Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2015 o 13:47, Assassin3 napisał:

>
to może wymienić 970 na 980 po prostu to prawie zaden koszt i czekać do wydania 980
TI ? jeżeli moj procesor ma sobie nie poradzić z titanem x ? chociaż przecież i7 4770k
jeszcze krecony to bardzo wydajny procesor ?


Mój jest jeszcze mocniejszy, a też by sobie nie poradził ( nie wspominając już o tym, że mam na nim chłodzenie za 100 zł, gdy inni mają za 400 zł ). Jak widać, nawet procek za 2,5 i 4,5 tys trzeba jeszcze kręcić " do oporu ", więc to nie ma sensu na dzień dzisiejszy. Trzeba czekać na to, co zaoferuje DX12, choć to dopiero pieśń przyszłości, pierwszą grą wspierającą nowe biblioteki ma być nowy Fable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf a ty co uważasz brać tego titana x do i7 4770k 4.5 ghz kręcony ? czy wymieniać proca iść na całość mam nieograniczony budżet od kad wróciłem z zagranicy po 2 latach ale nie chce też pakować pieniędzy w błoto dlatego proszę was o rade nie znam się aż tak dobrze na pcetach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 13:53, lis_23 napisał:


> >
> to może wymienić 970 na 980 po prostu to prawie zaden koszt i czekać do wydania
980
> TI ? jeżeli moj procesor ma sobie nie poradzić z titanem x ? chociaż przecież i7
4770k
> jeszcze krecony to bardzo wydajny procesor ?

Mój jest jeszcze mocniejszy, a też by sobie nie poradził ( nie wspominając już o tym,
że mam na nim chłodzenie za 100 zł, gdy inni mają za 400 zł ). Jak widać, nawet procek
za 2,5 i 4,5 tys trzeba jeszcze kręcić " do oporu ", więc to nie ma sensu na dzień dzisiejszy.
Trzeba czekać na to, co zaoferuje DX12, choć to dopiero pieśń przyszłości, pierwszą grą
wspierającą nowe biblioteki ma być nowy Fable.


a jest sens wymieniać 970 gtx na 980 ? jeżeli napewno za nie długi czas wyjdzie 980 gtx ti ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 13:41, lis_23 napisał:

Zastanawiam się, co w tej karcie wymaga tak mocnego procesora? Czy większa ilość pamięci
VRAM ma na to wpływ?

Najmniejszego - po prostu karty graficzne są setki razy szybsze od procesorów. Tego Titana można realnie traktować jako mniej więcej procesor z 3000-4000 rdzeni.
Nie ma co się łudzić że jakikolwiek CPU mu wystarczy - wydajność procesorów co generację rośnie o 10-15%. W przypadku GPU - o 40-50%. Te dysproporcje po prostu pokazują jak to obecnie wygląda - w tym tempie za 3-4 lata do byle mid-endowego GPU będziesz potrzebować procesora za 3000 zł. Fakt że naukowcy i developerzy też zdają sobie z tego sprawę - stąd Mantle, DirectX12 itd.

No i ogólnie proces generowania grafiki obejmuje CPU - pierwszy "szkic" powstaje za jego pośrednictwem. Potem dopiero to wszystko idzie do GPU. Dodajmy - z niższym priorytetem. Najpierw logika aplikacji, dopiero na koniec idzie generowanie obrazu jeśli pozostała wolna moc obliczeniowa do tego celu. Dlatego słaby procesor wprost zaniża wydajność karcie graficznej - ona sobie może być w stanie wygenerować i 1000 fps-ów ale wszystko rozbija się o moc CPU.

Dnia 19.03.2015 o 13:41, lis_23 napisał:

Ja od nowej karty oczekiwałbym właśnie przede wszystkim więcej VRAMU, bo już teraz 4GB
to trochę za mało.

Ilość RAM''u to jedno, jego wydajność to drugie. No i nie wiem do czego za mało - w 4K w końcu nie grasz a i tam to zużycie zazwyczaj 4GB nie przekracza.

