Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2016 o 19:50, Snafu napisał:

Jeśli robisz takie wyliczenia to warto skorzystać z różnych źródeł :P Bo z jednego portalu
to są one trochę nie miarodajne.


Nie chce mi się :D To nie ma być miarodajne - to są pewne szacunkowe wyliczenia robione z czystej ciekawości :D Jak mi sie będzie bardzo nudzić w pracy (w co wątpię), to mozę sobie takie bardziej dokładne wyliczenia porobię :)
Na jakimś forum ktoś twierdził, że gdyby nie różnice w kursie dolara, to 1070 na premierę by kosztowała u nas tyle samo co 970 - no nie jest tak do końca, ceny w dolarach najwidoczniej też poszły w górę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ceny w dolarach najwidoczniej

Dnia 30.05.2016 o 22:10, pawbuk napisał:

też poszły w górę :D

$379 za 1070 vs $329 za 970.
Czasy kupowania nowej 970-ki za 1250 zł. chyba nieprędko wrócą. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu chciałbym zasięgnąć porady/opinii. Brat wyjechał do Anglii- potrzebuje na gwołt kupić piecyk który będzie służył... głównie do WoW''a i neta.
Zrobiłem takie coś: http://uk.pcpartpicker.com/p/MZLfr7
Proszę o opinie i krytyke ;D
Zastanawiam się jeszcze nad monitorem, raczej zwykłe fHD/60hz z ips, sam mam asusa vx229(h?), wydaje mi sie przyzwoity ale chętnie posłucham innej propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2016 o 22:56, FAILoZOFF napisał:

Proszę o opinie i krytyke ;D


Nie miałeś cen obudowy i zasilacza. Mi by wyszło takie coś:

http://uk.pcpartpicker.com/p/dhmJ7h

Walić tą drogą jak diabli płytę główną. W zamian będzie dużo szybszy GTX950 (zdziwiłbyś się jakie wymagania potrafi mieć WoW) i 2x większy SSD. A no i lepszy zasilacz wsadziłem tak przy okazji.

EDIT
A, tylko RAM zmień na 1x 8GB a nie 2x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2016 o 22:10, pawbuk napisał:

> Jeśli robisz takie wyliczenia to warto skorzystać z różnych źródeł :P Bo z jednego
portalu
> to są one trochę nie miarodajne.

Nie chce mi się :D To nie ma być miarodajne - to są pewne szacunkowe wyliczenia robione
z czystej ciekawości :D Jak mi sie będzie bardzo nudzić w pracy (w co wątpię), to mozę
sobie takie bardziej dokładne wyliczenia porobię :)
Na jakimś forum ktoś twierdził, że gdyby nie różnice w kursie dolara, to 1070 na premierę
by kosztowała u nas tyle samo co 970 - no nie jest tak do końca, ceny w dolarach najwidoczniej
też poszły w górę :D

Spoko, piszę bo wiele o PClabie słyszałem, niestety złego :P. Raczej różnice w kursie euro, bo firmy takie jak Nvidia, AMD czy Intel mają swoje europejskie oddziały i to chyba tą walutą się posługują- nie dolarem. O ile się nie mylę, to same ceny poszły w górę, 1070 jest chyba droższa na start niż 970. Dużo ludzi się zachwyca, że olbrzymi przyrost wydajności a mi się wydaje, że Nvidia przesunęła po prostu całe "półki cenowe". Bo tak to wygląda. Czekam z niecierpliwością na to, co pokaże AMD bo sam celuję raczej w średnią półkę cenową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2016 o 23:02, Snafu napisał:

Spoko, piszę bo wiele o PClabie słyszałem, niestety złego :P. Raczej różnice w kursie
euro, bo firmy takie jak Nvidia, AMD czy Intel mają swoje europejskie oddziały i to chyba
tą walutą się posługują- nie dolarem. O ile się nie mylę, to same ceny poszły w górę,
1070 jest chyba droższa na start niż 970. Dużo ludzi się zachwyca, że olbrzymi przyrost
wydajności a mi się wydaje, że Nvidia przesunęła po prostu całe "półki cenowe". Bo tak
to wygląda. Czekam z niecierpliwością na to, co pokaże AMD bo sam celuję raczej w średnią
półkę cenową.


Wiesz co, czytam regularnie forum PCLabu, na którym udziela się wielu specjalistów w dziedzinie podzespołów komputerowych i jeśli oni ufają recenzjom portalu, to ja nie mam kompetencji, żeby im nie ufać :D
Natomiast oczywiście przeglądam testy na wielu różnych portalach, bynajmniej nie ograniczam się tylko do pojedynczych testów :D
Mnie akurat 1070 bardzo interesuje, bo to jest trochę taki naturalny następca mojej 970, choć oczywiście w tej chwili z 1000 zł po sprzedaży 970 będę musiał dołożyć. O ile 1080 jest dla mnie po prostu za droga, o tyle cenę 1070 jestem w stanie zaakceptować - jeszcze niedawno GTX980Ti o podobnej wydajnośći kosztował ponad 3 tys. zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2016 o 21:42, ziptofaf napisał:

> Siemka mam zamiar kupić nowy pc mój budżet to 1500 zł złoży mi ktoś zestaw w tej
cenie
> komputer ma być wykorzystywany do grania w najnowsze gry.

