Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2013 o 19:17, ScaredOfGhosts napisał:

> Wytłumaczy mi ktoś czym się rózni ta karta
> http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx770-gddr5-2gb-n770-2gd5-oc-601961/

> od tej
> http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc-546561/


Taktowaniem rdzenia. Ta druga musiała dostać większe OC. Jak się to przekłada na wydajność
ciężko stwierdzić - musiałbyś znaleźć testy dokładnie tych dwóch modeli.

Z tego co widze to bardzo nie wielkie te OC więc teoretycznie sam tyle osiągne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 19:46, diabolo20 napisał:

Z tego co widze to bardzo nie wielkie te OC więc teoretycznie sam tyle osiągne

Tak sądzę, tę droższą ktoś nawet do 1200 na rdzeniu podkręcił. Wygląda na to, że to ta sama karta więc nie powinno być problemu. Swoją drogą MSI ma bajzel w tych wersjach; na stronie mają kartę z jeszcze innymi taktowaniami(żeby nie było, z tą samą nazwą - N770-2GD5/OC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 19:56, ScaredOfGhosts napisał:

Wygląda na to, że to ta sama karta więc nie powinno być problemu.

Nie jest ta sama. Jedna jest N770-2GD5/OC druga jest N770 TF 2GD5/OC

Pierwsza: http://www.msi.com/product/vga/N770-2GD5-OC.htmll [referent]
Druga: http://www.msi.com/product/vga/N770-TF-2GD5.html#overview

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 20:01, Narmo napisał:

To zależy od modemu. Jak na razie tylko z przenośnymi dyskami miałem problemy na takim
przedłużaczu.


Kurcze no, widzi modem ale jak wpiszę pin to raptem brak karty sim i nie działa : /

Co muszę zrobić by działał na tym kablu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 20:33, Crew_900 napisał:

Kurcze no, widzi modem ale jak wpiszę pin to raptem brak karty sim i nie działa : /

Co muszę zrobić by działał na tym kablu ?

Normalnie podłączony do komputera modem działa jak trzeba? jeżeli tak, to pewnie zaczyna brakować prądu. Przedłużacz może mieć miejsce na podłączenie dodatkowego zasilacza. Sprawdź na obudowie, czy nie ma przypadkiem podanego jakiegoś napięcia i schematu, gdzie idzie plus, a gdzie minus i poszukaj odpowiedniego zasilacza w sieci lub najlepiej w jakimś sklepie elektrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 20:28, Zgreed66 napisał:

Ło matko, ale wtopa. Faktycznie Twin Frozr w kodzie przeoczyłem. Ale jak byk stoi w opisie pierwszej karty na morele.net 2x wentylator, zasugerowałem się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że lepiej będzie jak to napiszę tutaj, w wątku o myszkach ruch jest znikomy.

Użytkuję obecnie mysz A4Tech OPTO 518. Mam jej serdecznie dość i szukam nowej myszki do ok. 60zł.
- jestem osobą praworęczną
- oprócz ogólnych zastosowań ma się nadawać do gier wszelakich :)
- jakieś 6-7 przycisków i zmiana dpi byłyby miłe
- obojętnie, czy na kablu czy nie :)
- mile widziana możliwość robienia makr
- niekoniecznie mysz A4tech, chyba że w tym budżecie niczego ciekawszego nie będzie.

Zainteresowała mnie mysz Zalman ZM-M401R, jednak nie mogę jej dostać w żadnym polskim sklepie. Jeśli macie jakieś tajne źródło to w.w. mysz będzie moim wyborem, jak nie to proszę o propozycje, tylko prosiłbym w miarę bez sugestii dopłat, rozwiązanie musi być dość budżetowe.
Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka sprawa:

chcę kupić dobre głośniki i będę zmuszony je podpiąć albo pod konsolę xbox360 (dokładnie to pod monitor bo jest wejście słuchawkowe) albo pod laptopa.
Czy zakup powiedzmy Logitech X623 o mocy 200W jest sensowny? Chodzi mi głównie o to jak to jest z kartami muzycznymi itp.

Mam jeszcze stacjonarkę którą własnie sprzedaje i w niej mam kartę muzyczną za którą dałem ok 200zł i podłączone głośniki 5.1 od creativa działają okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 16:11, Chester001 napisał:

500 - jak najbardziej. Chyba że nie trzyma napięć ale tego się nie dowiemy jak nie zmienimy.


A jaki byłby odpowiednik Nvidi?

Edit. Zasilacz na gwarancji, więc nie powinno byc problemu. Działa obecnie ultrastabilnie, co było dla mnie wazne po tym jak poprzedni się spalił podczas GW 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, krótkie pytanie. Czy XFX Core 450W uciągnie i5 3470 + r9 270X? Według moich wcześniejszych obliczeń powinno działać, na stronie gigabyte przeczytałem jednak, że wymagany jest zasilacz min. 500W. Jeszcze jedno: skąd najlepiej pobierać sterowniki? Ze strony gigabyte czy amd? Dzięki z góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Moja pomoc nie będzie zbyt "pomocna", bo sam tutaj zadaje tutaj same pytania, ale jeśli jest napisane, że 500 W to 500 niestety. Sprzęt się uruchomi, ale zapomnij o wykorzystaniu jego mozliwości i stabilnej pracy (a niestabilna to spalenie nie tylko zasialacza, co sam miałem i o czym pisałem post wyżej). Oczywiście może wszystko być dobrze, bardziej znający się formułowicze wyliczą prawdopodobnie czy tak będzie... Dlaczego jednak nie 500 W? Różnica naprawdę minimalna, a komfort kilka razy większy.

Sterowniki polecam ze strony AMD. Gigabyte może dodać swoje dodatkowe oprogramowanie, ale w praktyce nie jest twórcą sprzętu "tym który wyłożył kasę na badania", więc AMD ma przewagę, że zna własny sprzęt... Pomijam, że pewnie obie wersje sterowników będą takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 12:51, Marth napisał:

Cześć, krótkie pytanie. Czy XFX Core 450W uciągnie i5 3470 + r9 270X? Według moich wcześniejszych
obliczeń powinno działać, na stronie gigabyte przeczytałem jednak, że wymagany jest zasilacz
min. 500W. Jeszcze jedno: skąd najlepiej pobierać sterowniki? Ze strony gigabyte czy
amd? Dzięki z góry!

Będzie działać. Nie ma problemu. Te zalecenia są na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 08:20, diabolo20 napisał:

Wytłumaczy mi ktoś czemu AMD od kwietnia nie wydaje sterów pod Viste? a Nvidia robi to
bez problemu

Zapewne mają ważniejsze priorytety,a nie mają środków na to jak NV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 14:06, Zgreed66 napisał:

Zapewne mają ważniejsze priorytety,a nie mają środków na to jak NV.

Tylko niestety zmusza mnie przy njbliższej wymianie na geforca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się