Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2016 o 22:21, ziptofaf napisał:

Wrażenie 1 - spore toto. Rozmiarowo wyrównuje z Corsairem RM1000, wagowo zresztą też.
CX600M jest od niego zaś znacząco mniejszy.


Wielkościowo taki sam jak mój :D Choć jak dzisiaj przeglądałem różne zasilacze, to natknąlem się na konstrukcje dłuższe jeszcze o 4cm :D Potwory jakieś ;)

Dnia 14.01.2016 o 22:21, ziptofaf napisał:

Przy okazji dwukrotnie nieomal zawału nie dostałem. Najpierw sobie sprawdziłem czy wszystko
dobrze podłączyłem - GPU chodzi, CPU też, coś na ekranie się pokazało. W międzyczasie
przeczyściłem więc choć trochę GPU bo wyglądało jak fabryka kurzu. Zamykam obudowę. Próbuję
uruchomić komputer. I ciemno coś... niedobrze! Sprawdzam zintegrowaną grafikę - ta działa.
Czyżbym sfajczył GPU? Dociskam kable - nic. Co się okazało - lepiej ich nie wykręcać
o blisko 80 stopni - jak tylko dałem im więcej luzu to całość zaskoczyła i już działała
poprawnie.


Przy wtyczce przy GPU je tak mocno wykręciłeś? Dziwne, nawet przy bardzo mocnym wygięciu nie powinno być problemu, bo ten typ pinów nie wychodzi łatwo z wtyczki (co innego piny od audio, usb czy obudowy, tam to jest nagminne). Seryjne kable jednak nigdy nie dorównają jakości tym robionym własnoręcznie albo na zamówienie.

Dnia 14.01.2016 o 22:21, ziptofaf napisał:


Problem numer dwa w sumie nadal trwa i wiem że nie jest spowodowany przez zasilacz ale...
coś mi klawiatura w Windowsie nie chce działać...


Ja nie wiem jak to się dzieje, ale przy odłączaniu i podłączaniu USB naprawdę różne rzeczy potrafią sie dziać - coś przestaje działać, coś zaczyna. Mi tak kiedyś klawiatura padła i musiałem ją wywalić :D Teraz to nawet na pamięć sie nauczyłem jaki kabel ma iść do jakiego złącza ;) W niektórych konfiguracjach mi klawa nie działała w BIOSie ;D

Dnia 14.01.2016 o 22:21, ziptofaf napisał:

Wrażenie 2 - co mi tu tak wyje? Aaaaa. Ta SuperNova ma naprawdę potężną turbinę. I przy
okazji zrozumiałem po co dodano ten tryb ECO. Który włączyć zdecydowanie warto - nagle
komputer zaczął pracować ciszej niż kiedykolwiek (do 300W wentylator wówczas nie pracuje)
:P


O, fajne działanie. Niestety, nie posiadam u siebie tego trybu, a przydałby się ;)

Dnia 14.01.2016 o 22:21, ziptofaf napisał:


Ogółem pierwszy raz widzę też bonusowe wyposażenie w pudle od zasilacza. Dwa futerały
(jeden na kable, jeden na sam zasilacz), przejściówka molex->4-pinowy-wentylator oraz
zmodyfikowane 24 pinowe gniazdo z dwoma pinami z wsadzonymi metalowymi bolcami. Po co?
A po to że to pozwala zrobić paperclip test bez wpychania niczego do zasilacza. Miły
dodatek. Dodano też trochę pasków do lepszego przypięcia kabli, też całkiem fajna sprawa.


To jakie Ty do tej pory zasilacze kupowałeś, że nie dostawałeś żadnych bonusów? Same oem-y? ;D
Choć zazdroszczę tej wtyczki 24 pin do uruchamiania zasilacza - bardzo fajna sprawa do testowania sprzętu i przy LC, gdzie musisz włączyć tylko pompę zalewając układ ;) Muszę sobie taką kupić!

