Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2016 o 21:29, fenr1r napisał:

Nie ma żadnego znaczenia.

Dzięki za uspokojenie, bo trochę zacząłem panikować po tym jak po pierwszym odpaleniu komputer strasznie mulił, ale teraz chyba wszystko co nowe przetworzył i jakoś działa.

Dnia 18.07.2016 o 21:29, fenr1r napisał:

Ja tam to lubię. W sobotę grzebałem kilka godzin w moim kompie. W niedziele jeszcze trochę.
Mi to sprawia przyjemność, ale rozumiem, że dla niektórych to kłopot. Za którymś razem
wiedziałem czego się spodziewać, a przede wszystkim zacząłem planować po kolei kroki
montażu. Trochę jednak trzeba pomyśleć zanim zabierze się do składania kompa.

Wiesz, ja nigdy sam nie składałem komputera ani nic za wiele w nim nie grzebałem (czasami coś przeczyścić, tyle), a tu nagle miałem w rękach kartę za ponad 2tys. złotych, która trochę nie chciała wejść na swoje miejsce... Może to być dla was dziwne, ale stresu miałem sporo :)

@lis_23
Nie jestem ekspertem ale z tego co widzę w mojej obudowie to tutaj problemem jest płyta główna, a nie obudowa. W obudowie mogę mieć pełno miejsca, ale to na płycie są rozstawione miejsce na kartę i miejsce do podłączenia dysków. U mnie to się kłóciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 21:42, Radekl2 napisał:

Wiesz, ja nigdy sam nie składałem komputera ani nic za wiele w nim nie grzebałem (czasami
coś przeczyścić, tyle), a tu nagle miałem w rękach kartę za ponad 2tys. złotych, która
trochę nie chciała wejść na swoje miejsce... Może to być dla was dziwne, ale stresu miałem
sporo :)


Rozumiem, urządzenie wydaje się delikatne a kosztuje sporo pieniędzy. Bez obawy jednak, trzeba naprawdę się postarać, żeby coś zepsuć.

Dnia 18.07.2016 o 21:42, Radekl2 napisał:

Nie jestem ekspertem ale z tego co widzę w mojej obudowie to tutaj problemem jest płyta
główna, a nie obudowa. W obudowie mogę mieć pełno miejsca, ale to na płycie są rozstawione
miejsce na kartę i miejsce do podłączenia dysków. U mnie to się kłóciło.


Mam nadzieję, że nie zamontowałeś karty do tego drugiego slotu. Karta powinna być zawsze w pierwszym - tym najbliższym do procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 21:42, Radekl2 napisał:


@lis_23
Nie jestem ekspertem ale z tego co widzę w mojej obudowie to tutaj problemem jest płyta
główna, a nie obudowa. W obudowie mogę mieć pełno miejsca, ale to na płycie są rozstawione
miejsce na kartę i miejsce do podłączenia dysków. U mnie to się kłóciło.


Moja płyta:

http://www.gigabyte.pl/products/upload/products/3980/5ec4_5.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 21:42, Radekl2 napisał:

Wiesz, ja nigdy sam nie składałem komputera ani nic za wiele w nim nie grzebałem (czasami
coś przeczyścić, tyle), a tu nagle miałem w rękach kartę za ponad 2tys. złotych, która
trochę nie chciała wejść na swoje miejsce... Może to być dla was dziwne, ale stresu miałem
sporo :)


Rozumiem Cię ;) Pamiętam jeszcze jak kilka lat temu, będąc totalnie zielonym w tym temacie, po raz pierwszy zabrałem sie za składanie komputera. Trochę się stresowałem podczas samego składania, ale prawdziwy stres doszedł jak mi 5 razy komputer nie chciał odpalić - do tej pory nie wiem dlaczego :D Dopiero za 6 razem wszystko zaskoczyło i do tej pory działa dobrze ;) A już zacząłem wtedy wpadać w lekką panikę - na tamten zestaw CPU + MOBO + RAM pracowałem cały miesiąc :D

Teraz pewnie bym się nie zestresował, ale wkurzył - jestem bogatszy o te lata doświadczenia i wprawy ;) A tak swoja drogą - mi rozłożenie, dokładne wyczyszczenie i złożenie z powrotem mojego zestawu tak z 5 godzin zajmuje - trzeba to wszystko dokładnie rozplanować, umieścić w odpowiedniej kolejności, żeby było jak najłatwiej, poukładać kable, podwiesić kartę graficzną, spiąć co trzeba...

