Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2013 o 13:28, Chlorofil napisał:

dokupić sobie kartę graficzną ? Obecnie mam procesorek z serii AMDA4 który to posiada
zintegrowaną kartę graficzną.

Możesz choć A4 nie są specjalnie wydajne. Komputer będize używać dokupionej, zamiast tej z procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 16:56, Zgreed66 napisał:

Możesz choć A4 nie są specjalnie wydajne. Komputer będize używać dokupionej, zamiast
tej z procesora.


Dokładnie. Czy odczuję różnicę grając na normalnej grafice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 18:24, Chlorofil napisał:

Dokładnie. Czy odczuję różnicę grając na normalnej grafice ?

Zależy jaką kartę graficzną dokupisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 18:24, Chlorofil napisał:

Dokładnie. Czy odczuję różnicę grając na normalnej grafice ?

Zależy co masz na myśli. A4 to zwykły dwurdzeniowy procek ze zintegrowaną grafiką (mój a6 przy ME3 się dusił)
Jak wpakujesz coś pokroju 9600GT/4850 to będzie lepiej, znacznie lepiej, ale znowu nie ma co od tego połączenia oczekiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:08, lis_23 napisał:

Heh, pytam gdyż jak widzę, że taki nowy CoD wymaga w zalecanych GTX 780 to aż się boję
o gry z przyszłego roku ( w domyśle, Wiedźmin 3 ;) ).

Oczu własnych nie masz ? Spójrz na gameplay gry a potem porównaj z grafiką w Crysisie 3 albo nowym BF4.
Nadal sądzisz że ta gra naprawdę będzie wymagała takiej karty ? Bo jeśli już to na pewno nie ze względu na grafikę tylko zwaloną optymalizację.
Poczekaj ten głupi miesiąc aż gra wyjdzie, i dopiero wtedy zastanawiaj się nad zmianą karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 18:33, Zgreed66 napisał:

> Dokładnie. Czy odczuję różnicę grając na normalnej grafice ?
Zależy co masz na myśli. A4 to zwykły dwurdzeniowy procek ze zintegrowaną grafiką (mój
a6 przy ME3 się dusił)
Jak wpakujesz coś pokroju 9600GT/4850 to będzie lepiej, znacznie lepiej, ale znowu nie
ma co od tego połączenia oczekiwać.


Dziwne... ja na A4 i tej integrze spokojnie grałem w ME3. Zresztą nieważne. Co możecie polecić do 300zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2013 o 18:42, Darkstar181 napisał:

Poczekaj ten głupi miesiąc aż gra wyjdzie, i dopiero wtedy zastanawiaj się nad zmianą
karty.


Tyle, że ja nie zamierzam grać w nowego CoDa / może kiedyś w promocji / chodziło mi tylko o to, czy nie jest to jakiś trend na przyszłość, gdzie wszystkie nowe produkcje będą miały takie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 18:56, lis_23 napisał:


> Poczekaj ten głupi miesiąc aż gra wyjdzie, i dopiero wtedy zastanawiaj się nad zmianą

> karty.

Tyle, że ja nie zamierzam grać w nowego CoDa / może kiedyś w promocji / chodziło mi tylko
o to, czy nie jest to jakiś trend na przyszłość, gdzie wszystkie nowe produkcje będą
miały takie wymagania.

Trendy to Ty możesz mieć w przypadku odzieży. Wymagania sprzętowe zależą od silnika gry i w jaki sposób został on w grze wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 18:56, lis_23 napisał:

/.../ > Tyle, że ja nie zamierzam grać w nowego CoDa / może kiedyś w promocji / chodziło mi tylko
o to, czy nie jest to jakiś trend na przyszłość, gdzie wszystkie nowe produkcje będą
miały takie wymagania.

Odnoszę wrażenie, wybacz mi to określenie, że dostałeś biegunki zakupowej.
Twój komputer daje, albo powinien sobie dawać radę w większości przypadków, a Ty pragniesz mieć coś super, hiper, ultra wypasionego. Owszem, wypasony komputer warto kupić, ale nie częściej, niż raz na 5-7 lat. Ja planuję zakup komputera, ale zważ, że mam Core 2 Duo E8500, który dzisiaj jeszcze starcza, tyle, że zmieniłem kartę graficzną z Radeona 3870 na GF GTX 460. I jeszcze w znakomitej większości przypadków starcza. A ja mam własne pieniądze i odłożone na komputer od dawna i mógłbyk nowy kupić choćby dzisiaj. Skoro ja się nie śpieszę aż tak bardzo, to dlaczego Tobie tak zależy na nowościach? Tym bardziej, ze sam w komputerze boisz się zrobić cokolwiek?
Poczekasz trochę i to, co dzisiaj jest drogie, za parę miesięcy będzie w cenie już akceptowalnej. Nic nie zmusza Cię do pośpiechu, weź sobie na wstrzymanie, conajmniej na rok. I Ty będziesz miał więcej pieniedzy i to co dzisiaj chcesz kupić będzie tańsze, wreszcie będą już części wydajniejsze niż dzisiaj. Naprawdę, nie ma co się wyrywać, to, ze ktoś wciska Ci na siłę nowości, to przecież tylko marketing. Bo to producentom potrzebne są Twoje pieniądze, a Ty nie musisz ulegać żadnej presji. Popatrz, Nawet Microsoft przegrał z konsumentami z Vistą, przegrywa z Win* i MUSI dostosować się do wymagań klientów. A producenci podzespołów komputerowych są pod większą presją, tam jest konkurencja, przynajmniej jest jeszcze konkurencja.
Zresztą, rób jak chcesz, ja posumuję to krótko: na Twoim miejscu poczekałbym rok i wtedy zobaczył co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 18:48, Chlorofil napisał:

Dziwne... ja na A4 i tej integrze spokojnie grałem w ME3.

