Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2014 o 19:50, ziptofaf napisał:

TXAA - jakieś rozwiązanie Nvidii którego nie znam :D Jeśli masz grę która to akurat wspiera
to ponoć jest lepsze od MSAA.

Mam: Batman Arkham Orgins i AC IV, w obu używam TXAA

Dnia 12.01.2014 o 19:50, ziptofaf napisał:

W praktyce więc jako użytkownik kart Nvidii chcesz używać MSAA i TXAA.


Hmmm ... takie " Metro Last Light " ma chyba do wyboru tylko SSAA x1,2,3,4 i jakieś połówki
najbardziej zastanawiam się, jakich ustawień użyć w " Crysisie 3 " względem mojej poprzedniej karty - GTX 570 - czy mogę sobie pozwolić na coś więcej?.

Dnia 12.01.2014 o 19:50, ziptofaf napisał:

Core i7 4930k (6x 3.4 GHz, kosztuje jakieś 2100 zł)


Eee ... dwa tysiące sto złotych?
to ja podziękował .... mój I5 kosztował mnie chyba ok. 900 zł - dałem dwa tysiaki za grafikę ale za procka bym tyle nie dał ;)

aha - zakupiłem w grudniu Gigabyte GTX 780 OC a teraz znalazłem test jakiegoś modelu GHZ, jest on trochę podkręcony względem mojego, też podkręconego ale czy różnica pomiędzy nimi jest bardzo duża i widoczna w grach?

moja karta:

http://www.komputronik.pl/product/192102/Sprz%C4%99t_komputerowy_/Podzespo%C5%82y/GeForce_GTX_780_Gigabyte_3GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_OC_z_NVIDIA_GeForce_Experience_trade_.html

i ta lepsiejsza:

http://www.komputronik.pl/product/209790/Sprz%C4%99t_komputerowy_/Podzespo%C5%82y/GeForce_GTX_780_GHZ_Gigabyte_3GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_OC_z_NVIDIA_GeForce_Experience_trade_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 20:41, lis_23 napisał:

najbardziej zastanawiam się, jakich ustawień użyć w " Crysisie 3 " względem mojej poprzedniej
karty - GTX 570 - czy mogę sobie pozwolić na coś więcej?.

Uruchom i sprawdź. Będzie chodzić wolniej, to obniżysz sobie odpowiednie wartości i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 20:41, lis_23 napisał:

Hmmm ... takie " Metro Last Light " ma chyba do wyboru tylko SSAA x1,2,3,4 i jakieś połówki
najbardziej zastanawiam się, jakich ustawień użyć w " Crysisie 3 " względem mojej poprzedniej
karty - GTX 570 - czy mogę sobie pozwolić na coś więcej?.

Crysis 3 i GTX780? GTX780 powinien być mniej więcej równy mojemu R9 290 więc możesz się pokusić o:
- Rozdzielczość dowolna
- Max detale, SMAA 2TX (albo TXAA 2 jeśli jest u ciebie dostępne), AF x8 lub x16.
Powinno być płynnie.

Dnia 12.01.2014 o 20:41, lis_23 napisał:

Eee ... dwa tysiące sto złotych?
to ja podziękował .... mój I5 kosztował mnie chyba ok. 900 zł - dałem dwa tysiaki za
grafikę ale za procka bym tyle nie dał ;)

A bo masz rację ;P Ale jeśli już kupować nowy procek to przydałoby się żeby był szybszy od obecnego a niestety tyle kosztuje coś co jest rzeczywiście wydajniejsze.

Dnia 12.01.2014 o 20:41, lis_23 napisał:

aha - zakupiłem w grudniu Gigabyte GTX 780 OC a teraz znalazłem test jakiegoś modelu
GHZ, jest on trochę podkręcony względem mojego, też podkręconego ale czy różnica pomiędzy
nimi jest bardzo duża i widoczna w grach?


Jedyna różnica między nimi to to że ten drugi ma 65 MHz więcej na rdzeniu. 65/1006=max. 6% różnica w wydajności, w praktyce nieco mniej bo pamięci w obu modelach są takie same więc z 3-4%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosiłbym was o ocenę tego zestawu jaki sobie dobrałem (ten zestaw służył by mi do gier). Czy według was będzie to ładnie współgrać ze sobą ?
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85...b85m-582747/
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-...4130-603029/
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyt...-2gd-517458/
http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450...9-eu-527950/
http://www.morele.net/pamiec-good-ram-4gb-pc3...s-4g-618353/
no i do tego mój dysk seagate barracuda który zostawiam z poprzedniego zestawu. I jeszcze jedno pytanie czy do tego procesora w zestawie jest jego chłodzenie ? tylko się upewniam żeby przypadkiem nie było niespodzianki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna
ASRock B85M

Procesor
Intel Core i3-4130

Karta graficzna
Gigabyte gtx660 2048MB OC

Zasilacz
Corsair VS 450W

Pamięć operacyjna
Good Ram 4GB PC3-10600 Cl9 częstotliwość pracy 1333MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, pograłem trochę w " Metro Last Light " i po wyjściu na pulpit, stara śpiewka: czy chcę zmienić schemat kolorów systemu windows aby poprawić wydajność - na poprzedniej grafie miałem to samo, nie wiem, czy to wina karty graficznej, sterowników czy systemu? z tego co mówił mi znajomy, gra lub system próbują coś przestawić gry przejściu z gry na aero i mam się tym nie przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 21:30, lis_23 napisał:

z tego co mówił mi znajomy, gra lub system próbują coś przestawić gry przejściu z gry
na aero i mam się tym nie przejmować.