Dnia 19.03.2015 o 13:41, lis_23 napisał:

Ech, jeszcze pół roku temu myślałem, że GTX 980 za prawie 3 tys zł starczy mi na jakieś
trzy lata, a teraz nie wiem, w jakich detalach zagram w Wiedźmina 3 ...

Zgodnie z tym co mówią twórcy - przynajmniej w Very High. Niekoniecznie w Ultra z symulacją futra ale nadal będziesz mógł się cieszyć grafiką o jakiej konsolowcy mogą tylko śnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 13:57, ziptofaf napisał:

> Zastanawiam się, co w tej karcie wymaga tak mocnego procesora? Czy większa ilość
pamięci
> VRAM ma na to wpływ?
Najmniejszego - po prostu karty graficzne są setki razy szybsze od procesorów. Tego Titana
można realnie traktować jako mniej więcej procesor z 3000-4000 rdzeni.
Nie ma co się łudzić że jakikolwiek CPU mu wystarczy - wydajność procesorów co generację
rośnie o 10-15%. W przypadku GPU - o 40-50%. Te dysproporcje po prostu pokazują jak to
obecnie wygląda - w tym tempie za 3-4 lata do byle mid-endowego GPU będziesz potrzebować
procesora za 3000 zł. Fakt że naukowcy i developerzy też zdają sobie z tego sprawę -
stąd Mantle, DirectX12 itd.

No i ogólnie proces generowania grafiki obejmuje CPU - pierwszy "szkic" powstaje za jego
pośrednictwem. Potem dopiero to wszystko idzie do GPU. Dodajmy - z niższym priorytetem.
Najpierw logika aplikacji, dopiero na koniec idzie generowanie obrazu jeśli pozostała
wolna moc obliczeniowa do tego celu. Dlatego słaby procesor wprost zaniża wydajność karcie
graficznej - ona sobie może być w stanie wygenerować i 1000 fps-ów ale wszystko rozbija
się o moc CPU.

> Ja od nowej karty oczekiwałbym właśnie przede wszystkim więcej VRAMU, bo już teraz
4GB
> to trochę za mało.
Ilość RAM''u to jedno, jego wydajność to drugie. No i nie wiem do czego za mało - w 4K
w końcu nie grasz a i tam to zużycie zazwyczaj 4GB nie przekracza.

> Ech, jeszcze pół roku temu myślałem, że GTX 980 za prawie 3 tys zł starczy mi na
jakieś
> trzy lata, a teraz nie wiem, w jakich detalach zagram w Wiedźmina 3 ...
Zgodnie z tym co mówią twórcy - przynajmniej w Very High. Niekoniecznie w Ultra z symulacją
futra ale nadal będziesz mógł się cieszyć grafiką o jakiej konsolowcy mogą tylko śnić.

a na 970 jakie detale w wiedźminie 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 13:55, Assassin3 napisał:

ziptofaf a ty co uważasz brać tego titana x do i7 4770k 4.5 ghz kręcony ? czy wymieniać
proca iść na całość mam nieograniczony budżet od kad wróciłem z zagranicy po 2 latach
ale nie chce też pakować pieniędzy w błoto dlatego proszę was o rade nie znam się aż
tak dobrze na pcetach ?


Nie warto w ogóle wymieniać - jeśli masz combo i7-4770K + GTX970 to widziałeś jakieś gry które ci NIE chodzą płynnie? Spokojnie sobie czekaj - za rok może będzie coś ciekawego to się wymieni. Albo i nie. Bo żeby móc w pełni użyć tego Titana to musiałbyś wydać z 8000-10000 zł. Dostając w zamian o powiedzmy 70% wyższą wydajność niż to co masz teraz za ~4500. Które to procenty są zauważalne tylko w rozdzielczości powyżej FullHD i które tak naprawdę oznaczają że na jednym weźmiesz Ultra i AAx8 a na drugim Very High i AAx4, tak czy siak gry będą wyglądać bardzo ładnie.

