Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2015 o 14:47, Damian091 napisał:

Co o tym myślicie?


Myślę, że nie do końca dobrze :) Rozumiem, że części które wymieniłeś chcesz zostawić. Bardzo dobre pamięci RAM te G.Skille. Płytę wziąłbym taką:

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-pro-vdh-b150-ddr3-sata3-usb-3-1-matx-7982-015r-790170/

Obsługuje najnowsze procesory Intela i obsługuje ramy DDR3. Niewiele droższa od tej co podałeś. Do tego procesor:

EDIT EDIT EDIT

Wymazałem pół posta bo mnie Ziptofaf ubiegł. W sumie myśleliśmy podobnie z płytami głównymi, ale on lepiej resztę podobierał :) Płyta główna ode mnie jest chyba całkiem ok jeśli chcesz oszczędzić 25zł względem jego płyty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie. Płyta Asrocka jest lepsza od tej MSI co podałem. Krótko mówiąc poległem ;) A z drugiej strony poczytałem sobie testy tego 6500 i po raz kolejny doszedłem do wniosku, że 4690K jest nadal świetny i nieśmiertelny ;) Ależ mi się procesor udał.

Przepraszam, że jedno pod drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padła mi ostatnio dźwiękówka Audigy SE, teraz szukam czegoś żeby nie zostać na integrze. Kart jest mnóstwo, wiem jakie są polecane itd. Generalnie chciałem kupić Creative X-Fi Xtreme Gamer. I tutaj rodzi się pytanie: Czy koniecznie do gier potrzebuję czegoś ze stajni Creative? Kiedyś, żeby mieć efekty środowiskowe w grach trzeba było kupić jakiegoś Sound Blastera dla EAXa. Jak to wygląda teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 13:15, destro177 napisał:

Padła mi ostatnio dźwiękówka Audigy SE, teraz szukam czegoś żeby nie zostać na integrze.
Kart jest mnóstwo, wiem jakie są polecane itd. Generalnie chciałem kupić Creative X-Fi
Xtreme Gamer. I tutaj rodzi się pytanie: Czy koniecznie do gier potrzebuję czegoś ze
stajni Creative? Kiedyś, żeby mieć efekty środowiskowe w grach trzeba było kupić jakiegoś
Sound Blastera dla EAXa. Jak to wygląda teraz?


Teraz już EAX w nowych grach się nie pojawia. I polecane częściej w niższych budżetach są Asus Xonar a w nieco wyższym - AIM SC808. Audiotrak też robi całkiem niezłe dźwiękówki. Albo FiiO ale to raczej tylko jak używasz słuchawek.

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ < ogółem to polecam zajrzeć tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie zastanawiam się pomiędzy dwiema kartami: X-Fi Gamer oraz Xonarem DG. Na xonara patrzę głównie ze względu na wzmocnienie dla słuchawek. Czytam Audiofanatyka od kiedy poszła mi stara karta i słuchawki. Wg wszystkiego co tam pisze X-Fi Gamer powinien bez problemu uciągnąć moje jeszcze nie dostarczone Superluxy HMC631. Jednak chciałbym wiedzieć czy Xonar da jeszcze lepszy dźwięk, czy nie warto kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2015 o 21:49, ziptofaf napisał:

/.../


Najpierw zamieniłem sloty ram, ale nic nie pomogło na szczęście po aktualizacji biosu cały dzień dzisiaj bez problemów. Dzięki jeszcze raz za poradę bo teraz już sporo ciśnienia zeszło ze mnie. Zobaczymy jak to będzie przez następne dni.

Mam dwa pytania. Pierwsze co może oznaczać taki tykający dysk (a może strzelający). Jak instalowałem system z kumplem to tak właśnie tykał i go nie wykryło, ale po poprawieniu i dosunięciu wszystko było ok. Dzisiaj rano przed włączeniem kompa chciałem założyć boczną obudowę, ale chyba minimalnie znowu go musiałem ruszyć bo zdarzyła się podobna sytuacja. Po minimalnym dosunięciu działa normalnie. Jest on jakoś uszkodzony? Czy może przez to, że narazie go śrubką nie dokręciłem tylko włożony jest w szufladzie obudowy?
Drugie jak najlepiej uaktualnić directxa ? Przy wiedźminie 2 i heroes of the storm wyskakuje mi coś takiego (w hotsie 42 a w wiedzminie 39):

20151107193452468

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 19:34, Nightdew napisał:

Mam dwa pytania. Pierwsze co może oznaczać taki tykający dysk (a może strzelający). Jak
instalowałem system z kumplem to tak właśnie tykał i go nie wykryło, ale po poprawieniu
i dosunięciu wszystko było ok. Dzisiaj rano przed włączeniem kompa chciałem założyć boczną
obudowę, ale chyba minimalnie znowu go musiałem ruszyć bo zdarzyła się podobna sytuacja.
Po minimalnym dosunięciu działa normalnie. Jest on jakoś uszkodzony? Czy może przez to,
że narazie go śrubką nie dokręciłem tylko włożony jest w szufladzie obudowy?


