Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2016 o 19:32, Snafu napisał:

Mam drobny problem. Na R9 280 w CS:GO miałem ~200 Kl/s, po zmianie GPU na GTX 1060(ustawienia
gry ciągle te same) FPS utrzymuje się na poziomie 60, przy czym karta się w ogóle nie
"męczy" zna ktoś jakieś rozwiązanie? :)


Włączony vsync? To pierwsze co przychodzi na myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2016 o 19:43, Snafu napisał:

Odpada, CS tego nie ma :P


Specjalnie włączyłem csa żeby sprawdzić, przedostatnia linijka w ustawieniach wideo: "Czekaj na synchronizację pionową"
Jeśli nie to, to może włączone opcje oszczędzania energii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2016 o 19:32, Snafu napisał:

Mam drobny problem. Na R9 280 w CS:GO miałem ~200 Kl/s, po zmianie GPU na GTX 1060(ustawienia
gry ciągle te same) FPS utrzymuje się na poziomie 60, przy czym karta się w ogóle nie
"męczy" zna ktoś jakieś rozwiązanie? :)


Wchodzisz w Steama klikasz prawym na CS GO, potem na "Właściwości". Potem "Ustaw opcje uruchamiania". Wyskoczy okienko w które wpisujesz "fps_max unlimited" (bez cudzysłowów), następnie OK. Powinno zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ślepy :P Dzięki za poświęcenie, wyłączone i faktycznie działa. Niemniej, mam ok. 200 FPSów na 1060 a na R9 280 miałem ok. 300. Co ciekawe, na filmach na YT spokojnie można znaleźć akcje po 500 FPSów właśnie na GTX 1060, co prawda z innym procesorem(mam I5 4460) ale wątpię żeby aż taka różnica była akurat w CS GO na korzyść R9...
@KannX
Po tej komendzie gra schodzi do 30 FPSów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2016 o 19:59, Snafu napisał:

Po tej komendzie gra schodzi do 30 FPSów :P


Haha, no to pomogłem nie ma co :D Jesteś chyba pierwszą osobą u której jest taki efekt. Może to przez to, że karta jest świeża i sterowniki nie są dopracowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D Nie no, to chyba nie to. Początkowo myślałem że sterowniki Nvidii albo ten programik od EVGI jakoś wymusza to 60 kl/s ale nigdzie czegoś takiego nie znalazłem. Dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D Nie no, to chyba nie to. Początkowo myślałem że sterowniki Nvidii albo ten programik od EVGI jakoś wymusza to 60 kl/s ale nigdzie czegoś takiego nie znalazłem. Dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2016 o 20:41, Snafu napisał:

:D Nie no, to chyba nie to. Początkowo myślałem że sterowniki Nvidii albo ten programik
od EVGI jakoś wymusza to 60 kl/s ale nigdzie czegoś takiego nie znalazłem. Dziwne

Gry na source mają taką tendencję, że trzeba wchodzić do ustawień i tam zmieniać + w ''konsoli'' drobne zmiany nie zaszkodzi, bo same ustawienia startu nic nie dadzą.U mnie przy zmianie z HD 6770 1GB na GTX 750 ti 2GB musiałem w konsoli pogrzebać gdyż gra ustawiała mi takie same kwiatki jak u ciebie w TF2 XD.


P.S.
Czasami wystarczy usunąć plik konfiguracyjny w dokumentach - mi tak pomogło w L4D2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ustalam tam w konsoli limity. No cóż, 200 Fpsów to i tak dużo, wiec nie będę chyba się dalej męczył dla cyferek na ekranie :P Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:

http://proline.pl?p=DUAL-GTX1060-O3G

GTX 1060 3GB zawitał do sklepów. Nvidia jednak ostatecznie uznała że pora udawać że to pełny GTX 1060 zamiast nazwać go 1060SE albo 1055Ti a różnice są nie tylko w 2x niższej ilości pamięci:

http://www.purepc.pl/image/news/2016/08/19_debiutuje_nvidia_geforce_gtx_1060_3_gb_cena_wynosi_1000_zl_1.jpg

Czysta różnica w wydajności teoretycznej wynosi bowiem 12%. A że albo panuje NDA albo Nvidia nie chce wysyłać sampli do testów to recenzji też nie ma.

