Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam, tak więc jest to mój pierwszy post więc część ! Ale bez zbędnego gadania, chciałbym was prosić o pomoc w złożeniu komputera aby kosztował do 3000 tyś zł.I głownie będzie służył do grania.Firma nie robi mi różnicy chcę żeby po prostu dobrze i długo mi służył.I gdzie ewentualnie kupić i złożyć taki komputer wraz z dostawą.Z góry dziękuje za pomoc bo w sprawie komputerów jestem zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, byłbym zainteresowany kupnem zestawu komputerowego tak do 1400 zł (bez karty graficznej, którą już mam). Mam małe wątpliwości co do zasilacza oraz procesora w tym PC (podanym niżej). Czy zasilacz da sobie radę z tą kartą + najtańszym zestawem oraz czy ten procek wystarczy czy może kupić jakąś i3?

Zestaw kupuje dla taty, który uwielbia cisnąc w takie gierki jak Napoleon Total War, Twierdza Krusader 2 itp. - generalnie strategie, i wiem że na aktualnym kompie mu to dość szarpie (jest tam AMD Athlon 64 X2 5000+ i GTS 450, 2 giga ramu).

Zestaw :
CPU: Intel Celeron G1840 - 159 zł
Płyta główna: ASRock B85M-HDS - 225 zł
RAM: Corsair 4GB 1600 MHz Vengeance - 169 zł
HDD: Western Digital 1TB Blue - 230 zł
PSU: XFX Core TS 430W - 169 zł
Obudowa: Zalman Z1 - 130 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kiepsko dobierasz części:

Pentium G3420
MSI H81M-P33
GoodRAM Play 4GB 1600 MHz CL9
Seagate 1TB
Zalman ZM-T3
SilentiumPC Vero L1

Suma: 1030 zł (ceny z morele). Taniej mimo wyższej wydajności (cięcia na budzie - na co ci pełnowymiarowa, na płycie głównej - 2 gniazda na RAM są, jedno na GPU i jakąś kartę rozszerzeń też, biorąc pod uwagę zastosowanie PC-ta to więcej ci niepotrzebne). Resztę przeznaczyłbym na GPU - ten GTS450 to naprawdę stary rzęch i jeśli coś ogranicza wydajność w grach to właśnie on. Za 385 zł widzę R7 250X od Asusa, jego wydajność jak na budżetówkę jest wysoka:
http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r7-250x-graphics-card-review,3747-3.html

I przy okazji masz znacznie niższy pobór prądu niż antyczny GTS450 - w praktyce mógłbyś nawet wsadzić Corsair VS350 do tego zestawu.

Ogółem fajna karta w tandemie z Pentiumem G. Do Core i3 bym nie dopłacał - w grach i tak liczy się głównie GPU a Core i3 łączyłbym dopiero z takimi klasy GTX750Ti, R9 270, GTX760 - poniżej tego starczają słabsze układy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, do teraz siedze na GTS 450 i daje rade :P czekam do lutego na wymiane karty. I prawdopodobnie bedzie to uzywana R9 290, 280X juz teraz moglbym kupic (uzywana), ale dozbieram troche do 290. Szczegolnie, ze bedzie to maks dla mojej zasilki. Co do 290- zdarzaja sie z niereferencyjnym chlodzeniem ponizej 900-1000zl, ale wiekszosc jednak stanowia te z referencyjnym. Wg Ciebie- warto doplacac 100 a nawet miejscami 200 zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2015 o 14:40, Ichvander napisał:

Przesadzasz, do teraz siedze na GTS 450 i daje rade :P czekam do lutego na wymiane karty.
I prawdopodobnie bedzie to uzywana R9 290, 280X juz teraz moglbym kupic (uzywana), ale
dozbieram troche do 290. Szczegolnie, ze bedzie to maks dla mojej zasilki. Co do 290-
zdarzaja sie z niereferencyjnym chlodzeniem ponizej 900-1000zl, ale wiekszosc jednak
stanowia te z referencyjnym. Wg Ciebie- warto doplacac 100 a nawet miejscami 200 zl?


Tak. R9 290 w wersji referencyjnej (miałem go przez kilka miesięcy) rozgrzewa się do 90 stopni Celsjusza oraz potrafi wyć samemu mocniej niż 3x R9 280X. Wersje niereferencyjne zbijają temperaturę o dobre 15-20C a ilość decybeli o połowę.

Warto zauważyć że w okolicach tysiaka być może dostaniesz już używanego GTX780. Ta karta standardowo jest porównywalna z R9 290 ale zadowala się słabszym procesorem oraz nieco lepiej się podkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mój laptop nie ma karty sieciowej na WI Fi.
Czy takie karty, które łączą się z laptopem przez USB złapią mi normalnie sieć Wi Fi taką z domu albo z galerii handlowej? Jestem w tym dość zielony.
Czy aby coś takiego łapac, to muszę mieć kartę łączono "wewnątrz" kompa, nie przez USB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to części komputerowe zamiast tanieć to drożeją?
Dość sporo pytałem się tutaj apropo zakupu nowego PC.
Mam gotowy zestaw, przed świętami za kompletny z windowsem wychodziło 2070zł.
Chciałem przeczekać okres świąteczny i z myślą o obniżkach po nowym roku kupić właśnie w styczniu.
Patrzę dzisiaj na części do tego samego PC i zdziwko: zamiast 2070zł to się zrobiło ponad 2100zł!!!!

Sam proc A8-7600 z 359zł skoczył na 389zł.
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 01:23, Citkowsky napisał:

Od kiedy to części komputerowe zamiast tanieć to drożeją?

