Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2015 o 15:13, Shinigami napisał:

Tylko, że tutaj nie tylko o ilość dB się rozchodzi (przecież niektórzy mają to zupełnie
gdzieś)

Wątpię, Wszystko rozchodzi się o granice. Wątpię, aby ktoś kto kupił pokrakę +45db potem się w coś takiego ładował ponownie. Z drugiej strony nie rozumiem ludzi co się w pasywniaki bawią.

Dnia 05.09.2015 o 15:13, Shinigami napisał:

a o stabilne napięcia (szczególnie jak podkręcasz i katujesz sprzęt), oraz co
najważniejsze wydajność i normy jakie spełnia, nie mówiąc już o tym, że większość zasilaczy
z niskiej półki nie ma w ogóle, bądź ma tragiczne zabezpieczenia.

Ale też nie mówimy o totalnych black listach przecież :P

Dnia 05.09.2015 o 15:13, Shinigami napisał:

Zainwestował w PC tysiące, zasilacz kupił za ''złotówkę'' z czarnej listy i wszystko
poszło z dymem - co tam, przecież chciał zaoszczędzić.

Yhm. I pewnie mówimy o sytuacjach 0/1? Albo drogie gówno, albo gówno? XD

Dnia 05.09.2015 o 15:13, Shinigami napisał:

Tak swoją drogą, jak ktoś kupuje grafikę z dobrym chłodzeniem, to o ból uszu nie musi
się martwić. Ot.

Mogę mieć i dobre chłodzenie i nie będę miał ciszy. Bo albo zbyt wysokie TDP i/lub temperatury przesadnie ubijane :P
Przechodziłem to z 4870 i R9 290. W standardzie suszarki. Bo drobnych fixach... żyło i zyje się z z nimi dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 15:24, LaplaceNoMa napisał:

Wątpię, Wszystko rozchodzi się o granice. Wątpię, aby ktoś kto kupił pokrakę +45db potem
się w coś takiego ładował ponownie.


Ładują takie, do zestawów, ładują - szczególnie Kowalskim którzy na sprzęcie się nie znajdą, znajomych siedzących w temacie nie mają i potem wychodzą takie tragedie.

Dnia 05.09.2015 o 15:24, LaplaceNoMa napisał:

Ale też nie mówimy o totalnych black listach przecież :P


Wiesz to, że coś ma plakietkę bronze, silver czy gold, wcale nie znaczy, że w środku siedzi porządna elektronika, nie takie rzeczy da się wcisnąć :P

Dnia 05.09.2015 o 15:24, LaplaceNoMa napisał:

Yhm. I pewnie mówimy o sytuacjach 0/1? Albo drogie gówno, albo gówno? XD


Gdzie tam, każdy kto miał do czynienia z przepięciami, skokami napięcia wie, że warto zainwestować w dobry UPS, tudzież inną listwę z filtrami - tak dla świętego spokoju, lepiej jak ją szlag trafi nie resztę sprzętu, zasilacz to jakby nie było też linia obrony ;)

Dnia 05.09.2015 o 15:24, LaplaceNoMa napisał:

Mogę mieć i dobre chłodzenie i nie będę miał ciszy.


Wiesz, teraz chłodzenia są dość dobre, szczególnie, że większość kart od zielonych nie grzeje się za bardzo, ciepła też nie generuje dużo, do tego, w porównaniu z kartami czerwonych wymaga często ponad połowę mniej mocy.

Co wygląda dość śmiesznie :P
https://tpucdn.com/reviews/MSI/R9_390X_Gaming/images/power_maximum.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, uzbieralem troche szekli i chcialbym zakupic nowego kompa, dlatego tez prosze Was o pomoc w dobraniu odpowiednich parametrow. Kwota która jestem w stanie przeznaczyc na piec to 5500, ale wolalbym raczej zeby nie przekroczyla 5000 zl. Ma to byc komputer typowo do gier. Głownie chodziloby mi o pomoc w doborze podzespolow ale jezeli jest mozliwosc znalezienia karty graficznej i procesora rownie wydajnego a w lepszej cenie to nie mam nic przeciwko. Procek o którym myslalem i glownie na niego sie nastawiam to i7 4970k, natomiast karte graficzna mam 3 typy w zaleznosci od kwoty w jakiej sie zmieszcze: georce gtx970, geforce gtx980 i radeon r9 390x. Zdaje sobie sprawe z duzej rozbierznosci cenowej miedzy geforcami, ale ostatnio w moje rece wpadl dysk ssd 256gb i hdd 1gb wiec okolo 500-600 zl odeszlo, naped prawdopodobnie tez sie jakis znajdzie. Żadnych innych peryferii, tylko to co ma sie znajdowac w obudowie. Jakby ktoś znalazł przy okazji jakąs fajnie wyglądającą, cichą obudowe tez bylbym wdzieczny. Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