Możliwe że nie są dociśnięte kable od zasilania i nie może poprawnie wystartować, ewentualnie podepnij pod osobny kabel zasilający/zmień wtyczkę. No i wypada go w miare pożądnie przymocować.

Dnia 07.11.2015 o 19:34, Nightdew napisał:

Drugie jak najlepiej uaktualnić directxa ? Przy wiedźminie 2 i heroes of the storm wyskakuje
mi coś takiego (w hotsie 42 a w wiedzminie 39):


Ja zaktualizowałem przez ten programik: http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx%3Fid%3D35
DX9 nie jest kompatybilny z nowszymi i należy go po prostu zainstalować osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 19:43, Nufiko napisał:

/.../

Dzięki, trochę się zdziwiłem bo wiedźmin nie działał od początku ale hots normalnie wczoraj chodził a dzisiaj nie. Ta instalka dx9 nic nie namiesza w obecnie zainstalowanym dx12?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym dyskiem, wyłączyłem kompa na 1 h i po ponownym uruchomieniu znowu stukał więc musiałem powtórzyć czynności --> wyłączenie kompa, dociśnięcie i ponowne uruchomienie. Nic jutro jakoś ostatecznie go spróbuje umocować i jak będzie problem to odsyłam do morele, szkoda tracić czas na wgrywanie nowych danych... Btw te stukanie to coś takiego jak tutaj od 0.17 - 0.24 sekundy https://www.youtube.com/watch?v=2fWLVTxIGb4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2015 o 00:09, Nightdew napisał:

Nic jutro jakoś ostatecznie go spróbuje umocować i jak będzie problem to
odsyłam do morele, szkoda tracić czas na wgrywanie nowych danych... Btw te stukanie to
coś takiego jak tutaj od 0.17 - 0.24 sekundy https://www.youtube.com/watch?v=2fWLVTxIGb4


Jakby ci tak stukał to znaczy że uderza po głowicy i za chwilę przestanie działać.
Porada:
Ściągasz program SpeedFAN, zaglądasz do zakładki SMART. I możesz tam zobaczyć stan zdrowia dysków.

Jednocześnie jednak - dysk jest fizycznie dobrze podłączony i to nie jest tak że po prostu wpada w wibracje bo nie wsadziłeś go do koszyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2015 o 00:27, ziptofaf napisał:

Jednocześnie jednak - dysk jest fizycznie dobrze podłączony i to nie jest tak że po prostu
wpada w wibracje bo nie wsadziłeś go do koszyka?


Wydaje mi się, że dobrze ale mam słabą widoczność tych kabli z niego wychodzących więc dokładnie jutro sprawdzę. On w sumie nie przestaje działać (tzn stukać). Gdy ta sytuacja się pojawia to odrazu tak robi po włączeniu kompa, system mimo że jest na ssd to startuje chwile wolniej i po prostu mam pulpit ze stukającym dyskiem i brakiem jego wykrycia. Pewnie by tak stukał i stukał ale wyłączam kompa i dociskam go w koszyku (pewnie również dociskam te kable zasilające do których mam słaby dostęp). Rano też tak zrobiłem i komp cały dzień chodził normalnie więc trochę się zdziwiłem, że po wyłączeniu o 20 na dwie godziny musiałem to powtarzać o 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po nowym roku mam zamiar kupić nowy sprzęt mam pytanie czy kupno takiej płyty głównej się opłaca : http://allegro.pl/amd-fx-6300-6x3-5-ghz-gigabyte-vga-hd3000-fv-i5775226112.html
No tego chce kupić dwie kości pamięci RAM po 8 GB i kartę grafiki PALIT GeForce GTX 760 2GB 1033/6008 MHz lub z przybliżonymi bardzo parametrami chodzi żeby miała 2 GB i powyżej 128 bit. Czy na takim komputerze zagram w wiedźmina 3 bynajmniej na średnich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2015 o 10:27, Rafi19954 napisał:

Witam po nowym roku mam zamiar kupić nowy sprzęt mam pytanie czy kupno takiej płyty głównej
się opłaca : http://allegro.pl/amd-fx-6300-6x3-5-ghz-gigabyte-vga-hd3000-fv-i5775226112.html
No tego chce kupić dwie kości pamięci RAM po 8 GB i kartę grafiki PALIT GeForce GTX 760
2GB 1033/6008 MHz lub z przybliżonymi bardzo parametrami chodzi żeby miała 2 GB i powyżej
128 bit. Czy na takim komputerze zagram w wiedźmina 3 bynajmniej na średnich ?


http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej/
No chyba że zadałeś to pytanie dobrze rozumiejąc znaczenie słowa bynajmniej. Więc i owszem - bynajmniej, GTX 760 to za słabe GPU dla tej gry.

Poza tym w tej samej klasie cenowej którą widzę za tandem płyta główna + procesor można dostać coś typu Asus H81M-K + Core i3 4170 a to szybsza kombinacja od przestarzałego FX''a. A jakby jeszcze na razie wziąć "tylko" 8GB (co oznacza dodatkowe 200 zł) to można by nawet o Core i5 myśleć który zje każdy procek AMD w grach, włącznie z FX-9590.

Zaś co do karty graficznej - a tutaj to się po prostu wstrzymaj do drugiego kwartału 2016. Wychodzą bowiem nowe modele więc albo w tej samej cenie co GTX 760 dostaniesz układ bliższy GTX 970 albo po prostu same GTX''y 970/R9 290 w używanych wersjach stanieją do poziomu na który cię stać. A różnica między takim GTX''em 970 a GTX''em 760 w grach potrafi sięgać 60%.

Przypomnę też że same części które wstępnie wybierasz są nieco energożerne. Więc bez markowego zasilacza ani rusz - i jeśli masz jakiś chłam (bądź nie wiesz co masz) to radzę jego koszt doliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Core i3 4170 to ma tylko dwa rdzenie i 3M cache a AMD fx który chce kupić czyli AMD FX-6300 6x3,5 GHz ma 6 rdzeni i 6 wątków i 8 MB cache więc procesor wiedzmina 3 spokojnie ogarnie skoro minimum jest phenom II x4 czyli na średnie 6 rdzeni dla AMD spokojnie i płyty z Asusa nie kupuje jestem wierny gigabyte a co do karty graficznej dla wiedzmina 3 zalecany jest GTX 770 diredix 11.0 więc nie muszę mieć GTX z serio 900 . Tutaj link do wymagań http://jarock.pl/gry/wiedzmin-3-dziki-gon-informacje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2015 o 13:48, Rafi19954 napisał:

Core i3 4170 to ma tylko dwa rdzenie i 3M cache a AMD fx który chce kupić czyli AMD FX-6300
6x3,5 GHz ma 6 rdzeni i 6 wątków i 8 MB cache więc procesor wiedzmina 3 spokojnie ogarnie
skoro minimum jest phenom II x4 czyli na średnie 6 rdzeni dla AMD spokojnie i płyty z
Asusa nie kupuje jestem wierny gigabyte a co do karty graficznej dla wiedzmina 3 zalecany
jest GTX 770 diredix 11.0 więc nie muszę mieć GTX z serio 900 . Tutaj link do wymagań
http://jarock.pl/gry/wiedzmin-3-dziki-gon-informacje/


No i co z tego, że FX-6300 ma 6 rdzeni (3 moduły) taktowanych po 3,5 GHz, skoro w grach nie jest wydajniejszy od dwurdzeniowego i czterowątkowego i3? :D Nie da się porównywać po specyfikacji technicznej różnych architektur, a już kompletnym bezsensem (żeby nie powiedzieć idiotyzmem) jest patrzenie tylko przez pryzmat ilości rdzeni i ich taktowania :D

Zresztą, zarzucanie ziptofafowi nieznajomości tematu jest nieporozumieniem. Dobrze Ci radzi, więc lepiej przeczytaj i zapamiętaj jego słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AMD dwu rdzeniowy a brat intel core 2 duo i mój jest wydajniejszy ,ale wiedzmin wymaga 4 rdzeni na minimum więc nie wiem po co kupować mi dwa rdzenie ,na zalecane jest FX8350 albo i7 3770 chodzi mi też o cenę ja nie chcę komputera za 5 tysięcy wystarczy płyta główna z 6 rdzeniami od AMD i kupić lepszą kartę i więcej i szybsza pamięć RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce kupować intel i5 lub i7 tylko AMD FX-8300 8x3,3 (Turbo 4,2) 8GB DDR3 Gigabyte lub FX-6300 6x4,1 GHz Turbo MSI 970A-G43 ,więc nie wiem po co wszyscy chcą mi narzucić Intel który mnie nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2015 o 14:23, Rafi19954 napisał:

Ja mam AMD dwu rdzeniowy a brat intel core 2 duo i mój jest wydajniejszy ,ale wiedzmin
wymaga 4 rdzeni na minimum więc nie wiem po co kupować mi dwa rdzenie ,na zalecane jest
FX8350 albo i7 3770 chodzi mi też o cenę ja nie chcę komputera za 5 tysięcy wystarczy
płyta główna z 6 rdzeniami od AMD i kupić lepszą kartę i więcej i szybsza pamięć RAM


Jesteś pewien, że naprawdę czterech?
http://pclab.pl/art63116-47.html

Nikt tu nie poleca procesorów od Intela dlatego, że mu za to płacą. Zwyczajnie, w tej chwili w grach są znacznie bardziej opłacalnym wyborem niż te od AMD. Może w przypadku APU jest inaczej, ale to zdecydowanie niżśza polka cenowa.
I nie patrz na taktowanie, wielkość Cache (istotne jest też którego poziomu) albo ilość rdzeni, bo to nie ma bezpośredniego przełożenia na wydajność.
Zresztą, zestawianie ze sobą FX8350 i i7 3770 to jeden z wielu idiotyzmow, które znajdziemy w oficjalnych wymaganiach sprzętowych współczesnych gier.
Jeśli chcesz kupić FX 6300 to kupuj, nikt Ci tego nie zabroni :D Jeśli jednak już wiesz co kupic i co jest najlepsze, to po co w ogóle kogoś o zdanie pytasz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2015 o 14:23, Rafi19954 napisał:

Ja mam AMD dwu rdzeniowy a brat intel core 2 duo i mój jest wydajniejszy ,ale wiedzmin
wymaga 4 rdzeni na minimum więc nie wiem po co kupować mi dwa rdzenie ,na zalecane jest
FX8350 albo i7 3770 chodzi mi też o cenę ja nie chcę komputera za 5 tysięcy wystarczy
płyta główna z 6 rdzeniami od AMD i kupić lepszą kartę i więcej i szybsza pamięć RAM


To zamiast patrzeć na "wymagania" zerknij tutaj:
http://pclab.pl/art63116-48.html < Wiedźmin 3 i to jak działa na różnych procesorach. Jest też i3.
Ot, po to istnieją portale które publikują testy wydajności CPU w różnych grach żebyś jak ostatni idiota nie wydawał kasy na Core i7 podczas gdy tytuł miło śmiga na Core i3, bylebyś go wsparł dobrą kartą graficzną. Wymagania na pudełku bardzo często odbiegają od rzeczywistości i pytanie nie jest >czy< ale >o ile< odbiegają od rzeczywistości. Wiedźmin nie kłamie co do karty graficznej - do płynności w Ultra potrzebny jest potwór. Ale w przypadku procesora, jak się okazało, już i3 jest więcej niż wystarczającym układem. A i5 zapewnia świetną płynność.

Skądinąd - Wiedźmin 3 to gra bardzo miła dla AMD bo czasem są i takie wykresy:
http://pclab.pl/art50000-26.html < a tu Starcraft 2. Gdzie i3-3220 (czyli procek z poprzedniej generacji) zapewnia 37 fps. A FX-6300 - 29.8. To jest 35% różnica na korzyść i3.

Ogółem - zerknij uważnie właśnie na link nr 2. Jest tam MNÓSTWO testów procków AMD i Intela. Sam zrozumiesz dlaczego odradzam te pierwsze.

Zwłaszcza że, powtórzę, u ciebie opcją jest 8GB RAM + Core i5 zamiast 16GB + FX. A Core i5 do FX''ów ma się tak:
http://pclab.pl/art65154-17.html

RAM''u dorzucić można zawsze, drogi nie jest a 8GB wystarcza spokojnie do gier. Ale jak sam widzisz, nawet 5 letni i5-2500k zazwyczaj kopie tyłek "ośmiordzeniowym" (skądinąd, AMD właśnie ma sprawę w sądzie bo ich procesor 8-rdzeniowy tak naprawdę ma rdzeni od 4 do 8 zależnie od tego jak liczyć) procesorom AMD.

Ot, platforma oparta na AMD FX jest dla ciebie kiepskim wyborem bo po prostu oferuje niższą wydajność w tej samej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się