Dnia 14.01.2016 o 22:21, ziptofaf napisał:

Swoją drogą - morele chyba się połapało że ten zasilacz powinien być droższy. Przez chwilę
rano był za 522 zł a dziś wieczorem już zniknął całkowicie :D


Ech, w morelach takie rzeczy to norma :) tam z cenami i dostępnością potrafią sie takie rzeczy dziać...
Choć muszę przyznać, że w Komputroniku od dwóch tygodni leży moje zamówienie i nikt mi nawet nie napisał kiedy towar będzie dostępny. Sam pracowałem w podobnej sieci i jak towaru nie było prawie od ręki, to od razu mailowaliśmy albo dzwoniliśmy do klienta z informacją kiedy będzie ;)

Dnia 14.01.2016 o 22:21, ziptofaf napisał:

Na razie zdjątek więcej nie będzie (chyba że samego zasilacza bo tych kilka się znajdzie)
bo to jeszcze nie jest taki poziom cable managementu który by mnie zadowolił (muszę przemyśleć
jak przemieścić kable od GPU tak żeby mi nie opierały się na oknie :P). Podobnie jeszcze
dziś nie będę się bawił z testami tego zasilacza (zresztą i tak nie mam do tego dobrych
narzędzi poza czystym podkręcaniem sprzętu).


Chciałem Ci wrzucić linka z genialnym cable managementem, ale akurat zdjęcia tam zniknęły :D U mnie opiera się kabel o szybę i nawet to nie przeszkadza :D Przy dużej karcie graficznej czasem trudno tak złamać kabel, żeby nie dotykał okna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2016 o 23:28, pawbuk napisał:

Wielkościowo taki sam jak mój :D Choć jak dzisiaj przeglądałem różne zasilacze, to natknąlem
się na konstrukcje dłuższe jeszcze o 4cm :D Potwory jakieś ;)


Więcej miejsca na kondensatory jak sądzę - te 1500W monstra z 80Plus Titanium mają naprawdę kolosalne sekcje zasilające.

Dnia 14.01.2016 o 23:28, pawbuk napisał:

Przy wtyczce przy GPU je tak mocno wykręciłeś? Dziwne, nawet przy bardzo mocnym wygięciu
nie powinno być problemu, bo ten typ pinów nie wychodzi łatwo z wtyczki (co innego piny
od audio, usb czy obudowy, tam to jest nagminne).


W sumie sam się dziwię. Ale eksperyment powtórzyłem trzykrotnie i za każdym razem gdy tylko zakładałem obudowę która przyciskała kabel karta graficzna nie wstawała. Nie wiem czemu tak ale wystarczyła minimalna poprawka i już jest okej więc też się nie przejmuję.

Dnia 14.01.2016 o 23:28, pawbuk napisał:

Seryjne kable jednak nigdy nie dorównają jakości tym robionym własnoręcznie albo na zamówienie.


Tak nawet z ciekawości spojrzałem ile kosztują kable do zasilaczy EVGA na zamówienie... tyle samo co sam zasilacz :P

Dnia 14.01.2016 o 23:28, pawbuk napisał:

Ja nie wiem jak to się dzieje, ale przy odłączaniu i podłączaniu USB naprawdę różne rzeczy
potrafią sie dziać - coś przestaje działać, coś zaczyna. Mi tak kiedyś klawiatura padła
i musiałem ją wywalić :D Teraz to nawet na pamięć sie nauczyłem jaki kabel ma iść do
jakiego złącza ;) W niektórych konfiguracjach mi klawa nie działała w BIOSie ;D


Nie no, dotychczas takich jaj nie miałem. Poza adapterem wifi pod USB bo ten od zawsze działał jak chce (chociaż posądzam raczej jego niską cenę za przyczynę problemów). Najbardziej absurdalne było dla mnie gdy sterowniki do dźwiękówki zainstalowane na Linuxie... w jakiś sposób sprawiły iż pojawiły się problemy po przełączeniu na Windowsa. Nawet nie próbuję odgadnąć jakim cudem.

Dnia 14.01.2016 o 23:28, pawbuk napisał:

O, fajne działanie. Niestety, nie posiadam u siebie tego trybu, a przydałby się ;)


O ile mi wiadomo większość bardziej high-endowych zasilaczy już to ma. Na pewno wszystkie Corsairy od RM w górę (choć niemożliwe do wyłączenia). SuperFlower Leadex Platinum oraz P2 mają jego bardziej rozwiniętą wersję bo aż do 60% obciążenia. Be Quiety nie mają ale w zamian korzystają z Silent Wingsów więc w sumie na jedno wychodzi, XFX XTR ma tryb półpasywny do bodajże 25C/25% obciążenia...

