Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

ja mam GForce 7900 GT

Mam zamiar kupić 8800, obsługuje D 10 ale podobno działa on tylko na Viście więc nie wiem czy oplaca się kupować ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 17:53, re5pect napisał:

ja mam GForce 7900 GT

Mam zamiar kupić 8800, obsługuje D 10 ale podobno działa on tylko na Viście więc nie wiem czy
oplaca się kupować ???

Nie tylko na Viscie.Na XP też.Ale skoro ma DX10,a jeśli ty wolisz korzysztać z XP,to nie kupuj.Taka karta wystarczy ci na długo,ale jest droga(jak masz kasę to spoko).Za kilka mięsięcy wyjdzie karta 2x słabsza i 2x tańsza,nad nią może też pomyśl.A co do procka-no jak ty chcesz,ale wystarczy na pewien czas.Widać,że masz dużo kasy na upgrade kompa.
Ja mam też pytanie:chciałbym kupic procka Pentium 4 3.0Ghz.Czy się opłaca?Jaką do tego trzeba płytę główną?Jak możecie,to podajcie link.
Dotychczas mam:
P3 933Mhz
Płytę główną ABit SA6
Ncidia GeForce 2 MX 32 MB AGP.
256MB RAM SDRAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 18:33, Noobio napisał:

zamowilem se pamiec do kompa i mam pytanie czy jak ja wloze to trzeba bedzie reinstalowac system
zeby sprawnie dzialalo?

nie trzeba nic instalować, działa odrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 05.01.2007 o 18:34, pan m. napisał:

Ja mam też pytanie:chciałbym kupic procka Pentium 4 3.0Ghz.Czy się opłaca?Jaką do tego trzeba
płytę główną?Jak możecie,to podajcie link.

Co do pentium 4 to amd były od niego lepsze i tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 18:43, iro1979 napisał:

...
> Ja mam też pytanie:chciałbym kupic procka Pentium 4 3.0Ghz.Czy się opłaca?Jaką do tego
trzeba
> płytę główną?Jak możecie,to podajcie link.
Co do pentium 4 to amd były od niego lepsze i tańsze.

Ok,ale jakie AMD?Możesz podać linka?I co z płytą główną?Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Socket 939
Płyta gł. (nie wiem czy obsługuje procesory 2 rdzeniowe)
http://www.afgcomputers.pl/asus-a8ne-nforce4-ultra-sata-raid-p-2596.html
Procesor (odpowiednik P4 3000) (ten drugi jest szybszy i tańszy więc kup 3200+ ;P)
http://www.agito.pl/category/643
Pod nową podstawkę AM2 nie będę ci nic polecał bo jak już taki upgrade robić to lepiej intela zestaw kupić :).
Do tego co ci dałem linki możesz kupić inną płytę - ta jest dobra, ale poszukaj może jakiejś z socket 939 co napewno obsługuje procesory 2 rdzeniowe, wtedy będziesz mógł łatwo przesiąść się na coś lepszego małym kosztem (tylko procek).
PS: Ja mam kompa jak w opisie, sam się muszę dowiedzieć czy moja płyta obsługuje 2-rdzeniowce i jak tak to zmiana procka na 2x3800+ to minimum (teraz jeszcze dużo kosztują jaka dla mnie) + Radeona 1950 i mam mocnego kompa małym kosztem.
PS2: Procesory na socket 939 przestały być produkowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2007 o 18:45, pan m. napisał:

Ok,ale jakie AMD?Możesz podać linka?I co z płytą główną?Z góry dzięki.



http://sklep.benchmark.pl/katalog_2521.html
Jak masz DDR to s 939, i chyba takie masz...
Ale jak miałbyś DDR2 to s AM2
http://sklep.benchmark.pl/katalog_4665.html

ceny zbliżone, kup 3800+ tak czy inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 15:34, marian538 napisał:

CPU to skrót i oznacza procek. Ty masz Intela, a dlaczego musi być AMD?? Nie musi Ten P4 ci
wystarczy, po co zmieniać na AMD czyli jakiegoś Athlona 3800+ ?? To wiąże się z wymianą płyty
głównej a to są koszty.


Nie, nie chciałem wymieniać płyty głównej. Chciałem się upewnić czy nie będzie żadnych problemów z tym AMD.

