Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2016 o 22:05, KannX napisał:


Bardzo ładna. Efektowna ale bez wiochy :) A wentylatory na pewno da się wyciszyć w biosie.

obudowa spoko ładne okno i w miarę sensowna cena . Pamiętam jeszcze jak kilka dobrych lat temu sprezentowałem sobie http://www.silverstonetek.com/products/TJ10-WNV.php . Piękne czasy to były..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2016 o 22:13, cmurder napisał:

obudowa spoko ładne okno i w miarę sensowna cena . Pamiętam jeszcze jak kilka dobrych
lat temu sprezentowałem sobie http://www.silverstonetek.com/products/TJ10-WNV.php . Piękne
czasy to były..


Jakbyś kiedyś chciał wrócić do obudowy sygnowanych logiem nVidia, to możesz wziąć którąś z tych dwóch:

https://www.morele.net/obudowa-bitfenix-nvidia-prodigy-edition-bez-zasilacza-gebf-089-659415/
https://www.morele.net/obudowa-bitfenix-phenom-m-nvidia-edition-czarna-bfc-phm-300-kkxkk-nv-652312/

Obydwie świetne i bardzo estetyczne, szczególnie Phenom :) Prodigy jest pod płytę ITX, Phenom pod Micro ATX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2016 o 22:32, KannX napisał:


Jakbyś kiedyś chciał wrócić do obudowy sygnowanych logiem nVidia, to możesz wziąć którąś
z tych dwóch:

https://www.morele.net/obudowa-bitfenix-nvidia-prodigy-edition-bez-zasilacza-gebf-089-659415/
https://www.morele.net/obudowa-bitfenix-phenom-m-nvidia-edition-czarna-bfc-phm-300-kkxkk-nv-652312/

Obydwie świetne i bardzo estetyczne, szczególnie Phenom :) Prodigy jest pod płytę ITX,
Phenom pod Micro ATX.

Obecnie czekam na dalszy wysyp gtx 1070 , bo po sprzedaży gtx 970 trochę tak pusto w obudowie się zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwus!
Szybkie pytanie od nooba. Chcę się upewnić że karta graficzna Radeon 9650 oraz płyta główna Asus p7p55-m będą że sobą wspolgraly.

Dzięki wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2016 o 22:02, berbelek napisał:

Mógłbyś napisać dlaczego Twoim zdaniem jest lepsza, abstrachując od tego, że jest tańsza?
Też mi się podoba, więc może się na nią zdecyduję.


Samemu ją mam i:
- w pełni wyciszona, jest też komplet filtrów przeciwkurzowych
- naprawdę potężna konstrukcja (sama ścianka boczna waży z 4kg)
- od cholery i trochę miejsca na podzespoły
- ile tylko sobie zamarzysz miejsca na cable management. Jedynym brakiem jest brak osobnego tunelu na zasilacz.
- standardowo ma już niezgorszy obieg powietrza (2x 140mm wentylator z przodu) a można też dołożyć jeden z tyłu.
- jest też wersja z oknem (oraz nowsza R5 mająca możliwość przeniesienia drzwiczek na drugą stronę i oferująca więcej miejsca na wentylatory) ale nieco droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2016 o 23:11, Akwyx napisał:

Serwus!
Szybkie pytanie od nooba. Chcę się upewnić że karta graficzna Radeon 9650 oraz płyta
główna Asus p7p55-m będą że sobą wspolgraly.

Dzięki wielkie!


Oczywiście że nie będą.
Radeon 9550 (o 9650 nie słyszałem) to karta z roku 2003 jak dobrze pamiętam. Jeszcze pod gniazdo AGP x8. A nie PCI-E.
Musisz poszukać układu co najmniej o generację późniejszego - o ile kojarzę rodzina X800 już była pod PCI-E (z tym że jeszcze nie wszystkie, część wciąż korzystała z AGP a tego na tej płycie którą zlinkowałeś nie widzę).

Tylko tak próbuję w ogóle zrozumieć czemu takie części chcesz łączyć, toż to zintegrowany układ graficzny na Celeronie G za 170 zł jest szybszy od tej karty. Budujesz komputer do bardzo starych gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak. Mamy pierwsze testy RX 480. I na fake nie wyglądają:

https://www.youtube.com/watch?v=O_qg2PITCts

Przy testowej wersji BIOS''u (1080 MHz a nie 1267 czyli wypadałoby doliczyć z 10-15%) pojawił się taki miły wynik:
http://i.imgur.com/1ml5jJx.jpg

Tak dla porównania:
http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2015/07/390-3dmark-645x625.jpg

Czyli wychodzi na to że poprzedni wynik z 3D Marka 11 został właśnie potwierdzony w Fire Strike Ultra. Ech, jeszcze benchmarki z gier by się przydały ale to dopiero za kilka dni :P

Jak zawsze - wypada je traktować z pewnym przymrużeniem oka ale tak czy siak ja na $200 to zapowiada się... całkiem miła wydajność.

