Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2015 o 22:04, pawbuk napisał:

Na pewno procesor, płyta główna i karta graficzna idą do wymiany :) Ile możesz przeznaczyć
na upgrade sprzętu?


Czyli wszystko do wymiany. Tego się spodziewałem.
Dokładnie tyle ile potrzeba. Chcę, by Wiesiek śmigał możliwie najlepiej.
Każda wymiana sprzętu powodowana była premierą Wiedźmina, więc to już będzie trzeci generalny remont.
Ciężko powiedzieć ile jestem w stanie poświęcić pieniędzy. To kwestia nastawienia. Rzecz jasna nie mogę pozwolić, by kwota pobiła po głowie mój rozsądek. Zacznijmy od możliwie najtańszej konfiguracji, a ewentualnie później przejdziemy do czegoś droższego. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z wymianą sprzętu poczekał na premierę Wieśka. Pozatem teraz jest bardzo niekorzystny kurs dolara (prawie 4zł) i sprzęt mocno podrożał. Sam osobiście miałem kupować nową kartę graficzną (GTX 970) ale na razie się wstrzymuję do premiery, może 980-tki stanieją.

Tak ogólne do płynnego grania w Wieśka na HIGH (nie ultra) potrzeba i7 (ale myślę, że i5 4690 starczy), 8gb i GTX 980, więc dosyć grubo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 11:07, Caridin napisał:

Faktycznie. Prawda to.

Dnia 17.03.2015 o 11:07, Caridin napisał:

Skoro tak, to chyba na ten moment się wstrzymam. Taniej wyjdzie kupić Wieśka na konsole
:)


Tak jak pisze KannX, jeśli zamierzasz zmodernizować sprzęt pod W3, to wstrzymaj się do premiery i pierwszych testów, które pokażą jaki sprzęt radzi sobie z nową produkcją CDPR. Moim zdaniem tutaj ok 2000 zł byłyby potrzebne, albo nawet nieco więcej. Jeśli nie masz jeszcze konsoli, to modernizacja peceta się opłaci, bo gry na konsole są u nas znacznie droższe. Jeśli jednak masz już konsolę...wybór jest oczywisty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 22:47, pawbuk napisał:

40% wydajniejsza od GTX980, tylko niestety pewnie ponad 2 razy droższa :D Dla osób, które
nie mają co zrobić z wypłatą :D


A to ci bestyja. Czyżby tej bestii Geralt miał nie ubić? :) Ja zawsze się pocieszam, że mogę najpierw kupić jednego GTX 970, a potem dokupię sobie drugiego i będzie ULTRA (chociaż wątpie... zresztą Ziptofaf odradza sli :)). No nic, trzeba czekać na premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 22:47, pawbuk napisał:

No to jest już karta idealna do Wiedźmina 3:

http://pclab.pl/art62452.html

40% wydajniejsza od GTX980, tylko niestety pewnie ponad 2 razy droższa :D Dla osób, które
nie mają co zrobić z wypłatą :D


No, nie wiem. Taki AC Unity w 4K wyciąga tu średnio 20 kl / s ( jak mój Skyrim z ENB i teksturami w 4K ) i to tylko z FXAA. Więcej się spodziewałem po takiej karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bestia czy nie, niedługo pewnie poznamy jakieś konkretny (nie licząc ostatnich wycieków) oraz pewnie datę premiery nowych kart AMD - pewnie szału nie będzie, najwyższy model wycenili podobno na 700$ więc być może pozytywnie wpłynie to przynajmniej na ceny.

W każdym razie kupno sprzętu teraz jest trochę nieopłacalne, jak kurs będzie się utrzymywał na tym poziomie to niektórzy mogą sobie jeszcze sporo poczekać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 22:57, KannX napisał:

A to ci bestyja. Czyżby tej bestii Geralt miał nie ubić? :) Ja zawsze się pocieszam,
że mogę najpierw kupić jednego GTX 970, a potem dokupię sobie drugiego i będzie ULTRA
(chociaż wątpie... zresztą Ziptofaf odradza sli :)). No nic, trzeba czekać na premierę.


