Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2013 o 02:55, NdysH napisał:

Ale może masz inny pomysł na tego pieca, myślę czy nie wymienić procka na tańszego i
dorzucić tam GTX760, ale jeśli cena podejdzie w górę powiedzmy 200-300zł pozmieniany
to nic się nie stanie :)


Jeśli można coś dodać to uważam że to dobry pomysł. Dziś proce są mocne i nie "starzeją" się tak szybko jak karty graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do czego ma być komputer? :)
Jeśli do gier, to rzeczywiście warto wymienić i5 3570 na i5 3350P i spróbować kupić GTX760 - w bardzo wielu grach największy ciężar bierze na siebie właśnie karta graficzna :)
W tym zestawie, który podałeś zmieniłbym pamięci na tańsze (pomiędzy 1333MHz, a 1600MHZ w praktyce nie ma różnicy, a zawsze będzie jakaś oszczędność). Reszta zestawu dobrana jest moim zdaniem dobrze (nie wypowiadam się w kwestii monitora, bo się na tym nie znam).
Zmiana procesora na tańszy da Ci mniej więcej 100 zł oszczędności, a GTX760 jest droższy od podanego przez Ciebie GTX660 o 250 zł, więc pewnie będziesz gdzieś musiał oszczędzić. Warto zastanowić się nad tańszym zasilaczem - Deus G1 500W też do tego zestawu wystarczy. Można też szukać oszczędności biorąc tańszą obudowę - choćby SilentiumPC Brutus M23 Pure Black.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Już mi się nie podoba, właśnie z powodu tego GTX660 nawet nie w wersji Ti!

Powiem tak - jeśli cena mogłaby podejść w górę o te 200-300 zł jak to ująłeś to z trudem bo z trudem ale da się wpakować nie GTX''a 760 a GTX770. Który jest już NAPRAWDĘ szybki.

Core i5 3350P
Gigabyte GA-B75M-D3H
8GB RAM
Seagate Barracuda 1TB
Asus DRW-24B5ST
GTX770 Palit
SilentiumPC Brutus M23 Pure Black
SilentiumPC Deus 500W

I za taką kombinację zapłacisz jakieś 3300-3400 zł zależnie od sklepu (w gralu widzę za 3374, na techplanet bądź morele powinno być z 30-40 mniej zostawiając nieco na monitor. Jeśli byłoby to za mało na jakiś sensowny to wsadzenie 4GB RAMu zamiast 8 zmniejszy koszt o kolejne 100 zł. Co sprawia że zostaje 500-600 zł na monitor po doliczeniu dodatkowych 300 zł.

Jeśli z kolei ograniczać nieco cenę - GTX670 Zotac AMP! - nieco szybszy od GTX760 ale też nieco droższy. Taki zestaw wychodzi o jakieś 200 zł taniej.

No i oczywiście GTX760. Zmniejsza cenę o kolejne 200 zł właśnie w okolice 2900 zł zostawiając 600 na monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... jak myślicie, czy zrobienie z całego, nowego dysku HDD 1 TB jednej partycji C na system, programy, Steam, Orgin, Uplay, itp. to dobry pomysł?
czy tak duża partycja nie będzie stanowiła problemu przy defragmentacji i czy nie będzie innych problemów?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zlozylem komputer, wszystko ok. chyba ale nie wiem gdzie podlaczyc ten SPEAKER, (Głosniczek tak?)
Plyta to B75MA-E33
Probowalem z instrukcji podlaczyc speaker ale cos nie dziala.
Moze nie potrzeba?

20130806184217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka - karta graficzna jest o wiele za mocna dla proca, więc trzeba zmienić proca, ale trzeba zostać przy płycie głównej jaka jest, tj. http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-S%20UCC/index.pl.asp
Grafika to Radeon 7850 HD, a proc, który rozważam to: http://allegro.pl/procesor-amd-phenom-ii-x6-1045t-3-2ghz-9mb-box-waw-i3421745018.html
Czy styknie, czy mogę może nawet znaleźć coś tańszego? 400zł zdecydowanie max, preferowalnie to bliżej 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 18:43, DesMonD__PL napisał:

Moze nie potrzeba?

Jak nie znasz kombinacji dźwięków jakie są wydawane podczas problemów ze sprzętem przy starcie kompa, to nie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 18:43, DesMonD__PL napisał:

Witam.
Zlozylem komputer, wszystko ok. chyba ale nie wiem gdzie podlaczyc ten SPEAKER, (Głosniczek
tak?)
Plyta to B75MA-E33
Probowalem z instrukcji podlaczyc speaker ale cos nie dziala.
Moze nie potrzeba?