Skoro ktoś dobrze radzi to czemu się martwisz. System po prostu widzi, że gra wykorzystuje sprzęt prawie na maksa i wyłącza zbędne bajery, które w danym czasie zajmują moc obliczeniową, po to abyś mógł się cieszyć płynniejszą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 23:29, Nufiko napisał:

Skoro ktoś dobrze radzi to czemu się martwisz. System po prostu widzi, że gra wykorzystuje
sprzęt prawie na maksa i wyłącza zbędne bajery, które w danym czasie zajmują moc obliczeniową,
po to abyś mógł się cieszyć płynniejszą grą.


Jedna rzecz mnie troszeczkę niepokoi:

od półtorej tygodnia gram z siostrą w " Rayman Orgins " i od soboty gra potrafi " chrupnąć " co jest o tyle dziwne, iż gra jest dwu wymiarową platformówką, która w żadnym razie nie męczy karty graficznej, która podczas przeglądania neta ma temperaturę 31 - 33 stopni c a po opuszczeniu w.w. gry ma 35 - 38 stopni, więc gra nie stanowi dlań żadnego wyzwania, w przeciwieństwie do nowego " Metra ", tym bardziej dziwią owe lekkie "chrupnięcia ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 12:10, WeziWoo napisał:

/.../

Obecnie mój sprzęt wygląda tak:
Gigabyte GTX 460
Phenom II x4 955 3.6 GHz
4 GB RAM (dokupię nast. 4 w najbliższych miesiącach)

/.../


Sory, że mało pomocne, ale możesz powiedzieć, jak Twoja obecna karta działała w grach? Mam ten sam procesor i ilość RAMU, ale starego grata 9600 GT Geforce jako kartę- zamiana na 460 byłaby chyba wystarczająca, skoro jak sam powiedziałeś nowsza karta nie pasowałaby do procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, wiem że temat dotyczy głównie kupna komputerów i ich części, ale chciałem się was poradzić. Chcę sprzedać swój obecny komputer i zakupić nowszy. Moglibyście mi pomóc w jego wycenie?
Komputer to: Yamo engine x60
Procesor: Intel Core 2 Quad Q8300 2,5gHz
Karta graficzna: nVidia Geforce GT 240
RAM: 2 gb
Dysk Twardy: 500 gb
Sprzęt jest 2-3 letni. Co byście mogli mi poradzić?
PS Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 21:29, SsjMega napisał:

Cześć wszystkim, wiem że temat dotyczy głównie kupna komputerów i ich części, ale chciałem
się was poradzić. Chcę sprzedać swój obecny komputer i zakupić nowszy. Moglibyście mi
pomóc w jego wycenie?
Komputer to: Yamo engine x60
Procesor: Intel Core 2 Quad Q8300 2,5gHz
Karta graficzna: nVidia Geforce GT 240
RAM: 2 gb
Dysk Twardy: 500 gb
Sprzęt jest 2-3 letni. Co byście mogli mi poradzić?
PS Z góry dziękuję.


Można to zrobić samodzielnie - wejdź na allegro i zobacz poszczególne podzespoły ile kosztują - zsumuj. Tylko się nie przestrasz że tak mało .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 21:29, SsjMega napisał:

Sprzęt jest 2-3 letni. Co byście mogli mi poradzić?
PS Z góry dziękuję.

To co wyżej(czyli porównaj z Allegro)...i nie kupuj już więcej gotowców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2014 o 17:58, Boguslav4 napisał:

Sory, że mało pomocne, ale możesz powiedzieć, jak Twoja obecna karta działała w grach?
Mam ten sam procesor i ilość RAMU, ale starego grata 9600 GT Geforce jako kartę- zamiana
na 460 byłaby chyba wystarczająca, skoro jak sam powiedziałeś nowsza karta nie pasowałaby
do procesora.


Napisz na maciek.rammstein@gmail.com, odpowiem na wszelkie pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobrą stabilną płytę główną z procesorem w dość rozsądnej cenie. Miało by to pracować pod Radeonem HD7750 i 2x4Gb Crucial 1600Mhz Cl11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 20:15, Gordon92 napisał:

Poleci ktoś dobrą stabilną płytę główną z procesorem w dość rozsądnej cenie. Miało by
to pracować pod Radeonem HD7750 i 2x4Gb Crucial 1600Mhz Cl11


Co to znaczy rozsądna cena? Ile możesz wydać maksymalnie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 20:46, pawbuk napisał:

Co to znaczy rozsądna cena? Ile możesz wydać maksymalnie? ;)

Powiedzmy żeby zamknąć się w 800zł :)
I żeby oczywiście zestaw był podatny pod rozbudowę w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 21:38, Gordon92 napisał:

Powiedzmy żeby zamknąć się w 800zł :)
I żeby oczywiście zestaw był podatny pod rozbudowę w przyszłości.


Warto by było od razu iść w stronę i5, ale razem z płytą główną wyjdzie to trochę więcej niż 800 zł:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4440-6m-cache-do-3-30-ghz-cm8064601464800-603966/ 658 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85m-e45-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-b85m-e45-599722/ 235 zł

RAZEM: 893 zł

Jeśli naprawdę 800 zł to jest nieprzekraczalne maksimum, to weź i3:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4130-3m-cache-3-40-ghz-box-bx80646i34130-603029/ 453 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się