Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2015 o 20:21, SSj2 napisał:


Wygląda okej poza jednym - nie Evo 840 a Evo 850, o ten:
http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-250gb-2-5-mz-75e250b-eu-850-evo-mz-75e250b-eu-701416/

Różnica między tymi dwoma jest olbrzymia jeśli chodzi o parametry a nowy model jest nawet tańszy ;P

Zaś co do monitora - konkretnych modeli nie pamiętam, po prostu ich monitory (te z matrycą IPS) zawsze mi pasowały - niezłe odwzorowanie kolorów, sensowne kąty widzenia, rozsądny czas reakcji matrycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Pisałem wcześniej o obudowie typu slim HTPC na biurko. Interesowała mnie taka, żeby miała layout: zasilacz z jednej strony a karta graficzna low profile z drugiej. Oprócz InWina znalazłem inny ciekawy chiński wynalazek:

http://www.cart100.com/product/14756879688/Golden_Valley_Desert_Eagle_2_Desert_Eagl

Ułożenie podobne jak w Steam Machine, tylko karta low profile i zasilacz flex atx. W ostatnim zdjęciu zastanawia mnie jednak jak oni niby chcą wsadzić jako opcję GTX 960, skoro nie ma ich w wersji low profile :)

Jakby to było dostępne w europie to bym kupił, a tak to nie. No i trochę drogo ;) Napisz co o tym sądzisz. Mnie się wyjątkowo ta obudowa podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam płytę główną asus p5dl-em mogę włożyć tylko dwie kostki pamięci RAM gdy chce dodać więcej komputer się nie uruchamia i "pika"sloty nie są uszkodzone tylko nie mogę uruchomić więcej niż 4 sloty próbowałem resetować bios i nic nie dało i jeszcze drugie pytanie ,jaki waszym zdnaniem był by lepszy : Intel 2Duo E8400 czy Athlon II 240 ? Wielkie dzięki za pomoc i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kartę graf. GTX 260, ale kilka dni temu zaliczyła ostateczny zgon (ergo już nie działa w ogóle). Muszę kupić po Świętach a new one, jednak od kilku lat nie interesuję się tą tematyką. Co polecacie od nvidii i w cenie ~300-350zł? Do bólu może być 400zł, ale wolę tego uniknąć, bo mój komputer jest już leciwy i ja sam nie potrzebuję jakiegoś kombajnu graficznego. Chodzi o to, by była tej samej mocy i wydajności albo i lepszej od GTX 260, najlepiej od nvidii.
Pozostałe podzespoły:
Intel Core2Quad 4x2.5 ghz
4gb RAM (32bit system, więc realnie 3.2gb)
natywna rozdziałka: 1600x1200 (około, 22")
zasilacz 500W (nie pamiętam marki, ale nie jest to gniot, bo wymieniałem rok temu na markowy lol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2015 o 19:26, Manigoldo napisał:

Miałem kartę graf. GTX 260, ale kilka dni temu zaliczyła ostateczny zgon (ergo już nie
działa w ogóle). Muszę kupić po Świętach a new one, jednak od kilku lat nie interesuję
się tą tematyką. Co polecacie od nvidii i w cenie ~300-350zł? Do bólu może być 400zł,
ale wolę tego uniknąć, bo mój komputer jest już leciwy i ja sam nie potrzebuję jakiegoś
kombajnu graficznego. Chodzi o to, by była tej samej mocy i wydajności albo i lepszej
od GTX 260, najlepiej od nvidii.
Pozostałe podzespoły:
Intel Core2Quad 4x2.5 ghz
4gb RAM (32bit system, więc realnie 3.2gb)
natywna rozdziałka: 1600x1200 (około, 22")
zasilacz 500W (nie pamiętam marki, ale nie jest to gniot, bo wymieniałem rok temu na
markowy lol)

Podbijam i jednocześnie uzupełniam: maksymalna kwota do wydania to 400zł. Karta graficzna może być nawet ciut gorsza od GTX 260, ale tak jak mówię - nie musi to być o wiele lepszy kombajn za 1000zł... Za rok czy dwa planuję modernizację kompa, więc na ten moment potrzeba mi czegoś podobnego do GTX 260 i w cenie do 400zł, jeśli nawet jest to coś z AMD (ATI), tzn. nie musi być nvidia jeśli coś jest lepszego w tym przedziale cenowym.
Dodam, że obróbka graficzna mnie nie interesuje, a tylko granie w gry i to ma być główne zadanie nowej karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

