Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jak duża jest różnica w wydajności w grach pomiędzy GTX 770 a GTX 780?
różnica w cenie w tańszych modelach obu kart to ponad 600 zł, czy ta ewentualna wyższa wydajność warta jest tej różnicy?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 13:49, lis_23 napisał:

Jak duża jest różnica w wydajności w grach pomiędzy GTX 770 a GTX 780?
różnica w cenie w tańszych modelach obu kart to ponad 600 zł, czy ta ewentualna wyższa
wydajność warta jest tej różnicy?.


Nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2013 o 13:50, pawbuk napisał:


Nie!


Heh, pytam gdyż jak widzę, że taki nowy CoD wymaga w zalecanych GTX 780 to aż się boję o gry z przyszłego roku ( w domyśle, Wiedźmin 3 ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:08, lis_23 napisał:

Heh, pytam gdyż jak widzę, że taki nowy CoD wymaga w zalecanych GTX 780 to aż się boję
o gry z przyszłego roku ( w domyśle, Wiedźmin 3 ;) ).


Daj spokój. Jest pewien, że te wymagania, to jedna wielka ściema. Silnik od Queka, lekko zmodyfikowany, a oni z takim czymś wyjeżdżają..ale w sumie pies musi coś jeść :D ( bej hejtu proszę :p ).
Wiadomo, że wymagania będą rosły z nową generacją, ale ja w te kompletnie nie uwierzę, dopóki nie zobaczę.
Tym bardziej, że wymagania nie mają kompletnie sensu.. procesor w minimalnych rozumiem, ale GTX 550ti , a z drugiej strony HD 5870 ?to kompletnie nie trzyma się kupy :)>.
Jedyne, co mnie cieszy to fakt, że owe produkcję wymagają w minimalnych 64Bit.
PS. I te 6GB ramu ? wtf >? ( oczywiście to są cały czas minimalne ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System 64 bit mam już od czasu Visty, więc mi on nie straszny, gorzej z niepodkręconym prockiem a te, których wymaga, min. " Watch Dog " to koszt ponad 2 tyś. zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:59, lis_23 napisał:

System 64 bit mam już od czasu Visty, więc mi on nie straszny, gorzej z niepodkręconym
prockiem a te, których wymaga, min. " Watch Dog " to koszt ponad 2 tyś. zł ...


O procesor nie masz się co martwić. W testach ( I5-2500) np: BF3, Bf4 beta, przegrywa ( z I7-3770) od 4-7FPS (różnica żadna ).
Możesz spokojnie go wykręcić do 4/4.5GHZ ( nie wiesz jak, daj komuś do zrobienia) i na pewno będziesz mieć spokój, chodź nie jest to potrzebne na ten moment.
Bardziej się martw o kartę graficzną i to ją wymień w najbliższym czasie, a procesor zostaw w spokoju :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 15:06, Bralo napisał:


O procesor nie masz się co martwić. W testach ( I5-2500) np: BF3, Bf4 beta, przegrywa
( z I7-3770) od 4-7FPS (różnica żadna ).
Możesz spokojnie go wykręcić do 4/4.5GHZ ( nie wiesz jak, daj komuś do zrobienia) i
na pewno będziesz mieć spokój, chodź nie jest to potrzebne na ten moment.
Bardziej się martw o kartę graficzną i to ją wymień w najbliższym czasie, a procesor
zostaw w spokoju :).


Problem w tym, że nikt nie chce mi tego procka podkręcać, każdy się boi ;)
a grafikę wymieniam w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy - w sumie to mógłbym to zrobić nawet dzisiaj ale czekam na te nowe Radki - choć i tak na 90% jestem pewien, że wezmę GeForca
obecnie mam odłożone 1100 zł na obudowę, wentylatory do budy, dysk twardy i myszkę, grafika będzie brana na raty a za obecną odzyskam ok. 500 zł
mam jeszcze pytanie: czy do tej obudowy warto pakować dodatkowe wentylatory u góry, czy będzie to przerost formy nad treścią?:
http://www.silentiumpc.com/gladius-x80-pure-black/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 15:16, lis_23 napisał:

Problem w tym, że nikt nie chce mi tego procka podkręcać, każdy się boi ;)

Nawet w serwisie komputerowym :)?. I tak daję radę, więc luzik masz.

