Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2016 o 21:34, KannX napisał:

Dziękuję za tak wyczerpujące dane, myślę że zrozumiałem wszystko. Takie tłumaczenie rzuca
zupełnie inne światło na karty graficzne AMD. Niesamowite. W takim razie szkoda tych
poprzednich kart (np. serii 2xx), że nie było jak zrobić z nich użytku w DX11.


Jednocześnie ziptofaf pokazał dlaczego to właśnie karty AMD były wykorzystywane w koparkach bitcoinów :D

I teraz każdy musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy woli mieć kartę wydajniejszą teraz, czy taką, która się lepiej starzeje. Jak ktoś sprzedaje GPU po roku, to bierze Nvidię, jeśli co 3 - 4 lata wymienia sprzęt to AMD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2016 o 21:36, Radekl2 napisał:

SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze to wystarczająco markowy, czy tak średnio? :D

Hmm... z tą serią były pewne problemy ale co do kompatybilności z procesorami a nie kartami graficznymi. POWINNO być okej.

Dnia 05.07.2016 o 21:36, Radekl2 napisał:

Tak sobie teraz patrzę na testy i widzę, że GeForce (referent?) odstaje znacznie od reszty,
więc domyślam się, że jak będą fajne oferty to właśnie z nią.

Niekoniecznie. To jest allegro, tego nie ogarniesz. Jak szukam sobie sprzętu tam to nierzadko zdarza się że produkt lepszy jest tańszy od gorszego. Tyle dobrego że teraz akurat panuje raj dla fanów używek - wszyscy chcący nowe procesory muszą przejść na pamięci DDR4 i zmienić płytę główną, rynek kart graficznych zmienia się dosłownie co tydzień bo a to GTX1070, a to RX480, a to RX470 (ma być w tym miesiącu), a to jakaś 1060tka. Nawet na rynku obudów panują zmiany - coraz więcej osób pozbywa się wielkich towerów jak Fractal Design Define i szuka sobie mniejszych modeli. Więc te pierwsze trafiają na Allegro po 150-250 zł a nie ponad 400 jak za nówkę. Tylko z używanymi zasilaczami i dyskami należy uważać. Te pierwsze warto kupować tylko jeśli wciąż mają gwarancję (i były kupowane po 2013) a te drugie - tylko gdy jest to SSD i nie był używany dłużej niż rok.

Ogółem jak się trochę poszuka to da się w dzisiejszych czasach dostać 16 rdzeni i 32 wątki w cenie poniżej tysiąca złotych, tylko płytę główną potem dołożyć. To akurat przez serwerownie które wymieniają sprzęt co dwa-trzy lata i potężne Xeony E5 (fakt że nieco starsze a nie te najnowsze) idą za grosze :P Do grania nie ma to sensu ale sam fakt że można mieć stację roboczą wartą blisko 8000 zł za tysiąc (łączna wydajność czegoś takiego jest porównywalna z najnowszym 10-rdzeniowym i7-6950x) jest śmieszny :P

Dnia 05.07.2016 o 21:36, Radekl2 napisał:

Strata to jakieś 10fps
do topowych wersji. Powinienem mimo wszystko unikać jakiegoś konkretnego produktu z powodu
częstych wad/czegoś innego? Wolę wiedzieć, żebym zastanowił się przed klikaniem "kup
teraz" jak będzie jakaś "super" oferta :D


Staraj się unikać referentów - 980Ti to jedna z najlepiej podkręcalnych kart na rynku - nawet po prostu wersje niereferencyjne są średnio o 10-15% szybsze od zwykłego 980Ti a po ręcznym OC na chwilę obecną wprost dorównują 1070tce. No i jest to po prostu dość głośne.

Konkretnych modeli nie ma co unikać ale szukaj sobie takich gdzie wciąż jest gwarancja a nie "daję 7 dni rozruchowej" bo sprzedawca musiałby być niezłym debilem by nie zadzwonić nawet do sklepu w którym kupował po kopię faktury skoro podbiłoby mu to wartość karty o minimum 100 zł a gwarancja producenta to jednak fajna sprawa.