R7 250X lub R7 250 (w wersji z 1GB pamięci GDDR5), powinieneś znaleźć sobie je w cenie poniżej 400 zł (250X jest szybszy o jakieś 40% ale odrobinę droższy).
Ogólnie rzecz biorąc to karta dwu-trzykrotnie wydajniejsza od tego GTX-a 260 biorąca przy tym mniej więcej 3x mniej energii elektrycznej. Nvidia tego segmentu cenowego raczej nie lubi, ich fajne produkty zaczynają się od GTX-ów 750 kosztujących ok. 480-500 zł (i nie zaprzeczę, są to karty udane choć przekraczające twój budżet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2015 o 15:40, KannX napisał:

Jakby to było dostępne w europie to bym kupił, a tak to nie. No i trochę drogo ;) Napisz
co o tym sądzisz. Mnie się wyjątkowo ta obudowa podoba.


Zadajesz pytania na które najzwyczajniej w świecie nie znam odpowiedzi, nie mam dużego doświadczenia z budami miniITX gdzie rozmiar jest naprawdę krytyczny - gdybym naprawdę potrzebował jakiejś o konkretnych wymiarach to bym się pewnie wybrał do Castoramy i kupił części do jej zbudowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest powód, że ceny podzespołów rosną zamiast maleć lub chociaż utrzymać się na takim samym poziomie? Chciałem złożyć sobie taki sam komputer jaki kupowałem w październiku zeszłego roku i cenowo wyszło drożej o prawie 230 złoty... Dysk droższy o 25 złoty, płyta główna o 30 złoty, karta graficzna o 40 złoty, zasilacz o 13 złoty, procesor 120 złoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 12:26, SiDi napisał:

Jaki jest powód, że ceny podzespołów rosną zamiast maleć lub chociaż utrzymać się na


Kurs dolara kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy na temat części, składanie komputerów etc. Chciałbym wobec tego zadać pytanie dot. modernizacji komputera:
Sytuacja wygląda tak, że mam nową kartę graficzną nvidia GTX 750 2gb OC od Gigabyte. Sprawdza się doskonale, ale inne podzespoły mam stare, nie wspominając o płycie głównej, która jest badziewna i którą w serwisie zażyczyłem tylko po to, żeby mieć na czym w ogóle sprawdzać uczelniane nowości.
Chciałbym znać Twoje zdanie na temat tego, jakie części do składania zamówić w najbliższej przyszłości, posiadając jednocześnie:
- markowy zasilacz 550W bodajże (uzupełnię potem, bo obecnie jestem jeszcze poza domem, ale wymieniany ten zasilacz był 2 lata temu; ale chyba 550W ma)
- wspomnianą GTX 750 2gb OC
- obudowę (nie mam zamiaru wymieniać jej oraz napędu DVD)
- monitor o rozdzielczości HD (1600x1200)
- około 2000 na możliwość zakupu nowych komponentów

Jeśli chodzi o mój budżet, to obejmowałby kupno nowego systemu operacyjnego, 64bit. W grę wchodzi Windows, tylko nie wiem, czy brać 7 czy 8.1 i w jakich cenach chodzą Home Premium na płytce.

Dalej, chciałbym minimum 8gb RAM.

Generalnie sprzęt w moim zamyśle ma współgrać z kartą graficzną, czyli być na podobnym poziomie wydajności (a nie o wiele więcej czy mniej wydajny od samej karty) oraz nie gryźć się sam ze sobą (kiedyś płyta główna mi się gryzła z grafiką, wkurzająca sytuacja).

Cena za wszystko może przekroczyć oczywiście nieznacznie kwotę 2000zł. Jako górny limit ustawiam powiedzmy 2200, od bólu 2300 zł.