Dnia 08.10.2013 o 15:16, lis_23 napisał:

a grafikę wymieniam w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy - w sumie to mógłbym to zrobić
nawet dzisiaj ale czekam na te nowe Radki - choć i tak na 90% jestem pewien, że wezmę
GeForca

Pojawiły się testy nowych radków i ciekawy jest Radeon R9 280X. Zwykła wersja jest tylko gorsza o 2-3FPS od GTX 770/680 oraz HD 7970 , a wersja Matrix oraz WindForce przewyższa jes o 2-3FPS. Kosztować ma 1150zł.

Dnia 08.10.2013 o 15:16, lis_23 napisał:

mam jeszcze pytanie: czy do tej obudowy warto pakować dodatkowe wentylatory u góry, czy
będzie to przerost formy nad treścią?:
http://www.silentiumpc.com/gladius-x80-pure-black/

Jeśli masz wszystkie temperatury w porządku, to nie ma sensu wkładać kolejnego wentylatora :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2013 o 15:27, Bralo napisał:

Nawet w serwisie komputerowym :)?. I tak daję radę, więc luzik masz.


Nawet w sklepie w którym kupowałem kompa, w serwisach nie pytałem.

Dnia 08.10.2013 o 15:27, Bralo napisał:

Jeśli masz wszystkie temperatury w porządku, to nie ma sensu wkładać kolejnego wentylatora
:).

To będzie nowa buda, cały komp będzie do niej przekładany z tej budy:
http://pclab.pl/art23476.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 15:37, Zgreed66 napisał:

> Pojawiły się testy nowych radków i ciekawy jest Radeon R9 280X.
Kotletyyyy...

Dało się zauważyć... ale jak będzie w przyzwoitej cenie, tańszy od jednej z wyżej wymienionych kart, to czemu by nie nabyć ? :).
Ale teraz specjalnie spojrzałem na ceny HD 7970 ( za 1000zł da radę dostać,morele.net) i zbytnio nowej karty nie opłacałoby się brać, ale od GF będzie tańszy, jeśli cena zostanie taka, jaką zapowiedzieli.
Ogólnie, to kto co woli :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:08, lis_23 napisał:

Heh, pytam gdyż jak widzę, że taki nowy CoD wymaga w zalecanych GTX 780 to aż się boję
o gry z przyszłego roku ( w domyśle, Wiedźmin 3 ;) ).


To może nową kartę kup za rok, a nie już teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z tą obudową?, przy przenoszeniu całego PC ta do niej warto zainwestować w te dodatkowe wentylatory? / w końcu to tylko ok. 30-40 zł za sztukę /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 17:20, lis_23 napisał:

A jak z tą obudową?, przy przenoszeniu całego PC ta do niej warto zainwestować w te dodatkowe
wentylatory? / w końcu to tylko ok. 30-40 zł za sztukę /.


Nie musisz inwestować w dodatkowe wetylatory, standardowe powinny wystarczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2013 o 17:26, pawbuk napisał:


Nie musisz inwestować w dodatkowe wetylatory, standardowe powinny wystarczyć ;)


Ale jeżeli koszt nie jest zbyt wysoki a wentylatory można wyłączyć / buda ma trzy przyciski regulacji, każdy na dwa wentylatory / to może warto zakupić?

