Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2013 o 18:21, Chester001 napisał:

Przede wszystkim czas dostępu cl7 oraz pojemność 16GB. pod i5 haswell. i nowegio radeona
r9 270.

Jak ci nvidia nie przeszkadza, to bym się w nią ładował.
Co do ramu, to szkoda, że żadnej gry nie wrzucili ;d
http://www.anandtech.com/show/7364/memory-scaling-on-haswell/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie jeszcze myślę tak:
jeżeli teraz zakupię GTXa 770 to za mojego obecnego GTXa 570 dostanę ok. 500 zł i ten nowy GTX będzie mnie kosztował ok. 1300 zł, a za rok już takich pieniędzy nie dostanę, a jak on / 770 / nie wystarczy za rok to go sprzedam i zakupię coś mocniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2013 o 21:58, pawbuk napisał:

> Przede wszystkim czas dostępu cl7 oraz pojemność 16GB. pod i5 haswell. i nowegio
radeona
> r9 270.

O ile 16 GB rzeczywiście warto już teraz, od razu, zakupić, to różnica między popularnym
CL9, a CL7 w wydajności będzie znikoma ;) Ale jeśli cena Ci nie przeszkadza, to bierz
- znana firma, a same radiatory bardzo efektowne ;)

Z linku który dał kolega niżej... chyba wezne jednak cl9. Rzeczywiście nie ma różnicy aż znacznej, kolega z pracy mówił to samo. Za rok będzie ddr4 wiec ddr 3 zdrożeje wiec kupię ile się da... a jak za kilka lat będę sprzedawać to i może jeszcze wyjdę na plus przy sprzedaży ramu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2013 o 22:02, Zgreed66 napisał:

> Przede wszystkim czas dostępu cl7 oraz pojemność 16GB. pod i5 haswell. i nowegio
radeona
> r9 270.
Jak ci nvidia nie przeszkadza, to bym się w nią ładował.
Co do ramu, to szkoda, że żadnej gry nie wrzucili ;d
http://www.anandtech.com/show/7364/memory-scaling-on-haswell/3


Dzięki za link. Naprawdę daje do myślenia. Zobaczę jeszcze raz ceny i chyba będę celował w cl9 ... cl11 ? Zobacyzmy cenowo.Absolutnie nie NV. Już i tak stękam jak pomyśle sobie o tym i5 ( że intel). Grafa będzie od AMD. Równowaga musi być :) Teraz są takie fajne grafy r9 270x do stycznia ładnie mi cena spadnie i jak znalazł... na zimowe wieczory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 14:38, Chlorofil napisał:

Zacząłem się tylko coś martwić. Zamawiał ktoś jakiś komponent do komputera na tej stronie
? I nie jestem pewien czy w pudełku znajduje się adapter VGA.

Nie zamawiałem. Jednak w załączonym wyposażeniu jest napisane, że dali płytę i adapter DVI-VGA.

@UP Jak tam uważasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 14:53, lis_23 napisał:

Ja sobie jeszcze myślę tak:
jeżeli teraz zakupię GTXa 770 to za mojego obecnego GTXa 570 dostanę ok. 500 zł i ten
nowy GTX będzie mnie kosztował ok. 1300 zł, a za rok już takich pieniędzy nie dostanę,
a jak on / 770 / nie wystarczy za rok to go sprzedam i zakupię coś mocniejszego.

Kompletnie bez sensu, będziesz wymieniał kartę co rok ? Nie opłaca się. Zwłaszcza że co roku nie wydaje się nowych układów.
Aha, za rok może i nie dostaniesz za GTX 570 takiej kasy ale i za 770 już nie zapłacisz tyle. Zwłaszcza że w listopadzie są planowane obniżki oraz nowe wersje tych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2013 o 19:02, Darkstar181 napisał:

Kompletnie bez sensu, będziesz wymieniał kartę co rok ? Nie opłaca się. Zwłaszcza że
co roku nie wydaje się nowych układów.
Aha, za rok może i nie dostaniesz za GTX 570 takiej kasy ale i za 770 już nie zapłacisz
tyle. Zwłaszcza że w listopadzie są planowane obniżki oraz nowe wersje tych kart.


Ale ja nie chcę kupować karty dzisiaj tylko właśnie ok. 15 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 14:53, lis_23 napisał:

Ja sobie jeszcze myślę tak:
jeżeli teraz zakupię GTXa 770 to za mojego obecnego GTXa 570 dostanę ok. 500 zł i ten
nowy GTX będzie mnie kosztował ok. 1300 zł, a za rok już takich pieniędzy nie dostanę,
a jak on / 770 / nie wystarczy za rok to go sprzedam i zakupię coś mocniejszego.


Póki nie ma potrzeby zmieniania karty, bo działa Ci wszystko dobrze ( nie musisz mieć wszystkiego na high ).
Poczekaj na premiery nowych gier, w które chcesz grać, wtedy zobaczysz, czego one wymagają i zakup to, co będzie Ci potrzebne do grania w takich detalach, w jakich chcesz grać.

