Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

uhm rozumiem w takim razie raczej zdecyduje się na tego i3 (4170 widze dość popularny), mam jakąś wolną zasiłke chiefteca 500w oraz obudowe
nie wiem jaką płyte i ram dokładnie wybrać gdyż są między nimi niewielkie niuanse na których się nie znam
wiem jedynie że dobrze by była to m-ATX bez ficzerów tylko xfire czy sli 2 sloty na ram też styknie
masz może jakiś fajny pomysł na ram i mobo?

a gpu to może rzeczywiście gtx 950 (myśle że fajne gdzy mobo i gpu są tej samej marki/koloru, ale to uzależnie od mobo bo między markami gpu nie ma istotnych różnic do do ceny i wydajności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2015 o 16:58, FAILoZOFF napisał:

nie wiem jaką płyte i ram dokładnie wybrać gdyż są między nimi niewielkie niuanse na
których się nie znam

Dnia 11.11.2015 o 16:58, FAILoZOFF napisał:

wiem jedynie że dobrze by była to m-ATX bez ficzerów tylko xfire czy sli 2 sloty na ram
też styknie

SLI jest akurat dość drogą rzeczą. I płyty z nim raczej nie dostaniesz w swoim budżecie. Zresztą nie warto - tak długo jak istnieje pojedyncza karta szybsza od dwóch to nie warto wybierać dwóch, za dużo problemów z konfiguracjami SLI (taki Fallout 4 w ogóle nie wspiera SLI, działa ci tylko 1 karta...).

Dnia 11.11.2015 o 16:58, FAILoZOFF napisał:

a gpu to może rzeczywiście gtx 950 (myśle że fajne gdzy mobo i gpu są tej samej marki/koloru,
ale to uzależnie od mobo bo między markami gpu nie ma istotnych różnic do do ceny i wydajności)

Znaczy się chcesz wszystko skoordynowane kolorystycznie? :P
http://www.morele.net/inventory/info/erPVag/
Tu masz czarny RAM, czarną płytę i czarną kartę.
Budujesz dość budżetowego PC''ta więc niestety nie da się zbudować śnieżnobiałego zestawu, kombinacje czerń + czerwień też są droższe. Można jeszcze zrobić coś czarno-żółtego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"wiem jedynie że dobrze by była to m-ATX bez ficzerów typu xfire czy sli 2 sloty na ram też styknie
masz może jakiś fajny pomysł na ram i mobo?"
łups coś mi sie poplątało, oczywiście że bez sli/xf
ale reszta się zgadza, dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę polował na gtx''a 950 :) a możesz jeszcze napisać od jakiego producenta najlepiej wybrać 950-tke? Zależy mi aby wybrać jak najbardziej wydajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2015 o 20:57, Bralo napisał:

W takim razie będę polował na gtx''a 950 :) a możesz jeszcze napisać od jakiego producenta
najlepiej wybrać 950-tke? Zależy mi aby wybrać jak najbardziej wydajna :)


Pisałem wcześniej o dobrej okazji jeśli chodzi o 950:

http://www.komputronik.pl/product/279864/Elektronika/Części_PC/EVGA_GeForce_GTX_950_2GB_SC_GAMING.html

Bardzo szybki i aktualnie bardzo tani. Firma również dobra. Czuję się ignorowany, idę spać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam zestawu PC z monitorem do 4000 złociszy.

Monitor najlepiej IPS FHD, procesor i5 (wiadomo), płyta główna obowiązkowo micro-ATX, GPU bez preferencji (ma być wydajnie i cicho), z SSD na system. Ktoś coś poleci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Moi rodzice ostatnio kupili telewizor LG z tym ich śmiesznym WebOS, chodzi to jak chodzi. Szukam jakiegoś ciekawego rozwiązania do siebie do domu i osobiście wydaje mi się lepszym rozwiązaniem TV 4k nawet nie jakiś specjalnie drogi + do tego taki mały komputerek z Windows - przynajmniej odtworzy wszystkie filmy przeglądarka będzie płynnie chodzić itp...