Dla mnie każdy upgrade wiążący się ze wzrostem wydajności poniżej 100% jest bez sensu jeśli kosztuje powyżej 3000 zł. Zaczekaj sobie na Intel Skylake, pojawią się pod koniec roku 2016. W międzyczasie pojawi się GTX980Ti, R9 390X i wydając ok. 3000-4000 zł zyskasz wyższą wydajność (i to taką wydajność która się może nawet na coś przyda bo na razie nie ma gier które wymagają GPU tej klasy o ile nie grasz w 3840x2160) niż teraz pakując 10000.

Dnia 19.03.2015 o 13:55, Assassin3 napisał:

a na 970 jakie detale w wiedźminie 3 ?


Zakładając iż z wymaganiami nie bedzie gorzej niż AC:Unity (a nie ma powodów by było) - spokojnie Very High.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 19.03.2015 o 13:57, ziptofaf napisał:

Ilość RAM''u to jedno, jego wydajność to drugie. No i nie wiem do czego za mało - w 4K
w końcu nie grasz a i tam to zużycie zazwyczaj 4GB nie przekracza.

Mody do Skyrima, tekstury w 4K, 8K, itp. ;)

Dnia 19.03.2015 o 13:57, ziptofaf napisał:

Zgodnie z tym co mówią twórcy - przynajmniej w Very High. Niekoniecznie w Ultra z symulacją
futra ale nadal będziesz mógł się cieszyć grafiką o jakiej konsolowcy mogą tylko śnić.

Ja tam i tak najpierw spróbuję na ultra - oczywiście, bez " kłaków " i ubersamplingu, który ponoć nawet jeszcze w W2 zabija GTX 980, a przynajmniej tak czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 14:03, ziptofaf napisał:

> ziptofaf a ty co uważasz brać tego titana x do i7 4770k 4.5 ghz kręcony ? czy wymieniać

> proca iść na całość mam nieograniczony budżet od kad wróciłem z zagranicy po 2 latach

> ale nie chce też pakować pieniędzy w błoto dlatego proszę was o rade nie znam się

> tak dobrze na pcetach ?

Nie warto w ogóle wymieniać - jeśli masz combo i7-4770K + GTX970 to widziałeś jakieś
gry które ci NIE chodzą płynnie? Spokojnie sobie czekaj - za rok może będzie coś ciekawego
to się wymieni. Albo i nie. Bo żeby móc w pełni użyć tego Titana to musiałbyś wydać z
8000-10000 zł. Dostając w zamian o powiedzmy 70% wyższą wydajność niż to co masz teraz
za ~4500. Które to procenty są zauważalne tylko w rozdzielczości powyżej FullHD i które
tak naprawdę oznaczają że na jednym weźmiesz Ultra i AAx8 a na drugim Very High i AAx4,
tak czy siak gry będą wyglądać bardzo ładnie.

Dla mnie każdy upgrade wiążący się ze wzrostem wydajności poniżej 100% jest bez sensu
jeśli kosztuje powyżej 3000 zł. Zaczekaj sobie na Intel Skylake, pojawią się pod koniec
roku 2016. W międzyczasie pojawi się GTX980Ti, R9 390X i wydając ok. 3000-4000 zł zyskasz
wyższą wydajność (i to taką wydajność która się może nawet na coś przyda bo na razie
nie ma gier które wymagają GPU tej klasy o ile nie grasz w 3840x2160) niż teraz pakując
10000.

> a na 970 jakie detale w wiedźminie 3 ?

Zakładając iż z wymaganiami nie bedzie gorzej niż AC:Unity (a nie ma powodów by było)
- spokojnie Very High.