Ostatnio widziałem gdzieś spory test dwoch GTX960 w SLI w porównaniu do GTX970 - w niektórych grach (z profilami SLI) jest przewaga SLI, ale w niektórych dostają baty od pojedynczych kart. W dodatku jeszcze wyższa cena, mikroprzycięcia i wyższe temperatury... Generalnie nie warto, lepiej zbierać na lepszą pojedynczą konstrukcję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 23:13, lis_23 napisał:

No, nie wiem. Taki AC Unity w 4K wyciąga tu średnio 20 kl / s ( jak mój Skyrim z ENB
i teksturami w 4K ) i to tylko z FXAA. Więcej się spodziewałem po takiej karcie.


4K to na razie zbyt wiele :D W tej chwili producenci kart walczą, żeby zapewnić płynnośc w 2560x1440, a i to się rzadko udaje... Konsole nie radzą sobie jeszcze do końca z FullHD :D
Mam wrażenie, że sprzedaż nowych gier pokroju W3 na pecety nie będzie aż tak oszalamiająca - ilu graczy stać na komputery, które podołają takim wymaganiom gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega potrzebuje zmienić dysk twardy z 640GB na większy, tak do 1TB w laptopie Toshiba Satellite L750-1MF, nie wiem czy jest możiwość dlatego zwracam się o pomoc, jaki dysk można do tego laptopa wcisnąć?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie zastanawiam się czy już wymieniać swojego 970 gtx na Geforce Titan X czy poczekać na Geforce 980 GTX TI ? co będzie lepszym wyborem pod gry ? chce sobie już kupić kartę graficzna na lata ? z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 11:27, Assassin3 napisał:

Witam mam pytanie zastanawiam się czy już wymieniać swojego 970 gtx na Geforce Titan
X czy poczekać na Geforce 980 GTX TI ? co będzie lepszym wyborem pod gry ? chce sobie
już kupić kartę graficzna na lata ? z góry dzięki za pomoc


Póki co, nie ma żadnej wzmianki o GTX 980 TI, więc pozostaje tylko nowy Titan - tyle, że nawet z tekstu wklejonego powyżej wynika, że z tą kartą nie radzą sobie procesory ( a przynajmniej I7-4770K ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 12:40, lis_23 napisał:

> Witam mam pytanie zastanawiam się czy już wymieniać swojego 970 gtx na Geforce Titan

> X czy poczekać na Geforce 980 GTX TI ? co będzie lepszym wyborem pod gry ? chce
sobie
> już kupić kartę graficzna na lata ? z góry dzięki za pomoc

Póki co, nie ma żadnej wzmianki o GTX 980 TI, więc pozostaje tylko nowy Titan - tyle,
że nawet z tekstu wklejonego powyżej wynika, że z tą kartą nie radzą sobie procesory
( a przynajmniej I7-4770K ).


wciąż się zastanawiam stać mnie na titana x ale jeszcze poczekam chyba zobaczę co zaoferuje 980 TI pyzatym mam własnie procka i7 4770k kręconego do 4.5 ghz myślisz ze był by problem z titanem x ? wymiana proca tez wchodzi w gre ? chyba ze włożyć drugiego 970 gtx ? no wtedy musiał bym zasilacz wymienić na 1000 minimum myślę sam nie wiem ;/ po prostu chce pceta jak już mam na to pieniądze na lata by nie modernizować co chwile ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 12:40, lis_23 napisał:

Póki co, nie ma żadnej wzmianki o GTX 980 TI, więc pozostaje tylko nowy Titan - tyle,
że nawet z tekstu wklejonego powyżej wynika, że z tą kartą nie radzą sobie procesory
( a przynajmniej I7-4770K ).