Aktualnie najczęstszą przyczyną jest taniejąca złotówka, więc drogi dolar. Albo jakieś wachania cen.
Parę złotych tu, parę tu i wychodzi z 50 zł;p Normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

amd 8350 710
saphire r9 290 1280
crucial 2x4gb cl8 320
silentumpc 650W 280

jakiś dysk 250
jakaś obudowa 150
dvd 70

razem....................3060zł

Jaką płytę główną do tego? I ogólnie co tu nie gra? Grafika jeśli chodzi o cena/jakość wydaje się ok w porównaniu do GeForceów, z kolei co do procka to nie jestem pewien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw to niestety szajs:
http://pclab.pl/art60405-7.html
http://pclab.pl/art60405-4.html
Spójrz do jak absurdalnego stopnia musiałbyś podkręcić tego FX-8350 żeby zbliżyć się w ogóle do i5-4460. A R9 290 odstaje od GTX-a 970 i to naprawdę znacząco - tak poborem energii jak i czystą wydajnością - oszczędność 100 zł tutaj nie jest tego warta.

R9 290 ma wysokie wymagania co do wydajności pojedynczego rdzenia CPU a FX tego zdecydowanie nie oferuje. Jeśli już koniecznie procek AMD to wypada go łączyć z GeForce''ami.

Może lepiej ogółem takie coś:
http://www.morele.net/inventory/info/SvVCyc/
i5-4590 (procesor dużo wydajniejszy niż FX-8350), GTX970 (wydajniejszy o przynajmniej 15% od R9 290 oferując przy tym o 60W niższy pobór energii), bardzo dobry RAM i sensowna płyta główna (będzie można do niej wsadzić procesory które wyjdą za kilka miesięcy co potencjalnie uprości upgrade). Do tego niezgorszy zasilacz (SilentiumPC Deus odpada bo ma problemy z Haswellami) i jakaś tam obudowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam że komputer buduję pod GTA 5 i Wiedźmina 3 w które chciałbym zagrać w FullHd, w miarę możliwości na maxa. Wiem że te gry jeszcze nie wyszły, a zatem to trochę wróżenie z fusów jak ostatecznie będą chodzić. Nie zmienia to jednak faktu że wychodzę z założenia że te gry wyznaczą górną granicę wymagań na PC na dłuższy czas, co za tym idzie - brak potrzeby upgrade''u. Później to najwyżej ramu czy dysk SSD dokupić.

Trzeba jeszcze dodać do zestawu cenę windy (~300zł), jakiś głośników (~250), płyty głównej (pewnie też z ~300) i już wychodzi pod 4k. I jest to max ile mogę wydać. Sorry że post po poście, ale nie zdążyłem już edytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 09:20, Citkowsky napisał:

No to czekam dalej. Stwierdziłem, że nie spieszy mi się i najwyżej kupię bliżej wiosny:P


Tak jak ktoś poprzednio napisał, zerknij na to co się dzieje teraz z walutami. Sam ostatnio często monitoruje ceny podzespołów i w ciągu jednego dnia cena i5 4440 ze 719 skoczyła do 779 złotych. Teraz to chyba najgorszy moment na składanie komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 12:40, Snafu napisał:

Teraz to chyba najgorszy moment na składanie komputera.

Ja się zastanawiam, czy ten "najgorszy" moment jednak nie przede mną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 12:40, Snafu napisał:

Tak jak ktoś poprzednio napisał, zerknij na to co się dzieje teraz z walutami. Sam ostatnio
często monitoruje ceny podzespołów i w ciągu jednego dnia cena i5 4440 ze 719 skoczyła
do 779 złotych. Teraz to chyba najgorszy moment na składanie komputera.

Faktycznie, 3-4 miesiące temu za Intel Core i5-4590 wołali 750 zł, teraz widzę 830+. A myślałem że po kilku miechach kupię korzystniej... Pytanie tylko czy opłaca się czekać dalej, czy może ceny będą nadal rosnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 12:46, Zgreed66 napisał:

Ja się zastanawiam, czy ten "najgorszy" moment jednak nie przede mną ;)


Hehe a czemu?

@Misioo
Wydaje mi się, że mimo wszystko lepiej poczekać :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Build zipotafa jest dobry, ode mnie tyle:

1. Ta płyta główna jest chyba lepszym wyborem

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-pc-mate-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-pc-mate-640729/

Tańsza i ma możliwość dołożenia drugiej karty jak coś Cię najdzie.

2. Zasilacz raczej wziąłbym ten

http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/

Seria VS Corsaira jest dosyć kiepska.

3. Jeśli zależy Ci na ciszy, to GTX 970 od Asusa jest lepszym wyborem, aczkolwiek droższym.

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

Jak chcesz tańszego kompa, to możesz poczekać na premierę GTX 960.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 12:27, ziptofaf napisał:

http://pclab.pl/art60405-7.html
Spójrz do jak absurdalnego stopnia musiałbyś podkręcić tego FX-8350 żeby zbliżyć się
w ogóle do i5-4460
. A R9 290 odstaje od GTX-a 970 i to naprawdę znacząco - tak poborem
energii jak i czystą wydajnością - oszczędność 100 zł tutaj nie jest tego warta.

Ekhm. Może zły link dałeś... ale słupki, słupkami a fps, fpsami.
i3 4160 46,3
i5 4460 46,6
8350 45,9
8350 OC 47,6

Ja wiem, że zwykle w "nowych" grach jak FX ma jakieś 50fps. To i5 będzie mieć 60 przy GTX (w takim Watch Dogs, różnica i mniejsza będzie). To jednak zły wykres dałeś do tego ;p No i argument z OC też jest useless. Bo poziom już ten (nawet "tani" i3 go wyciąga), to zysk z samego OC jest po prostu nie wart wysiłku. Całe 2 (słownie: dwa) fps zysku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się