ogólnie, chcę kupić obudowę;

http://www.silentiumpc.com/gladius-x80-pure-black/

jeden lub trzy wentylatory
dysk twardy HDD 1TB / SeaGate /
myszkę - na razie nie wiem jaką i skłaniam się ku Razer DeathAdder 3500 DPI
kartę grafiki - GeForce GTX 770
ewentualnie zasilacz, o ile mój obecny Chieftec nie da już rady
koszt przeniesienia części, czyszczenia, poskładania, wymiana past?, wgranie Windowsa, sterowników, itp.

mam na ten cel 1100 zł + grafika i ewentualnie zasilacz na raty i jak radzicie, czekać jeszcze?
od listopada idę do pracy i na początku grudnia mógłbym liczyć na dodatkowe ok. 900 zł ale nie wiem, czy ta kasa byłaby konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 17:43, lis_23 napisał:

Ale jeżeli koszt nie jest zbyt wysoki a wentylatory można wyłączyć / buda ma trzy przyciski
regulacji, każdy na dwa wentylatory / to może warto zakupić?


Jeśli już kupować jakieś wentylatory, to te najlepsze - a one niestety są drogie :D Dlatego na Twoim miejscu zostałbym przy tych trzech standardowych. Zbyt dużo wentylatorów generuje nadmierny hałas, nie obniża też temperatury w postępie arytmetycznym. Wiem, że masz fioła na punkcie temperatur, ale bez przesady - większość podzespółow jest przygotowana na to, że pracuje w wyższych temperaturach.

Dnia 08.10.2013 o 17:43, lis_23 napisał:


ogólnie, chcę kupić obudowę;

http://www.silentiumpc.com/gladius-x80-pure-black/


Myślę, że to dobry wybór :)

Dnia 08.10.2013 o 17:43, lis_23 napisał:


jeden lub trzy wentylatory
dysk twardy HDD 1TB / SeaGate /
myszkę - na razie nie wiem jaką i skłaniam się ku Razer DeathAdder 3500 DPI
kartę grafiki - GeForce GTX 770


Tu się jeszcze zastanów, czy nie poczekać do przyszłego roku - na razie wymaganie gier wzrastają, więc możliwe, że warto poczekać na premierę nextgenów.

Dnia 08.10.2013 o 17:43, lis_23 napisał:

ewentualnie zasilacz, o ile mój obecny Chieftec nie da już rady


Jeśli ma wystarczającą liczbę złączy, to spokojnie da radę. Do Twojej konfiguracji by wystarczyło markowe 500W.

Dnia 08.10.2013 o 17:43, lis_23 napisał:

koszt przeniesienia części, czyszczenia, poskładania, wymiana past?, wgranie Windowsa,
sterowników, itp.

mam na ten cel 1100 zł + grafika i ewentualnie zasilacz na raty i jak radzicie, czekać
jeszcze?


Ja bym spokojnie kupował wszystkie elementy oprócz karty graficznej, a z kartą poczekał do przyszłego roku. GTX570 to nadal stosunkowo mocna karta, na której 95% gier odpali w najwyższych ustawieniach ;)

Dnia 08.10.2013 o 17:43, lis_23 napisał:

od listopada idę do pracy i na początku grudnia mógłbym liczyć na dodatkowe ok. 900 zł
ale nie wiem, czy ta kasa byłaby konieczna.


Można ewentualnie pomyśleć nad dyskiem SSD za jakieś 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2013 o 18:06, pawbuk napisał:


Tu się jeszcze zastanów, czy nie poczekać do przyszłego roku - na razie wymaganie gier
wzrastają, więc możliwe, że warto poczekać na premierę nextgenów.

Aż tak długo czekać nie chcę ;) a karty powyżej dwóch tysięcy i tak raczej nie kupię - niedługo wychodzą nowe Radeony a na Ge Force trzeba by jeszcze długo poczekać.