Części zakupiłbym w salonie komputerowym, a następnie dał fachowcowi do naprawy. Zmieniał mi już zasilacz i grafikę, więc pod tym względem mu ufam, a sam nie wiem, czy potrafiłbym bez spieprzenia wszystkiego zamontować części po uprzednim wyjęciu starych.

Byłbym wdzięczny za rady. :)
Tak jak mówiłem, potem podam dokładniejszą specyfikację zasilacza.

Acha, sprzęt ma być do grania oczywiście. :P
Jestem również fanboyem nvidii i Intela. To tak gwoli odpowiedzi na pytanie z przyklejonego posta. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czyli okolice 2 tysiaków za PC z systemem ale bez grafii i zasilacza, oki. Na razie z tej racji że nie podałeś nazwy obudowy to specjalnie wsadziłem nieco mniejszą płytę główną niż pełnowymiarową bo MicroATX pasuje wszędzie:

http://www.morele.net/inventory/info/LFYZVA/


Wydajnościowo GTX750 nie jest jakimś tytanem więc nie widziałem sensu w pakowanie się w Core i5 (choć jeśli chcesz wydać więcej środków to jest to całkiem niezły wybór), stąd też Core i3 4150. Poza tym całkiem fajna i nieźle wykonana płytka główna, 120GB SSD + 500GB HDD, Windows 8.1 64-bit.

Uwagi:

Windows ma tyle kosztować. Ja wiem że na Allegro znajdziesz "nieużywane, dające się aktywować klucze" po 200 ale naprawdę... to rzadko jest w pełni legalne. Jeśli jesteś studentem to możesz za to skorzystać z DreamSparka o ile twoja uczelnia współpracuje z MS-em (czyli w zasadzie każda) i studiujesz na odpowiednim kierunku - wtedy Windowsy w zasadzie w każdej wersji masz za darmo.

Marka zasilacza ma znaczenie - Intel Haswell wymaga kilku dodatkowych stanów energetycznych których wiele starszych jednostek w ogóle nie wspiera i ogólnie jest bardziej podatny na niestabilne napięcia niż poprzednie platformy. Np. SilentiumPC Deus + Core i3/i5 4xxx bardzo często powodują poważne problemy z działaniem PC-ta, zwłaszcza w tandemie z płytami Gigabyte''a. Dopiero względnie nowe jednostki wyprodukowane po roku 2012 (i to nie z najniższych serii a przynajmniej te z 80Plus Bronze) radzą sobie z tym dobrze - np. Corsair VS i Modecom Volcano świrują, dopiero Corsair CX jest stabilny.

Poza tym, jeśli będziesz chcieć wydać dodatkowe środki to pewnie zrobiłbym to w następującej kolejności:
a) jeśli chcesz poprawić wrażenia z korzystania z PC-ta jako takiego:
- wsadzić prawdziwą kartę dźwiękową. Tu są dwie opcje - albo wybrać po prostu taką zintegrowaną z lepszą płytą główną, np. MSI Gaming 3/Gigabyte Z97X Gaming 3. Drugą jest dedykowana dźwiękówka - np. Asus Xonar DGX/U3/U5.
- może też większy SSD - 240GB daje ci więcej miejsca na gry (a taki WoW choćby wręcz kocha SSD-ki i obszary ładują się wówczas 3-4x szybciej :P) a nie tylko system i najważniejsze aplikacje.

b) po prostu czysta wydajność
- Zmień procesor na i5 4460 bądź i5 4590. Sama karta graficzna jest już nieco za słaba dla niego ale to nie jest "zmarnowana" moc obliczeniowa - bądź co bądź lepszy CPU przydaje się w wielu sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow! Jestem pod wrażeniem ceny! :D Myślałem, że 2200 to będzie minimum.
Zasilacza nie mam jak sprawdzić teraz, bo musiałbym odkręcać cały PC, a tego się robić boję, gdyż po serwisie okazało się, że mój procek stary został u serwisanta, nie mam płytki ze sterownikami do płyty głównej, a pamięci zamiast 4gb wykrywa 3gb... już zwyczajnie nie chcę nic spieprzyć, bo jedyną sprawną częścią to jest tutaj karta graficzna. Ostatnio w moim życiu prywatnym sporo się wydarzyło i po prostu nie chcę, żeby coś mi się z komputerem stało jeszcze. Nigdy nie wymieniałem sam części, ale teraz chyba to zrobię...