No właśnie wszystko mi chodzi płynnie nie mam problemu z żadna gra :) a gram w 1920 na 1080 :) i wszystko wygląda ładnie :) chociaż nie wiem czy to na tego wiedźmina wystarczy mi chodziło też ze chciałem po prostu sobie złożyć komputer już na przyszłość ale chyba masz racje pieniadze mam nic nie ucieknie poczekam ten rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 11:27, Assassin3 napisał:

chce sobie
już kupić kartę graficzna na lata ? z góry dzięki za pomoc


Poczekaj na premierę nowych Radeonów z serii 3xx. Radeon 390 ma kosztować 700$, 390X ma być jeszcze droższy. Ale na przykład 380X (który ma być szybszy od GTX 980) ma już kosztować ''tylko'' 400 dolców, a niżej taktowany 380 jedynie 330$.

Teraz sam się zastanawiam jaką kartę kupić, bo 380X i 380 wyglądają kusząco. Testy i ceny w Polsce rozwieją moje wątpliwości :) Poczekam sobie spokojnie, bo w nic wymagającego aktualnie nie grywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2015 o 14:10, Assassin3 napisał:


No właśnie wszystko mi chodzi płynnie nie mam problemu z żadna gra :) a gram w 1920 na
1080 :) i wszystko wygląda ładnie :) chociaż nie wiem czy to na tego wiedźmina wystarczy
mi chodziło też ze chciałem po prostu sobie złożyć komputer już na przyszłość ale chyba
masz racje pieniadze mam nic nie ucieknie poczekam ten rok :)


Ja zamierzam poczekać do końca 2016, lub nawet do połowy 2017 r. Wyjdą nowe GTXy, nowe Intele, mam tylko nadzieje, że nie będzie trzeba znowu wymieniać płyty i RAMu, choć to chyba płonna nadzieja, bo później będzie już chyba tylko DDR4 - nie wiem nawet, czy jest sens do obecnego kompa wkładać drugie 16 GB RAMu, bo później to pójdzie na szmelc.
W ogóle, gdybym chciał ulepszyć obecny sprzęt, to wziąłbym przede wszystkim:

- kolejne 16 GB RAM DDR3 2133
- lepsze chłodzenie do procesora
- kartę dźwiękową / muzyczną
- lepsze głośniki, aby tę kartę wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 14:15, KannX napisał:

> chce sobie
> już kupić kartę graficzna na lata ? z góry dzięki za pomoc

Poczekaj na premierę nowych Radeonów z serii 3xx. Radeon 390 ma kosztować 700$, 390X
ma być jeszcze droższy. Ale na przykład 380X (który ma być szybszy od GTX 980) ma już
kosztować ''tylko'' 400 dolców, a niżej taktowany 380 jedynie 330$.

Teraz sam się zastanawiam jaką kartę kupić, bo 380X i 380 wyglądają kusząco. Testy i
ceny w Polsce rozwieją moje wątpliwości :) Poczekam sobie spokojnie, bo w nic wymagającego
aktualnie nie grywam.


no ja też poczekam myślę ze na 970 spokojnie na high w wiedźmina 3 popykam pozatym mam dużo lepszy sprzęt niż wymagania rekomendowane mi tam ultra nie potrzeba wystarczą mi wysokie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 14:16, lis_23 napisał:


>
> No właśnie wszystko mi chodzi płynnie nie mam problemu z żadna gra :) a gram w 1920
na
> 1080 :) i wszystko wygląda ładnie :) chociaż nie wiem czy to na tego wiedźmina
wystarczy
> mi chodziło też ze chciałem po prostu sobie złożyć komputer już na przyszłość ale
chyba
> masz racje pieniadze mam nic nie ucieknie poczekam ten rok :)

Ja zamierzam poczekać do końca 2016, lub nawet do połowy 2017 r. Wyjdą nowe GTXy, nowe
Intele, mam tylko nadzieje, że nie będzie trzeba znowu wymieniać płyty i RAMu, choć to
chyba płonna nadzieja, bo później będzie już chyba tylko DDR4 - nie wiem nawet, czy jest
sens do obecnego kompa wkładać drugie 16 GB RAMu, bo później to pójdzie na szmelc.
W ogóle, gdybym chciał ulepszyć obecny sprzęt, to wziąłbym przede wszystkim:

- kolejne 16 GB RAM DDR3 2133
- lepsze chłodzenie do procesora
- kartę dźwiękową / muzyczną
- lepsze głośniki, aby tę kartę wykorzystać.

drugiego 16 gb ramu nie ma co pakowac gry podobno nie wykorzystuja wiecej niż 8 gb z tego co czytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie głośniki i kartę muzyczną Byście polecili?
Obecnie posiadam Geniuse za 100 zł.