A i zdjęcie kolejnej wersji, tym razem niereferencyjnej:
https://www.chiphell.com/data/attachment/forum/201606/11/075612iejtvxd2bqd5vx1v.jpg - MSI RX 480 Lightning.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W low- i mid-endzie AMD może naprawdę ostro namieszać - wejdą na niego najprawdopodobniej znacznie szybciej niż nVidia i da im to przewagę. Nadal jednak nie będziemy mieli realnej konkurencji, a jedynie podział rynku. AMD bierze segment tańszych kart, nVidia tych dla entuzjastów.
Jasne, dobrze wyceniony Radeon 480 mozę spowodować obniżkę ceny GTX 1070 - nVidia będzie chciała spowodować, żeby gracze myślący o 480 zastanowili sie poważnie czy nie dopłacić do 1070. Jednak tak na dobre konkurencję będziemy mieli dopiero w 3 - 4 kwartale tego roku, a do tego czasu wiele osób zmieni już sprzęt :D

Ja na razie czekam na moją EVGĘ - termin dostępności mam już na 15, czyli na środę. Napisałem do X-KOMu czy to realna data, czy może tylko taka wstępna, bo wersja, którą wybrałem nawet nie ma jeszcze podanej dokładnej specyfikacji na stronie producenta. Odpisali mi wczoraj, że to data podana im przez hurtownię (z doświadczenia wiem, że ostatecznie może być różnie) i że już wiedzą, żę liczba kart będzie BARDZO ograniczona, wieć kto pierwszy zamówił, ten pierwszy dostanie ;) W sumie fajnie mieć kartę jak najszybciej, ale tak naprawdę mogłaby być dostępna dopiero po 22, kiedy konczę sesję na uczelni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2016 o 09:28, pawbuk napisał:

Jasne, dobrze wyceniony Radeon 480 mozę spowodować obniżkę ceny GTX 1070 - nVidia będzie
chciała spowodować, żeby gracze myślący o 480 zastanowili sie poważnie czy nie dopłacić
do 1070.

RX 480 to tylko środek stawki Polarisów 10. Jest RX 470 ale jest też RX 490. Więc kto wie, ten ostatni ma szanse powalczyć z 1070tką jeśli RX 480 rzeczywiście wyprzedza 980tkę przy 1080 MHz. Jakby bowiem nie patrzeć - jeśli RX 490 zbliży się do Fury X to naprawdę niewiele mu brakuje do 1070tki (a jednak cena w okolicach 1500 brzmi lepiej niż 2200 i te 15% wydajności pewnie wiele osób by poświęciło za lepszą cenę). Osobiście nastawiam się patrząc po obecnych testach i wydajności 1070tki na powtórkę z rodziny 7xx. Czyli coś jak GTX780/780Ti vs R9 290. Porównywalne ceny nawet (też okolice 2200-2300 w stosunku do 1.5 tysiaka).

Dnia 12.06.2016 o 09:28, pawbuk napisał:

Ja na razie czekam na moją EVGĘ - termin dostępności mam już na 15, czyli na środę. Napisałem
do X-KOMu czy to realna data, czy może tylko taka wstępna, bo wersja, którą wybrałem
nawet nie ma jeszcze podanej dokładnej specyfikacji na stronie producenta.


Cóż, pracownicy EVGA mówią że nawet dla osób składających preorder karty będą pod koniec przyszłego tygodnia:
http://forums.evga.com/FTW-Preorders-m2493728.aspx#2494800

Dnia 12.06.2016 o 09:28, pawbuk napisał:

Odpisali mi
wczoraj, że to data podana im przez hurtownię (z doświadczenia wiem, że ostatecznie może
być różnie) i że już wiedzą, żę liczba kart będzie BARDZO ograniczona, wieć kto pierwszy
zamówił, ten pierwszy dostanie ;)

Nawet nie wiesz JAK bardzo ograniczona :P Cała Szwecja dostała bodajże 10 kart od EVGA w pierwszej dostawie 1080tek.