Co do płyty głównej, to fakt, że jest mniejsza, nie działa na moją niekorzyść? Komputer mam w obudowie, której nie potrafię znaleźć (w sensie modelu) na internecie, więc pewnie jej nie produkują... Jest to z Actiny, czarna, ale nie wiem, czy Tower... :(

Jaki byś zasilacz polecał, gdybym np. mój obecny był niewystarczający?

Co do Windowsa 8.1 , na pewno ten? Słyszałem wiele złego na temat ósemki odnośnie gier i samej pracy, a wielu ludzi chwaliło siódemkę (dotykowego ekranu nie mam jak coś ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model zasilacza sprawdzisz odkrecajac tylko bok obudowy, nic wiecej. Nie da sie tego zepsuc :P pewnie zasilke masz na gorze, takie czarne/srebrne cos. I na boku zasilki masz (powinienes) miec naklejke z wypisanym modelem zasilacza.

EDIT: tak poza tym, ciekawy ten serwisant, ktory daje Ci kompa z innym procem i najwyrazniej innym systemem (3gb RAM zamiast 4 gb).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 23:24, Manigoldo napisał:

Wow! Jestem pod wrażeniem ceny! :D Myślałem, że 2200 to będzie minimum.

Ot, GTX750 to dość budżetowa grafika, tutaj nie ma co pakować do niej high-endowych części.

Dnia 10.04.2015 o 23:24, Manigoldo napisał:

Zasilacza nie mam jak sprawdzić teraz, bo musiałbym odkręcać cały PC, a tego się robić
boję, gdyż po serwisie okazało się, że mój procek stary został u serwisanta, nie mam
płytki ze sterownikami do płyty głównej, a pamięci zamiast 4gb wykrywa 3gb...

Jak wykrywa tylko 3 to znaczy że masz 32-bitowy system operacyjny. Dlatego radzę kupować 64-bitowy jako nowy (taki zresztą tam wybrałem do zestawu), Win 8 wykrywa do 128GB, Siódemka Home Premium bodajże obsługuje tylko do 16.

Dnia 10.04.2015 o 23:24, Manigoldo napisał:

Nigdy nie wymieniałem sam części, ale teraz chyba to zrobię...

Tutaj się nie da nic skopać, po prostu otwierasz obudowę i spisujesz informacje z nalepki zasilacza. Nic nie musisz więcej robić.

Dnia 10.04.2015 o 23:24, Manigoldo napisał:

Co do płyty głównej, to fakt, że jest mniejsza, nie działa na moją niekorzyść?

Częściowo - większa płyta to więcej portów rozszerzeń. Ale nie ma to dla większości użytkowników żadnego znaczenia bo wsadzą co najwyżej kartę wifi i dźwiękówkę, więcej nie potrzebne. Osobiście w miarę możliwości wolę wsadzać pełnowymiarowe modele kiedy istnieje taka opcja (np. MSI H97 PC Mate jest całkiem niezły) - dużo droższe toto nie jest... tym niemniej raczej to w niczym nie zaszkodzi.

Dnia 10.04.2015 o 23:24, Manigoldo napisał:

Komputer
mam w obudowie, której nie potrafię znaleźć (w sensie modelu) na internecie, więc pewnie
jej nie produkują... Jest to z Actiny, czarna, ale nie wiem, czy Tower... :(

Ha, pytanie brzmi czy ona ma standard mATX (aka ten nieco mniejszy format), ATX (to tylko te nieco większe obudowy) czy oba (nieco większe obudowy).

Dnia 10.04.2015 o 23:24, Manigoldo napisał:

Jaki byś zasilacz polecał, gdybym np. mój obecny był niewystarczający?

Corsair CX, Be-Quiet Pure Power L8. Oba spełniają wymagania 80Plus Bronze i oferują stabilne napięcia - samemu niedawno sobie sprawiłem CX600M i wreszcie rozwiązało to problemy z niestabilnością PC-ta (który skądinąd miał w sobie teoretycznie markowe zasilacze a nie jakieś no-name''y zaś jego pobór mocy wcale kosmiczny nie był) .