Ja też, ale po obniżeniu detali itd

Dnia 09.10.2013 o 18:48, Chlorofil napisał:

Zresztą nieważne. Co możecie polecić do 300zł ?

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gf-gtx-550ti-1024mb-ddr5-192b-d-h-pci-e-gv-n550d5-1gi-442055/
Choć 320zł bez przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, gdybym miał " biegunkę zakupową " to zakupów dokonałbym już w sierpniu ( od sierpnia mam odłożoną kasę ) ;)
chcę po prostu załatwić wszystko za jednym zamachem, nie chcę nosić kompa do sklepu po każdą część osobno i chciałbym wymienić obudowę, dysk i grafikę na raz, żeby mieć już " świeżego " PC ta
najbardziej obawiam się " Wiedźmina 3 " bo on na pewno nie będzie wyglądał tak przeciętnie, jak " Skyrim " w dniu premiery - i do tego czasu mamy jeszcze rok to z moją obecną grafiką nie gra się już tak komfortowo, skoro ciął mi się trochę " Batman Arkham Asylum " a " Company of Heores 2 " tak mi eksploatuje kompa, że boję się w nią grać, wolałbym wiedzieć, że wszystko jest ok bo jest nowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 19:48, lis_23 napisał:

/.../> najbardziej obawiam się " Wiedźmina 3 " bo on na pewno nie będzie wyglądał tak przeciętnie,
jak " Skyrim " w dniu premiery - i do tego czasu mamy jeszcze rok to z moją obecną grafiką /.../

Ja już zamówiłem Wiedźmina w sklepie gram.pl. Przewidywany termin dostawy - koniec grudnia przyszłego roku. No to poczekaj - z tym, co masz w tej chwili, mozesz spokojnie poczekać rok. Ale: Twoje pieniądze, Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe, żeby Twój komp nie dawał sobie rady z Batmanem AA, czy z CoH2 :D Ty sobie tylko wmawiasz, że nie daje rady, bo temperatura karty podskoczyła do 70 stopni :D Na tym co masz spokojnie przejedziesz jeszcze z rok czasu, wyjdą nowe konsole, wymagania się jakoś unormują i będziesz mial więcej informacji potrzebnych do kupna nowego kompa :D A jednocześnie poćwiczysz cierpliwość, co jest cenną umiejętnością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 20:29, pawbuk napisał:

Nie jest możliwe, żeby Twój komp nie dawał sobie rady z Batmanem AA, czy z CoH2 :D Ty
sobie tylko wmawiasz, że nie daje rady, bo temperatura karty podskoczyła do 70 stopni
:D Na tym co masz spokojnie przejedziesz jeszcze z rok czasu, wyjdą nowe konsole, wymagania
się jakoś unormują i będziesz mial więcej informacji potrzebnych do kupna nowego kompa
:D A jednocześnie poćwiczysz cierpliwość, co jest cenną umiejętnością :D

Batman mi przycinał, a w etapach platformowych Stracha na Wróble, klatkował
CoH nie ciął ale jak dałem ustawienia na full to wyszło mi, że komputer nie spełnia wymagań ( choć gra działała płynnie ) + temperatura ponad 80 stopni w stresie, zasilacz b. gorący i wentylator z tyłu budy kręcił na maxa
na dodatek, przy wielu grach po wyjściu z gry na pulpit mam komunikat o tym, czy chcę zmienić schemat kolorów systemu windows aby zachować płynność, czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 20:36, lis_23 napisał:

Batman mi przycinał, a w etapach platformowych Stracha na Wróble, klatkował


Może to jakieś problemy z oprogramowaniem? :) Ja nie pamiętam, żebym miał jakiekolwiek problemy z Batmanem, a grałem w niego jeszcze na starym procesorze :)

Dnia 09.10.2013 o 20:36, lis_23 napisał:

CoH nie ciął ale jak dałem ustawienia na full to wyszło mi, że komputer nie spełnia wymagań
( choć gra działała płynnie ) + temperatura ponad 80 stopni w stresie, zasilacz b. gorący
i wentylator z tyłu budy kręcił na maxa


Temperatura czego? Karty graficznej? Przy jakiej temperaturze otoczenia? Zasilacz masz u dołu czy u góry?