Mi się wydaje, że to tutaj. Ale speaker nie jest potrzebny do normalnego użytkowania.

20130806214552

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ;)
Wiesz, podlaczalem w tamto miejsce juz, nawet zamienialem w tym speakerze miejsca tych kabelkow zgodnie z instrukcja ale i tak nic. Wiec nie przejmuje sie tym i zostawiam to w spokoju.
W sumie byl dolaczany do obudowy a nie plyty wiec nie potrzebuje go ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam, pisałem o tym w temacie o laptopach ale nikt tam chyba nie zagląda, więc pozwólcie, że tutaj napiszę to jeszcze raz.
Polecilibyście mi jakiegoś laptopa do 1500zł? A jeśli różnica w wydajności byłaby spora, to nawet do 1800zł.
Nie mam ogromnych wymagań, chciałbym zeby ''jakieś tam'' gierki mi działały na studiach, jak Skajrim, Diablo 3 czy Civ5 i zebym mogl w nie komfortowo pograć.

Dałoby się coś znaleźć? W neonecie jest HP 650 za 1299, ale nie wiem czy ten sprzęt spełniłby moje oczekiwania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przykład coś takiego?

Asus R503VD-SO268H W8

Dość dobry procesor, przyzwoita karta graficzna, Windows 8 w zestawie
Możesz popatrzeć też za Asusem K56CB-XO098. Seria 56 Asusa to bardzo dobre maszyny. Tu masz nowszy procesor (Intel 3gen, vs 2gen z poprzedniego modelu), lepsza grafika (740 vs. 610), ale z kolei brak systemu.

W razie gdyby ktoś krzyczał, że Asus to shit. Na każdego notebooka masz 24 miesiące gwarancji, więc co za różnica? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj ''komfortowo''.

Skyrim w niskich detalach i okolice 30-55 fps-ów? Da się.
Civ V w minimalnych żeby działał nieźle na początku ale lagował w ostatnich turach gry, o DX10 zapomnij - da się.
Diablo 3 - wysokie - da się.

To wtedy w tej kwocie się łatwo zmieścisz - np. Lenovo Essential G580 (Core i3 + GT635M), MSI XC610NF-285PL (Core i3 najnowszej generacji + GT645, swoją drogą naprawdę niezłe combo) czy też nowsze laptopy z GT740m na pokładzie (który wydajnościowo plasuje się mniej więcej między GT635 a GT645M). Ale jeśli oczekujesz czegoś więcej to będzie o to ciężko bo wydajność pozwalającą na komfortową grę w nowe tytuły oferują dopiero laptopy z GT650 i GTX660M na pokładzie a tych taniej niż za 2200 nie znajdziesz.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89900.0.html
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-645M.81544.0.html
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-635M.66979.0.html

Na dole masz wyniki testów z gier, sam zobacz czy cię zadowalają. Jeśli nie to pozostaje jeszcze:
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-660M.72057.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komfortowo - w miarę płynnie na średnich. Nie wiem, 25-30FPS?
Ten Lenovo G580 może być ciekawy, na PClabie głównie polecają Acer V3-571G, i polecają dopłacić i kupić właśnie tego notebooka, którego podałeś. Jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 18:42, zerohunter napisał:

Mam kartę jak w podpisie, jaki procek by się do tego przydał?


Przynajmniej Phenom II X4 965 jeśli nie chcesz zmieniać płyty głównej lub np Pentium G860 (lub jego nowszy odpowiednik) w przypadku Inteli :)
Jednak żeby zobaczyć wyraźną różnicę w grach musiałbyś kupić coś pokroju i3, bo Twój obecny procesor aż tak słaby nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 19:36, zerohunter napisał:

Ale wtedy musiałbym wymienić płytę i procka, czy coś jeszcze?


Do i3 i procesor i płytę główną :) Pamięci masz DDR3, więc by zostały :)
Do Phenoma X4 965 tylko procesor, ale moim zdaniem taka zmiana nie ma sensu - nie jest on aż tyle wydajniejszy od Twojego obecnego procka, żeby płacić 350 zł.
A jaki masz w ogóle budżet? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 15:20, zerohunter napisał:

Budżet mniej niż 700 zł, ale jakby było do czego dokładać to bym może coś jeszcze wyczarował.


Ideałem byłoby i5 3350P, ale łącznie z płytą główną by kosztowało ok 850 zł. Za mniej niż 700 zł da się spokojnie nabyć jakieś i3 z płytą główną, ale i5, ze względu na 4 rdzenie, jest znacznie bardziej przyszłościowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się