Martwi mnie też to chłodzenie do procka, ale Ziptofaf pisał, że do grania wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 14:25, lis_23 napisał:

A jakie głośniki i kartę muzyczną Byście polecili?


Nie to forum. Poważnie nie to forum :P
Zacznijmy w ogóle od tego że nie określiłeś nawet czego od głośników chcesz - jaki rodzaj brzmień, ile tych głośników ma być, w jaką realną moc celujesz, ile masz miejsca, jakie tony są dla ciebie najciekawsze - czy wolisz ciemne czy jasne czy może analityczne brzmienia, jaki masz budżet.

I to samo z kartą dźwiękową. To wszystko to kwestia indywidualnych preferencji.

Na razie radzę zaczacod lektury rzeczy następujących:
http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/
(poświęcone słuchawkom ale te same pytania czekają cię przy wyborze głośników)
http://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ < a tu trochę kart dźwiękowych do wyboru - nie wszystkie z nich są dobre np. dla zestawów 5.1 ale to niezłe miejsce by zacząć poszukiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 14:56, ziptofaf napisał:

> A jakie głośniki i kartę muzyczną Byście polecili?

Nie to forum. Poważnie nie to forum :P
Zacznijmy w ogóle od tego że nie określiłeś nawet czego od głośników chcesz - jaki rodzaj
brzmień, ile tych głośników ma być, w jaką realną moc celujesz, ile masz miejsca, jakie
tony są dla ciebie najciekawsze - czy wolisz ciemne czy jasne czy może analityczne brzmienia,
jaki masz budżet.

Głośniki 2.0
mogą być w miarę wysokie, ale nie za bardzo szerokie, tak żeby się zmie4ściły na biurku wraz z routerem, modemem, itp.
O mocy nie mam pojęcia, chyba jak największa? Obecne mają 20 wat i na obecnej płycie głównej działają one jakby ciszej niż na poprzedniej.
Tony - ja jestem osobą słabosłyszącą, nie słyszę na jedno ucho, więc także dobór słuchawek tu wielkiego znaczenia, bo i tak słyszę mono ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pokażę jeszcze, o co mi chodzi:
http://blog.pclab.pl/piotr.gontarczyk/Genius.SP-HF2020.V2-zestaw.2.0.za.oko%C5%82o.300.z%C5%82otych,500
coś takiego, tylko nie wiem, czy do nich będzie potrzebna karta dźwiękowa.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-glosniki-microlab/strona/18475.html

http://pclab.pl/art57883.html

niektórzy do kompa polecają nawet coś takiego:

http://www.ceneo.pl/143089#tab=spec

Zastanawiam się też, czy w przypadku wszystkich w. w. głośników wystarczy podłączenie zwykłym kabelkiem, czy jakimś lepszym? Czy płyty główne mają inne wejścia / wyjścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 15:08, lis_23 napisał:

O mocy nie mam pojęcia, chyba jak największa? Obecne mają 20 wat i na obecnej płycie
głównej działają one jakby ciszej niż na poprzedniej.

Jak największa mówisz? Znam takie które są słyszalne 20 metrów dalej przez betonową ścianę w osobnym budynku. Fakt że są dość duże i drogie ale...