Dnia 18.07.2016 o 21:42, Radekl2 napisał:

@lis_23
Nie jestem ekspertem ale z tego co widzę w mojej obudowie to tutaj problemem jest płyta
główna, a nie obudowa. W obudowie mogę mieć pełno miejsca, ale to na płycie są rozstawione
miejsce na kartę i miejsce do podłączenia dysków. U mnie to się kłóciło.


Ja bym tu nie przesadzał - normalna płyta ATX :D Kwestia wprawy, za którymś razem okaże się, że jednak jest mnóstwo miejsca. Jak kiedyś postanowisz złożyć jak najmniejszy pececik to zobaczysz co to znaczy ciasnota :D U mojego brata drugi dysk SSD wisi na taśmie, bo nie sposób inaczej podłączyć pod niego kabla zasilającego SATA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 21:53, fenr1r napisał:

Mam nadzieję, że nie zamontowałeś karty do tego drugiego slotu. Karta powinna być zawsze
w pierwszym - tym najbliższym do procesora.

Nie nie, o tym to czytałem, a z resztą po wyciągnięciu swojej starej karty włożyłem nową w to samo miejsce. Tylko ten model od gainwarda jest tak duży, że chłodzenie "weszło i zajęło" te miejsca gdzie miałem podpięte dysk i napęd. Jest tak w połowie tych wejść co już skutecznie uniemożliwia włożenie tam jakiegokolwiek kabelka.

@lis_23
Bardzo chciałbym pomóc, ale ja się na tym nie znam. Podzieliłem się tylko swoimi spostrzeżeniami, że moja płyta gówna jest zbyt mała dla tej karty. Widziałem, że Ty myślisz nad innymi wersjami 1070- może są mniejsze?

Co do gier- uruchomiłem Wiedźmina 3 i bez problemu mam ładne 60kl/s w rozdzielczości 1440p. Początkowo trochę ścinało, ale to dlatego, że dałem ograniczenia do 60kl/s i pewnie starało się na siłę tyle utrzymać.
Jeszcze postaram się odpalić GTAV (jeśli nie nazbierało się milion GB patchów), a reszta to jutro, bo jestem wykończony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 21:07, Radekl2 napisał:

Chciałem zapytać tylko czy ma to jakieś ogromne znaczenie?

U ciebie nie. Z tego co czytam ze specyfikacji płyty głównej - dwa porty SATA są wolniejsze od 4 pozostałych ale nie napisali o które chodzi. Ale to ma znaczenie tylko dla dysków SSD i to tych nieco lepszych.

Dnia 18.07.2016 o 21:07, Radekl2 napisał:

Co do samej wymiany sprzętu to powiem szczerze, że nie jestem szczęśliwy, bo może się
to wydawać żałosne ale siłowałem się z tym kilka godzin, a do tego bałem się, że coś
zrobię tej nowej karcie, a potem doszła ta zabawa z kablami. Może wydajność w grach pomoże
mi przezwyciężyć te złe emocje, ale obecnie mam mieszane uczucia. Tyle stresu to ja dawno
nie miałem...

Zdziwiłbyś się jakie karty są wytrzymałe. Dam ci przykład z mojego życia - miałem ja Asusa H81M Plus (istotne - pierwsza w miarę nowa płyta z jaką się bawiłem od paru latek). I wyciągałem z niego R9 280X. No i coś nie wychodzi. Nadal nie wychodzi. To szarpnąłem. No i wyszła. Razem z blokadą portu PCI-E (o ten element: http://puu.sh/q67tU/e2bb94db05.jpg)... Zapomniałem że tam w ogóle było takie coś.