Dnia 10.04.2015 o 23:24, Manigoldo napisał:

Co do Windowsa 8.1 , na pewno ten? Słyszałem wiele złego na temat ósemki odnośnie gier
i samej pracy, a wielu ludzi chwaliło siódemkę (dotykowego ekranu nie mam jak coś ;D).

I tak zaraz wyjdzie Windows 10 do którego upgrade będziesz mieć za darmo. Zaś 8.1 zły nie jest, jedynym na co ludzie narzekali tak naprawdę był brak klasycznego paska start. Bo to kurde taaaakie trudne ściągnąć sobie takie coś żeby go przywrócić:
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-8/2015/02/klasyczne-menu-start-w-windows-8-i-windows-81.aspx

Tym niemniej 8.1 ma jedną istotną zaletę względem siódemki - dłuższe wsparcie techniczne, dla Windows 7 już wydawane są tylko krytyczne łatki bezpieczeństwa. 8.1 wciąż otrzymuje zaś inne usprawnienia i poprawki błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Zamierzam zmienić w końcu starego rupiecia (nawet nie będę podawał konfiguracji :D), bo już męczy mnie to, że każda gra powyżej 2010 roku się po prostu tnie. Poza tym Wiesiek 3 na horyzoncie, GTA IV w przyszłym tygodniu, a z Far Cry 3 i 4 nie miałem jeszcze do czynienia, więc jest w co grać. Tak więc docelowo oczywiście gry. Brat polecił mi, żebym wszedł właśnie tutaj na forum i się zapytał fachowców w tej sprawie, tak więć już po wstępnych rozmowach z innymi fachowcami, zestaw przedstawia się tak:

http://www.morele.net/inventory/info/f1INkR/

Jak to się ma do w/w gier oraz do stosunku jakość - cena. Czy byście coś dorzucili/wymienili. Mogę od bólu poświęcić te 3 klocki, ale więcej już raczej bym nie chciał inwestować. Przede wszystkim czy jest sens wydawać te dodatkowe ~300 zł.

Z góry dzięki za każdą poradę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie ziptofaf jest ekspertem w tej dziedzinie i na jego zestaw bym poczekal, ale masz cos ode mnie:

http://www.morele.net/inventory/info/FKHl5Z/

zblizylem sie do granicy 3k. Lepsza grafika, lepszy procesor. Bude zminilem na Brutusa, poniewaz sam posiadam Z3 i jestem zawiedziony jakoscia wykonania. Do tego odrobine lepsza plyta glowna, RAMy praktycznie identyczne, ale po prostu nizsze, nie potrzeba az tak duzych radiatorow (ale kwestia gustu, cena ta sama).

JESLI udaloby Ci sie wysuplac dodatkowe 160zl (obecnie jak widac zestaw kosztuje 2905, po dodatniu 160zl wyjdzie 3065zl) to zamiast R9 280 wzialbym http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-gaming-3gb-ddr5-pci-e-384bit-dvi-hdmi-2mdp-box-r9-280x-gaming-3g-599404/

IMO oplacaloby sie.
Jednak jak mowilem na poczatku- poczekaj na ziptofafa, u mnie pewnie sa bledy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2015 o 01:06, ziptofaf napisał:

Ot, GTX750 to dość budżetowa grafika, tutaj nie ma co pakować do niej high-endowych części.

Też fakt. Na ten moment lepszej grafiki nie potrzebuję, a moja poprzednia (wraz z płytą główną) się spaliła, zresztą dobrze to zdiagnozowałeś kilka tygodni temu na forum jak napisałem objawy. :P

Dnia 11.04.2015 o 01:06, ziptofaf napisał:

Jak wykrywa tylko 3 to znaczy że masz 32-bitowy system operacyjny. Dlatego radzę kupować
64-bitowy jako nowy (taki zresztą tam wybrałem do zestawu), Win 8 wykrywa do 128GB, Siódemka
Home Premium bodajże obsługuje tylko do 16.

Ok, rozumiem. W sumie Windows 8.1 jest chyba najbardziej przyjaźnie wyglądający ze wszystkich okienek jak tak patrzę. :P

Dnia 11.04.2015 o 01:06, ziptofaf napisał:

Tutaj się nie da nic skopać, po prostu otwierasz obudowę i spisujesz informacje z nalepki
zasilacza. Nic nie musisz więcej robić.