Ot, jak to z high-endem. Jak kupowałem w 2013 sobie Radeony to też po tydzień na karty czekałem (i w końcu zamiast czwartej R9 280X musiałem wziąć referencyjną R9 290 bo te pierwsze się po prostu skończyły i nawet w Niemczech nie było).
A tutaj co prawda nie ma problemu pt. wszyscy wykupują karty do koparek bitcoinów ale fanatycy gotowi kupować Founders Edition za 3500 (a jak się skończyły to biorą cokolwiek nowego) wcale nie są lepsi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2016 o 09:53, ziptofaf napisał:

RX 480 to tylko środek stawki Polarisów 10. Jest RX 470 ale jest też RX 490. Więc kto
wie, ten ostatni ma szanse powalczyć z 1070tką jeśli RX 480 rzeczywiście wyprzedza
980tkę przy 1080 MHz. Jakby bowiem nie patrzeć - jeśli RX 490 zbliży się do Fury X to
naprawdę niewiele mu brakuje do 1070tki (a jednak cena w okolicach 1500 brzmi lepiej
niż 2200 i te 15% wydajności pewnie wiele osób by poświęciło za lepszą cenę). Osobiście
nastawiam się patrząc po obecnych testach i wydajności 1070tki na powtórkę z rodziny
7xx. Czyli coś jak GTX780/780Ti vs R9 290. Porównywalne ceny nawet (też okolice 2200-2300
w stosunku do 1.5 tysiaka).


Pytanie tylko kiedy pojawią się w sklepach :D Można stracić rynek tylko dlatego, że sie na niego zbyt późno wejdzie. Pewnie dopiero 29 dowiemy sie jak wygląda sprawa z wydajnością RX 480 w grach, a kiedy karty w sklepach się pojawią?

Dnia 12.06.2016 o 09:53, ziptofaf napisał:

Cóż, pracownicy EVGA mówią że nawet dla osób składających preorder karty będą pod koniec
przyszłego tygodnia:
http://forums.evga.com/FTW-Preorders-m2493728.aspx#2494800


Wiesz co, ja się nie spodziewam, że w środę odbiorę kartę, zwłaszcza w wersji FTW :D Zaskoczył mnie po prostu termin dostępności.

Dnia 12.06.2016 o 09:53, ziptofaf napisał:

Nawet nie wiesz JAK bardzo ograniczona :P Cała Szwecja dostała bodajże 10 kart od EVGA
w pierwszej dostawie 1080tek.


To są raczej działania marketingowe, a nie ogólny problem z zapewnieniem dostępności kart - mam wrażenie, że tworzy się po prostu wrażenie elitarności tych nowych kart.

Dnia 12.06.2016 o 09:53, ziptofaf napisał:

A tutaj co prawda nie ma problemu pt. wszyscy wykupują karty do koparek bitcoinów ale
fanatycy gotowi kupować Founders Edition za 3500 (a jak się skończyły to biorą cokolwiek
nowego) wcale nie są lepsi :D


Sporo osób na pewno kupiło edycję FE przed wprowadzeniem do sprzedaży niereferentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2016 o 10:34, pawbuk napisał:

Pytanie tylko kiedy pojawią się w sklepach :D Można stracić rynek tylko dlatego, że sie
na niego zbyt późno wejdzie. Pewnie dopiero 29 dowiemy sie jak wygląda sprawa z wydajnością
RX 480 w grach, a kiedy karty w sklepach się pojawią?


29 czerwca. One już do sklepów lecą w całkiem niezłych ilościach. Wychodzi na to że benchmarki i premiera (nie papierowa) będzie po prostu tego samego dnia. Oczywiście chwilę później się skończą (i to podejrzewam że szybciej niż 1070/1080 bo są tańsze) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2016 o 10:56, ziptofaf napisał:

29 czerwca. One już do sklepów lecą w całkiem niezłych ilościach. Wychodzi na to że benchmarki
i premiera (nie papierowa) będzie po prostu tego samego dnia. Oczywiście chwilę później
się skończą (i to podejrzewam że szybciej niż 1070/1080 bo są tańsze) :P