Ale ani płycie ani karcie nic się nie stało, wszystko nadal chodzi :P

Dnia 18.07.2016 o 21:07, Radekl2 napisał:

PS2. Monitor ma dwa kable- HDMI i DP, któryś jest wyraźnie lepszy?

Jakość obrazu taka sama powinna być. Chyba że w monitorze masz G-Sync, to chodzi chyba tylko po DP.

Ale trzeba było napisać że masz problem z kablami do dysków. Na nie jest bardzo łatwe rozwiązanie, znalazłbyś w dowolnym sklepie komputerowym:
https://www.morele.net/4world-sata-data-katowy-50cm-06120-267633/
Kabel kątowy - wchodzi w zasadzie na płasko do płyty głównej.

Te lepsze płyty główne rozwiązują ten problem nieco inaczej:
https://dlcdnimgs.asus.com/websites/global/products/vXGtVcNXVw2AuxpI/img/speed.jpg
SATA są ustawione na krawędzi płyty w wieżyczkach (więc też pod kątem 90 stopni). Nadal żeby się do nich dostać trzeba wymontować kartę graficzną (tak, to jest normalne) ale przynajmniej nie będzie sytuacji jak u ciebie. U ciebie z tego co widzę niektóre też tak są ale 2 ustawiono normalnie, pionowo. Co niestety może powodować komplikacje przy olbrzymich GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 20:09, lis_23 napisał:


Jak planujesz kręcić - tak. Bo ta karta jest do tego wręcz stworzona.

Jeśli jednak NIE planujesz to weź sobie Palit GameRock:
https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-palit-geforce-gtx-1070-gamerock-8192-mb-gddr5-ne51070t15p2g-932428/

Wiem, wygląda szkaradnie. Ale od strony temperatur i kultury pracy dorównuje wszelkiej maści Strixom. A jednak 250 zł piechotą nie chodzi.

Nawiasem mówiąc - co za problemy z Gainwardem miałeś? Wydali skopaną ogółem kartę czy trafiłeś na felerny egzemplarz? A jeśli to drugie - nie chcieli uznać gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 22:11, ziptofaf napisał:

U ciebie nie. Z tego co czytam ze specyfikacji płyty głównej - dwa porty SATA są wolniejsze
od 4 pozostałych ale nie napisali o które chodzi. Ale to ma znaczenie tylko dla dysków
SSD i to tych nieco lepszych.


Miałem u siebie taki problem - zastanawiałem się dlaczego mam takie rozbieżności w testach dwóch takich samych dysków SSD. Okazało się, że jeden z nich był podłączony pod niewłaściwy port/kontroler, który ograniczał jego osiągi.

Gdybym jednak nie postanowił sprawdzić dysków w AS SSD, to nigdy bym sie nawet nie domyślił, że coś jest nie tak :D

A jeśli chodzi o to, które porty SATA na tej płycie są szybsze, to rzut oka w instrukcję i wychodzi na to, że te ustawione pionowo i te w wieżyczce po prawej strony (bliższa karcie graficznej lub złączu USB 3.0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 22:11, ziptofaf napisał:

U ciebie nie. Z tego co czytam ze specyfikacji płyty głównej - dwa porty SATA są wolniejsze
od 4 pozostałych ale nie napisali o które chodzi. Ale to ma znaczenie tylko dla dysków
SSD i to tych nieco lepszych.