Dnia 09.10.2013 o 20:36, lis_23 napisał:

na dodatek, przy wielu grach po wyjściu z gry na pulpit mam komunikat o tym, czy chcę
zmienić schemat kolorów systemu windows aby zachować płynność, czy coś takiego.


Też mam coś takiego i to zwyczajnie ignoruję :D Zazwyczaj mam coś takiego po wyjściu z BF3, a gra mi chodzi płynnie na Ultra detalach i w FHD. Zbyt panikujesz :D Moja stara karta potrafiła osiągnąć ponad 100 stopni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 20:41, pawbuk napisał:


Może to jakieś problemy z oprogramowaniem? :) Ja nie pamiętam, żebym miał jakiekolwiek
problemy z Batmanem, a grałem w niego jeszcze na starym procesorze :)

Ja grałem jeszcze na Radeonie 4870 w 2009 i nie miałem takowych problemów ...

Dnia 09.10.2013 o 20:41, pawbuk napisał:


Temperatura czego? Karty graficznej? Przy jakiej temperaturze otoczenia? Zasilacz masz
u dołu czy u góry?

Temperatura karty graficznej po pół godzinnej grze
lipiec, upały
zasilacz mam u góry, obok wylotowego wentylatora

Dnia 09.10.2013 o 20:41, pawbuk napisał:


Też mam coś takiego i to zwyczajnie ignoruję :D Zazwyczaj mam coś takiego po wyjściu
z BF3, a gra mi chodzi płynnie na Ultra detalach i w FHD. Zbyt panikujesz :D Moja stara
karta potrafiła osiągnąć ponad 100 stopni :D

Mój stary Radeon miał 109 stopni w FEAR 2 ;), to była dopiero tragedia z tą grą

szkoda, ze nie znam nikogo, kto by się na sprzęcie znał i kto mógłby mi w czymś pomóc, doradzić - mieszkam na Śląsku, niedaleko Katowic , jakby ktoś mieszkał niedaleko to zapraszam na maila lub Skype;a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 20:53, lis_23 napisał:

Ja grałem jeszcze na Radeonie 4870 w 2009 i nie miałem takowych problemów ...

Być może wina konkretnej wersji sterowników - to się czasami zdarza :) Skoro gra lepiej działa na słabszej karcie...

Dnia 09.10.2013 o 20:53, lis_23 napisał:

Temperatura karty graficznej po pół godzinnej grze
lipiec, upały
zasilacz mam u góry, obok wylotowego wentylatora


Upały wszystko tłumaczą, więc ja bym się nie przejmował. Jeśli temperatura na zewnątrz dochodzi do 35 stopni to nie ma co się dziwić, że chłodzenie nie daje rady :D A zasilacz nagrzewa się przez to, że jest umieszczony na górze - chłodzi się gorącym powietrzem znad procesora :D

Dnia 09.10.2013 o 20:53, lis_23 napisał:

szkoda, ze nie znam nikogo, kto by się na sprzęcie znał i kto mógłby mi w czymś pomóc,
doradzić - mieszkam na Śląsku, niedaleko Katowic , jakby ktoś mieszkał niedaleko to zapraszam
na maila lub Skype;a ;)


No to przecież na forum Ci wszyscy doradzają :D Ja akurat mieszkam w Krakowie, więc niedaleko, ale też nie blisko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2013 o 21:13, pawbuk napisał:

>
Być może wina konkretnej wersji sterowników - to się czasami zdarza :) Skoro gra lepiej
działa na słabszej karcie...

Działała, bo już tej karty nie mam od dwóch lat ;)

Dnia 09.10.2013 o 21:13, pawbuk napisał:

Upały wszystko tłumaczą, więc ja bym się nie przejmował. Jeśli temperatura na zewnątrz
dochodzi do 35 stopni to nie ma co się dziwić, że chłodzenie nie daje rady :D A zasilacz
nagrzewa się przez to, że jest umieszczony na górze - chłodzi się gorącym powietrzem
znad procesora :D

Ostatnio ktoś tu pisał, że teraz na GTX 770 też ma w CoH 2 86 stopni na grafie, wiec to może być przypadłość tej gry
co do zasilacza to m.in. dlatego chcę zmienić obudowę
a co do grafiki to mam przeczucie, że przez ostatnie 15 miesięcy / bo tyle czasu minęło od jej czyszczenia / zapchała się nieco kurzem i paprochami ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 21:27, lis_23 napisał:

Ostatnio ktoś tu pisał, że teraz na GTX 770 też ma w CoH 2 86 stopni na grafie, wiec
to może być przypadłość tej gry
co do zasilacza to m.in. dlatego chcę zmienić obudowę
a co do grafiki to mam przeczucie, że przez ostatnie 15 miesięcy / bo tyle czasu minęło
od jej czyszczenia / zapchała się nieco kurzem i paprochami ...


Co jakiś czas warto przedmuchać kartę graficzną i odkurzyć nieco wnętrze :) Ale to możesz spokojnie sam zrobić, nie wymaga to żadnych umiejętności. Najlepiej kupić sprężone powietrze, ale równie dobrze możesz dmuchnąć na kartę graficzną ;) Jedyne co musisz zrobić to odłączyć komputer od prądu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się