Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Sam pisałeś kilka stron wcześniej że nasz 2 x lcd w domu jeden 3,5 roq drugi coś koło 5 lat. Na jednym miałeś martwe pizele od początq i nowych nie ma :). Sam też napisałeś że teraz robią coraz lepsze LCD (soniak od wydania ma 3 m-ce). Poczytałem też i RobeN mówił że jako wada pojawiają się martwe pixele w tydzień - więc 2 tyg to jest zapas. No i oczywiście zacytuje Milteen''a "nieco mala jasnosc" - to odnośnie philipsa. Jemu nie przeszkadza, ale jak chcesz wydać koło 1200-1500zł na LCD to chyba musi być pozbawiony wszelkich niedociągnięć na które będziesz patrzył przez cały czas. Decyzja oczywiście zależy do RobeN''a.
---> Roben: jak coś to się wstrzymaj pare dni i napisze ci jaki Sony jest rewelacyjny ;)
PS: Philips robi dobre żelazka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 17:54, iro1979 napisał:

Sam pisałeś kilka stron wcześniej że nasz 2 x lcd w domu jeden 3,5 roq drugi coś koło 5 lat.

/.../
W domu są trzy LCD. Najstarszy, Mitsumi 15", nowszy trzy lata z paroma miesiącami Eizo, i jeszce nowszy dwuletni NFren 19,1" ale też rozdzielczość 1280x1024. Co do jasności, to mój Eizo ma bodaj też 250, ale i tak bardzo rzadko wykorzystuję ja w całości. Mam na stałe ustawione do gier i filmów 80% (od ponad 3 lat!) i do pisania nie chce mi się zmieniać. To mi wystarcza. Ale znam parę osób, którym LCD poszły po roku czy dwóch, więc trzyletnia gwarancja na 0 martwych pikseli się jednak liczy. Warto też zapoznać się z resztą gwarancji, bo tak jak pamiętam, kilka lat temu Sony dawało gwarancję tylko roczną na świetlówki.

P.S Mam od 19 lat maszynkę elektryczną Philipsa do golenia. Zapewniam Cię, że jest dobra do dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 18:13, KrzysztofMarek napisał:

Warto też zapoznać się z resztą gwarancji, bo tak jak pamiętam, kilka
lat temu Sony dawało gwarancję tylko roczną na świetlówki.


THX - zapytam przy zaqpie :), zawsze coś nowego się dowiedziałem

Dnia 07.12.2005 o 18:13, KrzysztofMarek napisał:

P.S Mam od 19 lat maszynkę elektryczną Philipsa do golenia. Zapewniam Cię, że jest dobra do dzisiaj.


O i widzisz - nie tylko żelazka ;)
PS: Ale jest jeszcze 1 wada Philipsa na którą trzeba będzie patrzeć - silver ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 18:19, iro1979 napisał:

> /.../
PS: Ale jest jeszcze 1 wada Philipsa na którą trzeba będzie patrzeć - silver ;)

I jeszcze jedna wada Sony. Przy jasności 420 powien mieć kontrast co najmniej 1:1000 a nie 1:600. Jeśli Philips ma jasność 250 a kontrast 1:500 - to jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 18:35, KrzysztofMarek napisał:

> PS: Ale jest jeszcze 1 wada Philipsa na którą trzeba będzie patrzeć - silver ;)
I jeszcze jedna wada Sony. Przy jasności 420 powien mieć kontrast co najmniej 1:1000 a nie
1:600. Jeśli Philips ma jasność 250 a kontrast 1:500 - to jest lepszy.



Ale i tak najbardziej z wyglądu podoba mi się Soniacz...
Poza tym te 3 monitory mają matrycę TN a ponoć S-PVA jest o niebo lepsza - jednak tylko Samsung i Belinea mają z nią monitory - a tych firm w życiu nie kupię...
TN''y ponoć czarny mają w zasadzie szary. Dopiero PVA mają prawdziwe czarne kolory - co ponoć widać. One mają kontrast 1:1500 i jasność też wyższą. Tylko dlaczego czołowi producenci nie wykorzystują tej matrycy???