W sumie to mi się ta karta średnio podoba. Płacić ponad 1100 zł za 3GB VRAMu oraz dostać wykastrowaną wersję co do shaderów i TMU wydaje mi się nieco dziwne. Pewnie w większości gier w tym 1080p zrówna się z RX480 tylko te 3GB pamięci trochę cuchną, to już GTX960 miał więcej (tak po cichu liczę na to że któryś z portali testowych wrzuciłby testy z Dooma na detalach Nightmare oraz Mirror''s Edge w Hyper).

Więc w sumie pozycja RX470 wygląda na niezagrożoną bo średnio to może i będzie odstępować o te 10-15%. Tylko że jak 1060tce zabraknie pamięci (a zabraknie bo 3GB to można zapchać w dużej ilości gier) to może być nieciekawie. Zwłaszcza że np. nowy Deus Ex żre w Ultra 4.6GB (4GB HBM też jakoś o dziwo starczają :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptofaf - ponoć GTX 1080 to za mocna karta dl FHD, ale np. z testów nowego "Deus Ex" wynika, że 60 kl/s w FHD (dokładnie 66 kl/s0 osiągnie się tylko na GTX 1080 i na kartach AMD (choć 1070 daje zbliżoną wartość, bo 54 kl/s). Ja na GTX 980 będę miał 41 kl/s, choć nie jest to tak dynamiczny tytuł, żeby to jakoś znacznie przeszkadzało. Trochę zaskakuje mała różnica pomiędzy GTX 1080, a GTX 1080 SLI - 11 kl/s:

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_1920_11_2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2016 o 13:20, lis_23 napisał:

Ziptofaf - ponoć GTX 1080 to za mocna karta dl FHD, ale np. z testów nowego "Deus
Ex" wynika, że 60 kl/s w FHD (dokładnie 66 kl/s0 osiągnie się tylko na GTX 1080 i na
kartach AMD (choć 1070 daje zbliżoną wartość, bo 54 kl/s). Ja na GTX 980 będę miał 41
kl/s, choć nie jest to tak dynamiczny tytuł, żeby to jakoś znacznie przeszkadzało. Trochę
zaskakuje mała różnica pomiędzy GTX 1080, a GTX 1080 SLI - 11 kl/s:

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_1920_11_2.png


Pamiętaj że to są testy przedpremierowe i w źródle które podałeś wprost piszą iż wsparcie dla DX12 nie jest jeszcze gotowe (i na razie sprawia tylko że wszystkim kartom wydajność spada).

Zaś sam tytuł ma ABSURDALNE wymagania co do procesora i bez sensownie napisanego DX12 się NIE obejdzie - zauważyłeś że to cholerstwo wymaksowało i7-5960X? 16 wątków używanych w 90%:
http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/intel.png

Więc i ciężko się dziwić że skalowanie SLI było mierne, procesor im nie wyrabiał. Trzeba by podkręcić do 4.5 GHz i pewnie dopiero wtedy dałoby się ocenić.

Poza tym znowu popełniasz podstawowy błąd - zakładasz że gry są tworzone z myślą o OBECNYM sprzęcie. Sprawdź sobie jak Deus Ex ma chodzić w bardzo wysokich ale nie maksymalnych detalach (wyłączenie Global Illumination i zmniejszenie nieco poziomu cieni PODWAJA ilość klatek). Jak walniesz sobie wszystko w Ultra to i ten nowy Titan za 8000 zł ci nie wyrobi bo to są ficzery przygotowane pod kolejną generację kart. A w tych prawie-Ultra GTX1080 robi po 120 fps w 1080p (zakładając że procesor wyrobi) czyli spory nadmiar dla większości osób.

Swoją drogą - za to cieszy mnie skalowanie tej gry na Radeonach. Fury X wyprzedzające GTX''a 1070 w 1080p :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zejdę trochę z detali (cienie) ale nie podkręcę procka, to będzie się dało w miarę przyjemnie pograć w FHD (przynajmniej 40 kl/s) na GTX 980? (o DSR już nie wspominając). Pytam bo w takiej sytuacji nie wiem, czy kupować grę.
Z drugiej strony, gra może się też nie odpalić, podobnie jak CoD BO III, za którego wybuliłem 180 zł w dniu premiery, a który nie chce się uruchomić na Steam i basta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2016 o 14:28, lis_23 napisał:

Czyli jak zejdę trochę z detali (cienie) ale nie podkręcę procka, to będzie się dało
w miarę przyjemnie pograć w FHD (przynajmniej 40 kl/s) na GTX 980? (o DSR już nie wspominając).
Pytam bo w takiej sytuacji nie wiem, czy kupować grę.