Napiszę tak - mam 14 dni na zwrot sprzętu kupionego przez internet :D Myślę, że 29.06 te 14 dni jeszcze nie minie jakby co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam i z góry przepraszam, że się powtarzam ale czekając na nowe Radeony siedzę i przeglądam net i analizuję co można ewentualnie więcej uciągnąć pozmieniać aby było jak najlepiej ;D pocieszam się że chyba nie tylko ja jeden tak mam planując większy wydatek ;D ale do rzeczy, na chwile obecną zestaw ma się tak:

https://www.morele.net/inventory/info/IudN6/

ps. obudowa nie dla mnie ale jakby się ktoś zastanawiał dlaczego ta to liczy się jej głębokość

no właśnie dzisiaj wymyśliłem, że jeśli zrezygnował bym z dysku SSD (na chwile obecną posiadam ssd 60 gb na system i programy na razie starcza a na grach, aż tak bardzo mi nie zależy aby trzymać je na ssd, no chyba że Win10 zajmuje dużo więcej miejsca na dysku) to w sumie za dopłatą 70 zł mógłbym wymienić procesor na i7 6700K w wersji OEM (dlaczego dopłacać do BOX jeśli i tak nie ma tam chłodzenia, czy wersji OEM jeszcze czegoś brakuje?)

Czy taka zmiana ma sens czy może jest już to przerost ambicji? :D czy ewentualnie jeszcze coś da się zmienić? ulepszyć?
komp do grania (bez karty graficznej) przeznaczyłem na ten cel ok 3500 pln

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie: czy zamierzasz w przyszłości podkręcać procesor? Bo jeśli nie, to tak sobie myślę, że mógłbyś wymienić płytę na 200 zł tańszą np: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170-a-pro-z170-dualddr4-2400-sata3-satae-dvi-d-sub-dp-usb-3-1-atx-z170-a-pro-780951/ i do zaoszczędzonych pieniędzy dokładasz 100 zł i masz i7 6700 (nie w wersji K) nie rezygnując z ssd. Tak przy okazji W10 zajmuje mi niecałe 20gb, więc zostanie Ci coś około 40gb.

Jednak lepiej zaczekać by ziptofaf się wypowiedział, bo ma on o wieeele większą wiedzę w tym temacie :P.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz. Ogarniam to dla kumpla i się potknął przy pisaniu (zamienił 6 z 9 dlatego tejże karty nie znałeś).
Chodziło o ten model: https://www.aria.co.uk/Products/Components/Graphics+Cards/AMD+Radeon/AMD+6950+Series/VTX+ATI+Radeon+HD+6950+2048MB+GDDR5+PCI-Express+Graphics+Card+?productId=45776

Wybaczcie zamieszanie.
Płyta główna bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 14:12, Zand79 napisał:

Czy taka zmiana ma sens czy może jest już to przerost ambicji? :D czy ewentualnie jeszcze
coś da się zmienić? ulepszyć?
komp do grania (bez karty graficznej) przeznaczyłem na ten cel ok 3500 pln


Wg mnie jest sporo sensu w dopłaceniu w tym momencie do i7 6700K i zaoszczędzeniu nieco na dysku SSD - dysk tak naprawdę możesz dokupić w każdej chwili (i nawet przeinstalowywać systemu nie musisz), a procesora tak łatwo nie wymienisz, albo będzie to dodatkowo kosztować. Natomiast ogólnie to polecam nabyć SSD jak najszybciej - ja teraz zamierzam jeszcze wyeliminować zewnętrzny HDD (laptopowy w zewnętrznej obudowie) i wymienić 2x 250GB SSD na 2x500GB SSD, żeby już nawet na dane mieć SSD. Przede wszystkim masz ciszę i brak drgań, a to naprawdę sporo gdy reszta komputera jest wyciszona.

Natomiast zapytam jeszcze - jak wygląda w tej chwili konfiguracja Twojego komputera? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka uwag - i7 6700K w grach jest o ok. 30% wydajniejszy od 6600K, ale droższy o ok 50%. Sam musisz zdecydować czy warto tyle dopłacać. Wg mnie warto jeśli kupujesz komputer na przynajmniej 2 - 3 lata. Jeśli zamierzasz szybciej wymienić części to bierz 6600K i te 500 zł dopłać do karty graficznej albo dysku SSD.

Jeśli nie masz konieczności kupna zestawu w tym momencie, to możesz też poczekać do początku przyszłego roku na Intelowskie procesory Kaby Lake lub ZEN od AMD - być może będziemy mieli znów konkurencję na rynku droższych procesorów, a to może oznaczać spadek cen. Oczywiście w przypadku AMD to tylko plotki, prognozy i gdybanie :D Jeśli chodzi o Kaby Lake to pewnie będzie o 10% wydajniejsze od Skylake ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 18:33, ziptofaf napisał:

> Płyta główna bez zmian.

A to już i owszem, będzie współgrać.

Dzięki wielkie!
I jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się