Co o tym sądzicie?
Czy to lepsze rozwiązanie niż ten OS wbudowany w LG czy Samsungi?
No i klucz programu jaki komputerek wybrać jako taką przystawkę do TV?

Tak jak powiedziałem internet, telewizja filmy HD w przyszłości mam nadzieje 4k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 13:14, Henrar napisał:

Szukam zestawu PC z monitorem do 4000 złociszy.

Monitor najlepiej IPS FHD, procesor i5 (wiadomo), płyta główna obowiązkowo micro-ATX,
GPU bez preferencji (ma być wydajnie i cicho), z SSD na system. Ktoś coś poleci? :)


Zakładam że coś normalnego mniej więcej do grania a nie jakaś maszyna do pracy?

http://puu.sh/lk5sE/ca40cf80a1.jpg
http://puu.sh/lk5t4/898660578e.png
Wybacz że w formie obrazkowej a nie koszyka ale morele coś mi świruje i nie chce zapisać zestawu w takiej formie.

Ot, mała i ładna skrzynka w formie MicroATX. i5-6400, 24" iiyama z matrycą AMVA, 8GB RAM na start z możliwością rozszerzenia do 40GB, potężny zasilacz (tu można uszczknąć kilkadziesiąt złotych i w zamian wybrać np. 500W Be-Quieta L8), fabrycznie podkręcony R9 380. Przy okazji cały zestaw wyszedł mi w czarno-białym kolorze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 17:17, ziptofaf napisał:

R9 380. Przy okazji cały zestaw wyszedł mi w czarno-białym kolorze :P


Widzę, że stałeś się estetą :D A jak tam Twój zestaw, jakieś zmiany kolorystyczne w celu ujednolicenia? :D
Zauważyłem, że ostatnio wiele płyt głównych ma kolorystykę biało-czerwoną - w sumie idealne dla polskich patriotów - w poprzedniej generacji takiego połączenia było znacznie mniej :D
Niewiele natomiast jest niebieskiego, w którym kiedyś przodował Gigabyte - oni też poszli w czerwień.
Muszę pomyśleć nad jakimiś taśmami led do obudowy - chodzi mi po głowie podświetlenie płyty głównej od dołu (przy krawędziach), jednak nie wiem jakby to w praktyce wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 16:34, Konrad162 napisał:

No i klucz programu jaki komputerek wybrać jako taką przystawkę do TV?

Odpowiedź brzmi - tak w malutkim formacie miniITX który prezentuje się też na tyle ładnie by móc stać w salonie.

Dnia 13.11.2015 o 16:34, Konrad162 napisał:

Tak jak powiedziałem internet, telewizja filmy HD w przyszłości mam nadzieje 4k


Najpierw taka wersja Extreme:
http://puu.sh/lk6qm/c37eb71871.png
http://puu.sh/lk6r1/dfe9cb2ac9.jpg

I teraz - dlaczego takie części i na czym możesz zbić cenę:
- A8-7600 jak na swoją cenę jest lepszy od Core i3 do twoich zastosowań. Wyraźnie wydajniejsze iGPU co sprawia że nie powinno być problemu z 4k.
- Bardzo małe rozmiary PCta sprawiają iż trzeba rozsądnie dobrać płytę główną bo ciężko o dalszą rozbudowę. Ta tutaj ma choćby takie miłe rzeczy jak Bluetooth oraz wifi do 802.11ac i 867 Mbps. Co rozwiązuje problem z dostępem do internetu na dobre, poza tym można też skorzystać choćby ze swojego telefonu jako pilota do takiego komputera (no bo co to za odtwarzacz filmów jeśli musiałbyś korzystać z klawiatury):
http://androidremotepc.com/
- Obudowa - sam taką mam, jest po prostu estetyczna i niedroga.
- Wstępnie 4GB RAM''u - zawsze można rozszerzyć do 12 w przyszłości ale nie wydaje mi się to niezbędne.
- Oraz punkt ostatni - 120GB SSD oraz Silverstone Strider. Co łączy te dwa elementy? Pasywna praca. One nie wydają z siebie żadnego dźwięku. Jedynym jakimś tam źródłem szumu może być procesor ale prawdę mówiąc - to jest 30W APU, podejrzewam że można by wstawić każdy nieco większy system chłodzenia i byś nic nie słyszał.