Za 1500 zł to ciężko będzie jeśli myślisz o najnowszych grach. Zwłaszcza że nie napisałeś
czy ma w tym być też Windows i monitor (co już zupełnie sprawia że jest to niemożliwe).

Windowsa i monitor posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2016 o 23:39, 865432 napisał:

Windowsa i monitor posiadam.


Ech, nadal w grach będzie bez rewelacji:

https://www.morele.net/inventory/info/dXLm5G/

X4 860k + GTX750Ti. Nada się toto do większości gier ale już najnowsze produkcje typu Wiedźmin 3 to tylko w detalach niskich. A nie ma nawet na czym ciąć.

Osobiście więc radziłbym dozbierać do okolic 2000. Wówczas dałoby radę wsadzić Core i3-6100 (tak o połowę wydajniejszy od tego X4) oraz GTX''a 950 (też o kilkadziesiąt procent szybszego od 750Ti). Taki PC już by się nadawał do nowych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 00:16, FAILoZOFF napisał:

A tekie coś? http://uk.pcpartpicker.com/p/cxC9TH
Zmieniłem płyte bo ta ma usb 3.1 typu c co może być przydatne kiedyś.

Wygląda w porządku.
>A 2 koście w dual channel nie będą lepsze niż jedna kość?
Tak w praktyce to różnica jest rzędu 1-2%. A więc zdecydowanie nie warto bo tylko utrudnia ewentualną rozbudowę.

Dnia 31.05.2016 o 00:16, FAILoZOFF napisał:

I ma ktoś jakiś pomysł co do monitora?

A jakiś budżet na to masz ustalony?

Osobiście bym celował w jakąś Iiyamę z twoimi wymaganiami ale rozsądne są też (jeśli masz skromniejszy budżet) produkty firmy AOC np. AOC I2369VM.


A tak z zupełnie innej beczki - Intel wypuścił Broadwelle-E... tak prawdę mówiąc liczyłem na dużo więcej za taką cenę:
http://pclab.pl/art69780.html

Wydajność w grach w praktyce niższa niż mojego i5-5675c bo w procku za 5500 zł nie wrzucili nawet pamięci L4... Cóż, może 5820k stanieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam szansę kupić gtx980ti od MSI (Gaming 6G) za 2000 zł. Ogółem jak zacząłem przeglądać oferty gtx980ti od razu myślałem o MSI. Mam GTX970 od MSI i jestem nią zachwycony. Przede wszystkim kulturą pracy. Co Wy na taką ofertę? Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 10:49, ruden napisał:

Hej, mam szansę kupić gtx980ti od MSI (Gaming 6G) za 2000 zł. Ogółem jak zacząłem przeglądać
oferty gtx980ti od razu myślałem o MSI. Mam GTX970 od MSI i jestem nią zachwycony. Przede
wszystkim kulturą pracy. Co Wy na taką ofertę? Warto?


Nie. Chyba że to nówka z gwarancją. Za 2299 zł pojawi się za 10 dni nowy GTX1070. A tydzień-dwa później modele niereferencyjne (i przy okazji od referenta nieco szybsze mimo o 50-150 zł niższej ceny).

GTX1070 co prawda nie jest od 980Ti szybszy ale nie jest też wolniejszy (no i jest nowszy). Więc płacisz za tą samą wydajność ale w zamian otrzymasz używaną kartę która żre 2x tyle prądu... to głupie.

Dopiero przy cenie PONIŻEJ 2000 się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 10:59, ziptofaf napisał:

Nie. Chyba że to nówka z gwarancją. Za 2299 zł pojawi się za 10 dni nowy GTX1070. A tydzień-dwa
później modele niereferencyjne (i przy okazji od referenta nieco szybsze mimo o 50-150
zł niższej ceny).

GTX1070 co prawda nie jest od 980Ti szybszy ale nie jest też wolniejszy (no i jest nowszy).
Więc płacisz za tą samą wydajność ale w zamian otrzymasz używaną kartę która żre 2x tyle
prądu... to głupie.

Dopiero przy cenie PONIŻEJ 2000 się opłaca.

No karta ma ponad 2 lata gwarancji. Tylko koleś sprzedaje kartę razem z monitorem, który sobie upatrzyłem. Wprawdzie nie myślałem nigdy o zakupie używanego monitora, ale monitor ma rok, gwarancja jeszcze 2 lata, a jest tańszy o 600 zł od nowego (nowy prawie 2200 zł). I tak chciałem razem to kupić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 11:40, ruden napisał:

No karta ma ponad 2 lata gwarancji. Tylko koleś sprzedaje kartę razem z monitorem, który
sobie upatrzyłem. Wprawdzie nie myślałem nigdy o zakupie używanego monitora, ale monitor
ma rok, gwarancja jeszcze 2 lata, a jest tańszy o 600 zł od nowego (nowy prawie 2200
zł). I tak chciałem razem to kupić :D


A to co innego, wówczas nie widzę przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już coś o cenach niereferencyjnych GTX 1080 w Polsce?
Interesują mnie:

Gigabyte GeForce GTX 1080 G1.Gaming - WindForce 3X
Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme
Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix GLH
ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 11:43, ziptofaf napisał:

A to co innego, wówczas nie widzę przeciwwskazań.