Najbardziej polecane są karty od EVGA. Potem już kolejność dowolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2016 o 23:31, ziptofaf napisał:

Hmm... z tą serią były pewne problemy ale co do kompatybilności z procesorami a nie kartami
graficznymi. POWINNO być okej.

Jeśli jednak coś byłoby źle to mam nadzieję, że komputer pokaże to w jakiś inny sposób, a nie przez wybuchy i fajerwerki :)

Dnia 05.07.2016 o 23:31, ziptofaf napisał:

Staraj się unikać referentów - 980Ti to jedna z najlepiej podkręcalnych kart na rynku
- nawet po prostu wersje niereferencyjne są średnio o 10-15% szybsze od zwykłego 980Ti
a po ręcznym OC na chwilę obecną wprost dorównują 1070tce. No i jest to po prostu dość
głośne.

I mam właśnie dodatkowe pytanie dotyczące podkręcania- jakbym się na to zdecydował to pewnie musiałbym dokupić jakieś chłodzenie, tak? Ale bez zabawy z tym "surowa" karta da radę i utrzyma temperatury na normalnych poziomach? Dopytuję, bo to jednak karta z dopiskiem "ti", czyli dla bardziej zaawansowanych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym kupić nowy monitor do grania (do filmów mam TV) i zastanawiam się nad kilkoma kwestiami:

- G-sync: przeważnie nie gram w FPSy, sporadycznie coś odpalę ale nie multi. Potrzebuję tego ustrojstwa? Widziałem na monitorze z gsync i 144Hz odpalonego Mad Maxa i płynnie było to prawda (nie wiem czy przez gsync właśnie czy Hz) ale jakiegoś szału ne mnie to nie zrobiło.
- 144Hz: jw.
- na pewno chciałbym 27" 2560 x 1440
- na pewno IPS

Wypatrzyłem sobie takiego Asusa MG279Q. Model z G-syncem ok 1000zł droższy i raczej nie chcę wydawać takiej kwoty.

Pewnie będę się musiał wybrać do jakiegoś sklepu i sam obadać ale nie wiem czy gdzieś będzie na tyle pomocna obsługa, żeby odpalić mi ten sam materiał na dwóch monitorach ustawionych obok siebie.

Możecie coś polecić w okolicach 2500zł?



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2016 o 07:38, Radekl2 napisał:

Jeśli jednak coś byłoby źle to mam nadzieję, że komputer pokaże to w jakiś inny sposób,
a nie przez wybuchy i fajerwerki :)

Od dawna nie widziałem by komuś komputer eksplodował po wsadzeniu zbyt mocnej karty więc podejrzewam że nie będzie z tym problemu także u ciebie. Obecnie to raczej po prostu sam komputer cię informuje o problemie wyłączając się całkowicie (chyba że zasilacz i płyta główna to prawdziwy gruz) i waląc komunikatami o niestabilnym zasilaniu.

Dnia 06.07.2016 o 07:38, Radekl2 napisał:

I mam właśnie dodatkowe pytanie dotyczące podkręcania- jakbym się na to zdecydował to
pewnie musiałbym dokupić jakieś chłodzenie, tak? Ale bez zabawy z tym "surowa" karta
da radę i utrzyma temperatury na normalnych poziomach? Dopytuję, bo to jednak karta z
dopiskiem "ti", czyli dla bardziej zaawansowanych ludzi.


Nieeee. Po to kupujesz kartę z rozbudowanym systemem chłodzenia a nie jednym wiatraczkiem żeby nie musieć się niczym martwić. Te karty są już fabrycznie podkręcone ale nadal mają miejsce na dalsze OC. Jasne - jak ktoś chce to i można sobie blok wodny dokupić ale NIE JEST to wymagane.