Dodajmy - była tam mowa o i7-4770K podkręconym do 4.5 GHz. Czyli procesorze o zegarze w tym momencie nawet wyższym niż i7-4790K. Więc jedynym co pozostaje jest LGA-2011V3 i jakieś i7-5960X za 4500 zł + chłodzenie za nie mniej niż 400 + podkręcanie do oporu.

Bądź, jeśli ktoś nie ma nieograniczonego budżetu - spokojnie sobie zaczekać na Intel Skylake i wsadzić takie GPU żeby procesor mu wystarczył do szczęścia.

Zresztą biorąc pod uwagę cenę tego Titana - on kosztuje więcej niż Tri-Way SLI z GTX''ów 970 bądź SLI z GTX-ów 980. Którego rozwiązania normalnie bym nawet nie polecał ale tak uczciwie na to patrząc - jeśli gra nie wymaga CPU to 2x GTX980 będzie o połowę szybszy (i nieco tańszy). Jeśli wymagany on jest - będzie odrobinę wolniej. Jeśli gra SLI nie wspiera to cóż, wtedy tracimy całkiem sporo choć nawet pojedynczy GTX980 radzi sobie z każdą grą przynajmniej w FullHD i Very High detalami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2015 o 13:24, Assassin3 napisał:


wciąż się zastanawiam stać mnie na titana x ale jeszcze poczekam chyba zobaczę co zaoferuje
980 TI pyzatym mam własnie procka i7 4770k kręconego do 4.5 ghz myślisz ze był by problem
z titanem x ? wymiana proca tez wchodzi w gre ? chyba ze włożyć drugiego 970 gtx ? no
wtedy musiał bym zasilacz wymienić na 1000 minimum myślę sam nie wiem ;/ po prostu chce
pceta jak już mam na to pieniądze na lata by nie modernizować co chwile ;/



" GTX-a 980 nowy Titan wyprzedza średnio o 30–35%, ale mocno zaniżył ten wynik procesor w platformie testowej. Core i7-4770K z rodziny Haswell (przetaktowany do 4,5 GHz) niekiedy nie zapewnia już odpowiednio wysokiej wydajności. W kilku grach z naszej procedury testowej wydajność po przesiadce z GTX-a 980 na nowego Titana X po prostu praktycznie stoi w miejscu i trzeba by użyć jeszcze szybszej (szybciej taktowanej) jednostki, aby to zmienić. "

Cytat z testu powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 13:24, Assassin3 napisał:

wciąż się zastanawiam stać mnie na titana x ale jeszcze poczekam chyba zobaczę co zaoferuje
980 TI pyzatym mam własnie procka i7 4770k kręconego do 4.5 ghz myślisz ze był by problem
z titanem x ? wymiana proca tez wchodzi w gre ? chyba ze włożyć drugiego 970 gtx ? no
wtedy musiał bym zasilacz wymienić na 1000 minimum myślę sam nie wiem ;/ po prostu chce
pceta jak już mam na to pieniądze na lata by nie modernizować co chwile ;/


1000W na 2x GTX970? Po cholerę aż tyle - 1000W Corsair RM1000 trzymał mi stabilnie 3x R9 280X pracujące przy 100% obciążenia 24/7. GTX970 je mniej energii od niego - będziesz potrzebowac mniej więcej 700W jednostki żeby mieć zapas. Wymóg - to ma być dobre 700W. Fractal Design Newton, Corsair RM bądź CS (żaden tam VS czy inne gówno), Antec, co lepsze Be'quiety, Silverstone... i ogólnie wszystko co ma certyfikat 80Plus Gold/Platinum. Tym niemniej to wydatek spokojnie w granicach 450-500 zł.

Czy byłoby to lepsze niż Titan X? Zakładając że procesor nie będzie wąskim gardłem - tak. Ale faktem jest że będzie - do SLI z GTX''ów 970/tego Titana to wsadziłbym dopiero podkręconego i7-5930K (kosztującego skromne 2.5 tysiaka) z chłodzeniem za 200-300 zł. A najlepiej jakimś wodnym za 500. Dodajmy - to wymaga pamięci DDR4 (dalsze 700 zł) i specjalnej płyty głównej (850 zł za taką to minimum).