Dnia 19.03.2015 o 15:08, lis_23 napisał:

Tony - ja jestem osobą słabosłyszącą, nie słyszę na jedno ucho, więc także dobór słuchawek
tu wielkiego znaczenia, bo i tak słyszę mono ;)

Więc ode mnie nie będzie żadnej rekomendacji - tego typu rzeczy i tak się wybiera samodzielnie na podstawie osobistych preferencji co do dźwięku i tego jak ma konkretnie brzmieć, w czym ma się sprawdzać najlepiej (chyba że masz ok. 1000 zł, wtedy można myśleć o czymś w miarę uniwersalnym w przypadku głośników). Nie da się polecić jakiegokolwiek sprzętu audio bez konkretnej wiedzy czego TY osobiście oczekujesz. To nie jest jak procesor że jeden jest szybszy od drugiego. Tutaj w tym samym segmencie cenowym możesz mieć 50 różnych produktów, z czego 15 rzeczywiście udanych. Tylko że udanych na różne sposoby i w różnym stopniu. Jeśli już to łatwiej porównać zakup głośników/słuchawek do zakupu samochodu aniżeli części PC-towych.

Radzę więc ogółem poszperać na audiofilskich forach - tego typu części to już bardzo fachowa sprawa i ja osobiście nie jestem w niej specjalistą bo tym stajesz się dopiero gdy w domu przetestowałeś z 50 różnych par głośników/słuchawek w cenach od 100 do 10000 zł. Wcześniej mało kto w ogóle potrafi ocenić czy to co ma to szajs czy coś ciekawego z uwagi na brak skali porównawczej.

Bo jasne, można się szarpnąć, wydać 2000(0) zł na lampowy zestaw głośników... i nagle uznasz że to brzmi fatalnie. Bo jest niezwykle "czysto" i analitycznie, słyszysz każdy detal. I okazuje się że wcale nie tego szukałeś, wręcz przeciwnie! Tak naprawdę chciałeś czegoś o ciemnej charakterystyce, mniej wymagającej względem materiału źródłowego.

Ot, jak chcesz sobie dobrać sensowny sprzęt audio to mówisz o czymś co zajmie ci przynajmniej kilka dni jeśli już wiesz czego konkretnie szukasz. Albo i tydzień jeśli na razie nie masz pojęcia i myślisz że wystarczy podać cenę, przejrzeć z 3 recenzje na pclabie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy trzeba aż tak dużo kombinować w przypadku głośników komputerowych, służących przede wszystkim do neta i grania.
Owszem, chciałbym słuchać nań muzyki, ale to i tak powinno być " mniej zachodu " niż przy zakupie normalnego zestawu audio, a ja i tam poszedłem na żywioł ;) a mianowicie, zakupiłem dosyć dobry sprzęt:

- amplituner: Yamaha R-S500
- CD: Yamaha CD-S300

ale do tego dobrałem, ponoć przeciętne głośniki, mianowicie Monitor Audio Bronze BX2. W sumie dałem coś ok. 3,5 tys zł, a ponoć same głośniki powinny być w granicy 2 tys zł.
Na prawdę nie poleciłbyś nic z linków powyżej?
Jeżeli chodzi o Microlab Solo, to 9C jest ciut drogawy, 7C jest tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nietypowa jak na to forum prośba, no ale mam nadzieję że i tak pomożecie, mimo że nie będzie zabawy w dobieranie konfigu do gier. ;p Chodzi mianowicie o maszynę typowo biurową, dla mojej ciotki nauczycielki. Stary komp ma już z 10 lat i najwyższa pora go wymienić. Budżet to 2000-2500, już z Windowsem. W ogóle do takich zastosowań nadal lepiej składać maszynę własnoręcznie, czy już da się przeboleć gotowe zestawy? Tak czy tak, prosiłbym o jakies propozycje. Jako że komp nie będzie zbyt mocno i ambitnie wykorzystywany, a liczy się głównie szybkość działania, może np. zmieścić w tej cenie SSD kosztem grafiki [słabej, lub w ogóle zintegrowanej?]. Aha, w sumie można uwzględniać podstawową, amatorską obróbkę filmów. Poza tym chyba nie będzie żadnych konkretnych zastosowań. Fajnie tez jakby znów starczył na jakieś kolejne 5-10 lat, stąd choćby ten mój pomysł z SSD. Z góry dzięki za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się