Podkręcanie karty graficznej, o ile kupujesz model z niezłym chłodzeniem (a nie referenta) wymaga tylko ściągnięcia programu jak MSI Afterburner. To wszystko. Żadnego rozkręcania, zmiany chłodzenia, grzebania w BIOS itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to będę śledził rynek używanych 980ti tak do końca lipca i może na coś trafię. Jak nie to wezmę 480 i może nie będzie to taki zły wybór. 1070 raczej odpuszczam całkowicie.
Dzięki za rady i spokojne tłumaczenie mi oczywistych rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc:

G-Sync nie daje absolutnie NIC jeśli masz w pełni stabilne 60/144 klatki i z tych wartości nigdy nie schodzisz.
Ale drastycznie zwiększa płynność gdy ilość tych klatek zaczyna skakać. Tak że 40 fps nie razi cię po oczach bo nie ma już screen tearingu ani laga.

Tu mass fajne porównanie:
https://youtu.be/ZSgHqImxQpE?t=97

V-Sync usuwa zjawisko rozerwania ekranu ale tylko tam gdzie utrzymujesz w pełni stabilną ilość klatek równą częstotliwości odświeżania monitora. Co, umówmy się, dla 144 Hz 1440p jest niemożliwe przy obecnym sprzęcie w ŻADNEJ bardziej wymagającej grze. W Wiedźminie miałbyś z 50 klatek na 1080tce jakbyś sobie poustawiał wszystko na Ultra... G-Sync sprawia zaś że obraz jest renderowany prawidłowo dla każdej ilości klatek powyżej 30. To JEST zauważalne, zapewniam :P

Czy jest to jednak warte dopłaty 1000 zł? Moim zdaniem nie. To świetny bajer ale nie w tej cenie - różnica cenowa powinna bowiem wynosić mniej niż 500.

Teraz - czy samo 144 Hz ma sens? Moim zdaniem tak o ile lubisz szybkie produkcje. Bo na pojedynczej karcie graficznej w większości najnowszych gier nie będzie dla ciebie różnicy między 144 a 75. Ale jeśli zaliczasz się do osób grających dużo w CS:Go, osu!, patrzysz z zaciekawieniem na nowego Quake''a i ponad detale stawiasz minimalny input lag oraz maksymalną płynność to warto.

Tylko pamiętaj że dobicie do 144 fps, poza kartą graficzną, wymaga proporcjonalnie mocniejszego procesora w większości gier. Tu już nie jakiś i5-4460 a chociaż ten podkręcony 4690K jak już.

Osobiście uważam więc zakup 1440p + 144 Hz + G-Sync za pomysł przyszłościowy bo dostajesz pełen komplet bajerów. Nie będzie problemów z ucinaniem ekranu na dwie części jak ilość klatek spada tu i teraz a i wykorzystasz lepiej dopiero nadchodzące karty. Ale jeśli pytanie brzmi - czy warto do obecnego sprzętu to jest to kwestia dyskusyjna. G-Sync wykorzystasz z pewnością ale 144 Hz prawdopodobnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2016 o 12:22, Radekl2 napisał:

No to będę śledził rynek używanych 980ti tak do końca lipca i może na coś trafię. Jak
nie to wezmę 480 i może nie będzie to taki zły wybór. 1070 raczej odpuszczam całkowicie.
Dzięki za rady i spokojne tłumaczenie mi oczywistych rzeczy :)


Tylko wiesz, nVidia celowo obniża wydajność starszych układów poprzez odpowiednio ustawione sterowniki. Po pół roku na takim 980Ti możesz mieć 10fps mniej w porównaniu z 1070, mimo że wcześniej szły łeb w łeb lub nawet 980Ti go wyprzedzał. Tak było z 780Ti, który teraz tak dostał po tyłku od sterowników, że wypada duużo gorzej od 970 (a były na równi z tego co pamiętam). nVidia już taka jest :( Więc moim zdaniem lepiej wziąć układ nowszy, nawet jeśli będzie nieco słabszy od używki z poprzedniej generacji.