Nie mam SSD, więc przyjmuję, że dobrze "rozwiązałem" ten problem :)

Dnia 18.07.2016 o 22:11, ziptofaf napisał:

Zdziwiłbyś się jakie karty są wytrzymałe. Dam ci przykład z mojego życia - miałem ja
Asusa H81M Plus (istotne - pierwsza w miarę nowa płyta z jaką się bawiłem od paru latek).
I wyciągałem z niego R9 280X. No i coś nie wychodzi. Nadal nie wychodzi. To szarpnąłem.
No i wyszła. Razem z blokadą portu PCI-E (o ten element: http://puu.sh/q67tU/e2bb94db05.jpg)...
Zapomniałem że tam w ogóle było takie coś.

Wiem i rozumiem, że taka karta nie może się rozlecieć po drugim wyciągnięciu z komputera, ale no cóż, taki już jestem, że się tym zestresowałem jak nie wiem i tyle :D Ale dziękuję wszystkim za słowa otuchy.

Dnia 18.07.2016 o 22:11, ziptofaf napisał:

Jakość obrazu taka sama powinna być. Chyba że w monitorze masz G-Sync, to chodzi chyba
tylko po DP.

Chyba nie mam, przynajmniej nie widzę takiego czegoś w opisie.

Dnia 18.07.2016 o 22:11, ziptofaf napisał:

Ale trzeba było napisać że masz problem z kablami do dysków. Na nie jest bardzo łatwe
rozwiązanie, znalazłbyś w dowolnym sklepie komputerowym:

Wiesz, ja się z tym bawiłem od jakiejś 18 i też nie maiłem zbytnio na czym napisać. Z resztą zauważyłem, że tam poniżej są jakieś miejsca opisane tak samo jak wyżej (SATA) to próbowałem wcisnąć :D

@pawbuk
Dzięki za próbę pocieszenia mnie i przekonania, że nie jestem całkowicie beznadziejnym przypadkiem jeśli chodzi o montaż czegokolwiek w komputerze :D
Sprawa dla mnie wyglądała o tyle nieciekawie, że karta prawie, prawie wchodziła, ale coś ją w ostatnim momencie blokowało (tym czymś były kable dysku i napędu) i stres był o tyle większy, że myślałem sobie, że jednak nie pasuje ona do tej płyty głównej :D Wizja wydania takiej kwoty na coś co okazałoby się kompletnie nieprzydatne trochę mnie przeraziła :D

PS. Zauważyłem, że karta stara się stworzyć w środku mojej obudowy jakiś piękny nastrój raz świecąc na niebiesko, raz na zielono. Szkoda tylko, że mam tam taki bałagan z kablami :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 22:14, ziptofaf napisał:

> https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx1070-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-dp-box-zt-p10700b-10p-940944/


Jak planujesz kręcić - tak. Bo ta karta jest do tego wręcz stworzona.

Jeśli jednak NIE planujesz to weź sobie Palit GameRock:
https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-palit-geforce-gtx-1070-gamerock-8192-mb-gddr5-ne51070t15p2g-932428/

Wiem, wygląda szkaradnie. Ale od strony temperatur i kultury pracy dorównuje wszelkiej
maści Strixom. A jednak 250 zł piechotą nie chodzi.

No nie wiem ... cały czas podoba mi się ten Asus i Gigabyte, a temperatury powinny być podobne niezależnie od producenta, bo to przecież pasywne chłodzenie? - Chyba, że chodzi o temperatury podczas grania?
pawbuk - a co jest nie tak z Twoim Gigabyte? Coś ponad te temperatury i kulturę pracy? Ja do tej pory miałem dwie karty tego producenta (760 OC G1 Gaming i obecny 980 G1 Gaming) i obie były/są bardzo dobre i chłodne.

Dnia 18.07.2016 o 22:14, ziptofaf napisał:

Nawiasem mówiąc - co za problemy z Gainwardem miałeś? Wydali skopaną ogółem kartę czy
trafiłeś na felerny egzemplarz? A jeśli to drugie - nie chcieli uznać gwarancji?

