Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2013 o 13:22, alan09 napisał:

1. Jak taki komp by sobie radził z BF4 na Full HD?
2. Na jakiej rozdzielczości musiałbym grać w BF4, bym na wysokich ustawieniach miał na
tyle FPS, by gra chodziła płynnie (normalnie).

Nie ma testów z ostatecznej wersji gry, a z betą były pewne problemy.

Nie mniej, masz linka
Procesory:
http://pclab.pl/art55028-3.html
Karty Graficzne:
http://pclab.pl/art55028-5.html

Przeanalizuj sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 15:29, Zgreed66 napisał:

> 1. Jak taki komp by sobie radził z BF4 na Full HD?
> 2. Na jakiej rozdzielczości musiałbym grać w BF4, bym na wysokich ustawieniach miał
na
> tyle FPS, by gra chodziła płynnie (normalnie).
Nie ma testów z ostatecznej wersji gry, a z betą były pewne problemy.

Nie mniej, masz linka
Procesory:
http://pclab.pl/art55028-3.html
Karty Graficzne:
http://pclab.pl/art55028-5.html

Przeanalizuj sobie.


A gdyby wziąć pod uwagę Far Cry 3? Jak ten komp poradziłby sobie z FC3 na Full HD? Na jakiej rozdzielczości musiałbym grać bym na wysokich ustawieniach miał dość dużo FPS (by gra chodziła płynnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 16:40, alan09 napisał:

A gdyby wziąć pod uwagę Far Cry 3? Jak ten komp poradziłby sobie z FC3 na Full HD? Na
jakiej rozdzielczości musiałbym grać bym na wysokich ustawieniach miał dość dużo FPS
(by gra chodziła płynnie).

FHD Ultra 7850 wyciąga 30fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 16:49, Zgreed66 napisał:

> A gdyby wziąć pod uwagę Far Cry 3? Jak ten komp poradziłby sobie z FC3 na Full HD?
Na
> jakiej rozdzielczości musiałbym grać bym na wysokich ustawieniach miał dość dużo
FPS
> (by gra chodziła płynnie).
FHD Ultra 7850 wyciąga 30fps.


A na wysokich lub medium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 14:46, Szczep_NML napisał:

Poleci ktoś dobry dysk twardy 1TB do 300 zł?
Poprzednio miałem 2x Seagate Barracuda 500GB, ale po pięciu latach pracy, ponad 4000
cyklach i ponad 400 przepracowanych dniach, zaczęły się pojawiać bad sectory, dzisiaj
w ogóle komputera włączyć nie mogę.


Wg mnie nie ma pewnych dysków twardych, każdy może paść prędzej czy później, ale osobiście najmniej problemów miałem z Western Digital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 18:43, Xelnager napisał:

> /.../ > Wg mnie nie ma pewnych dysków twardych, każdy może paść prędzej czy później, ale osobiście
najmniej problemów miałem z Western Digital.

To sprawa dyskusyjna. Miałem różne dyski, w tym Western Digital, które padały w różnym terminie - od dwóch tygodni przed upływem gwarancji, to takich, które nie padły do czasu, aż stały się zbyt małe w stosunku do potrzeb i wymieniłem je na nowe, znacznie większe. Ładnych parę lat temu (mniej więcej 5 lat) kupiłem dwa dyski Samsunga (serwerowe!) 250 GB, które mam w systenie Raid 1 do dzisiaj. Odpukać, nie padł żaden z nich, a HDD Health pokazuje, że wszystko jest z nimi w porządku.
Jest przy tym pewien problem - o tym, że jakaś seria dysków jest zła, dowiadujemy się po latach. Zatem jedynym wyjściem z tej trochę patowej sytuacji jest kupowanie sporo droższych dysków profesjonalnych z dłuższą gwarancją. Od razu wyłazi drugi problem, które dyski można uważać za "profesjonalne"? Nie wiem. Ja sam mam zamiar ulec reklamie i kupić dyski Western Digital serii "Red" z trzyletnią (czasem pięcioletnią) gwarancją - jak zwykle będę je miał w systemie Raid 1. Ale to nie jest idealne rozwiązanie, bo dyski, tak, jak żarówki w samochodzie, mają zwyczaj padać w zbliżonym terminie. A ztem trzeba, niezależnie od wszystkiego, robić sobie zapasowe kopie ważnych plików. Niestety, trwałość dysków nie dorównuje trwałości dawnych pralek, lodówek czy telewizorów - to towar niemal jednorazowego użytku. Przecież, gdyby dyski (i nne dobra) były nadmiernie trwałe, to po nasyceniu rynku trzebaby zawiesić produkcję i ludzie straciliby pracę, a pracodawca zysk. Stąd i dyski mają pracować określoną ilość czasu i potem się zepsuć. Problem w tym, że my nie znamy dokładniejszych informacji o tym, która seria ma zaprojektowaną najwyższą trwałość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 16:49, Zgreed66 napisał:

> A gdyby wziąć pod uwagę Far Cry 3? Jak ten komp poradziłby sobie z FC3 na Full HD?
Na
> jakiej rozdzielczości musiałbym grać bym na wysokich ustawieniach miał dość dużo
FPS
> (by gra chodziła płynnie).
FHD Ultra 7850 wyciąga 30fps.


A na wysokich lub medium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy forumowicze.

Zostałem poproszony o złożenie komputera, ale nie do końca wiem jak ugryźć temat.

Chodzi bowiem o komputer w obudowie mini tower, coby jak najmniej miejsca zajmował. Inna sprawa, to że nieco wyleciałem z obiegu jeśli chodzi o świeżość wiedzy dot. głównie płyt głównych.

Znalazłem taki schemat, także Wam go przedstawię:

Cena komputera- do 2000zł skrzynia, do 1000zł monitor
Części, które kupujemy- Centrala + monitor, peryferia
Czy zestaw ma zawierać system? Tak. Zdaje się, że Win8 to teraz najlepsza decyzja.
Miejsce kupna komputera- online, gdziekolwiek. Do tej pory korzystałem z gral.pl
Rozdzielczość monitora- full HD, 24"
Zastosowanie komputera- Programowanie, internet
Czy będziesz podkręcał? Nie.
Twoje dodatkowe uwagi. Grafika w ogóle nie potrzebna - zintegrowany układ wystarczy. Cały koszt niech leci na procesor, bo to na prędkości mi zależy (stąd Win8). Dlatego też myślę o dysku SSD - 160GB wystarczy.

Z innej beczki: Przydałyby się bezprzewodowe głośniki bądź słuchawki, ale nie wiem, jak wygląda z zasięgiem w takich rozwiązaniach :)

Duża myszka (prosta - jak wspomniałem, to nie sprzęt do grania), klawiatura najzwyklejsza, chętnie podświetlana - jedno i drugie przewodowe.

To tyle... Wdzięczny będę za wszelkie sugestie i opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 16:49, Zgreed66 napisał:

> A gdyby wziąć pod uwagę Far Cry 3? Jak ten komp poradziłby sobie z FC3 na Full HD?
Na
> jakiej rozdzielczości musiałbym grać bym na wysokich ustawieniach miał dość dużo
FPS
> (by gra chodziła płynnie).
FHD Ultra 7850 wyciąga 30fps.


A na wysokich lud medium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić procesor pod podstawkę 1155, jakiś cztero-rdzeniowy. Ciężko będzie go kupić, ze względu na ograniczony budżet, czyli 500-620zł maks:)

Mój obecny sprzęt to:
Zasilacz: OCZ ZT 550W
Płyta główna: ASRock P67 PRO3 SE,
Procesor: Intel Celeron Dual Core LGA 1155 G530 2,4 GHz @
Pamięć: Patriot DDR3 4GB (2x2GB) Intel Game II 1600MHz CL9,
Dysk: Seagate 250GB 7200RPM SATAIII,
Nagrywarka Sony DVD/Blu-ray Optiarc BD-5300S,
Grafa: Asus GeForce GTX 560 DCII OC 1GB.

PS i nie musi być to procesor, który można podkręcać, bądź z odblokowanym mnożnikiem...