Ciężka sprawa z tymi kartami co nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też nie aktualizować sterowników ;)
Na mnie jakiś czas temu Invidia wymusiła instalację nowych sterów, podbijając temperaturę karty graficznej w spoczynku - po instalacji nowych sterów, problem znikł ;)
Teraz się zastanawiam, na jak długo starczy taki GTX 1070, skoro za ok. dwa lata Nvidia wypuści kolejne karty i znowu celowo zaniży wydajność obecnych nowości ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2016 o 13:25, KannX napisał:

Ciężka sprawa z tymi kartami co nie? :)


To nie tak. Oni po prostu ich dalej nie optymalizują. Co, swoją drogą, i tak jest jedną z rzeczy która w DX12 nie jest aż tak wymagana. Ale nie ma sytuacji gdzie starsze sterowniki dawały wyniki lepsze niż nowsze.

No i nawet jeśli zacznie o te 10% odstawać to nadal patrzysz na 4-5 stów tańszą kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2016 o 12:28, ziptofaf napisał:

Osobiście uważam więc zakup 1440p + 144 Hz + G-Sync za pomysł przyszłościowy bo dostajesz
pełen komplet bajerów. Nie będzie problemów z ucinaniem ekranu na dwie części jak ilość
klatek spada tu i teraz a i wykorzystasz lepiej dopiero nadchodzące karty. Ale jeśli
pytanie brzmi - czy warto do obecnego sprzętu to jest to kwestia dyskusyjna. G-Sync wykorzystasz
z pewnością ale 144 Hz prawdopodobnie nie.


Dzięki za odp. Problem jest taki, że nie kupisz monitora z G-sync bez 144Hz ale odwrotnie już tak.
Jeszcze nasuwa mi się jedna sprawa przytaczana na forach przez zwolenników 144Hz:
"60 fpsów wygląda / działa lepiej / płynniej na monitorze 144Hz niż na 60Hz."

Ceny 27" 2560 x 1440 zaczynają się w okolicach 2000zł. Za 600zł więcej mogę kupić tego Asusa MG279Q. za kolejny 1000zł G-sync i tak można w nieskończoność .... Dopłacać czy nie, oto jest pytanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, ale 980ti może być tym czego szukam, bo zapełnia lukę między 480, a 1070 (cenowo i wydajnościowo). Oczywiście tylko w przypadku, gdy udałoby mi się ją kupić za ~1700-1800zł, w co obecnie wątpię :D
Inaczej to moja jedyna nadzieja w 1060, która raczej nie zbliży się do 980ti czy 1070 (tak myślę).
Sam nie jestem przekonany do używanych sprzętów (w sumie nigdy nie próbowałem czegoś takiego), ale może ma to sens i może być opłacalne. Kto wie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2016 o 13:51, Szymon666 napisał:

Jeszcze nasuwa mi się jedna sprawa przytaczana na forach przez zwolenników 144Hz:
"60 fpsów wygląda / działa lepiej / płynniej na monitorze 144Hz niż na 60Hz."

A świstak siedzi i zawija w te sreberka.
Niby jak może wyglądać/działać lepiej/płynniej? I dlaczego jakoś nie ma na ten temat żadnych prawdziwych artykułów a tylko pogłoski? Ot, efekt placebo.

Jeśli już to... będzie gorzej. Poważnie. Jeśli zostawisz monitor ustawiony na 144 Hz mając ich 60 to odczujesz screen tearing.

Fakt że można ręcznie ustawić częstotliwość odświeżania na 60, wtedy będzie dokładnie tak samo jak na ekranie 60 Hz (czyli 60 jest okej).

Tutaj właśnie G-Sync się przydaje bo sprawia że wartości od tych 60 do 143 klatek są wyświetlane dobrze bez ucinania do 60 bądź konieczności dobicia do 144.

Dnia 06.07.2016 o 13:51, Szymon666 napisał:

Ceny 27" 2560 x 1440 zaczynają się w okolicach 2000zł. Za 600zł więcej mogę kupić tego
Asusa MG279Q. za kolejny 1000zł G-sync i tak można w nieskończoność .... Dopłacać czy
nie, oto jest pytanie :D

Moim zdaniem nie. Free/G-Sync są warte co nieco ale na pewno nie 1000 zł. Do 144 Hz jest sens dopłacić jako model bardziej przyszłościowy i/lub jeśli regularnie grasz w bardzo dynamiczne produkcje.