Sęk w tym, że przez ten PieC w ostatnich 2 tygodniach mam zawalony czas, który bym mógł na co innego poświęcić. :/ Mówiąc też o częściach mówiłem ogólnie o zakupie części i samodzielnym złożeniu.

Dnia 11.04.2015 o 01:06, ziptofaf napisał:

Częściowo - większa płyta to więcej portów rozszerzeń. Ale nie ma to dla większości użytkowników
żadnego znaczenia bo wsadzą co najwyżej kartę wifi i dźwiękówkę, więcej nie potrzebne.
Osobiście w miarę możliwości wolę wsadzać pełnowymiarowe modele kiedy istnieje taka opcja
(np. MSI H97 PC Mate jest całkiem niezły) - dużo droższe toto nie jest... tym niemniej
raczej to w niczym nie zaszkodzi.

A jak chcę wsadzić sobie tylko kartę dźwiękową, to już muszę mieć inny typ płyty niż podałeś? I czy wydajnościowo mniejsze i większe płyty główne są w miarę podobne?

Dnia 11.04.2015 o 01:06, ziptofaf napisał:

Ha, pytanie brzmi czy ona ma standard mATX (aka ten nieco mniejszy format), ATX (to tylko
te nieco większe obudowy) czy oba (nieco większe obudowy).

Ugh, tego to już kompletnie nie wiem... :S

Dnia 11.04.2015 o 01:06, ziptofaf napisał:

Corsair CX, Be-Quiet Pure Power L8. Oba spełniają wymagania 80Plus Bronze i oferują stabilne
napięcia - samemu niedawno sobie sprawiłem CX600M i wreszcie rozwiązało to problemy z
niestabilnością PC-ta (który skądinąd miał w sobie teoretycznie markowe zasilacze a nie
jakieś no-name''y zaś jego pobór mocy wcale kosmiczny nie był) .

Jak wrócę do domu to może odważę się sprawdzić ten mój zasilacz, jednak obawiam się, że będę musiał go zmienić tak czy siak, skoro technologia tak poszła do przodu.

Dnia 11.04.2015 o 01:06, ziptofaf napisał:

I tak zaraz wyjdzie Windows 10 do którego upgrade będziesz mieć za darmo. Zaś 8.1 zły
nie jest, jedynym na co ludzie narzekali tak naprawdę był brak klasycznego paska start.
Bo to kurde taaaakie trudne ściągnąć sobie takie coś żeby go przywrócić:
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-8/2015/02/klasyczne-menu-start-w-windows-8-i-windows-81.aspx

Słyszałem o sprawie z Windowsem 10, fajna oferta. Myślę, że się zdecyduję bez problemu na ósemkę z jedynką. :P

Dnia 11.04.2015 o 01:06, ziptofaf napisał:

Tym niemniej 8.1 ma jedną istotną zaletę względem siódemki - dłuższe wsparcie techniczne,
dla Windows 7 już wydawane są tylko krytyczne łatki bezpieczeństwa. 8.1 wciąż otrzymuje
zaś inne usprawnienia i poprawki błędów.

No i coraz więcej gier wychodzi na ten system... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 23:50, Ichvander napisał:

EDIT: tak poza tym, ciekawy ten serwisant, ktory daje Ci kompa z innym procem i najwyrazniej
innym systemem (3gb RAM zamiast 4 gb).

Tzn. system mam 32bitowy, taki jaki był poprzednio (Vista). Tylko, że wcześniej wykrywał 4gb RAM, ale pokazywał, że w użyciu jest maksymalnie tych 3.5gb czy ile to tam było, na pewno nie 4gb. Teraz pokazuje 3gb przy włączaniu i w raporcie dxdiag.
Co do serwisanta to chyba była to moja ostatnia wizyta tam... inny procek, brak sterowników do chipsetu i ogólnie komputer sprawia wrażenie, jakby karta graficzna ciągnęła wszystko w górę, bo dusi się nawet przy poruszaniu kursora (filmy w HD można oglądać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się