A jak postrzegasz kupno używanego monitora? Bo powiem szczerze, że zawsze mi się wydawało, że lepiej takich rzeczy nie kupować używanych. Ale z drugiej strony- używany raptem rok. Obecnie najtaniej po niecałe 2200 zł. Do tego kupiony w Morele.net, więc w razie awarii- raczej nie powinno być problemów z gwarancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 11:45, lis_23 napisał:

Wiadomo już coś o cenach niereferencyjnych GTX 1080 w Polsce?
Interesują mnie:

Gigabyte GeForce GTX 1080 G1.Gaming - WindForce 3X
Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme
Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix GLH
ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1080


A EVGA to gdzie?! Toż to w sumie najlepsza firma robiąca GeForce''y. I w sumie to właśnie ich cennikiem powinieneś się kierować:

http://eu.evga.com/Products/ProductList.aspx?type=0&family=GeForce+10+Series+Family&chipset=GTX+1080

Najmocniejszy niereferencyjny wariant jest za 770€ (a Founders to 790€) a najtańsze karty zaczynają się od 680€.

Załóż że z Gigabytem i Gainwardem będzie podobnie. Patrząc na te ceny to model Xtreme pewnie dobije do 800€ ale zwykły Asus Strix pewnie wyląduje w okolicach 750€.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 11:51, ruden napisał:

A jak postrzegasz kupno używanego monitora? Bo powiem szczerze, że zawsze mi się wydawało,
że lepiej takich rzeczy nie kupować używanych. Ale z drugiej strony- używany raptem rok.
Obecnie najtaniej po niecałe 2200 zł. Do tego kupiony w Morele.net, więc w razie awarii-
raczej nie powinno być problemów z gwarancją.


A co jest złego w używanych monitorach? Byleby był bez bad pixeli w momencie zakupu. Przecież to jak telewizory, starcza na 5-10 lat jeśli to sensowny jakościowo model :P

To w końcu nie zasilacz który może wywalić ci kompa w powietrze (i tu istotnie odradzam kupno używanych części) ani nie dochodzi do zużycia wentylatorów jak z kartami graficznymi na których kopano bitcoiny.

Więc śmiało można kupować używane monitory. Ogółem jedynymi rzeczami których lepiej nie kupować używanymi na oko są:
- stare Radeony (bo używano ich w koparkach)
- płyty główne "po naprawie w zewnętrznym serwisie" (jeśli to serwis producenta to okej)
- chłodzenia wodne
- zasilacze (chyba że z gwarancją z bardzo wysokiej półki). Tutaj czasem trafiają się dobre okazje ale i tak bym uważał, na pewno nigdy nie kupować niczego nie sprawdzonego.
- dyski twarde i starsze SSD - bo jak coś jest dziwnie tanie to się zaraz okazuje że ma na koncie 30000 wypracowanych godzin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2016 o 11:55, ziptofaf napisał:

A EVGA to gdzie?! Toż to w sumie najlepsza firma robiąca GeForce''y. I w sumie to właśnie
ich cennikiem powinieneś się kierować:

Kurcze ja jakoś się nie mogę przekonać do EVGA. Dla mnie najważniejsza jest wydajność chłodzenia i kultura pracy. A to czy w benchmarkach karta z kombajnem będzie miała 1% większe osiągi- marginalne. Jakoś tak upodobałem sobie MSI, a Gigabyte mnie odstraszył parę lat temu swoim windforcem na radeonie hd7950.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 12:03, ziptofaf napisał:

A co jest złego w używanych monitorach? Byleby był bez bad pixeli w momencie zakupu.
Przecież to jak telewizory, starcza na 5-10 lat jeśli to sensowny jakościowo model :P

To w końcu nie zasilacz który może wywalić ci kompa w powietrze (i tu istotnie odradzam
kupno używanych części) ani nie dochodzi do zużycia wentylatorów jak z kartami graficznymi
na których kopano bitcoiny.

Więc śmiało można kupować używane monitory. Ogółem jedynymi rzeczami których lepiej nie
kupować używanymi na oko są:
- stare Radeony (bo używano ich w koparkach)
- płyty główne "po naprawie w zewnętrznym serwisie" (jeśli to serwis producenta to okej)
- chłodzenia wodne
- zasilacze (chyba że z gwarancją z bardzo wysokiej półki). Tutaj czasem trafiają się
dobre okazje ale i tak bym uważał, na pewno nigdy nie kupować niczego nie sprawdzonego.

- dyski twarde i starsze SSD - bo jak coś jest dziwnie tanie to się zaraz okazuje że
ma na koncie 30000 wypracowanych godzin :P


Dzięki, że mnie uspokoiłeś :DD Niby nie ma bad pixeli :) I stan w ogóle och i ach, jak nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się