Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

W tej chwili mam w domu łącznie 3 płyty główne - dwie już 6 - letnie, BAARDZO budżetowe (najtańsze jakie były), i jedną nową, rocznego Asrocka Z77 Extreme 4. Wszystkie normalnie, bezproblemowo działają, a trzeba powiedzieć, że komputery pracują praktycznie cały czas, poza nocami (a czasami nawet i w nocy, choć teraz już rzadziej).
W zeszłym roku kupilem lepszą plytę, ale też pod podkręcony procesor - overclocking na pewno wpływa na temperatury, przede wszystkim sekcji zasilania, więc postanowiłem brać coś porządnego.
Jednak pewnie 95% użytkowników nie podkręca procków, dla nich więc najtańsze płyty będą wystarczające ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 13:21, Darkstar181 napisał:

Nie znam się, jak są jakieś wygodniejsze to wezmę pod uwagę.


Myślałem dokładnie o tym samym mikrofonie, którego zaproponował Ci Bralo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 13:12, kodi24 napisał:

GTX 770 to imo znacznie lepsze rozwiązanie, a ten wyższy -jak sam napisałeś-
będzie rozbity na dwa modele, więc ten podstawowy będzie pewnie szybciej taniał, ale
to też wróżenie z fusów;

Pytałem ostatnio w paru sklepach, czy premiera nowych Radeonów spowodowała obniżki cen GTX ów i owszem ale tylko serii 600, 700 nadal utrzymuje swoje ceny, wątpię czy ten nowy GTX 780 TI coś tu zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze zmienic tyle, ze standardowy 780 zaliczy maly drop cenowy, ale poki co za wczesnie na takie przepowiednie, ja bym poczekal jeszcze -powiedzmy- do wiosny i dopiero zaczal sie rozgladac co i jak;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 10:59, diabolo20 napisał:

Nie każdy podkręca. Sam płyte miałem za 240 zł i wszystko hulało 4 lata i by hulało dalej

I dlatego do 4670k dajesz płytę z 4fazową sekcją i bez chłodzenia na proc? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 14:58, Zgreed66 napisał:

> Nie każdy podkręca. Sam płyte miałem za 240 zł i wszystko hulało 4 lata i by hulało
dalej
I dlatego do 4670k dajesz płytę z 4fazową sekcją i bez chłodzenia na proc? ;p

Gdzie ty ślepoto widzisz procek z k NAPISAŁEM BEZ K!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 16:05, diabolo20 napisał:

Gdzie ty ślepoto widzisz procek z k NAPISAŁEM BEZ K!!!

Dlaczego zakładasz, że chodzi mi o ten zestaw? Wróć, z 5 swoich postow wstecz.
Choć płyta za 240zł to też marny biznes. A to, że mi chodzi to też najgorszy argument z możliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 16:44, Zgreed66 napisał:

> Gdzie ty ślepoto widzisz procek z k NAPISAŁEM BEZ K!!!
Dlaczego zakładasz, że chodzi mi o ten zestaw? Wróć, z 5 swoich postow wstecz.
Choć płyta za 240zł to też marny biznes. A to, że mi chodzi to też najgorszy argument
z możliwych.

Ja nie używam 2 kart na jednej płycie ani nie podkręcam więc inwestowanie 400 zł aby tylko się pochwalić mija się z sensownością wydawania takiej kwoty na jedną część

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Niestety ale dziś padł mi mój kochany Zotac po długim sprawdzaniu, co jest nie tak z kompem. Znajomy serwisant znalazł w niej wadę bo blokowała nawet BIOS, nie było słychać piszczenia speakera. Komputer mam zamiar wymienić na nowy w następnym roku no ale chciałbym sobie jeszcze w coś pograć na obecnym. Stąd moje pytanie: czy GTS 250 odpowiada mniej więcej wydajnościowo modelowi GT 630? Ponieważ znalazłem ciekawą kartę w sklepie Komputronik (tylko tam się zaopatruję) i chciałbym ją nabyć, bo chyba nic lepszego nie ma sensu kupowac do mojego procesora, który jest w stopce. Oto ta karta: http://www.komputronik.pl/product/164891/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GT_630_Gigabyte_2GB_DVI_HDM_VGA_PCI_E_.html
Jak myślicie, to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 18:47, Agntx napisał:

Cześć. Niestety ale dziś padł mi mój kochany Zotac po długim sprawdzaniu, co jest nie
tak z kompem. Znajomy serwisant znalazł w niej wadę bo blokowała nawet BIOS, nie było
słychać piszczenia speakera. Komputer mam zamiar wymienić na nowy w następnym roku no
ale chciałbym sobie jeszcze w coś pograć na obecnym. Stąd moje pytanie: czy GTS 250 odpowiada
mniej więcej wydajnościowo modelowi GT 630? Ponieważ znalazłem ciekawą kartę w sklepie
Komputronik (tylko tam się zaopatruję) i chciałbym ją nabyć, bo chyba nic lepszego nie
ma sensu kupowac do mojego procesora, który jest w stopce. Oto ta karta: http://www.komputronik.pl/product/164891/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GT_630_Gigabyte_2GB_DVI_HDM_VGA_PCI_E_.html
Jak myślicie, to dobry wybór?

http://allegro.pl/evga-geforce-gtx-260-896mb-ddr3-poznan-i3644194713.html
ta będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tej karty, bo jest używana. Potrzebuję tylko nowego modelu.
Może zapytam krótko: czy GT 630 odpowiada wydajnością karcie GTS 250?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 21:26, Agntx napisał:

Nie chcę tej karty, bo jest używana. Potrzebuję tylko nowego modelu.
Może zapytam krótko: czy GT 630 odpowiada wydajnością karcie GTS 250?