A teraz pytanie - jak obniżyć cenę?

- Przesiadka do formatu microATX i mniej reprezentacyjnej obudowy to zaoszczędzone 200 zł (i to zakładając iż kartę wifi dokupisz osobno).
- Można oszczędzić kolejne 40 zł wybierając 60GB SSD zamiast 120 (choć wówczas raczej trzymałbym to na Linuxie a nie Windowsie)
- Na zasilaczu to ja bym raczej nie ciął, okolice 200 zł to nie jest dużo. Można wsadzić i jakiegoś Chiefteca za 120 zł ale gwarantuję - będziesz tego żałował. Ja ze swojego mini PC''ta ten szajs potem usuwałem. Ot, kiedy jest to JEDYNE źródło dźwięku i przy okazji ma toto po prostu wyjący wentylator (z pełną powagą powiem - mój pełnoprawny wielgaśny komputer w formacie ATX był cichszy niż ten jeden zasilacz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 17:39, pawbuk napisał:

Widzę, że stałeś się estetą :D

Po prostu uznałem że przy okazji jak już zestaw ma kosztować tyle i tyle to mogę przy okazji spędzić dodatkową minutę na dobraniu kolorystycznie pasujących elementów.

Dnia 13.11.2015 o 17:39, pawbuk napisał:

A jak tam Twój zestaw, jakieś zmiany kolorystyczne w celu ujednolicenia? :D

Dziś właśnie pojawił się Fractal Design Define R4 Black z oknem. I łącznie dwie godziny rozmieszczałem kable i części w środku. Tylko te z GPU ostatecznie puściłem przodem bo coś krótkie wtyczki miałem, wszystkie pozostałe pochowałem sobie z tyłu. No, po drodze okazało się jeszcze że miałem dwie wtyczki SATA czerwone i dwie białe i te białe musiałem ukryć za czerwonymi bo mi psuło wystrój. Całkiem ładnie się to prezentuje za oknem.

Skądinąd - ta buda jest kolosalna. Jak już wszystko powstawiałem do środka to z trudem dałem radę wnieść całość z powrotem na biurko :P Nawet nie wiem po co tutaj są usuwalne koszyki na dyski - niereferencyjny R9 280X od Sapphire''a to jedna z największych jednordzeniowych kart. I nawet nie musiałem przesuwać koszyka... Mój poprzedni Zalman Z1 to jednak był pełny format ATX ale waży połowę tego co Fractal oraz rozmiarowo miał przynajmniej 30% mniej przestrzeni w środku.

Reszta zmian pewnie dopiero w drugim kwartale 2016 - dorwę sobie jakiegoś GTX''a 1080 czy R9 490 w czerwonych barwach, najlepiej z jakimś LED''em żeby komponowało się z płytą główną. RAM na razie zostanie niebieski bo tego wymieniać nie zamierzam. Może pod koniec 2016 roku jak nowe procki AMD wyjdą ale nic wcześniej tutaj nie będę modyfikować.

Dnia 13.11.2015 o 17:39, pawbuk napisał:

Zauważyłem, że ostatnio wiele płyt głównych ma kolorystykę biało-czerwoną - w sumie idealne
dla polskich patriotów - w poprzedniej generacji takiego połączenia było znacznie mniej
:D

Mi osobiście podoba się nowy czarno-żółty styl Asrocka (zwłaszcza że Sapphire ma świetnie pasujący do niego system chłodzenia Tri-X w R9 390 i Fury). Biało czerwone płyty Gigabyte''a może i byłyby ładne gdyby nie to że w 80% nadal są czarne:
http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170x-gaming-7-z170-dualddr4-2133-satae-hdmi-dp-type-c-atx-ga-z170x-gaming-7-eu-767361/

Dnia 13.11.2015 o 17:39, pawbuk napisał:

Muszę pomyśleć nad jakimiś taśmami led do obudowy - chodzi mi po głowie podświetlenie
płyty głównej od dołu (przy krawędziach), jednak nie wiem jakby to w praktyce wyglądało.