Na jakimś sensownym poziomie detali na pewno pograsz płynnie. I gra będzie przy tym wyglądać lepiej niż wersje konsolowe. Więcej ci nie powiem bo w sieci brakuje testów.

Dnia 20.08.2016 o 14:28, lis_23 napisał:

Z drugiej strony, gra może się też nie odpalić, podobnie jak CoD BO III, za którego wybuliłem
180 zł w dniu premiery, a który nie chce się uruchomić na Steam i basta ...


No to co za problem skorzystać ze Steam refund? Trwa to 5 minut, dzień później dostaniesz kasę z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2016 o 14:30, ziptofaf napisał:


Na jakimś sensownym poziomie detali na pewno pograsz płynnie. I gra będzie przy tym wyglądać
lepiej niż wersje konsolowe. Więcej ci nie powiem bo w sieci brakuje testów.

Chciałbym zagrać prawie na ultra, z cieniami i czymś tam jeszcze poniżej ultra. Gra będzie już we wtorek, więc się obaczy ;)

Dnia 20.08.2016 o 14:30, ziptofaf napisał:

No to co za problem skorzystać ze Steam refund? Trwa to 5 minut, dzień później dostaniesz
kasę z powrotem.


Zakupiłem wersję pudełkową w Empiku w listopadzie 2015, więc się chyba nie kwalifikuje ;)
Po próbie uruchomienia wygląda to tak:

http://forum.gram.pl/forum_post_galeria.asp?tid=130&pid=1977

sprawdzałem spójność plików, przeinstalowałem grę i nic z tego. Ponoć nabroił lipcowy patch, ale przedwczoraj coś nowego się dociągnęło, a gra i tak się nie uruchamia. Na razie ją odinstalowałem, bo to 60GB wolnego miejsca, np. na nowego DE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2016 o 13:36, ziptofaf napisał:

Więc i ciężko się dziwić że skalowanie SLI było mierne, procesor im nie wyrabiał. Trzeba
by podkręcić do 4.5 GHz i pewnie dopiero wtedy dałoby się ocenić.


Na samym gorze screena dodanego przez lisa jest info, ze procesor jest podkrecony do 4.6GHz. W Twoim linku testuja w 720p i z bazowym taktowaniem (3GHz).

Ale w 1440p i w 4K (nawet z DX12) GTX 1080 SLI juz sie lepiej skaluje:

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_2560_11.png
http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_3840_11.png
http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_3840_12.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2016 o 13:01, ziptofaf napisał:

W sumie to mi się ta karta średnio podoba. Płacić ponad 1100 zł za 3GB VRAMu oraz dostać
wykastrowaną wersję co do shaderów i TMU wydaje mi się nieco dziwne. Pewnie w większości
gier w tym 1080p zrówna się z RX480 tylko te 3GB pamięci trochę cuchną, to już GTX960
miał więcej (tak po cichu liczę na to że któryś z portali testowych wrzuciłby testy z
Dooma na detalach Nightmare oraz Mirror''s Edge w Hyper).


Już wczoraj zauważyłem, że się te obcięte 1060 pojawiły :) Wg mnie Zieloni zbytnio poszli na łatwiznę. Ciachnąć nieco shaderów i TMU rozumiem, ale jeśli miałoby się to nazywać np. 1050. Ale obcięcie pamięci do 3GB to gruuba przesada. Uczciwie byłoby wydać tę kartę z obciętymi shaderami, ale z 4GB pamięci (niechby nawet na szynie 128-bit). 3GB to już często nieco zbyt mało do 1080p, tak jak sam napisałeś.

Dnia 20.08.2016 o 13:01, ziptofaf napisał:

Więc w sumie pozycja RX470 wygląda na niezagrożoną bo średnio to może i będzie odstępować
o te 10-15%. Tylko że jak 1060tce zabraknie pamięci (a zabraknie bo 3GB to można zapchać
w dużej ilości gier) to może być nieciekawie. Zwłaszcza że np. nowy Deus Ex żre w Ultra
4.6GB (4GB HBM też jakoś o dziwo starczają :P).


Przydałyby się testy porównawcze 1060 3GB z 470-tką. Na pewno się niedługo pojawią :) A tak przy okazji, jakiej ilości "normalnej" pamięci odpowiadają 4GB HBM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2016 o 16:40, kuba9876543210 napisał:

> Więc i ciężko się dziwić że skalowanie SLI było mierne, procesor im nie wyrabiał.
Trzeba
> by podkręcić do 4.5 GHz i pewnie dopiero wtedy dałoby się ocenić.