Czy kontrast 500:1 to nie za mało??? IIYAMA ma 700:1 przy jasności 300 i dają 1 miech gwarki Zero Bad Pixel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 01:04, RobeN napisał:

Ale i tak najbardziej z wyglądu podoba mi się Soniacz...


:) Mi też

Dnia 08.12.2005 o 01:04, RobeN napisał:

Poza tym te 3 monitory mają matrycę TN a ponoć S-PVA jest o niebo lepsza - jednak tylko Samsung
i Belinea mają z nią monitory - a tych firm w życiu nie kupię...


Z tego co wiem to Samsung oszczędza na zdrowiu klientów :)

Dnia 08.12.2005 o 01:04, RobeN napisał:

TN''y ponoć czarny mają w zasadzie szary. Dopiero PVA mają prawdziwe czarne kolory - co ponoć
widać.


Nie wiem jak jest z tą technologią X Black w Soniaq - może ona coś jednak daje. Nie wiem bo jeszcze nie mam i może to taka ściema tylko jest, ale pozostałe 2 nawet takiej ściemy nie mają ;). Wydaje mi, się że Sony mógł by dać 3 lata gwarancji na pixele - jednak by kosztował tak z 500 zł drożej żeby ewentualnie wymienić popsute. Jeśli Philipsa stać na takie wymiany przez 3 lata to jakość jego LCD oceniam na 600-800 zł :P bez gwarancji na pixele :). Tak strzelam że podnoszą cene żeby wymieniać uszkodzone. Wiem że np. w komisach mozna doqpić dłuższą gwarancje na różne podzespoły - nie wiem jak w sklepach. Może by się dało ugadać żeby dopłacić za 3 letnią gwarancje na pixele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 10:12, iro1979 napisał:

Może by się dało ugadać żeby dopłacić za 3 letnią
gwarancje na pixele?


W życiu. Po co im później monitor z wywalonymi pixelami??? Mają go sprzedać za połowę ceny???
Chodzi o to, że Philips jako jedyna firma używa paneli 1 klasy a cała reszta firm paneli 2 klasy. I tylko na panele 1 klasy jest gwarancja na Zero Złych Pixeli podczas 3 lat.

Jeszcze czekam na jeden raport i mam nadzieję, że jeśli po 2 tygodniach się nic nie wypali, to potem już też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 08.12.2005 o 10:17, RobeN napisał:

Jeszcze czekam na jeden raport i mam nadzieję, że jeśli po 2 tygodniach się nic nie wypali,
to potem już też.


Też mam taką nadzieje - bo byś mnie chyba zdegradował :P. Jak będziesz miał możliwość to sprawdź w splepie jakość wyświetlanego obrazu wszystkich 3 modeli. Ja po swojego wybieram się w sobote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 10:18, Milteen napisał:

Samsung... hm... jedno co robi db to tylko telewizory lecz inne firmy przewazaja samsunga o
glowe np Philips, sony ...


To to ja wiem.
Ale jako jeden z nielicznych używa matryc S-PVA co daje mi przewagę... Tyle, że jak już napisałem - w życiu Samsunga nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 10:18, Milteen napisał:

Samsung... hm... jedno co robi db to tylko telewizory lecz inne firmy przewazaja samsunga o
glowe np Philips, sony ...

Stacje dyskietek też robi dobre. Ale nagrywarki CD ani DVD Samsunga to bym nie kupił. Mógłbym ewentualnie wziąść darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 11:06, KrzysztofMarek napisał:

> Samsung... hm... jedno co robi db to tylko telewizory lecz inne firmy przewazaja samsunga
o
> glowe np Philips, sony ...
Stacje dyskietek też robi dobre. Ale nagrywarki CD ani DVD Samsunga to bym nie kupił. Mógłbym
ewentualnie wziąć darmo...