Dnia 05.01.2007 o 15:34, marian538 napisał:

Masz złącze AGP, Grafe pasuje zmienić np ma X1600 albo X1650, to jak zostajemy przy ATI. Grafika
musi być wydajna, bo jak kupisz coś słabego to nie licz na zachwyty i komfortowe granie.


Sprawdziłem ceny i trochę za drogo... Mógłbyś polecić coś do granicy góra 250 zł.

Dnia 05.01.2007 o 15:34, marian538 napisał:

Min 1 GB, to naprawde do G3 min.

Ważne ile masz kasy na upgrade, to istotna sprawa. Od tego wszytko zależy. Jak masz kase to
możesz złożyć całkiem nowy sprzęt.


No właście. RAM + karta graf. trochę to dużo.
Chodziło mi barziej o typ (SD, DDR itp.), bo slyszałem że jest to uzależnione od procesora. Po prostu mają inne sloty i nie weszło by nawet do procesora...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 22:26, ziptofaf napisał:

> a jak się wogle podrasowuje :P ?
>

Uruchamiając komputer wciskasz klawisz DELETE. Jeżeli znasz jako tako angielski, to poszukaj
opcji podpisanej voltage, FSB. Wchodzisz tam i masz kilka wartości. Jedna z nich to właśnie
FSB (powinieneś mieć 266 MHZ).

Nigdzie tego nie moge znaleźć. widze mtylko napięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Pisałem wczoraj i miałem mały dylemat.Pytałem o to czy lepiej kupić ram czy kartę graficzną.A to
Nazwa mojej płyty głównej ECS KT600-A. Mam jeszcze jedno pytanie.Słyszeliście coś o Direct10?Słyszałem wiele plotek i nie wiem czy w nie wierzyć czy nie .Jeśli to prawda to znaczy że wyjdą nowe karty graficzne obsługujące Direct10.W takim wypadku lepiej kupić ram a potem zbierać na kartę.

20070105215824

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 22:10, Szop gracz napisał:

Cześć
Pisałem wczoraj i miałem mały dylemat.Pytałem o to czy lepiej kupić ram czy kartę graficzną.A
to
Nazwa mojej płyty głównej ECS KT600-A. Mam jeszcze jedno pytanie.Słyszeliście coś o Direct10?Słyszałem
wiele plotek i nie wiem czy w nie wierzyć czy nie .Jeśli to prawda to znaczy że wyjdą nowe
karty graficzne obsługujące Direct10.W takim wypadku lepiej kupić ram a potem zbierać na kartę.

karty obsługujące direct''a 10 już wyszły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 22:10, Szop gracz napisał:

Cześć
Pisałem wczoraj i miałem mały dylemat.Pytałem o to czy lepiej kupić ram czy kartę graficzną.A
to
Nazwa mojej płyty głównej ECS KT600-A. Mam jeszcze jedno pytanie.Słyszeliście coś o Direct10?Słyszałem
wiele plotek i nie wiem czy w nie wierzyć czy nie .Jeśli to prawda to znaczy że wyjdą nowe
karty graficzne obsługujące Direct10.W takim wypadku lepiej kupić ram a potem zbierać na kartę.


Narazie to te directX10 to jest najnowsza technologia dopiero w tym roku beda wprowadzac pozatym chyba ztego co wiem to nie na windows XP tylko w windows vista wiec to nie bierz raczej pod uwage jako upgrade do komputera ,ktory wlasnie posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano DX10 będzie tylko pod windows Vista :] i bardzo dobrze... :P trzeba się rozwijać, kto się nierozwija ten umiera ;) A tu taka mała ciekawostka... :

Nieoficjalne, orientacyjne ceny brutto:

Home Basic OEM 320 zł, BOX 975 zł, uaktualnienie 500 zł
Home Premium OEM 420 zł, BOX 1158 zł, uaktualnienie 779 zł
Business OEM 530 zł, BOX 1438 zł, uaktualnienie 970 zł
Ultimate OEM 720 zł, BOX 1926 zł, uaktualnienie 1269 zł

Ostateczne ceny mogą się różnić o +/- 10-15%.

Wersje "N" (bez odtwarzacza Windows Media Player) będą sprzedawane w tych samych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się