Na samym gorze screena dodanego przez lisa jest info, ze procesor jest podkrecony do
4.6GHz. W Twoim linku testuja w 720p i z bazowym taktowaniem (3GHz).

Ale w 1440p i w 4K (nawet z DX12) GTX 1080 SLI juz sie lepiej skaluje:

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_2560_11.png
http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_3840_11.png
http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_3840_12.png

Ogólnie testy gamegpu można wsadzić sobie w 4 litery oka. Bo na innych stronach do gry na high detalach w 1080p wystarczy gtx 770 2GB i i5. Sprawę komplikuje fakt, że z tego co wiadomo ich testy są na bardzo starym buildzie. W dodatku recenzenci przyznali jak to w grze nie ma opcji wł. DX12 i wszyscy jadą na DX11. Nawet twórcy i SE tym wspominali. Ale co ja się dziwię przecież to GameGpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2016 o 17:57, KannX napisał:

Już wczoraj zauważyłem, że się te obcięte 1060 pojawiły :) Wg mnie Zieloni zbytnio poszli
na łatwiznę. Ciachnąć nieco shaderów i TMU rozumiem, ale jeśli miałoby się to nazywać
np. 1050. Ale obcięcie pamięci do 3GB to gruuba przesada. Uczciwie byłoby wydać tę kartę
z obciętymi shaderami, ale z 4GB pamięci (niechby nawet na szynie 128-bit). 3GB to już
często nieco zbyt mało do 1080p, tak jak sam napisałeś.


Ja mam takie paskudne wrażenie ze tu i teraz te 3GB starczy ale potencjalni nabywcy skończą tak jak posiadacze GTX''ów 770 - tam było 2GB vs 3GB R9 280X. I teraz ten drugi jest o 30-50% szybszy przez ten jeden głupi dodatkowy gigabajt w takim Shadows of Mordor, Doomie, Mirror's Edge...

Dlatego zapewne będę te karty odradzać, nawet jeśli testy wydajności wyjdą okej w 1080p i większości gier. Bo w końcu tekstury nie zmniejszają prawie w ogóle wydajności a potrzebują tylko VRAMu do szczęścia.

Dnia 20.08.2016 o 17:57, KannX napisał:

Przydałyby się testy porównawcze 1060 3GB z 470-tką. Na pewno się niedługo pojawią :)
A tak przy okazji, jakiej ilości "normalnej" pamięci odpowiadają 4GB HBM?


4GB. Bo to nie jest tak że 4GB HBM jest bardziej pojemne od 4GB GDDR5. Różnica polega na tym że HBM oferuje niższe opóźnienia oraz wyższą przepustowość. No i dochodzą jeszcze algorytmy kompresji pamięci w GCN1.2 i wyższych ale to jeszcze nie gwarantuje dodatkowej ilości miejsca.

HBM potrafi sobie poradzić lepiej niż normalnie bo można szybciej mielić w nim dane. Jak coś ma wejść na chwilę i wylecieć zastąpione czymś innym to będzie lepiej niż GDDR5. Ale jeśli to po prostu 5GB niekompresowalnych tekstur do przechowania to będą takie same lagi co na poprzednim typie pamięci.

A tak swoją drogą - wreszcie pokazał się RX470 zgodny z oficjalnym polskim cennikiem (aka poniżej tysiaka):

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=73400

Najtańsza edycja oczywiście ale bądźmy szczerzy - na chwilę obecną jest tańszy od 380X więc nie musi się podkręcać, i tak go zje :P No i wreszcie pierwsza nowa karta graficzna która w naszym kraju ma cenę trzycyfrową (do czego to doszło żeby $230 zamieniało się w 1240 zł)...

@ Numenpl

Akurat te testy wyglądają na całkiem sensowne, zresztą potwierdzenie niskiej wydajności w Ultra jest też na PurePC:

"Ponieważ testowałem wersję przedpremierową, jeszcze bez dużego patcha mającego naprawić część zdiagnozowanych baboli, wymagania sprzętowe ograniczę do stwierdzenia, że redakcyjny MSI GeForce GTX 1080 Gaming X zwykle generował 60-70 klatek na sekundę przy najwyższych ustawieniach (1920x1080). Miejscami zdarzały się jednak spadki nawet do wartości 40 FPS-ów. DirectX 12 został w opisywanym buildzie zaimplementowany, niemniej używałem poczciwego DirectX 11, ponieważ na Zielonych działał stabilniej (nowsze API lubiło się znienacka wykrzaczyć). "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się