Co do flopów to mam zupełnie odmienne zdanie.
Na 21 które miałem w ręce 16 umarło w ciągu 6-12 miesięcy, poza tym są głośne i dziwnie się zachowują nieraz.
Ja w komputerze mam Flopa z pierwszego mojego kompa - ma blisko 11 lat - to Panasonic. Do dziś jest cichy i sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczeze mowiac nic bym nie wziol chyba ze darmo, mialem kiedys telefon samsunga i bylo z nim nielada problemu, a co do monitorow to nie wiem jakie sa na prawde ale swietnych referencji to nie maja ... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 11:28, Milteen napisał:

Ja szczeze mowiac nic bym nie wziol chyba ze darmo, mialem kiedys telefon samsunga i /.../

A ja dawno temu kupiłem napęd CD Samsunga. Chodził swietnie przez miesiąc, potem przez dwa miesiace miewał humory (wywalał do windy!) a potem sie zepsuł. Od tego czasu niczego samsunga nie kupuję. A ten flop, co mam, to trochę ponad 6 lat, tylko ja go naprawdę rzadko używam. W tym roku chyba dwa razy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 14:53, KrzysztofMarek napisał:

Od tego czasu niczego samsunga nie kupuję.

To samsung jest aż tak zły? Zamierzam kupić monitor LCD i spodobał mi właśnie samsung. Ma 160/160 kąt widzenia i 8ms (niestety nie pamiętam nazwy modelu). To skoro samsungi są złe to nie kupować tego minitora tylko jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 14:57, Yasiu89 napisał:

> Od tego czasu niczego samsunga nie kupuję.
To samsung jest aż tak zły? Zamierzam kupić monitor LCD i spodobał mi właśnie samsung. Ma 160/160
kąt widzenia i 8ms (niestety nie pamiętam nazwy modelu). To skoro samsungi są złe to nie kupować
tego minitora tylko jakiś inny?


Nic nie wiem o monitorach Samsunga. Są zachwalane w testach, ale ten CD-Rom, który kiedyś kupiłem, też był bardzo chwalony. Na świecie jest bodaj 5 czy 6 firm, które robia panele ciekłokrystaliczne, są to Samsung, NEC, Philips, prawdopodobnie Mitsumi, reszty nie znam. Ale sam panel, to jeszcze nic nie znaczy. Ja do niczego Cię nie namawiam... Ale jak ktoś się na gorącym sparzył, to na zimne dmucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 14:53, KrzysztofMarek napisał:

> Ja szczeze mowiac nic bym nie wziol chyba ze darmo, mialem kiedys telefon samsunga i /.../
A ja dawno temu kupiłem napęd CD Samsunga. Chodził swietnie przez miesiąc, potem przez dwa
miesiace miewał humory (wywalał do windy!) a potem sie zepsuł. Od tego czasu niczego samsunga
nie kupuję. A ten flop, co mam, to trochę ponad 6 lat, tylko ja go naprawdę rzadko używam.
W tym roku chyba dwa razy ;)


He to temu sie jestrze trzyma jako tako bo nie uzywasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 14:57, Yasiu89 napisał:

> Od tego czasu niczego samsunga nie kupuję.
To samsung jest aż tak zły? Zamierzam kupić monitor LCD i spodobał mi właśnie samsung. Ma 160/160
kąt widzenia i 8ms (niestety nie pamiętam nazwy modelu). To skoro samsungi są złe to nie kupować
tego minitora tylko jakiś inny?


Trzeba by spojżeć też na inne parametry jasność/kontrast czasem wielkość plamki, jakość gwarancji na pixele :P. Nie wiem czy to prawda ale podobno samsungi są tańsza bo oszczędzają na filtrach :/ Jak to jest prawda i nie szkoda ci oczu + parametry są dobre to nie ma przeszqd. Jednak zobacz tego Sony ;) do którego wszystkich zachęcam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jako, że dziś mój radeon poszedł sobie do serwisu gwarancyjnego mam pytanie:
Gościu mi powiedział jako, że już nie ma w sprzedaży mojej karty (radeon 9800pro) to może zajść wymiana na inny model. Była mowa o x700 zwykłym lub Pro.

Czy miałbym wziąść tego x700? ale tu rodzi sie problem: on ma szynę do pamięci tylko 128bit, zaś 9800 256bit. Z drugiej strony jest nowsza technologia. Potrzebuję tych 256bit do gry w rozdzielczosci 1024 x 768 bez zacinek, a nie wiem jak bedzie na tym nowym.

Może po prostu będę cisnął o odzyskanie starego.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się