Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2016 o 17:54, lis_23 napisał:

Ja spotykam się najczęściej z opinią, że 4K to tylko więcej pixeli, czego ludzkie oko
i tak nie jest w stanie zauważyć.


Oczywiście, że jest w stanie zauważyć :D Może nie na 4 calach, ale na 24 już tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2016 o 18:34, pawbuk napisał:

Oczywiście, że jest w stanie zauważyć :D

Weź poprawkę na lisie oko. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie "Fallout 4" z DRS: wszystko na maxa + ENB + tekstury w wyższej rozdzielczości i działa to ok, nie czuję jakiś spadków płynności, ale "Wieśka 3" na ultra chyba bym się nie odważył odpalić ;)
Ciekawe, które tytuły będą w tym trybie działać dobrze na GTX 980, a które będą "chrupać" (Wiesiek? GTA V?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne DRS: po wyjściu z gry mam pozamieniane miejscami ikonki na pulpicie lub zmniejszony pasek zadań.
W "Mirror''s Edge Catalyst'' nie chce mi zapisać w ustawieniach wyższej rozdzielczości i wraca mi do FHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2016 o 22:59, lis_23 napisał:

Skutki uboczne DRS: po wyjściu z gry mam pozamieniane miejscami ikonki na pulpicie lub
zmniejszony pasek zadań.
W "Mirror''s Edge Catalyst'' nie chce mi zapisać w ustawieniach wyższej rozdzielczości
i wraca mi do FHD.


No tak to bywa z tym DSR. Różnie gry na to reagują. Dlatego lepiej kupić lepszy monitor, niż się w to bawić :) Ale sama opcja ciekawa, może kiedyś ja dopracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, da się wybrać wyższą rozdzielczość w MEC, ale nadal w menu pokazuje FHD, choć wielkość menu zmienia się na mniejsze. Sama gra przycina trochę podczas obrotu kamery, ale podczas biegu do przodu jest ok, ale w tej grze to chyba trochę zbędny bajer, bo ona i tak jakąś wielką szczegółowością nie grzeszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2016 o 16:16, ziptofaf napisał:

Poszukaj opcji XMP w BIOS''ie. Żeby mieć pełną wydajność RAMu a nie domyślne 2133 MHz
CL15.

Czy to możliwe, ze płyta nie ma takiej opcji, czy jestem sierotą i nie umiem znaleźć? : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2016 o 19:33, Kadaj napisał:

Czy to możliwe, ze płyta nie ma takiej opcji, czy jestem sierotą i nie umiem znaleźć?
: >


Jeśli RAM sam nie wspiera XMP (niektórym się to zdarza) to i owszem, wówczas nie znajdziesz. Wtedy trzeba wpisać nazwę modelu pamięci w google i na stronie producenta masz napisane co i jak poustawiać ręcznie (tam będą 4 timery do zmiany bodajże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
w sumie jeszcze nie podkręcałem procesora ale zawsze jest ten pierwszy raz wiec zdecydowałem się na taki zestaw

https://www.morele.net/inventory/info/mI1Qnm/

w sumie planuje wydać ok 3000 pln bez karty grafiki (dokupię r9 480 na początku lipca mam nadzieję ;D)
podpowiecie co tu jeszcze pozmieniać? jakieś zamienniki warte uwagi? może szybszy ram? a może zasilacz 650W (ten sam model) pod kątem ewentualnej drugiej karty w przyszłości? a może jedno i drugie ;D
i dodatkowe pytanie: jak ma się karta dźwiękowa na tej płycie do SB X-Fi Xtreme Audio? (taka posiadam obecnie i czy jest sens ją przekładać?)
Pozdrawiam i z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 00:08, ziptofaf napisał:

Jeśli RAM sam nie wspiera XMP (niektórym się to zdarza) to i owszem, wówczas nie znajdziesz.
Wtedy trzeba wpisać nazwę modelu pamięci w google i na stronie producenta masz napisane
co i jak poustawiać ręcznie (tam będą 4 timery do zmiany bodajże).

Według producenta niby wspiera. ;p

Meh, chyba sobie odpuszczę. Dlaczego to nie może od razu działać zgodnie ze specyfikacją producenta? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może działa. Po prostu GA-B150-HD3P nie ma wsparcia dla XMP. Przynajmniej, w przeciwieństwie do np. płyt na Z170, zakładka ze specyfikacją na stronie Gigabyte o wsparciu dla XMP nie wspomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 00:44, Zand79 napisał:

podpowiecie co tu jeszcze pozmieniać? jakieś zamienniki warte uwagi? może szybszy ram?