Oczywiście, jeżeli sprzedam obecny procesor to budżet może wzrosnąć o jakąś kwotę, szału nie będzie, więc jeżeli byłoby coś dobrego powyżej mojego przedziału to chętnie wezmę pod uwagę ową propozycję. :) Pozdrawiam, i uprzejmie z góry już dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 19:35, pawbuk napisał:

Możesz wziąć coś takiego:
http://www.morele.net/procesor-intel-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637i53350p-lga1155-514969/
636 zł
Tylko najpierw uaktualnij BIOS na płycie głównej, bo obecny może nie "obsługiwać" procesorów
z rodziny Ivy Bridge ;)


chyba, może być :D
Co do biosu to jak go za aktualizuję to już na stałe? tak? po ponownym zainstalowaniu windows''a nie będzie trzeba robić tego jeszcze raz?
ogólnie to mam już 650zł więc jest git, jeżeli jest coś ciut lepszego to proszę spamować tu inkami hehe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 18:22, pawbuk napisał:

BIOS nie jest zależny od systemu :)
Procesor, którego Ci podałem jest najlepszym wyborem w tej cenie :)


rozumiem i bardzo dziękuję. :) Pozdrawiam.

Dnia 17.10.2013 o 18:22, pawbuk napisał:

BIOS aktualizujesz w pamięci płyty głównej i na upartego w ogóle możesz nie mieć dysku twardego wtedy
podłączonego.


oke oke

Ps thx dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zamierzam sobie kupić komputer tak bardziej do gier i zbytnio się nie znam dam wam link i jak byście byli wstanie doradzić czy się opłaca i czy nie bd musiał np za 2 lata kupować nowy : ) To jest link : http://www.mediamarkt.de/mcs/product/ASUS-G10AG-DE008S-I7-4770-16GB-1TB,48353,462749,941229.html?langId=-3 Ale dla pewności opiszę go :
Procesor:IntelŸ Core™ i7-4770 Prozessor der vierten Generation (bis zu 3,90 GHz mit IntelŸ Turbo-Boost-Technik 2.0, 8 MB IntelŸ Smart-Cache)
Pamięć:16GB Ram
Karta graf:NVIDIA GeForce GTX770 2 GB DDR5 DirectX 11
Dysk:1TB HDD z 64 GB SSD S-ATA III
Płyta główna: ASUS H87M H87
Windows:Microsoft Ÿ Windows Ÿ 8 ( 64-bit )
Zasilacz:500 Watt

ps. Komputer stoi za 1399 Euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 15:04, Zocha08 napisał:

Witam ja zamierzam sobie kupić komputer tak bardziej do gier i zbytnio się nie znam
dam wam link i jak byście byli wstanie doradzić czy się opłaca i czy nie bd musiał np
za 2 lata kupować nowy : ) To jest link : http://www.mediamarkt.de/mcs/product/ASUS-G10AG-DE008S-I7-4770-16GB-1TB,48353,462749,941229.html?langId=-3
Ale dla pewności opiszę go :
Procesor:IntelŸ Core™ i7-4770 Prozessor der vierten Generation (bis zu 3,90 GHz
mit IntelŸ Turbo-Boost-Technik 2.0, 8 MB IntelŸ Smart-Cache)
Pamięć:16GB Ram
Karta graf:NVIDIA GeForce GTX770 2 GB DDR5 DirectX 11
Dysk:1TB HDD z 64 GB SSD S-ATA III
Płyta główna: ASUS H87M H87
Windows:Microsoft Ÿ Windows Ÿ 8 ( 64-bit )
Zasilacz:500 Watt

ps. Komputer stoi za 1399 Euro


Po pierwsze, nie kupuje się gotowców
po drugie, z tym zestawem jest coś nie tak, gdyż sam GTX 770 jest droższy niż cena podana za cały zestaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 15:10, Zocha08 napisał:

Ale cena hest w Euro ponieważ nie znajduję się w Polsce tzn wychodzi 5000 tysięcy za
niego i dlaczego jest coś nie tak .??


Cena w złotych wychodzi ponad 5000 zł. Jak dla mnie to zdecydowanie zbyt dużo jak za taki zestaw. Nie kupuje się przede wszystkich gotowców, tutaj masz dlaczego:
http://forum.cdaction.pl/STOP-gotowcom-z-Allegro-t125008.html
Najlepiej jest składać zestaw - wychodzi nie tylko taniej, ale i złożony zestaw najprawdopodobniej będzie służył znacznie dłużej niż gotowiec.
Przede wszystkim zrezygnuj z zakupu jakiegokolwiek gotowca. Po drugie, ile masz kasy na zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się