Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2013 o 17:33, Chester001 napisał:

i5 4570s 2.9 Ghz 65W - Tak chce ten ponieważ ma mniejsze TDP przez co zaoszczędze na
prądzie.. no i chyba nikt mi nie powie że jest mało wydajny ?!

Speedstep załatwi sprawę. Gdy jest nieużywany jego taktowanie spada do 800-1300mhz. wraz z napięciem do 0.7v-0.73v [sam mam zwykłego 4570] Jeszcze możesz w samym windowsie włączyć tryb oszczędny i procek nie przeskoczy chyba 1ghz nawet pod obciązeniem.

Dnia 18.09.2013 o 17:33, Chester001 napisał:

wd green 2 TB =- reszta oprogramowania

Poszukaj Blue jednak IMO. To parkowanie głowic jest straszne szczególnie jako drugi dysk.

Dnia 18.09.2013 o 17:33, Chester001 napisał:

asus hd 7850 direct cu II - tak chcę tą ponieważ jak na razie jest to najbardziej oszczędna
w prąd karta od AMD i dość wydajna.

Różnice w stosunku do GTX 660 są takie, że IMO lepiej sięgnąć po nvidię (wydajność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 17:50, Zgreed66 napisał:

> i5 4570s 2.9 Ghz 65W - Tak chce ten ponieważ ma mniejsze TDP przez co zaoszczędze
na
> prądzie.. no i chyba nikt mi nie powie że jest mało wydajny ?!
Speedstep załatwi sprawę. Gdy jest nieużywany jego taktowanie spada do 800-1300mhz. wraz
z napięciem do 0.7v-0.73v [sam mam zwykłego 4570] Jeszcze możesz w samym windowsie włączyć
tryb oszczędny i procek nie przeskoczy chyba 1ghz nawet pod obciązeniem.

> wd green 2 TB =- reszta oprogramowania
Poszukaj Blue jednak IMO. To parkowanie głowic jest straszne szczególnie jako drugi dysk.

poczytam, dzięki

Dnia 18.09.2013 o 17:50, Zgreed66 napisał:

> asus hd 7850 direct cu II - tak chcę tą ponieważ jak na razie jest to najbardziej
oszczędna
> w prąd karta od AMD i dość wydajna.
Różnice w stosunku do GTX 660 są takie, że IMO lepiej sięgnąć po nvidię (wydajność)

Tylko i wyłącznie AMD Radeon. Pewnie na grafe zdecyduje się 4 dni przed kupnem aby kupić najbardziej aktualną... no zresztą sam nie wiem.. jak to będzie na razie jest ta. W końcu do lutego to 5 miesięcy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha zapomniałem dopisać. Jak byś brał Haswella. Dolicz sobie dodatkowe chłodzenie. Np SilentiumPC Fera Pro.
Boxowy cooler jest tak żałosny, że nawet minuty wygrzewania w OCCT nie wytrzymuje :D

20130918192909

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 19:29, Zgreed66 napisał:

Acha zapomniałem dopisać. Jak byś brał Haswella. Dolicz sobie dodatkowe chłodzenie. Np
SilentiumPC Fera Pro.
Boxowy cooler jest tak żałosny, że nawet minuty wygrzewania w OCCT nie wytrzymuje :D

Nie przeczytałeś całej mojej specyfikacji.... :/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 19:57, Chester001 napisał:

Nie przeczytałeś całej mojej specyfikacji.... :/ ;)

Przeczytałem, ale jakoś mi ten Mugen z głowy wyleciał ;p
W każdym razie ostrzeżenie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są to syntetyczne testy. Takie temperatury jest trudno osiągnąć podczas normalnego użytkowania.
Poza tym sprawdz sobie napięcie procesora. Jeśli masz ustawione Auto w BIOSie to może być ono sporo zawyżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 23:11, Niewiernus napisał:

Są to syntetyczne testy. Takie temperatury jest trudno osiągnąć podczas normalnego użytkowania.

http://www.overclock.pl/articles/show/id/531,11,12,temperatury
http://blog.pclab.pl/opson/Haswelle.są.gorące.Temperatury.z.chłodzeniem.BOXowym.nie.nastrajają.optymistycznie,138
Niestety nie tylko ja tak mam :D
Ale faktycznie jak normalnie go używam to nic specjalnego się nie dzieje. Choć mało jeszcze konwertowałem.

Dnia 18.09.2013 o 23:11, Niewiernus napisał:

Poza tym sprawdz sobie napięcie procesora. Jeśli masz ustawione Auto w BIOSie to może
być ono sporo zawyżone.