Nie, 250 jest wydajniejsza. Ale:
a) bierze więcej prądu
b) jest zgodna z DX10. 630 to DX11, czyli na 250 w część tytułów możesz nie pograć (vide Crysis 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 21:30, Henrar napisał:

Nie, 250 jest wydajniejsza. Ale:
a) bierze więcej prądu
b) jest zgodna z DX10. 630 to DX11, czyli na 250 w część tytułów możesz nie pograć (vide
Crysis 3).

Akurat nic mi po DX11 jeśli ta karta sobie nie poradzi z tytułami go wspierającymi. Nie wierzę w jakąkolwiek sensowną grę w Crysis 3. Chodzi mi o to, by do czasu kupna nowego kompa, czyli tak za pół roku, starczyła mi choćby do gier pokroju BioShock Infinite na medium w 1280x1024. Dlatego pytam, o ile ta grafa jest słabsza od GTS 250 w procentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 00:56, Agntx napisał:

Akurat nic mi po DX11 jeśli ta karta sobie nie poradzi z tytułami go wspierającymi. Nie
wierzę w jakąkolwiek sensowną grę w Crysis 3. Chodzi mi o to, by do czasu kupna nowego
kompa, czyli tak za pół roku, starczyła mi choćby do gier pokroju BioShock Infinite na
medium w 1280x1024. Dlatego pytam, o ile ta grafa jest słabsza od GTS 250 w procentach.

http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widziałem już jedną stronę z rankingami i tam nie było tych dwóch kart. Teraz wiem, że planowany do zakupu GT 630 jest jedynie około 10% słabszy tak więc tragedii nie ma. Jakoś wytrzymam do następnego roku gdy kupię nowego kompa, tym razem z czymś pokroju GTX 760 albo 660Ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 00:56, Agntx napisał:

/.../> Akurat nic mi po DX11 jeśli ta karta sobie nie poradzi z tytułami go wspierającymi. Nie
wierzę w jakąkolwiek sensowną grę w Crysis 3. Chodzi mi o to, by do czasu kupna nowego
kompa, czyli tak za pół roku, starczyła mi choćby do gier pokroju BioShock Infinite na
medium w 1280x1024. /.../

Cokolwiek zrobisz, będziesz, w jakiejś mierze, tego żałował. To pierwsze co musisz sobie uświadomić. A drugie, to to, ze to Ty jesteś panisko, bo to Ty kupujesz, co Ci się spodoba. A jak Ci się nie spodoba to, co oferują, to możesz poczekać, aż zaoferują Ci coś lepszego. Tak więc czekaj, aż już zupełnie nie da się grać na tym, co masz w tej chwili. To szczególnie podkreślam: nie da się grać w tej chwili! Bo przecież możesz kupić grę i o parę miesięcy odłożyć granie w nią, czyż nie?
Kiedyś, postęp w wydajności komputerów był taki, ze właściwie co kwartał przydałby się nowy komputer. Teraz wzrost wydajności nowej generacji CPU i GPU jest niewielki, tak niewielki, ze komputer kupiony dzisiaj powinien starczyć na 5 lat. Ja mam właśnie komputer który ma mniej więcej tyle i dopiero teraz myślę o kupnie nowego. Więcej, mam nadzieję, że nowy starczy mi na następne 5 lat - chyba, ze ktoś wynajdzie jakieś superhiperultra wynalazki zwiększające natychmiast wydajność o jakieś minimum 50%. Bo przez następne 5 lat spodziewam się właśnie takiego wzrostu wydajności komputerów.
Dlatego też zalecam Ci cierpliwość - w końcu to Twoje pieniądze, które ktoś (czytaj: producent czegoś) chce od Ciebie. Więc niech chce, ale niech w zamian oferuje Ci to, co Tobie odpowiada. Dlatego powtarzam: bądź cierpliwy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam dziwne wrażenie, że mi dysk twardy może pomału zacząć odmawiać posłuszeństwa (komp zawiesza się z dziwnym zgrzytem z dysku) to chciałbym się zapytać jaki dysk byście polecili? Jak przeglądałem to różnice między dyskami 1TB a 2TB jest ok 100PLN więc to na ten większy bym się raczej decydował. Tylko jaki wybrać? No i pytanie czy istnieją dyski z 5 letnią gwarancją jeszcze w sensownej cenie czy to już rarytas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się