Dnia 14.01.2016 o 23:28, pawbuk napisał:

To jakie Ty do tej pory zasilacze kupowałeś, że nie dostawałeś żadnych bonusów? Same
oem-y? ;D


O dziwo nie. Ale najwyższym modelem posiadanym przeze mnie dotychczas był Corsair RM1000. Do którego nic ciekawego nie dawali. Do Chiefteców i niższych modeli Corsairów też nie. Silverstone Strider miał przejściówkę na ATX i to by było na tyle, więcej dodatków nie kojarzę :P Miałem w przeszłości bodajże któryś ze starszych modeli be quieta ale poszedł z dymem i też nic do niego fajnego nie dali (ogółem na razie byłem świadkiem śmierci 3 zasilaczy - 2 zupełnie różne padły na przestrzeni 3 dni w gorące jak diabli lato, trzeci umarł sam z siebie - jednego wieczora jeszcze komputer działał a kolejnego ranka już nie).

Dnia 14.01.2016 o 23:28, pawbuk napisał:

Choć zazdroszczę tej wtyczki 24 pin do uruchamiania zasilacza - bardzo fajna sprawa do
testowania sprzętu i przy LC, gdzie musisz włączyć tylko pompę zalewając układ ;) Muszę
sobie taką kupić!


Też mi się bardzo spodobała. Nigdy nie lubiłem grzebania się ze spinaczami, zgadywania do którego pinu toto wchodzi (zwłaszcza że dla utrudnienia teraz połowa zasilaczy ma je wszystkie w jednym kolorze :D) a tak to mam taki mały ficzer za darmo.

Dnia 14.01.2016 o 23:28, pawbuk napisał:

Choć muszę przyznać, że w Komputroniku od dwóch tygodni leży moje zamówienie i nikt mi
nawet nie napisał kiedy towar będzie dostępny. Sam pracowałem w podobnej sieci i jak
towaru nie było prawie od ręki, to od razu mailowaliśmy albo dzwoniliśmy do klienta z
informacją kiedy będzie ;)


Hm... na razie mój osobisty rekord oczekiwania to półtora tygodnia na r9 280x w 2013. W końcu z Niemiec musiałem ściągać bo w Polsce dostępność była żadna. Fakt że zazwyczaj staram się albo zamawiać u nas tylko jeśli coś ma dostępność natychmiastową albo w ciągu 1-2 dni (dlatego zresztą ostatecznie wybór padł na EVGA a nie SuperFlowera). W przeciwnym razie już będę patrzeć w kierunku zagranicznych sklepów.

Zaś co do morele - u nich jest automatycznie działający algorytm który podbija cenę produktów gdy dobrze schodzą. Co w praktyce oznacza że jak mają jedną-dwie sztuki czegoś na magazynie to się trafiają dobre okazje. Pamiętam jeszcze jak ten G2 750 w ciągu 2 tygodni pod koniec 2014 z 500 zł podskoczył do 750~ Na chwilę obecną super tanie są u nich są Seasonic SSR 550 oraz Thermaltake Toughpower 550W i jak ktoś zapyta o komputer to pewnie wrzucę któryś z nich.

Dnia 14.01.2016 o 23:28, pawbuk napisał:

Chciałem Ci wrzucić linka z genialnym cable managementem, ale akurat zdjęcia tam zniknęły
:D U mnie opiera się kabel o szybę i nawet to nie przeszkadza :D Przy dużej karcie graficznej
czasem trudno tak złamać kabel, żeby nie dotykał okna ;)


Mój wstępny plan opiera się na próbie przepchnięcia tych kabli naokoło. Na długość powinno być okej. Choć już wiem że one nie lubią nadmiernego zginania i to może zastopować mój koncept. Przy CX600M problemu nie było bo kable były dużo krótsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz EVGA takie coś wypuszcza:
http://www.purepc.pl/zasilacze/evga_supernova_t2_nowe_modularne_zasilacze_80_plus_titanium

Dnia 15.01.2016 o 00:20, ziptofaf napisał:

Tak nawet z ciekawości spojrzałem ile kosztują kable do zasilaczy EVGA na zamówienie...
tyle samo co sam zasilacz :P


U mnie pełny komplet robiony na zamówienie pewnie byłby z 2 razy droższy od zasilacza :D Tylko to nie ma sensu, bo nie wykorzystuję na razie wszystkich tych kabli, czyli 2xEPS 8pin i 4 razy PCI-E :D Mam robione na wymiar do obudowy, tylko tyle ile potrzeba ;) Choć i tak koszt jest znaczny...ale za jakość i wygląd się płaci ;)

Dnia 15.01.2016 o 00:20, ziptofaf napisał:

O ile mi wiadomo większość bardziej high-endowych zasilaczy już to ma. Na pewno wszystkie
Corsairy od RM w górę (choć niemożliwe do wyłączenia). SuperFlower Leadex Platinum oraz
P2 mają jego bardziej rozwiniętą wersję bo aż do 60% obciążenia. Be Quiety nie mają ale
w zamian korzystają z Silent Wingsów więc w sumie na jedno wychodzi, XFX XTR ma tryb
półpasywny do bodajże 25C/25% obciążenia...


