Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2014 o 23:26, Pawel5235 napisał:

Warto w ogóle czekać? to będą karty za 2tys+ czy coś w cenie gtx970?


Zastąpią modele R9 280X/R9 290 i R9 290X. Sam spójrz na ich obecne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 23:30, ziptofaf napisał:

Zastąpią modele R9 280X/R9 290 i R9 290X. Sam spójrz na ich obecne ceny.

To nie wiem może poczekam zależy czy mi pc pociągnie jeszcze te kilka miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do rezygnacji z komputera stacjonarnego na rzecz laptopa i chciałbym prosić o pomoc co do ceny jaką mogę dostać za zestaw który posiadam.

Skrzynia:
płyta główna Gigabyte GA-A55M-S2V
AMD A4-3400 APU 2.70 GHz
4 GB RAM
grafika AMD Radeon HD 7700 1024 MB
dysk twardy Samsung SP1603C 160GB
DVD SuperWriteMaster Speed Plus
zasilacz No Name 350 W
obudowa stara pamiętająca czasy AMD Athlona 64 ;)

Reszta:
monitor LG FLATRON W1942S
głośniki Logitech (2 małe stojące + boofer)
klawiatura A4TECH podświetlana
myszka steelseries SENSEI

Jakby ktoś mógł napisać ceny oddzielnie za komputer i ew. za akcesoria.

Dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję dobrego urządzenia wielofunkcyjnego, atramantowego. W moim domu już chyba ponad dekadę pracuje HP6550 (?), spisywała się znakomicie, drukowała tysiące stron, ale jej czas już minął.
Tak więc:
- cena do 500 zł,
- wi-fi,
- niezawodność,
- tania eksploatacja.

Proszę o propozycję konkretnych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam rady w sprawie zasilacza, pod kręcone 4690K/4790K i 970/290. Generalnie jeśli chodzi o moc to zastanawiam się nad czymś 550-650. Modularny/semi-modular/wszystko podłączone - bez znaczenia, w obudowie będzie miejsce do upchania zbędnych kabli bez szkody dla jej walorów użytkowych i estetycznych.

Wymagania:
- 80+ Gold
- cena im mniej tym lepiej
- i najważniejsze w pełni czarne kable

Żadnych kolorowych kabeków prowadzących do wtyczek bo zgodność kolorystyczna z uwagi na okno w budzie będzie dla mnie niezwykle istotna a nie chcę bawić się w przerabianie okablowania nowego zasilacza jeśli wydać kilka-kilkadziesiąt złotych więcej mogę dostać od producenta. Choć tu zaczyna się problem bo sporo fajnych zasilaczy w rozsądnych cenach odpada. Miałem kupować zasiłkę CM V-series, ale właśnie z uwagi na kolorki model trafił pod dalsze rozważania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 01:15, bVarador napisał:

- 80+ Gold
- cena im mniej tym lepiej
- i najważniejsze w pełni czarne kable


http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cs-series-650w-modular-80-gold-cp-9020077-eu-618777/

Miałem go brać do 4690K, ale zdecydowałem się na tańszego Chiefteca A80 750W. Chieftec jest Bronze, więc takiego nie chcesz. Korsarz jest Gold i cena nie jest jakaś dzika. Pięknie wszystko ułożysz w obudowie.

Tyle ode mnie. Ma ktoś inne propozycje? :)

EDIT: Tu jest wersja 750W, o 40zł droższa:
http://www.morele.net/zasilacz-corsair-750w-modular-80-gold-cp-9020078-eu-621321/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten CS odpada z tego samego powodu z którego jestem gotowy zrezygnować z semi-modluarnego V od Cooler-Mastera z którym już przegrał w bezpośrednim starciu wcześniej. I jeśli nie znajdę nic rozsądnego bez znaczących dopłat to wrócę do tego co już raz zdobyło moje zainteresowanie. Z 24-pinowej i 6-pinowych wtyczek sterczą kolorowe kabelki które dopiero się chowają pod czarną oplotką. Jeśli mam zmieniać to na coś całkowicie czarnego.