Ot, ta kultura pracy i temperatury: po półtorarocznej pracy karta z dnia na dzień postanowiła sobie podnieść temperaturę z 30 stopni do 50 stopni - i to tuż po włączeniu PC i tylko w spoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 22:37, lis_23 napisał:

No nie wiem ... cały czas podoba mi się ten Asus i Gigabyte, a temperatury powinny być
podobne niezależnie od producenta, bo to przecież pasywne chłodzenie? - Chyba, że chodzi
o temperatury podczas grania?

A kogo by obchodziły temperatury w spoczynku? :D Jasne że mówię o tych pod obciążeniem, w grach.
Zaś moją opinię co do Asusa już poznałeś - nie lubię firm które odwalają fuszerkę.

Dnia 18.07.2016 o 22:37, lis_23 napisał:

Ot, ta kultura pracy i temperatury: po półtorarocznej pracy karta z dnia na dzień postanowiła
sobie podnieść temperaturę z 30 stopni do 50 stopni - i to tuż po włączeniu PC i tylko
w spoczynku.

A, to już brzmi jak twoja wina a nie Gainwarda. Jak się karty nie czyści (co wymaga często zdemontowania wentylatora) to i grzybem, i kurzem porośnie. Zresztą i tak temperatura w spoczynku jest absolutnie bez znaczenia chyba że do 70 stopni dobija. Gorzej jeśli WYJE i się tak grzeje. Dzisiaj i tak normalką jest właśnie 50 stopni w spoczynku.

Więc nadal zachodzę w głowę co ten Gainward ci strasznego zrobił. Bo albo się zapchał kurzem i wzrosły mu temperatury albo producent uznał (i słusznie!) że można by zrobić upgrade firmware'u tak by temperatury w spoczynku były wyższe ale za to było ciszej.

Zresztą jeśli mówisz "po półtorarocznej pracy" to znaczy że wciąż miałeś jeszcze gwarancję. Mogłeś napisać do nich maila czy to nie podpada pod naprawę albo wymianę jeśli uważasz że było to zachowanie wyraźnie nienormalne. Jakby odmówili albo nie potrafili udzielić wyjaśnień np. że taka zmiana była celowa to byłoby się czym przejmować. Ale tutaj ni w ząb nie rozumiem gdzie leży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 22:43, ziptofaf napisał:

A, to już brzmi jak twoja wina a nie Gainwarda. Jak się karty nie czyści (co wymaga
często zdemontowania wentylatora) to i grzybem, i kurzem porośnie. Zresztą i tak temperatura
w spoczynku jest absolutnie bez znaczenia chyba że do 70 stopni dobija. Gorzej jeśli
WYJE i się tak grzeje. Dzisiaj i tak normalką jest właśnie 50 stopni w spoczynku.

Więc nadal zachodzę w głowę co ten Gainward ci strasznego zrobił. Bo albo się zapchał
kurzem i wzrosły mu temperatury albo producent uznał (i słusznie!) że można by zrobić
upgrade firmware''u tak by temperatury w spoczynku były wyższe ale za to było ciszej.


Zresztą jeśli mówisz "po półtorarocznej pracy" to znaczy że wciąż miałeś jeszcze gwarancję.
Mogłeś napisać do nich maila czy to nie podpada pod naprawę albo wymianę jeśli uważasz
że było to zachowanie wyraźnie nienormalne. Jakby odmówili albo nie potrafili udzielić
wyjaśnień np. że taka zmiana była celowa to byłoby się czym przejmować. Ale tutaj ni
w ząb nie rozumiem gdzie leży problem.


Nie tylko się grzała, ale i głośno chodziła, np. podczas oglądania filmików z neta, a zaczęło się chyba od "Crysisa 3". Wtedy zaczął mi się też wyłączać monitor po kilku minutach nic nierobienia.
Cóż, ja nie demontuję karty i nie czyszczę chłodzenia - gdy miałem Radeona, kumpel co miesiąc musiał mi go wyciągać i odkurzać takie "rowy'' z tyłu karty, które zapychały się kurzem i były artefakty. Jak ostatnio czyściłem kompa to karta była czyściutka, ale to może dlatego, że w latach 2008 - 2013 miałem obudowę z jednym wentylatorem z tyłu i bez filtrów, a obecnie mam sześć wentylatorów i sześć filtrów.
Co do GTX 570 - nie pomyślałem i wymieniłem go na GTX 780 OC, z którego byłem bardzo zadowolony - zresztą, 570 była już wtedy za słaba na "Batman Arkham Orgin".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój problem łączy się zapewne z wymianą sprzętu na nowy to przenoszę pytanie do tego tematu, gdyż to chyba ostatni żyjący wątek na tym forum:


"czy to, że gdy np. 2 urządzenia korzystają w tym samym momencie z wifi (komputer i smartfon) może powodować przeszkadzanie sobie nawzajem w płynnym graniu/przeglądaniu stron etc.? Nie ukrywam że router zapewne jest dziadowski, bo to urządzenie zamontowane z Vectry w ramach umowy, ale czy to właśnie wina routera czy może inaczej da się rozwiązać ten problem?
Jeśli nie to prosiłbym o poradę jakie urządzenie kupić, abym mógł bez stresu grać w momencie gdy żonka przegląda neta na smartfonie.
Uprzedzając prawdopodobne pytanie: nie jest to wina słabego łącza, gdyż jest to 100mb/s."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie test Asus GTX 1070 STRIX na Pure PC i o temperaturze piszą tu tak:

"Temperatura otoczenia podczas testów wynosiła 24 stopnie Celsjusza (+/- 1). Pomiary przeprowadzane były w obudowie, która otrzymała komplet 120 mm wentylatorów (2x front i góra, 1x tył). Taka konfiguracja zapewnia środowisko pomiarów zbliżone do warunków w jakich karty pracują w typowych komputerach. Na wykresach dłuższy pasek oznacza temperaturę w Wiedźmin 3 po dwudziestu minutach maksymalnego obciążenia, natomiast krótszy to temperatura w spoczynku (pulpit).

Cooler ASUS GeForce GTX 1070 StriX Gaming zaczyna aktywnie pracować, kiedy rdzeń osiągnie ~60C, niemniej start wentylatorów jest dyskretny i trudno go wychwycić podczas normalnej pracy. System chłodzenia osiąga wtedy ~1740 RPM nie pozwalają rdzeniowi przekroczyć 70C na ustawieniach fabrycznych 1658(1974)/10000 MHz. Wynik to naprawdę dobry nawet w porównaniu do GTX 970."

W spoczynku karta ma 38 stopni, czyli nie jest tak źle, jak myślałem i nie ma 50 stopni:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/asus_geforce_gtx_1070_strix_gaming_test_karty_graficznej?page=0,18

Nie jest więc tak źle, jak niektórzy tu piszą.

Aha, ta moja 570 tka to był: Gainward GF GTX 570 1280MB GDDR5 ( 320 bits ) PCIe - 400 MHz,750 MHz,975 MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 22:56, lis_23 napisał:

Nie tylko się grzała, ale i głośno chodziła, np. podczas oglądania filmików z neta, a
zaczęło się chyba od "Crysisa 3". Wtedy zaczął mi się też wyłączać monitor po kilku minutach
nic nierobienia.
Cóż, ja nie demontuję karty i nie czyszczę chłodzenia(...)


To sam jesteś sobie winny.


No dobra, to ja ostatecznie cię... w ogóle nie rozumiem.

Bo tak:
- Produkty KAŻDEJ firmy mogą się zepsuć, nie ma w tym nic niezwykłego, średnio 3-5% sprzętu psuje się w okresie do 3 lat. To co się liczy to podejście do reklamacji.
- W twoim przypadku jednak karta się nie zepsuła. Winisz Gainwarda za to że trzymałeś ich GPU w budzie bez filtrów i że nie wymyślili magicznego sposobu na to by karta sama się odkurzała? Ja wiem że są karty które w zasadzie nie mają tego problemu bo są chłodzone wodą ale one kosztowały o 500 zł więcej.
- Nawet do nich nie napisałeś po zauważeniu problemu.