Swoją drogą, jako że monitor kupuje się na długo - a o FreeSync myślałeś? Dopłata jest minimalna a Intel już zapowiedział że będzie to wspierać zaś AMD już to wspiera od dawna. Tylko Nvidia się opiera (ale w nieskończoność się opierać nie mogą: http://vrworld.com/2014/05/12/vesa-adds-adaptive-sync-displayport-1-2-standard/ - wsparcie dla FreeSync jest WYMAGANE by móc mieć DisplayPort 1.2a lub wyższe). Dziś tego nie użyjesz ale kiedyś już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2016 o 14:08, ziptofaf napisał:

Swoją drogą, jako że monitor kupuje się na długo - a o FreeSync myślałeś? Dopłata jest
minimalna a Intel już zapowiedział że będzie to wspierać zaś AMD już to wspiera od dawna.
Tylko Nvidia się opiera (ale w nieskończoność się opierać nie mogą: http://vrworld.com/2014/05/12/vesa-adds-adaptive-sync-displayport-1-2-standard/
- wsparcie dla FreeSync jest WYMAGANE by móc mieć DisplayPort 1.2a lub wyższe). Dziś
tego nie użyjesz ale kiedyś już tak.


A myślałem, takiego Asusa sobie na razie upatrzyłem.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_mg279q.htm


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w związku z tym, że od jakiegoś czasu zawracałem Wam głowę śpieszę poinformować, że sprzęt już zamówiony.
Ostatecznie wyszło to tak:
1 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'''', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
2 Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING, Z170, QuadDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, DP, USB 3.1, ATX
3 Zasilacz Corsair RM550X 80Plus Gold - 550W (CP-9020090-EU)
4 Pamięć HyperX Fury DDR4, 16GB(2x8GB), 2666MHz, CL15, czarne (HX426C15FBK2/16)
5 Procesor Intel Core i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, BOX (BX80662I76700K)
6 Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

akurat w momencie zamówienia chłodzenie FORTIS 3 "wyszło ze sklepu" ale domówię razem z kartą grafiki.
Zamówiłem już teraz korzystając z promocji morelek (do 15 lipca przy zakupie zakupie płyty i procesora zwrot części kasy. W moim przypadku jakieś 190 wróci na konto ;D) Jak na razie wyszło ok 3600 (-190 za jakiś miesiąc). Zostaje wiec jakieś 1600-1700 na kartę + chłodzenie. Czekam na ceny niereferencyjnych 480 i GTX 1060 ;D

Z ciekawostek mogę się pochwalić ciekawym spostrzeżeniem. W związku z tym, że od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zmianą komputera to zestaw w koszyku Morele pojawił się jakiś miesiąc temu. Od tego czasu kilka razy zmieniały się ceny poszczególnych podzespołów, niektóre o dziwo taniały a inne przy spadku wartości złotówki (a waluty ostatnio szalały i szaleją nadal) znacznie zdrożały. Oczywiście w przypadku korzystnej zmiany robiłem zmianę w koszyku i było miło. Jeszcze milej było jak Morele przyjęły do realizacji koszyk z cenami z przed miesiąca ;D wyszedłem na plusie jakieś 150 złociszy.

I teraz takie pytanka:
Czy przy wymianie całego sprzętu lepiej jednak system stawiać od nowa czy też bawić się w jakieś klonowanie dysku?(porady dla nooba? ;D).
Czy w tej chwili ma sens przesiadać się (pod kątem DX12?) na Win10 korzystając z darmowej aktualizacji?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 11:01, Zand79 napisał:

akurat w momencie zamówienia chłodzenie FORTIS 3 "wyszło ze sklepu" ale domówię razem
z kartą grafiki.

Pamiętaj tylko że 6700k nie ma ŻADNEGO wentylatora fabrycznego. Więc komputera nie poużywasz do momentu zakupu chłodzenia.

Dnia 07.07.2016 o 11:01, Zand79 napisał:

I teraz takie pytanka:
Czy przy wymianie całego sprzętu lepiej jednak system stawiać od nowa czy też bawić się
w jakieś klonowanie dysku?(porady dla nooba? ;D).

Na nowo. Windows i tak zeświruje jak zmienisz cały komputer i tylko będzie walić niebieskim ekranem.