Niecałe 1.2v Więc się łapie do standardowych wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze znam kaprysy Haswelli. Sam zamierzam nabyć jednego.
Możesz oskalpowac sobie IHSa i położyć lepszy smar.
Tak czy inaczej - syntetyki realna wartośc w aplikacjach użytkowych to dwie różne kwestie.
1,2 V to dużo. Procesory z odblokowywanym mnożnikiem przy takiej wartości mają 4,2-4,4GHZ( z lepszym batchem), a zazwyczaj do 1,3V kręci się. Dalejt o wdaje się duża zużycie. Nominalnie powinno być coś około 1V.

Ps. Zostaje jeszcze przesmarowanie proca lepszą pastą (choćby IC Diamond, MX-2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 01:43, Niewiernus napisał:

Możesz oskalpowac sobie IHSa i położyć lepszy smar.

Myślałem nad tym. Stwierdziłem, że oleję sprawę do wymiany chłodzenia.
A, że nie narzekam specjalnie to nie wiem kiedy ;d

Dnia 19.09.2013 o 01:43, Niewiernus napisał:

Tak czy inaczej - syntetyki realna wartośc w aplikacjach użytkowych to dwie różne kwestie.

Tak wiem ino.

Dnia 19.09.2013 o 01:43, Niewiernus napisał:

Nominalnie powinno być coś około 1V.

Myślałem o undervoltingu, ale coś mi świtało, że najzdrowszy nie jest.
Nie mniej wsadziłem jakieś "domyślne" 1.064v. Najwyższa zanotowana temperatura do tej pory 78stopni.
Jeszcze spróbuje do równego volta podlecieć.

Dnia 19.09.2013 o 01:43, Niewiernus napisał:

Ps. Zostaje jeszcze przesmarowanie proca lepszą pastą (choćby IC Diamond, MX-2)

Poczeka do wymiany chłodzenia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W undervoltingu nie ma nic złego. Najwyżej stracisz stabilność procesora. Dlatego za każdym razem jak obniżysz napięcie to co najmniej pół godziny katowania OCCT.

Ja mojego Phenoma ze stanardowych 1.35V zjechałem do 1.175V. Temperatury również zmalały o, bagatela, 20-25 stopni (sic!) w stresie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 13:45, Jackal-pl napisał:

Ja mojego Phenoma ze stanardowych 1.35V zjechałem do 1.175V. Temperatury również zmalały
o, bagatela, 20-25 stopni (sic!) w stresie!

Jakiś czas po tym jak napisałem posta zrobiłem przejazd na 1.0v. Ale niechciało mi się czekać więcej niz 25 min ;p

20130919140746

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 14:08, Zgreed66 napisał:

> Ja mojego Phenoma ze stanardowych 1.35V zjechałem do 1.175V. Temperatury również
zmalały
> o, bagatela, 20-25 stopni (sic!) w stresie!
Jakiś czas po tym jak napisałem posta zrobiłem przejazd na 1.0v. Ale niechciało mi się
czekać więcej niz 25 min ;p



Moim zdaniem tav temperatura jest nadal wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 14:34, maniekk napisał:

Czy Hitachi robiło lub robi jakieś monitory dla grafików?

Nie wydaje mi się, aczkolwiek mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie prośbę do znawców tematu.

Na początku przyszłego tygodnia będę miał rozmowę o pracę w jednym ze sklepów komputerowych.
Niestety jakiś czas temu ,,wypadłem z obiegu" i muszę się zorientować co się teraz na rynku dzieje.

Mógłby mi ktoś przybliżyć trochę temat procesorów, płyt głównych, ramu, kart graficznych? Najbardziej to interesuje mnie to co jest w tej chwili najbardziej opłacalne w zakupie, popularne, nowe itp.

Gdyby ktoś siedzący w temacie zechciał mi przybliżyć ten temat to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 18:43, Citkowsky napisał:

Mam pytanie prośbę do znawców tematu.

Na początku przyszłego tygodnia będę miał rozmowę o pracę w jednym ze sklepów komputerowych.
Niestety jakiś czas temu ,,wypadłem z obiegu" i muszę się zorientować co się teraz na
rynku dzieje.


No chłopie IT trzeba się interesować cały czas, skoro cię to nie kręci to może ta praca nie jest dla ciebie ? Skoro już nie patrzysz na nowości to co będzie jak dostaniesz prace ? nagłe przebudzenie i codzienna pielgrzymka do kilku www IT ? Nie wydaje mi się. A jak nawet to ile wytrzymasz ? Ja siedzę w elektronice, trzeba się interesować na bierząco a nie pytać na forach.

Taka moja rada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>........

interesowałem się cały czas dopóki nie zacząłem pracować.
Skąd wiesz, że mnie to nie kręci? Kręci tylko jak napisałem, wypadłem z obiegu.