Tak, teraz powoli staje sie to normą, ale jak kupowałem swoją EVGĘ to jakoś na to nie zwróciłem uwagi. A przydałoby się, bo wtedy w idle miałbym tylko trzy wentylatory skręcone na minimum :)

Dnia 15.01.2016 o 00:20, ziptofaf napisał:

Hm... na razie mój osobisty rekord oczekiwania to półtora tygodnia na r9 280x w 2013.
W końcu z Niemiec musiałem ściągać bo w Polsce dostępność była żadna. Fakt że zazwyczaj
staram się albo zamawiać u nas tylko jeśli coś ma dostępność natychmiastową albo w ciągu
1-2 dni (dlatego zresztą ostatecznie wybór padł na EVGA a nie SuperFlowera). W przeciwnym
razie już będę patrzeć w kierunku zagranicznych sklepów.


Ja staram sie kupować w Polsce, bo niestety koszty przesyłki i przeliczniki walut robią swoje :D Staram sieteż nie patrzeć na ceny sprzętu w USA, bo od razu mi się jakos smutno na sercu robi ;)

Dnia 15.01.2016 o 00:20, ziptofaf napisał:

Zaś co do morele - u nich jest automatycznie działający algorytm który podbija cenę produktów
gdy dobrze schodzą. Co w praktyce oznacza że jak mają jedną-dwie sztuki czegoś na magazynie
to się trafiają dobre okazje. Pamiętam jeszcze jak ten G2 750 w ciągu 2 tygodni pod koniec
2014 z 500 zł podskoczył do 750~ Na chwilę obecną super tanie są u nich są Seasonic SSR
550 oraz Thermaltake Toughpower 550W i jak ktoś zapyta o komputer to pewnie wrzucę któryś
z nich.


Na pewno warto czekać na okazje :D Wczoraj kupilem tego Seasonica i od razu cena podskoczyła o 20 zł, nie pierwszy raz zresztą takie coś zaobserwowałem ;)

Dnia 15.01.2016 o 00:20, ziptofaf napisał:

Mój wstępny plan opiera się na próbie przepchnięcia tych kabli naokoło. Na długość powinno
być okej. Choć już wiem że one nie lubią nadmiernego zginania i to może zastopować mój
koncept. Przy CX600M problemu nie było bo kable były dużo krótsze :P


Naokoło czyli za tacką? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kolejny raz potrzebuję Twojej pomocy. Dostałem rano nietypowy telefon - czy można złożyć PC który obsłuży 12 monitorów i bez problemu odpali na nich Flight Simulatora?

Obiecałem, że spytam po mądrzejszych niż ja, więc pytam ;)

PS. Jak mniemam cena dla niego nie gra żadnej roli, więc help me please :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2016 o 08:59, haderQ napisał:

Witaj, kolejny raz potrzebuję Twojej pomocy. Dostałem rano nietypowy telefon - czy można
złożyć PC który obsłuży 12 monitorów i bez problemu odpali na nich Flight Simulatora?

Ogółem - da się. Choć prawdopodobnie nie obejdzie się bez takiej przejściówki (i to użytej więcej niż raz):
http://www.startech.com/AV/Splitters/DisplayPort/DisplayPort-to-Dual-HDMI-Multi-Monitor-Adapter-Male-to-Female-DP-to-2x-HDMI-3840x1200~SP122DP2HD

Istotne jest też to JAKIE to mają być ekrany. Czy 12x 4k czy 12 x FullHD. Ale tak bardzo wstępnie:

http://www.morele.net/inventory/info/oHw6bs/

Potrójny Fury X, i7-5930k na platformie X99 (procek wzięty z uwagi na to że jako jeden z nielicznych oferuje pełne 40 linii PCI-E czyli maksymalna możliwa wydajność dla wszystkich 3 kart). 1200W zasilacz, standard E-ATX by zapewnić lepszy przepływ powietrza...

