-3570, Quad Core, 3.40GHZ
Zasilacz SilentiumPC Deus G1 600W 80Plus Bronze
Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black
Napęd Samsung DVD-REC SAMSUNG SH-224BB
Monitor LED iiyama ProLite X2377HDS-B1

Ale może masz inny pomysł na tego pieca, myślę czy nie wymienić procka na tańszego i dorzucić tam GTX760, ale jeśli cena podejdzie w górę powiedzmy 200-300zł pozmieniany to nic się nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się