Więc na dobrą sprawę póki co udało mi się znaleźć
- Thermaltake Toughpower Gold Modular - cena tego samego poziomu, ale ciężko mi znaleźć dość recenzji żeby dowiedzieć się co to za potorek i jak ma się mają jego właściwości prądowe w porównaniu do CM V650S, większość recenzji to Grandy (które są w wyższej cenie i kolorowe więc i odpadają) albo wycofana seria XT
- Corsair RM - stówa więcej, boooooli
- Seasonic X KM3 / bQ Dark Power - a tu już stówy i więcej różnicyu, aż takiego nadmiaru kasy nie mam i wolałbym 500GB SSD vs 250 zamiast całkowicie czarnych kabli

Całkowicie czarne przewody to aż taki luksus, że trafiają głównie do zasilaczy z topu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Achhhh teraz rozumiem :) No faktycznie sterczą. No cóż, to nie mam więcej pomysłów. Ale w sumie to Cię rozumiem, sam brałem czerwony RAM żeby pasował do płyty głównej :)

Swoją drogą dałoby radę zrobić ładne czarne oploty w tych miejscach. A przy samych wtyczkach okleić czarną taśmą izolacyjną i byłaby estetyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowałem lekko zestaw, który będę zamawiał i mam pytanie czy podnany zasilacz będzie odpowiedni do tej konfiguracji?
Procesor: i5-4690K
Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho
Płyta Główna:ASUS Z97 Maximus VII Ranger
Pamięć Ram: G.SKILL DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 RipjawsX
Karta Graficzna:Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming
Dysk Twardy: WD Blue WD10EZEX 1TB
Dysk SSD: Crucial MX100 256 GB
Zasilacz: SilentiumPC Deus 650W
Obudowa: SilentiumPC Gladius X60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
O, Maximus VII Ranger. To jest płytką którą samemu bym wziął gdyby tylko było mnie stać.
Ale jednocześnie obawiam się że właśnie dlatego że cię na nią stać to... jej wcale nie potrzebujesz. Z prostego powodu:

i5-4690K - 919 zł
Chłodzenie CPU: 175 zł
Maximus VII Ranger: 659 zł

Suma: 1753 zł

A teraz:

Core i7-4790K - 1319 zł
MSI Z97 Gaming 3 - 459 zł
Suma: 1778 zł (lub 1838 zł gdyby wziąć AsRock Z97 Extreme 4/Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5)

Core i7-4790K bez OC wyprzedza wszystko i musiałbyś mieć tego 4690K przy zegarze nie niższym niż 4.5 GHz by móc doścignąć i7. A i to nie zawsze:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2014/devil/charts/oc/mp3_1920a.png
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2014/devil/charts/oc/wd_1920n.png
http://pclab.pl/art58123-19.html < i pełna recenzja

Ot, przy twoim budżecie paradoksalnie tak dobra płyta główna i świetne chłodzenie razem dają nieoptymalny zestaw. i5-4690K jest świetny w połączeniu z płytami głównymi za 400-500 zł i chłodzeniem typu SilentiumPC Fera 2 za kolejną stówkę. Ale jego opłacalność spada do zera w momencie gdy w tej samej cenie jest i7-4790K który bez żadnego OC wyrówna z potężnie podkręconym i5. A jeśli możesz mieć tą samą wydajność bez konieczności bawienia się w podkręcanie to po co przepłacać :)

Więc proponuję albo nieco oszczędzić na płycie + chłodzeniu i zostać przy i5 bądź darować sobie chłodzenie (bo tego procka nawet nie trzeba podkręcać, poza tym zawsze możesz je dokupić kiedyś tam jakbyś myślał o OC) i brać i7 + również nieco tańszą płytę (choć nadal wsadziłem tam wstępnie nie mniej niż MSI Z97 Gaming 3 a to bardzo dobre mobo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie za zestaw który wcześniej podałem płace 5300zł, a za ten z i7+Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 5500zł (do tego wszystkiego doliczyć usługi+ windows 8.1 box- bo mój obecny win 7 to wersja oem od brata z politechniki i nie wiem czy nie wygasnie bo już skończył edukację). Więc twoim zdaniem warto dołożyć 200zł? I7 pewnie bym nie krecił bo jakoś bał bym się tak wysoko taktowanego sprzętu podbijać wyżej :D to może jakieś tańsze chłodzenie,zasilacz wziąć i trochę cena spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmm... a po co ci chłodzenie tutaj? Do procesora dorzucają. Jasne, może i osiągnie z 70-80C podczas wymagającej rozgrywki ale w tym nic strasznego nie ma. I jeśli sądzisz że nie będziesz go wyżej podkręcać to MSI Gaming 3 starczy z naddatkiem. Więc nie musiałbyś zasadniczo dorzucać nic.

Jakby 200 zł dopłacać to fakt, starczy na SilentiumPC Fera 2 i Gigabyte Z97X-Gaming 5. Dając ci potencjalnie możliwość wykręcenia tego potwora do 4.6 GHz. Ale wcale nie jest to konieczne.