Jeśli istnieje maszyna na której granie w tak olbrzymiej rozdzielczości jest możliwe to będzie to właśnie taka.

Choć ogółem tutaj już co do chłodzenia to najlepiej wodne na zamówienie bo inaczej naprawdę dużo bloków wodnych i osobnych chłodnic się robi. Do dyspozycji jest 9 złącz DisplayPort oraz 3 HDMI. W sam raz by wepchnąć 12 high-endowych ekranów.

Oczywiście z ceną da się zjechać!

http://www.morele.net/inventory/info/GSTlIP/ - tutaj mamy wariant za ledwie 14.5 tysiąca - poradzi sobie w zasadzie identycznie. Nieco słabszy zasilacz, Fury zamiast Fury X.

Tak zupełnie najtaniej zaś:
http://www.morele.net/inventory/info/cNAHr/

Nie obejdzie się bez przejściówek z DisplayPort na 2x HDMI ale to najtańszy sposób na podłączenia 12 ekranów i zapewnienie (miejmy nadzieję) wystarczająco wysokiej wydajności by na tym działały gry. Tylko 2 karty graficzne więc mogłem wsadzić słabszy procesor i płytę główną, zasilacz również "zaledwie" o mocy 850W (choć nadal z naprawdę high-endowej serii).

Karty AMD wybrane z uwagi na Eyefinity - mają lepsze wsparcie dla duuużej ilości ekranów od produktów Nvidii. Choć GTX980Ti też może być.

Dnia 15.01.2016 o 08:59, haderQ napisał:

PS. Jak mniemam cena dla niego nie gra żadnej roli, więc help me please :)

Mam nadzieję że naprawdę nie gra bo jest zaporowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja,
Mam pytanko ostatnio mój stary dysk hdd się postarzał i mocno zwolnił ;) czas wymienić go na nowy, co polecacie? Mam na oku Seagate barracuda 500gb? Ktoś go ma i sobie chwali czy na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2016 o 10:25, mlynar911 napisał:

Heja,
Mam pytanko ostatnio mój stary dysk hdd się postarzał i mocno zwolnił ;) czas wymienić
go na nowy, co polecacie? Mam na oku Seagate barracuda 500gb? Ktoś go ma i sobie chwali
czy na odwrót?


Ja bym Ci polecał dyski SSD, ale niestety ceny są dość wysokie ;D Jeśli chodzi o HDD, to chyba lepiej brać coś od WD - ze statystyk wynika, że psują się znacznie rzadziej ;)

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/
http://www.morele.net/dysk-western-digital-red-3-5-1tb-sata-600-7200-64mb-cache-wd10efrx-498600/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2016 o 10:56, pawbuk napisał:

Ja bym Ci polecał dyski SSD, ale niestety ceny są dość wysokie ;D Jeśli chodzi o HDD,
to chyba lepiej brać coś od WD - ze statystyk wynika, że psują się znacznie rzadziej
;)


Masz gdzieś jakieś aktualne dane, bo ostatnie które znam są sprzed kilku lat, bo już któryś raz słyszę tę tezę ale bez potwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2016 o 11:44, Nufiko napisał:

Masz gdzieś jakieś aktualne dane, bo ostatnie które znam są sprzed kilku lat, bo już
któryś raz słyszę tę tezę ale bez potwierdzenia.


Dane są mniej więcej sprzed roku, ale w tej chwili raczej ich już nie znajdę :D Tylko przez ostatnie 3 lata te dyski praktycznie się nie zmieniły ;) Ale wykresy pamiętam w miarę dokladnie, Seagate wypadł koszmarnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie wczoraj kable oraz taśmy led!
Rozebrałem wszystko, wyczyściłem, zainstalowałem nowe kable, uporządkowałem za mobotray, przykleiłem ledy... i taki efekt :D

2016011614253846

20160116142538703

2016011614253993

20160116142539750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2016 o 14:25, pawbuk napisał:

Przyszły do mnie wczoraj kable oraz taśmy led!
Rozebrałem wszystko, wyczyściłem, zainstalowałem nowe kable, uporządkowałem za mobotray,
przykleiłem ledy... i taki efekt :D


Co do wyglądu "przodu" to już się wypowiadałem. Ale ten tył... idealnie ułożone kable :D Fajnie nie mieć bałaganu za płytą główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2016 o 16:16, KannX napisał:

Co do wyglądu "przodu" to już się wypowiadałem. Ale ten tył... idealnie ułożone kable
:D Fajnie nie mieć bałaganu za płytą główną.