Hm, ja myślałem osobiście o lekkim podświetleniu na rogach samego okna u siebie. Ot, tak żeby dyskretnie podkreślić całość. Ale też mi się z tym nie spieszy, mój cel jakim jest czarno-czerwony build bardzo łatwo zmasakrować nadmiarem oświetlenia i innego syfu, to ma być dyskretna czerwień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 17:56, ziptofaf napisał:

...


Dziękuję Ci bardzo! Dysk SSD mam jakiś 160 GB od Intela.

A tak z innej beczki, jak jest z tymi nowymi kartami od Nvidii, opłaca się czekać? Bo ostatnio odpaliłem Anno 2205 na moim I7 860 i GTX560 (nie Ti) i widzę już postęp czasu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 19:43, Konrad162 napisał:

A tak z innej beczki, jak jest z tymi nowymi kartami od Nvidii, opłaca się czekać? Bo
ostatnio odpaliłem Anno 2205 na moim I7 860 i GTX560 (nie Ti) i widzę już postęp czasu
:P


Ja czekam ale moja sytuacja jest o tyle prosta że wydatek do 2000 zł daje mi nie więcej niż 50% wzrost wydajności.

I ogółem nowe karty zapowiadają się co prawda ciekawie ale jeśli już teraz masz jakieś gry w które chcesz zagrać to być może nie warto czekać. Z kilku powodów:
- Przypomnę iż w momencie premiery tej generacji pierwsze pojawiły się GTX 970 (1400 zł), GTX 980 (2150 zł) oraz Titan X (4000 zł). Jeśli nie jesteś gotowy na taki wydatek to zaczekasz pewnie kolejne 2-3 miesiące zanim pojawi się cokolwiek innego.
- Twój procek prawdopodobnie nie wystarczy układowi o mocy prawdopodobnie wyższej niż GTX980Ti.
- Przypomnę też iż same modele high-endowe mają korzystać z pamięci HBM2. Zakładam więc spore problemy z dostępnością już w tydzień-dwa po premierze. O ile jesteś gotów na zakupy od razu jak tylko te karty się pojawią (a to oznacza że wejdzie ci "podatek od nowości") to problemu nie ma. Ale w przeciwnym razie stanie się to co obecnie z i5-6600k i i7-6700k. Ceny o 30% wyższe niż być powinny i to się utrzyma przez co najmniej kilka tygodni.

Więc nadchodzące GPU w 2. kwartale 2016 roku będą przeznaczone dla zapaleńców którzy tylko czekają aż pojawią się w sklepie i od razu zaklepią swój egzemplarz. Samemu pewnie w okolicach kwietnia-maja moją obecną kartę skieruję na Allegro bym w czerwcu mógł sobie przygotować 2 tysiaki na nową która ma mi wystarczyć na kolejne parę latek ale ja jednak jestem nieco nienormalny ;)

Zawsze możesz też jednocześnie zaczekać i móc sobie pograć dziś - teraz kupić nie aż tak drogiego GTX'a 950 czy R9 380, zaczekać do maja, sprzedać na Allegro i odzyskać 50-75% wartości (w zasadzie sprzedajesz nową kartę więc pewnie bliżej tej nowej wartości, 1.5 roku gwarancji w końcu jeszcze będzie) a następnie dopłacić do nowego GPU (choć jak pisałem, to oznacza bycie przygotowanym na łączny koszt rzędu 1400+ zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 19:43, Konrad162 napisał:

A tak z innej beczki, jak jest z tymi nowymi kartami od Nvidii, opłaca się czekać? Bo
ostatnio odpaliłem Anno 2205 na moim I7 860 i GTX560 (nie Ti) i widzę już postęp czasu
:P