Dnia 08.10.2013 o 18:06, pawbuk napisał:


Ja bym spokojnie kupował wszystkie elementy oprócz karty graficznej, a z kartą poczekał
do przyszłego roku. GTX570 to nadal stosunkowo mocna karta, na której 95% gier odpali
w najwyższych ustawieniach ;)

No, nie wiem, ostatnio stary Batman mi miejscami przycinał a nawet taki CoH 2 pokazuje mi, że osiągnąłem maksimum możliwości karty / ustawiłem wszystko na full i wyszło mi, że mam za słaby sprzęt a gra nie wygląda znacznie lepiej od jedynki /.

Dnia 08.10.2013 o 18:06, pawbuk napisał:

Można ewentualnie pomyśleć nad dyskiem SSD za jakieś 400 zł.

Nie, SDD nie chcę, są zbyt drogie i mają za małą pojemność - myślałem o dodaniu kolejnych 8 GB RAM - 260 zł ale to chyba, póki co, lekka przesada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest też taki, że ja sobie później sam grafiki nie wymienię, będę miał też problem ze zmianą sterowników pod GTX 570 na stery pod nowego GTXa lub Radeona, dlatego wolałbym wszystko załatwić za jednym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 19:48, lis_23 napisał:

Problem jest też taki, że ja sobie później sam grafiki nie wymienię, będę miał też problem
ze zmianą sterowników pod GTX 570 na stery pod nowego GTXa lub Radeona, dlatego wolałbym
wszystko załatwić za jednym razem.

Wymienisz spokojnie sam, to wcale nie jest trudne. Ja już wymieniałem stację dyskietek, napęd CD, zasilacz, płytę główną, kartę grafiki, dysk twardy i jakoś niczego nie udało mi się zepsuć. Tylko pamieci nie wymieniałem i procesora, a przekładałem ze starej płyty na nową. To i Ty to zrobisz. O sterowniki się nie martw, jeśli karta będzie tego samego producenta, to nawet nie będziesz musiał odinstalowywać starych, tylko zainstalować nowe, a te nowe same odinstalują stare i zainstalują się w ich miejsce.
Tylko pamiętaj, ze gniazdo karty graficznej zwykle ma na jednym koncu taką mała wajchę, którą trzeba przesunąć i dopiero wtedy można kartę wyjąć . Zasilania praktycznie też nie da się źle podłaczyć, więc nie będziesz miał problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2013 o 19:59, KrzysztofMarek napisał:

Wymienisz spokojnie sam, to wcale nie jest trudne. Ja już wymieniałem stację dyskietek,
napęd CD, zasilacz, płytę główną, kartę grafiki, dysk twardy i jakoś niczego nie udało
mi się zepsuć. Tylko pamieci nie wymieniałem i procesora, a przekładałem ze starej płyty
na nową. To i Ty to zrobisz. O sterowniki się nie martw, jeśli karta będzie tego samego
producenta, to nawet nie będziesz musiał odinstalowywać starych, tylko zainstalować nowe,
a te nowe same odinstalują stare i zainstalują się w ich miejsce.
Tylko pamiętaj, ze gniazdo karty graficznej zwykle ma na jednym koncu taką mała wajchę,
którą trzeba przesunąć i dopiero wtedy można kartę wyjąć . Zasilania praktycznie też
nie da się źle podłaczyć, więc nie będziesz miał problemu.


Wiesz, to nie jest robota dla mnie, ja się obawiam nawet otwierać boczną klapę od obudowy ;)
kolega, który zawsze miał GeForca i wcześniej wyciągał mi Radeona do czyszczenia, nie wie, jak wyciągnąć mojego GTX 570 i boi się spróbować, a co dopiero ja ;)
zresztą, i tak nie wiadomo, kiedy wyjdą nowe karty od Nvidii a, np. Dx11.2 nie jest mi do szczęścia potrzebny, gdyż W8 nie mam i nie zamierzam mieć, na pewno inne różnice też będą ale myślę, że taki GTX 770 wystarczy do komfortowej gry w FHD na jednym monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się