A, zaś co do zasilacza - konfig z 4.5 GHz Core i7 + ten GTX970 bierze od 60W mocy w spoczynku do 290W podczas wymagającej gry. Więc tak, starczy z olbrzymim naddatkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jakieś wezme nie lubie tych boxowych nawet jak nie mam zamiaru podkręcać. Ogólnie jakby wziąć MSI Z97 GAMING 3, SilentiumPC Fera 2 HE1224 i SilentiumPC Deus M1 80Plus Bronze 550W to się mieszcze w 5373 zł i co o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 20:32, Gacol08 napisał:

Chłodzenie jakieś wezme nie lubie tych boxowych nawet jak nie mam zamiaru podkręcać.
Ogólnie jakby wziąć MSI Z97 GAMING 3, SilentiumPC Fera 2 HE1224 i SilentiumPC Deus M1
80Plus Bronze 550W to się mieszcze w 5373 zł i co o tym sądzisz?


Brzmi w porządku. O ile kojarzę to ten zasilacz ma bardzo mocną linię 12V, powyżej 500W. Więc poradzi sobie bez najmniejszego problemu. Reszta części też jest okej.

Tak się tylko upewnię - składa ci toto sklep czy ty sam? i5-4690K/i7-4790K czasem nie lubią pierwszych wersji BIOS'u płyt na Z97. Co nie jest problemem gdy składa ci zestaw sklep bo dla nich wsadzić na moment inny procesor i zrobić update to żaden problem. Ale jeśli robisz to ty sam to wątpię żebyś przypadkiem miał inny procesor do podłączenia na minutkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składa to sklep Agito jest tam opcja- Usługa montażu komputera - wersja podstawowa ( Usługa polega na montażu pełnego zestawu komputerowego z podzespołów zakupionych w sklepie Agito. Po złożeniu zestaw komputerowy poddawany jest podstawowym testom na poprawność działania zainstalowanych komponentów. Usługa montażu w wersji podstawowej nie obejmuje testów obciążeniowych. Czas realizacji usługi montażu - 2-3 dni robocze od momentu kompletacji) więc myślę, że powinni wszystko zaktualizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na oferty kupna tych moich poprzednich części ale nikt się nie odezwał, musiałem już jednak zaopatrzyć się w nowe, gdyż były już dla mnie sprowadzone, tak więc mam teraz:

płyta główna; Gigabyte GA-Z97X-GAMING 5 - tę płytę polecał komuś Ziptofaf, więc jest zamiast Asrocka
Procesor: Intel I7-4790K
chłodzenie ptrocesora: TAISUMI SCTTM-1000B
dysk SSD: Crucial MX100
dysk HDD: Seagate 2TB
pamięć RAM: Kingston Hyperx 2x8GB 16GB DDR3-2133 CL11 240-Pin UDIMM Kit (2x8GB)
karta grafiki: Gigabyte GTX 980 g1 gaming Windforce 600w out 4GB GDDR5/256 bit
zasilacz, obodowa i napędy pozostały bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 22:57, lis_23 napisał:

płyta główna; Gigabyte GA-Z97X-GAMING 5 - tę płytę polecał komuś Ziptofaf,
więc jest zamiast Asrocka

Nie tyle ja ją polecam co poleca ją pclab :P
http://pclab.pl/art57950-59.html
Więc w razie problemów to ze skargą proszę do nich!

Dnia 17.10.2014 o 22:57, lis_23 napisał:

chłodzenie ptrocesora: TAISUMI SCTTM-1000B

Mogłeś chociaż wesprzeć naszą polską gospodarkę i wziąć SilentiumPC Fera - cena nieco niższa a równie dobry! Swoją drogą - płyta pod OC, zmieniony wentylator... będziesz podkręcać?

Dnia 17.10.2014 o 22:57, lis_23 napisał:

pamięć RAM: Kingston Hyperx 2x8GB 16GB DDR3-2133 CL11 240-Pin UDIMM Kit (2x8GB)

Hmmm... to nie jest seria Beast? Trochę za wysokie to CL. Choć i tak całkiem niezłe kości.
Pamiętaj tylko żeby w UEFI włączyć XMP. A jeśli te kości go nie mają (a że to nie Beast to mogą nie mieć) to ustaw parametry RAM''u na odpowiednie ręcznie zgodnie z informacjami Kingstona o tym modelu. Bo inaczej będą chodzić jako 1600 MHz CL10 co zabija wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2014 o 23:37, ziptofaf napisał:


Hmmm... to nie jest seria Beast? Trochę za wysokie to CL. Choć i tak całkiem niezłe kości.

Pamiętaj tylko żeby w UEFI włączyć XMP. A jeśli te kości go nie mają (a że to nie Beast
to mogą nie mieć) to ustaw parametry RAM''u na odpowiednie ręcznie zgodnie z informacjami
Kingstona o tym modelu. Bo inaczej będą chodzić jako 1600 MHz CL10 co zabija wydajność.

Też się dziwię, na opalowaniu pisze tylko to, co podałem.
Gdzie mam szukać tego UEFI i XMP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się