4790K? A po co ci ten przeżytek? Mamy już i7-6700k, o wiele lepszy układ. i5-6600k też zresztą w grach wolniejszy od 4790K znacząco nie jest (i przynajmniej się nie przegrzewa a 4790K akurat z temperaturami to ma spore problemy):
http://pclab.pl/art65154-14.html

Podsumujmy jednak - 5000-5500 zł ale bez dysków bo te już masz?


To może coś takiego:
http://www.morele.net/inventory/info/LQlUs1/

a) Zestaw i5-6600k + MSI Z170 Krait - bardzo wydajny już na starcie, daje się też podkręcać bezproblemowo do okolic 4.5 GHz.
b) Wybór między GTX''em 970/980 a R9 390X jest dobry w budżecie niższym niż twój. Ale właśnie mając tyle kasy ile masz to można wsadzić AMD R9 Fury. Kartę szybszą od wszystkich wyżej wymienionych, zwłaszcza w wyższych niż FullHD rozdzielczościach. Na korzyść Fury przemawia też jeden dodatkowy atut - często daje się go odblokować, staje się wtedy wydajnościowo pełnym układem Fury X.

Poza tym naprawdę dobry jakościowo zasilacz, 8GB szybkich pamięci DDR4, imho całkiem estetyczna obudowa. Z ceną można zjechać dość znacząco wybierając R9 390 (390X się niezbyt opłaca bo jest ledwo o 4-5% szybszy od 390tki) zamiast Fury. Nadal starczy do każdej obecnej produkcji. Czy warto? Sam oceń jak to wygląda w naprawdę wymagających ustawieniach:
http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_r9_fury_strix_review,25.html
R9 390 = mniej więcej 290X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest teraz jakiś kod promocyjny w Morelach na darmową dostawę? Dawno, dawno temu wrzucało się jakiś pendrive, wpisywało kod(nie pomnę jaki) i był kurier za free.
Jednak doszedłem do wniosku, że szarpnę się na 4690K, i przy okazji dorzucę ssd.;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 17:32, Nephren-Ka napisał:

Jest teraz jakiś kod promocyjny w Morelach na darmową dostawę? Dawno, dawno temu wrzucało
się jakiś pendrive, wpisywało kod(nie pomnę jaki) i był kurier za free.

http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Kod: LP4VT3IVI0

Dnia 05.09.2015 o 17:32, Nephren-Ka napisał:

Jednak doszedłem do wniosku, że szarpnę się na 4690K, i przy okazji dorzucę ssd.;s

Od razu lepiej! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 17:44, ziptofaf napisał:


Podziękował!
Fajnie, będzie kolejny pendrive do kolekcji.;s

Dnia 05.09.2015 o 17:44, ziptofaf napisał:

Od razu lepiej! :p


Zdania są podzielone, ja jestem względnie zadowolony, mój portfel za to nieszczególnie.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem budować ''arcydzieło''. Wszystko się zmieściło, ale było ciężko (momentami zakrawało to na masochizm). Dyski (SSD i laptopowy) są pod napędem na półeczce. Owa półeczka (kupiona osobno) była najbardziej badziewnym elementem całego ''zestawu'' (źle nawiercona jedna dziurka, całość nieco wykrzywiona), ale się udało.

Aby podłączyć napędy wykonałem customowy kabelek (kable się nie mieściły). 3 zdjęcie, Mikunia służy jako podstawka. Pasuje idealnie i łączy wszystko nie zajmując miejsca. A gwarancja i tak poszła się bujać po wymianie wentylatora :)

Kabel zasilający kartę graficzną okazał się zbyt krótki i nijak nie dało się go puścić tyłem. Będę musiał kupić przedłużkę.

Spostrzeżenia:
1. Budowanie komputera z kotem umila budowę ale jednocześnie wydłuża czas budowy o 20%
2. Podstawowe wentylatory Pure Wings od BeQuiet są wyjątkowo ciche
3. Wentylatory Noiseblocker nie są dobre do dmuchania w chłodnice - świszczą.