I jednocześnie mówisz że masz złe przeżycia z Gainwardem. Nosz kurde. A później ludzie to czytają i wierzą w brednie...
Brak mi słów. Dosłownie brak mi słów. Ja w swojej głupocie myślałem że mówisz o realnym problemie - artefaktowanie w grach na przykład i ignorowanie cię w serwisie gwarancyjnym. Albo że cała linia była spieprzona (jak DirectCU Asusa w R9 280X albo Samsungi Evo 840). A nie że jeden egzemplarz potrafił się NAGRZAĆ OD ZAKURZENIA. Bo to jest tak... debilne... że naprawdę nie wiem co powiedzieć dalej. To żadnego sprzętu na całym tym świecie nie wolno kupować i trzeba unikać.

A co do Strixa to już mówiłem - ja NIE oceniam konkretnie tej karty a lekceważące podejście tej firmy do klienta. Miesiąc czekania na uznanie (albo i nie) gwarancji - żaden problem. Wydanie skopanego sprzętu - spoko! (R9 280X DirectCU...). Ot, przereklamowana i źle wyceniona masówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 23:12, sirufok napisał:

"czy to, że gdy np. 2 urządzenia korzystają w tym samym momencie z wifi (komputer
i smartfon) może powodować przeszkadzanie sobie nawzajem w płynnym graniu/przeglądaniu
stron etc.? Nie ukrywam że router zapewne jest dziadowski, bo to urządzenie zamontowane
z Vectry w ramach umowy, ale czy to właśnie wina routera czy może inaczej da się rozwiązać
ten problem?
Jeśli nie to prosiłbym o poradę jakie urządzenie kupić, abym mógł bez stresu grać w momencie
gdy żonka przegląda neta na smartfonie.
Uprzedzając prawdopodobne pytanie: nie jest to wina słabego łącza, gdyż jest to 100mb/s."


Teoretycznie przy słabym routerze jest to możliwe. Natomiast u mnie do wi-fi zazwyczaj jest podłączonych 6 urządzeń i nadal mogę bez problemu oglądać filmy z neta, czy grać online, a router jest od UPC. Coś może tłumić sygnał, możesz mieć problemy z kartą wi-fi,. cięzko jednoznacznie powiedzieć. Sprawdzałeś programami szybkość rzeczywistą neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2016 o 08:22, ziptofaf napisał:


To sam jesteś sobie winny.


Wiesz, wtedy nie miałem innej budy i nie przykładałem tak wielkiego znaczenia do chłodzenia, ilości wentylatorów, filtrów, itp.
Poza tym, ta karta miała chyba pasywne chłodzenie, gdyż podczas grania wentylatory wchodziły na wyższe obroty, a gdy się z gry wychodziło to cichła, ale to i tak nie tłumaczy dlaczego później zaczęła się grzać i hałasować - cóż, obudowa, brak wentylatorów i filtrów może to tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To... chyba tyle z deklarowanej ceny 1270 zł za GTX''a 1060.

http://www.pccomponentes.com/msi_gtx_1060_gaming_x_6gb_gddr5.html?utm_source=effi-1395050051&utm_campaign=afiliados&movil=no

370€ w Hiszpanii za wesję od MSI. A oni mają w tym sklepie normalne ceny, lepsze niż Polska na pewno - 269€ za RX 480... i 329€ za Sapphire R9 Fury.
http://www.pccomponentes.com/sapphire_r9_fury_nitro_oc_4gb_hbm.html

Nienajlepiej to wygląda na razie, liczymy na to że Palit z Zotaciem wymyślą coś nieco tańszego bo 1620 zł to jednak "troszeczkę" za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dobrze, nie będę żałował zakupu 1070 za 2300 zł :D

A tak bardziej serio - poczekajmy jeszcze 3 godziny i wszystkiego się dowiemy oficjalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się