Ja bym poczekał na ruch ''czerwonych''

http://pclab.pl/news66813.html
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-radeon-r9-380x-nieoficjalna-specyfikacja-wydajnosc-karty.html

Ma to mieć podobno wydajność Radeona 290 i być bardziej energooszczędne i tańsze. A co z tego wyjdzie, tego się dowiemy za tydzień-dwa :)

A co do nVidii, to najnowszą ich kartą jest GTX 950. Fajny i tani układ. Skok wydajnościowy miałbyś miażdżący w porównaniu do 560. A to wszystko za niecałe 700zł ;)

Co do reszty premier to się nie orientuję :)

EDIT: A co do odsprzedaży kart o której pisze Ziptofaf to polecam. Kupiłem jakieś 1.5 roku temu GTX 750Ti za 560zł. Kilka miesięcy temu sprzedałem na Allegro za 455zł. Strata mniej niż 100zł w skali roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 20:05, KannX napisał:

Ma to mieć podobno wydajność Radeona 290 i być bardziej energooszczędne i tańsze.

Nie jest tańsze. 313€. Okolice 1300 zł.

To lepiej już odwiedzić Allegro właśnie, wpisać w polu wyszukiwarki R9 290 i za niecałego tysiaka sobie znajdziesz. A jak chcesz nówkę ze sklepu to za 1250 jest R9 290 Tri-X, jedna z najlepszych odmian 290tki.

Ot, 380X już w tej chwili jest skazany na bycie niewypałem. 380tka musiałaby spaść z ceną a 380X zająć jej miejsce a do tego nie dojdzie. Rywal w postaci 290tki jest zbyt silny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 17:17, ziptofaf napisał:

Zakładam że coś normalnego mniej więcej do grania a nie jakaś maszyna do pracy?

Tak, do grania, bo chcę siostrze sprawić "nieco" lepszy sprzęt niż ma teraz (Phenom II X4 945 i GeForce 250) :D

Dnia 13.11.2015 o 17:17, ziptofaf napisał:

http://puu.sh/lk5sE/ca40cf80a1.jpg
http://puu.sh/lk5t4/898660578e.png
Wybacz że w formie obrazkowej a nie koszyka ale morele coś mi świruje i nie chce zapisać
zestawu w takiej formie.

Ot, mała i ładna skrzynka w formie MicroATX. i5-6400, 24" iiyama z matrycą AMVA, 8GB
RAM na start z możliwością rozszerzenia do 40GB, potężny zasilacz (tu można uszczknąć
kilkadziesiąt złotych i w zamian wybrać np. 500W Be-Quieta L8), fabrycznie podkręcony
R9 380. Przy okazji cały zestaw wyszedł mi w czarno-białym kolorze :P

Dzięki :D Właśnie czegoś takiego mniej więcej szukałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no tak, bo sugerowane 249$ to jest bez podatków? To szkoda :)

A teraz inne:

http://www.purepc.pl/procesory/delid_die_mate_bezpieczne_i_latwe_usuwanie_ihs_z_procesorow_intela

Jak to będzie tanie (tak do 100zł) to sobie kupię i zedrę czapkę z mojego 4690K :) Imadłem się boję. I to będzie też dobra okazja do wymiany wyjącego Corsaira. Wymieniłbym na półpasywnego Arctica i32. Kosztuje 139zł w Proline.

http://hexus.net/tech/reviews/cooling/87785-arctic-freezer-i32/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 21:25, KannX napisał:

A no tak, bo sugerowane 249$ to jest bez podatków? To szkoda :)

(Prawie) każda cena podana w dolcach jest bez podatków :P

Dnia 13.11.2015 o 21:25, KannX napisał:

Jak to będzie tanie (tak do 100zł) to sobie kupię i zedrę czapkę z mojego 4690K :)


Brrr, biedny 4690K. Czym ci tak zawinił że chcesz się pozbawić na dobre możliwości jego odsprzedaży w przyszłości w zamian za 10 stopni Celsjusza mniej?