Prosiłem o jakieś nakreślenie obecnych realiów no ale jak nie to nie;)

Aktualizuję ,,swoją bazę danych", że tak powiem ,,ręcznie" w takim razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To muszę Ci powiedzieć, że do ogarnięcia jest całkiem sporo :D Zresztą, rynek sprzętu elektronicznego cały czas cechuje się ciągłymi, szybkimi zmianami ;)
Jeśli chcesz wiedzieć jakie podzespoły są obecnie opłacalne, to zerknić sobie na polecane konfiguracje (np. na PurePC) - nie jest to może poradnik idealny (ze względu na współpracę z morele.net), ale daje ogólny obraz sytuacji na rynku. Wiadomo bowiem dobrze, że o ile w najtańszych zestawach komputerowych dobrze sobie radzę APU od AMD, to jak masz więcej kasy, to warto inwestować w Intele (poza dość specyficznymi zastosowaniami, gdzie liczy się szczególnie ilość rdzeni).
Więc na rynku procesorów:
- przede wszystkim wyszły niedawno nowe Haswelle z rodziny Pentium i Core i3. Jest to o tyle istotna informacja, że przy taniejących płytach głównych opartych o chipset B85 (chyba najtańsze płyty główne pod Haswelle) nowe procesory są znacznie bardziej opłacalne od starszych Ivy Bridge. Są wyraźnie wydajniejsze od swoich starszych braci i od konkurencji spod znaku AMD. Są też bardziej energooszczędne. Problemem jest jednak to, że się nie podkręcają.
- pojawiły się ostatnio procesory Ivy Bridge-E przeznaczone pod podstawkę LGA2011. Nie zrobiły żadnej rewolucji, dość słabo się podkręcają, a do tego sporo kosztują. Ale jak ktoś potrzebuje 6 rdzeni, mnóstwo pamięci podręcznej i najwyższej wydajności... W każdym razie w znacznej większości zastosowań wystarczy i7 4770K :)
- AMD wypuszcza kolejne procesory z rodziny Vishera, które mają rywalizować z i3. Jest coraz lepiej (w odniesieniu do tragicznych Buldożerów), ale nie można powiedzieć, że AMD wyprzedza Intela. Ich procesory można podkręcać, ale oznacza to również zakup lepszych płyt głównych i droższego systemu chłodzenia. Przy wzrastających w ten sposób kosztach warto dopłacić już do tańszych i5, czyli najbardziej uniwersalnych procesorów na rynku.
- AMD nadal promuje swoje APU z rodziny Richland (czyli procesory zintegrowane z kartą graficzną - a właściwie na odwrót :D ) i odnosi na tym polu dość spore sukcesy. Na APU można już pograć nawet w bardziej wymagające gry, choć oczywiście przed tym rozwiązaniem jeszcze daleka droga. Na razie często jest tak, że od dość drogich APU od AMD (choćby A10-6800K z Radeonem HD8670D za niecałe 600 zł) wydajniejszy może okazać się zestaw (za podobną cenę) taniego Pentium (choćby G2020) z Radeonem HD7750.
- od pewnego czasu najtańszym i5 był 3350P bez zintegrowanej karty graficznej. Kosztował natomiast 650 zł (teraz nawet 640 zł), więc jak ktoś chciał mieć te 4 pełne rdzenie, to warto było dopłacić. Przeznaczone do niego najtańsze płyty główne (chipset B75) potrafiły kosztować nawet poniżej 200 zł, więc jak na swoją wydajność był to dość tani zestaw. Jednak teraz, kiedy na rynku zadomowiły się już Haswelle, a ich ceny i ceny przeznaczonych do nich płyt głównych spadły, okazuje się, że po uwzględnieniu wskaźnika ceny do wydajności lepiej wypadają tańsze Haswelle (np. i5 4440 za 680 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 19:32, Chester001 napisał:

No chłopie IT trzeba się interesować cały czas

Kłopot w tym, że IT jest zbyt ogólnym określeniem. Teoretycznie masz tu wszystko, co jest związane z komputerami. Hardware, software. Naprawa, składanie, programowanie, tworzenie stron, administracja serwerami, zagadnienia sieciowe, wirtualizacja... Akurat jeżeli chodzi o składanie komputerów to można spokojnie wypaść z obiegu i jedynie odświeżyć sobie wiedzę z ostatnich kilku miesięcy, żeby być na bieżąco. Tutaj rynek zmienia się raczej szybko i nie ma co pamiętać poprzedniej generacji kart graficznych czy procesorów, bo w sklepach to najwyżej w serwisie się z nimi można spotkać, a tam po prostu wymienia się część na identyczną i też zaawansowana wiedza, jak jest z wydajnością w porównaniu z podzespołami 30 innych producentów jest zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się