Skądinąd - to jest dopłata 150% do 50% wzrostu wydajności względem GTX'a 980. Bądź 350% do 70% względem GTX'a 970. Matematyka mi mówi wprost - to się nie opłaca. Taka wydajność kart będzie miała sens dopiero w kolejnej generacji sprzętu gdy stanieją o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2015 o 13:30, ziptofaf napisał:

Dodajmy - była tam mowa o i7-4770K podkręconym do 4.5 GHz. Czyli procesorze o zegarze
w tym momencie nawet wyższym niż i7-4790K. Więc jedynym co pozostaje jest LGA-2011V3
i jakieś i7-5960X za 4500 zł + chłodzenie za nie mniej niż 400 + podkręcanie do oporu.


Bądź, jeśli ktoś nie ma nieograniczonego budżetu - spokojnie sobie zaczekać na Intel
Skylake i wsadzić takie GPU żeby procesor mu wystarczył do szczęścia.

Zastanawiam się, co w tej karcie wymaga tak mocnego procesora? Czy większa ilość pamięci VRAM ma na to wpływ?
Ja od nowej karty oczekiwałbym właśnie przede wszystkim więcej VRAMU, bo już teraz 4GB to trochę za mało.

Ech, jeszcze pół roku temu myślałem, że GTX 980 za prawie 3 tys zł starczy mi na jakieś trzy lata, a teraz nie wiem, w jakich detalach zagram w Wiedźmina 3 ... choć ilość kl/s to wartość względna i inna dla każdego gracza, dla mnie, Skyrim na modach i z ENB w 20 kl/s jest grywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2015 o 13:34, ziptofaf napisał:



Skądinąd - to jest dopłata 150% do 50% wzrostu wydajności względem GTX''a 980. Bądź 350%
do 70% względem GTX''a 970. Matematyka mi mówi wprost - to się nie opłaca. Taka wydajność
kart będzie miała sens dopiero w kolejnej generacji sprzętu gdy stanieją o połowę.


Liczę jednak na to, że DX12 na prawdę zmniejszy zapotrzebowanie względem CPU, inaczej kolejny upgrade sprzętu może być już problematyczny ... ja nie mogę sobie pozwolić na procesor za 3-5 tys. zł, a już na pewno nie będę mógł takiego kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 13:41, lis_23 napisał:


> Dodajmy - była tam mowa o i7-4770K podkręconym do 4.5 GHz. Czyli procesorze o zegarze

> w tym momencie nawet wyższym niż i7-4790K. Więc jedynym co pozostaje jest LGA-2011V3

> i jakieś i7-5960X za 4500 zł + chłodzenie za nie mniej niż 400 + podkręcanie do
oporu.
>
>
> Bądź, jeśli ktoś nie ma nieograniczonego budżetu - spokojnie sobie zaczekać na Intel

> Skylake i wsadzić takie GPU żeby procesor mu wystarczył do szczęścia.
>
Zastanawiam się, co w tej karcie wymaga tak mocnego procesora? Czy większa ilość pamięci
VRAM ma na to wpływ?
Ja od nowej karty oczekiwałbym właśnie przede wszystkim więcej VRAMU, bo już teraz 4GB
to trochę za mało.

Ech, jeszcze pół roku temu myślałem, że GTX 980 za prawie 3 tys zł starczy mi na jakieś
trzy lata, a teraz nie wiem, w jakich detalach zagram w Wiedźmina 3 ... choć ilość kl/s
to wartość względna i inna dla każdego gracza, dla mnie, Skyrim na modach i z ENB w 20
kl/s jest grywalny.

to może wymienić 970 na 980 po prostu to prawie zaden koszt i czekać do wydania 980 TI ? jeżeli moj procesor ma sobie nie poradzić z titanem x ? chociaż przecież i7 4770k jeszcze krecony to bardzo wydajny procesor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się