Dnia 13.11.2015 o 21:25, KannX napisał:

I to będzie też dobra okazja do wymiany wyjącego Corsaira.

Ciesz się że tylko wyjącego. Dziś na reddicie spotkałem takiego:
http://i.imgur.com/GArmslm.jpg
http://gfycat.com/EmbellishedDemandingLarva

Dnia 13.11.2015 o 21:25, KannX napisał:

Wymieniłbym na półpasywnego Arctica i32. Kosztuje 139zł w Proline.

Wydajnościowo całkiem ciekawy. Choć wyglądem nie powala i co jak co ale mojego Cryoriga bym na to nie zamienił. Radziłbym też zerknąć na wyniki Fortisa 3 i Grandisa bo coś czuję że ten drugi na pewno oferuje wyższą wydajność. A ten pierwszy też znacząco został poprawiony względem i tak udanej drugiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 21:50, ziptofaf napisał:

Brrr, biedny 4690K. Czym ci tak zawinił że chcesz się pozbawić na dobre możliwości jego
odsprzedaży w przyszłości w zamian za 10 stopni Celsjusza mniej?


Ech, to chyba faktycznie bez sensu. Szczególnie, że mocne Intele dobrze trzymają cenę przy odsprzedaży. A w ogóle to sobie go chyba zostawię i będę tylko karty graficzne zmieniał :)

Dnia 13.11.2015 o 21:50, ziptofaf napisał:

> I to będzie też dobra okazja do wymiany wyjącego Corsaira.
Ciesz się że tylko wyjącego. Dziś na reddicie spotkałem takiego:
http://i.imgur.com/GArmslm.jpg
http://gfycat.com/EmbellishedDemandingLarva


Ten cieknący to H80 GT. Nie powinien cieknąć, bo ''głowica'' nie ma ruchomych rurek w przeciwieństwie do H55, H60 itd.
A temu tutaj wybuchło:
http://www.overclock.net/t/1440506/my-corsair-h60-exploded-water-explosion

Ale jemu wybuchła stara wersja H60 - ja mam nowszą poprawioną, obroty skręcone, powinna ograniczyć się tylko do wycia ;)

Dnia 13.11.2015 o 21:50, ziptofaf napisał:

> Wymieniłbym na półpasywnego Arctica i32. Kosztuje 139zł w Proline.
Wydajnościowo całkiem ciekawy. Choć wyglądem nie powala i co jak co ale mojego Cryoriga
bym na to nie zamienił.


Zgaduję, że masz jakiegoś wieżowca. H5 lub H7. A co do wyglądu ''wieżowców'' to najpiękniejszy jest Ereboss Core.

Reasumując, nic nie będę wymieniał :) Patrzyłem też na obudowy niby-itx. Dlaczego niby? Bo większość gamingowych ITXów jest większa od mojego Brutusa S30. Z tym że on jest w standardzie micro ATX :) Jeśli zmiana to tylko na Fractal 202 lub Raijintek Metis/SilentiumPC Q50. Do Metisa/Q50 to nawet Macho i Ninja się mieści :D

I jeszcze wyszukałem bardzo piękną obudowę EVGA Hadron. Oprócz tego, że jest bardzo droga, ma bardzo grzejący się i wyjący zasilacz flex-ATX o mocy 500W. Wentylator kręci się w nim nawet 9500rpm. Silnik odrzutowy. Zepsuli tę obudowę tym zasilaczem. Mogli ją zrobić o 2cm wyższą i dać na dół SFXa. 500W Siverstone półpasywny byłby idealny. Albo flexa o niższej mocy np. 400W z dwoma wolniejszymi wentylatora z przodu i z tyłu (ale takich zasilaczy to chyba nie ma :)). No szkoda obudowy.