Zmień obudowę (albo płytę główną np. na Gigabyte Z170MX-Gaming 5 lub Asus Maximus VIII Gene). Wziąłeś taką w standardzie MicroATX a płyta to pełne ATX. W drugą stronę żaden problem (aka obudowa większa od płyty) ale w tą bywa ciężko :P

RAM jak to RAM - chcesz to dorzuć do 2666 MHz, różnica cenowa nie taka straszna (czytaj - 10 zł):
https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr4-16gb-2x8gb-2666mhz-cl15-czarne-hx426c15fbk2-16-767141/

Oczywiście nie sprawi to że twój komputer znacznie przyspieszy ale zawsze ten minimalny bo minimalny ale wzrost będzie (ale naprawdę mówimy o ok. 1%).

Dnia 06.06.2016 o 00:44, Zand79 napisał:

a może zasilacz 650W (ten sam model) pod kątem ewentualnej drugiej karty w przyszłości?
a może jedno i drugie ;D

Crossfire rzadko jest tym czego naprawdę chcesz. Musisz bowiem liczyć się zawsze z tym że wsparcie dla danej gry przyjdzie dopiero miesiąc-dwa po premierze. A czasem nigdy. O wiele częściej będziesz też musiał ściągać nowe wersje sterowników oraz wchodzić do ustawień GPU. Ja wiem że na papierze wygląda toto świetnie bo możliwe że dorówna GTX''owi 1080 kosztując blisko 2x mniej ale wiąże się z tym naprawdę sporo ograniczeń. To już chyba lepiej kupić jedną kartę teraz i sprzedać za pół roku jak wyjdzie RX 490 (ten ma spore szanse mieścić się w okolicach 2000-2500 zł) i Fury2.

Dnia 06.06.2016 o 00:44, Zand79 napisał:

i dodatkowe pytanie: jak ma się karta dźwiękowa na tej płycie do SB X-Fi Xtreme Audio?
(taka posiadam obecnie i czy jest sens ją przekładać?)

Na pewno nie zaszkodzi sprawdzić. Ciężko mi się jednak wypowiedzieć jak się ma jedna do drugiej bo po prostu inaczej brzmią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, docelowa do tego zestawu jest obudowa Lancool k67 którą posiadam obecnie. Brutus jest zamówiony powiedzmy "dodatkowo" na przełożenie obecnego zestawu, który przekazuje dalej w rodzinie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptofaf dzięki że zwróciłeś uwagę na temat formatów płyty i wielkości obudowy bo właśnie mnie tknęło i sprawdziłem ;D dotychczasowa płyta (Asus M4A89GTD PRO/USB3) to też pełne ATX. Jakaś podpowiedź tania i dobra obudowa bez bajerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 03:57, bVarador napisał:

Może działa. Po prostu GA-B150-HD3P nie ma wsparcia dla XMP. Przynajmniej, w przeciwieństwie
do np. płyt na Z170, zakładka ze specyfikacją na stronie Gigabyte o wsparciu dla XMP
nie wspomina.

No i wszystko się wyjaśniło. ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Dell 0YJPT1 ver. A00 (seria 1155)
Zasilacz: póki co typowa dellowa budżetówka 350 W, ale lada moment będzie Corsair CS650M 650W Gold BOX
Karta graficzna: GeForce GT 440 OEM
Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-3450 CPU @ 3.10GHz
Pamięć RAM: DDR3 8 GB

Kiedy już ogarnę ten zasilacz, to chciałbym kupić jaką wyraźnie wydajniejszą kartę graficzną. Nie jestem niestety pewien, co jest w stanie obsłużyć moja dość stara już płyta główna. Mógłby mi ktoś coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 12:54, Kardithron napisał:

Kiedy już ogarnę ten zasilacz, to chciałbym kupić jaką wyraźnie wydajniejszą kartę graficzną.
Nie jestem niestety pewien, co jest w stanie obsłużyć moja dość stara już płyta główna.
Mógłby mi ktoś coś polecić?


Poczekaj do końca tego miesiąca, wyjdzie Radeon 480. Prawdopodobnie będzie miał wydajność GTX 980 za 1000zł :) No chyba, że masz mniejszy budżet, to napisz jaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 09:33, Zand79 napisał:

Ziptofaf dzięki że zwróciłeś uwagę na temat formatów płyty i wielkości obudowy
bo właśnie mnie tknęło i sprawdziłem ;D dotychczasowa płyta (Asus M4A89GTD PRO/USB3)
to też pełne ATX. Jakaś podpowiedź tania i dobra obudowa bez bajerów?


Zalmany z serii Z. Samemu używałem Z1 i sobie chwalę. Tanizna ale nieźle wykonana. Tylko w sumie nigdy nie zrozumiałem gdzie w niej SSD powinien wchodzić bo 2.5" Samsung Evo udało mi się zamocować tylko z jednej strony w całości i odrobinę krzywo stał (choć to nie przeszkadza w działaniu). Ale zamontowany wentylator jest niezły, trochę miejsca na cable management też się znajdzie.

Warto też Allegro zahaczyć bo można często naprawdę fajne budy wyrwać za 1/2 - 1/3 ceny. Ale to raczej jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż najprostszej skrzynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się