Nic mi więcej nie przychodzi do głowy :)

20150905181218

20150905181254

20150905181330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bardzo fajnie, tylko ten zasilacz na górze zaburza mój zmysł estetyczny :D No i zdecydowanie brakuje miejsca na kable z zasilacza - w S20 miałem dokladnie ten sam problem i napęd wystaje z obudowy :D A i tak wszystko było po prostu na siłę wepchane :D
Ile jest miejsca za tacką - wejdą Ci jeszcze przedłużki? ;)

EDIT: Koteł jest idealną podstawką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 23:34, pawbuk napisał:

Ile jest miejsca za tacką - wejdą Ci jeszcze przedłużki? ;)


No właśnie nie wiem czy się tam cokolwiek jeszcze zmieści. Wcześniej z tyłu puściłem również przewody od przedniego panelu i się boczka nie dało zamknąć ;) Ale i tak jestem zadowolony, udało się schować najbrzydsze rzeczy. Na froncie jeszcze wymienię wentylator na Corsaira SP120 Silent i będzie zrobione.

Dnia 05.09.2015 o 23:34, pawbuk napisał:


EDIT: Koteł jest idealną podstawką :D


Większe rzeczy, takie jak GPU również mogą być z powodzeniem oparte na kocie. A sama koteczka była tak tym wszystkim zainteresowana, że przez 2 godziny mi towarzyszyła przy składaniu. A to śrubką się pobawi, a to kabelek pogryzie, a to wejdzie do obudowy - nie miałem serca jej przeganiać, więc jej dawałem niepotrzebne rzeczy do zabawy. Sama radość :)

Następnego kompa jak będę składał, to do obudowy Fractal Node 202. Robi mnie strasznie ta budka. I sobie ją na biurku położę.

A teraz idę grać w Batmana (z CD-Action), to troszkę poużywam 970 - niedużo go ta gra zmęczy, ale zawsze ;)

20150905234217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 18:30, KannX napisał:

Nic mi więcej nie przychodzi do głowy :)


Hmm, wszystko ładnie, dobra robota!

Tylko ten zasilacz(i kawałek napędu) objechałbyś jakimś czarnym sprejem(albo dla lepszego efektu można zrobić np. czerwony podkład, poczekać aż wyschnie, obrzucić delikatnie trawą - tak, taką z trawnika, najlepiej niekoszonego przez jakiś czas - i pociągnąć czarnym, wyjdą wtedy fajne wzorki; wiem że sposób wydaje się absurdalny, ale działa).;d

Co do kota(skądinąd - fajny futrzak!), to nie ma jego obecność jakiś przeciwwskazań dla podzespołów? Wydaje mi się że koty potrafią się całkiem nieźle elektryzować, a części mogą tego nie lubić.;p


Przy okazji pytanie ogólne do tematu: jak należy obchodzić się z nowym dyskiem ssd? Będzie to dla mnie pierwszy tego typu sprzęt i pewnie z rozpędu potraktowałbym go formatem na start(jak to się robiło w normalnych hdd). Trzeba właśnie tak, czy może wygląda to jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 21:33, ziptofaf napisał:

> Jakie gpu będzie optymalne dla procesora i5 2500k

Podkręconego czy na standardowych zegarach?

standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 01:51, Nephren-Ka napisał:

Co do kota(skądinąd - fajny futrzak!), to nie ma jego obecność jakiś przeciwwskazań dla
podzespołów? Wydaje mi się że koty potrafią się całkiem nieźle elektryzować, a części
mogą tego nie lubić.;p


A jakoś się nic nie elektryzowało. Kolejny raz składam komputer z kotem i wszystko działa. Jedynie pod złożeniu wszystkiego trzeba odkurzyć wnętrze obudowy, bo sierści trochę zostaje :) A co do koloru napędu to faktycznie brzydko wygląda (zasilacz zresztą też), ale chyba tak zostawię, bo już nie mam siły tego układać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 12:36, ziptofaf napisał:

Gdybyś procesor jednak podkręcił

Sprawdzałeś ten test?
http://pclab.pl/art65170-3.html

Dnia 06.09.2015 o 12:36, ziptofaf napisał:

(aż dziwi wzięcie i5-2500k jeśli o ty mnie myślałeś)

Wbrew pozorom standardowo taktowany 2500 był odpowiednio wydajny, to po co było go zmieniać.
Szczególnie jeżeli nie zmieniało się grafy ;p
Potem się dziwią ludziom którzy stwierdzają, że kupowanie procków do oc to przerost formy nad trescia ;)

Dnia 06.09.2015 o 12:36, ziptofaf napisał:

to i GTX 970 / R9 390 wchodzą w grę.

Też wchodzą. Tylko będą mieć trochę gorsze wyniki w warunkach cpubound :P
A tych jest zdecydowanie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się