To jest dopiero wstęp do cable management :D Plany są nieco większe, ale na razie brak na nie kasy ;)
Bałagan natomiast jest w "piwnicy", bo część kabli jest nieco za długa ;) W sumie to najchętniej bym zrobil jakiś cover z tyłu na piwnicę i odsłonił tylko mobotray.
W sumie przyszedł też opleciony kabel ATX, ale jest do poprawki, więć pewnie dopiero za 2 tygodnie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesć.

Znajomy potrzebuje kompa ,a ja już trochę wypadłem z obiegu .
Kwota ok 1300zł za samą bude.

Cel do pracy biurowe, internetu, filmy HD , itp

Osobiscie myslalem nad jakims prostym rozwiązaniem I3 + plyta + 4gb ramu. Wydaje mi się ze integra spokojnie wystarczy do tych zastosowań. A przyszłościowo dorzucając ok 800zł będzie mógł dokupić kolejne 4gb ramu i jakąś karte graf za 700zł i nawet na tym coś pogra .

Jednak nie wiem czy jest szansa upchać to I3 w tej kwocie.

Nie mam bladego pojęcia jak na dzień dzisiejszy wyglądają procki z AMD .

Licze na jakieś porpozycje i z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2016 o 18:05, Solstheim2 napisał:

Licze na jakieś porpozycje i z góry dziękuje za pomoc.


To za 1300 zł można cos takiego złożyć:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g4400-dual-core-3-30ghz-3mb-lga1151-14nm-47w-vga-box-bx80662g4400-782663/ 285 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-h110-ddr4-2133-sata3-dvi-vga-m-atx-784030/ 245 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-g-skill-value-ddr4-8gb-2133mhz-cl15-f4-2133c15s-8gnt-779757/ 203 zł

Dysk SSD:
http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx100-250gb-sata3-ct250bx100ssd1-707617/ 359 zł

Napęd optyczny:
http://www.morele.net/naped-lg-supermulti-gh24nsd1-rbbb-767616/ 50 zł

Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-ts-430w-p1-430s-xxb9-697462/ 189 zł

Obudowa:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-s20-pure-black-bt-s20-660805/ 99 zł

RAZEM: 2430 zł

Wyszło nieco więcej niż 1300 zł, ale warto dołożyć do większego dysku twardego. Jeśli natomiast 1300 zł to absolutny maks, to wystarczy zamienić dysk SSD na mniejszy, np:
http://www.morele.net/dysk-ssd-transcend-ssd370-128gb-sata3-ts128gssd370s-732386/

Do i3 trzeba by dopłacić ponad 200 zł, więc rzecz nieopłacalna w tym budżecie (trzeba ciąć na czymś innym). Natomiast taki sprzęt zapewni spokojną i komfortową pracę, choć oczywiście do gier się nie nadaje :D Jednak po dokupieniu karty graficznej z średniej półki powinien dać radę większości tytułów na rynku w FHD :)
8GB i dysk SSD zadbają o to, żeby praca nawet na kilku programach jednocześnie przebiegała bez większych przestojów i oczekiwania na ładowanie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2016 o 14:23, pawbuk napisał:


Holyyy fuck. Nawet w piwnicy ma czyściutko. To musiało mu zająć dobrych kilka godzin (i nawet nie myślę ile on za to zapłacił bo to są wysokiej jakości oploty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2016 o 17:53, ziptofaf napisał:

Holyyy fuck. Nawet w piwnicy ma czyściutko. To musiało mu zająć dobrych kilka godzin
(i nawet nie myślę ile on za to zapłacił bo to są wysokiej jakości oploty).


Mniej więcej się orientuję w cenach, więc:
- kabel ATX 24 pin - 120 zł
- kabel EPS 8 pin - 60 zł
- kable sata zasilające - 30 zł od sztuki mniej więcej
- kable PCI-E - wychodzą ok 60 - 70 zł od sztuki (8 lub 6+2 pin)
- klamry na kablach - 4-8 zł od sztuki
- klamry czerwone z tyłu - 50 zł od sztuki
- kable USB, obudowy - 20 - 30 zł/ sztukę

Obstawiam, że to wszystko kosztowało ok 700 zł :D
Generalnie modyfikacje nie są tanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się