Normalnie (np. gdy wymieniasz tylko dysk) można używać Clonezilli.

Dnia 07.07.2016 o 11:01, Zand79 napisał:

Czy w tej chwili ma sens przesiadać się (pod kątem DX12?) na Win10 korzystając z darmowej
aktualizacji?

Hmm.. moim zdaniem tak. Z tym że proces powinien przebiegać tak:
- Zainstaluj Win7/8
- Zaktualizuj do 10tki
- Zainstaluj 10tkę na czysto
Bo inaczej zostaje śmietnik po poprzednim systemie. Trochę upierdliwe ale to proces jednorazowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2016 o 11:43, ziptofaf napisał:

Pamiętaj tylko że 6700k nie ma ŻADNEGO wentylatora fabrycznego. Więc komputera nie poużywasz
do momentu zakupu chłodzenia.

pamiętam i chyba zamówię wcześniej na szczęście mam punkt odbioru osobistego wiec nie dopłacę nic za przesyłkę ;D

Dnia 07.07.2016 o 11:43, ziptofaf napisał:

Na nowo. Windows i tak zeświruje jak zmienisz cały komputer i tylko będzie walić niebieskim
ekranem.

dzięki
hm...
- Zainstaluj Win7/8 no to jasne
- Zaktualizuj do 10tki to w sumie też ;D
- Zainstaluj 10tkę na czysto - a skąd wziąć instalkę Win10? zostają pliki instalacyjne po aktualizacji czy jak? czy trzeba kupić system? to w takim razie nie można od razu zainstalowć Win10

Dnia 07.07.2016 o 11:43, ziptofaf napisał:

Bo inaczej zostaje śmietnik po poprzednim systemie. Trochę upierdliwe ale to proces jednorazowy.

spoko będę miał co robić zanim wybiorę kartę ;D najpierw poczekać na niereferencyjne 480 jak wyjdą to będę się zastanawiał czy 1060 nie będzie lepszym wyborem i znowu będę czekał na wyniki testów a jak 1060 miałoby być lepsze to na wersje niereferencyjne znowu przyjdzie poczekać ;D. A potem dowalą cenę, że i tak człowiek wróci do nieref. 480 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2016 o 12:23, Zand79 napisał:

- Zainstaluj Win7/8 no to jasne
- Zaktualizuj do 10tki to w sumie też ;D
- Zainstaluj 10tkę na czysto - a skąd wziąć instalkę Win10? zostają pliki instalacyjne
po aktualizacji czy jak? czy trzeba kupić system? to w takim razie nie można od razu
zainstalowć Win10


Z ukrytej partycji ;)
Już Win8 coś takiego miał i nie potrzebowałeś mieć płytki instalacyjnej. Nawet nie dało się wypalić dysku z instalką.
Jest funkcja reinstalacji systemu i tam sobie wybierasz czy chcesz odświeżyć pliki systemowe z zachowaniem plików osobistych czy zainstalować system od nowa. Oczywiście interesuje Cię ta druga opcja. Ja tego jak do tej pory nie zrobiłem i różne dziwne rzeczy się dzieją - ogólnie system nie jest stabilny.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2016 o 13:13, fenr1r napisał:

Z ukrytej partycji ;)
Już Win8 coś takiego miał i nie potrzebowałeś mieć płytki instalacyjnej. Nawet nie dało
się wypalić dysku z instalką.
Jest funkcja reinstalacji systemu i tam sobie wybierasz czy chcesz odświeżyć pliki systemowe
z zachowaniem plików osobistych czy zainstalować system od nowa. Oczywiście interesuje
Cię ta druga opcja.

dzięki

Ja tego jak do tej pory nie zrobiłem i różne dziwne rzeczy się dzieją

Dnia 07.07.2016 o 13:13, fenr1r napisał:

- ogólnie system nie jest stabilny.

ale nie jest stabilny ogólnie jako system Win10 czy nie jest stabilny bo nie przeinstalowałeś od nowa? ;D
jakoś mało mnie przekonuje praca w niestabilnym systemie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się