Ale się rozpisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 22:31, KannX napisał:

Ech, to chyba faktycznie bez sensu. Szczególnie, że mocne Intele dobrze trzymają cenę
przy odsprzedaży. A w ogóle to sobie go chyba zostawię i będę tylko karty graficzne zmieniał
:)

Ja do bardzo niedawna też tak myślałem. Ale Intel właśnie zdecydował się wprowadzić 3GHz 10-rdzeniowego Core i7. I pytanie które sobie w tym momencie zadaję - po co? Czyżby ewentualna odpowiedź na jakiś jeszcze nieistniejący układ konkurencji? No i przy okazji ta ilość rdzeni sprawia że układy ośmiordzeniowe na X99 powinny spaść do okolic 2300-2500 zł. A że za rok wyjdzie następca Broadwelli-E, Skylake-E, to prawdopodobnie za 1500-1600 zł dostaniemy właśnie 8 rdzeniowca. Na co się już skuszę (choć koszt platformy na procki z rodziny E są potworne, naprawdę liczę na to że Zen da mi 8 rdzeni bez konieczności płacenia 1000 zł za samą płytę).

Dnia 13.11.2015 o 22:31, KannX napisał:

Ale jemu wybuchła stara wersja H60 - ja mam nowszą poprawioną, obroty skręcone, powinna
ograniczyć się tylko do wycia ;)

Ja mam pewne doświadczenie w budowaniu układu wodnego chłodzenia... i żeby coś mi w taki sposób wyleciało w powietrze to jeszcze się nigdy nie spotkałem. Wycieki tak, to zjawisko cokolwiek nieprzyjemne ale zdarzające się. Ale nie eksplozje. W sumie widząc takie rzeczy to aż się cieszę że zrezygnowałem z systemów chłodzenia cieczą - jak mi padnie wentylator to co najwyżej komputer się awaryjnie wyłączy. A tutaj pełna demolka.

Choć tamten przypadek jest szczególny bo komuś było szkoda $20 na taką śliczną powłokę ochronną w sprayu:
http://www.swiftech.com/conformalcoating-12ozspraycan.aspx

Pokrywasz tym płytę główną i masz mniej więcej takie efekty:
https://www.youtube.com/watch?v=8l2wpaM_oc8

Oczywiście, trzeba odrobinę uważać - nie uratuje cię to jeśli woda wleci do portów PCI-E. Ale potrafi ocalić sprzęt przy niewielkich wyciekach właśnie.

Dnia 13.11.2015 o 22:31, KannX napisał:

Zgaduję, że masz jakiegoś wieżowca. H5 lub H7.

H5 ;)

Dnia 13.11.2015 o 22:31, KannX napisał:

A co do wyglądu ''wieżowców'' to najpiękniejszy jest Ereboss Core.

O, czarny kolor. Rzeczywiście ładne.

Dnia 13.11.2015 o 22:31, KannX napisał:

Bo większość gamingowych ITXów jest większa od mojego Brutusa S30. Z tym że on jest w
standardzie micro ATX :) Jeśli zmiana to tylko na Fractal 202 lub Raijintek Metis/SilentiumPC
Q50. Do Metisa/Q50 to nawet Macho i Ninja się mieści :D

Macho? Powątpiewam patrząc na Q50. Aż linijką zmierzyłem ją z zewnątrz i wyszło mi tak pi razy drzwi 19 cm (z tym że liczone od zewnątrz więc odlicz z 2 cm). Baaaaaardzo na styk by wchodził ten Macho :P

Swoją drogą - po swojej lewej stronie mam Q50 a po prawej Define R4. Fajny kontrast tworzą ;P

Dnia 13.11.2015 o 22:31, KannX napisał:

I jeszcze wyszukałem bardzo piękną obudowę EVGA Hadron.

Zawsze jest jeszcze Obsidian 250D dla ubogich :P
http://www.corsair.com/en-us/obsidian-series-250d-mini-itx-pc-case

No, można też nie wybierać obudowy z oknem. Bo to tak naprawdę w miniITX''ach jest fatalnym pomysłem - kabli nie da się poprowadzić tyłem i wychodzi ci straszliwy syf którego lepiej NIE oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się