Właśnie zauważyłem Twój drugi posty. To poczekaj sobie spokojnie do tego 15listopada i podejmij jakąś decyzję, bo teraz nie ma co rozmyślać nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2013 o 19:05, Bralo napisał:


Póki nie ma potrzeby zmieniania karty, bo działa Ci wszystko dobrze ( nie musisz mieć
wszystkiego na high ).


Wiesz, niemal od początku zabawy z modami do Skyrima mam problemy graficzne / za mało pamięci graficznej ) i chciałbym móc już pograć komfortowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 19:31, lis_23 napisał:

Wiesz, niemal od początku zabawy z modami do Skyrima mam problemy graficzne / za mało
pamięci graficznej ) i chciałbym móc już pograć komfortowo ;)



Ja to doskonale rozumiem. Tylko zadaj sobie pytanie, ile jeszcze będziesz bawił się skyrim''em ?. Kupisz teraz kartę, pocieszysz się nim, a zaraz wyjdą nowe gry, w których nie wiadomo, jaki sprzęt da radę, aby wszystko śmigało na high w dogodnej ilości FPS i możesz mieć problemy w nowych grach. Pograj sobie na tym co masz i zakup coś, mając pewność, że będzie dobrze działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 19:31, lis_23 napisał:


>
> Póki nie ma potrzeby zmieniania karty, bo działa Ci wszystko dobrze ( nie musisz
mieć
> wszystkiego na high ).

Wiesz, niemal od początku zabawy z modami do Skyrima mam problemy graficzne / za mało
pamięci graficznej ) i chciałbym móc już pograć komfortowo ;)

Jak żeś sobie wpierdzielił 30 modów graficznych to nic dziwnego, tylko Ty narzekałeś na problemy z grafą w temacie z grą.
Ta gra nie wymaga Twojej obecnej karty nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kartę graficzną i jestem obecnie w momencie czekania na nią. Będę musiał korzystać z adaptera do VGA ponieważ mój monitor nie ma innego wyjścia w kablu. Czy jest to jakiś problem ? Uświadczyć można jakieś wady używania tego typu adapterów ? Np. gorszy obraz, problemy z sygnałem lub jakieś inne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 22:45, Chlorofil napisał:

Np. gorszy obraz, problemy z sygnałem lub jakieś inne ?

Jak do tej pory nic nie miałeś, to nic się nie zmieni. Jedyny problem może się pojawić to jak jest ciapaty kabel to wtedy może być problem przy FHD. Ale to nic z samym adapterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2013 o 19:39, Darkstar181 napisał:

Jak żeś sobie wpierdzielił 30 modów graficznych to nic dziwnego, tylko Ty narzekałeś
na problemy z grafą w temacie z grą.
Ta gra nie wymaga Twojej obecnej karty nawet.


Może ale i tak mam zastrzeżenia do mojej obecnej grafiki: wystarczy że puszczę filmik z YT w najniższej rozdzielczości na cały ekran a temperatura karty skacze mi z 38 stopni do 50 stopni - ciekawe co by było, gdybym odpalił filmik w FHD? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 23:22, lis_23 napisał:

Może ale i tak mam zastrzeżenia do mojej obecnej grafiki: wystarczy że puszczę filmik
z YT w najniższej rozdzielczości na cały ekran a temperatura karty skacze mi z 38 stopni
do 50 stopni - ciekawe co by było, gdybym odpalił filmik w FHD? ...


50C to jest nic. Niektóre karty działają przy 100C i nic im się nie dzieje. Ile masz stopni pod obciążeniem ( gry)?.
PS. Wychodzi na to, że szukasz tylko pretekstu, aby wymienić tą kartę ;). Może lepiej już kup nową, bo widzę,że i tak nic Ci nie pasuje, tylko, żebyś później nie płakał :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2013 o 23:26, Bralo napisał:


50C to jest nic. Niektóre karty działają przy 100C i nic im się nie dzieje. Ile masz
stopni pod obciążeniem ( gry)?.
PS. Wychodzi na to, że szukasz tylko pretekstu, aby wymienić tą kartę ;). Może lepiej
już kup nową, bo widzę,że i tak nic Ci nie pasuje, tylko, żebyś później nie płakał :).


Pod obciążeniem najwięcej miałem 86 stopni / CoH 2 /
dziwi mnie trochę, że serial w najniższej rozdziałce, zwiastun Castelvanii 2 i fragment rozgrywki z Watch Dog grzeją grafę do 50 stopni a filmik z rozgrywki w Division w FHD już nie / 45 stopni /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o wymianę karty graficznej to wymieniam ją średnio co dwa lata / zwykle z całym PC tem /:
2004, 2006 ( Radeon X1900 XT ), 2008 ( Radeon 4870 ), 2011 ( GeFprce GTX 570 ) / najdłuższa przerwa /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się