Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2007 o 22:50, awesome napisał:

> >.....

No, a tak być nie może. Musze mieć kompa cały czas.
Jakieś pomysy na kompa?
Przyzwoity czyli coś z arhlonów 2 rdzeniowych (np. 3800) jakiegoś 7900GS i z 1GB ram.
Tylko potrzebne mi konkretny cały zestaw za tą kasę co napisałem. No i przypominam, że to w
lipcu więc ceny będą niższe z deka

za ok 2 tys kupisz spokojnie np athlona x2 3800 (radzilbym jednak 1-rdzeniowca za mniejsza kase i podkrecic) z 1GB Ramu i GF7900 najlepiej od Palita.Sam taki zestaw liczylem niedawno, tyle ze to bylby zestaw dobry na dzisiaj natomiast malo przyszlosciowy jako ze podstawka am2 niedlugo juz pozyje.Co i za ile kupisz w lipcu bedzie mozna stwierdzic w lipcu, teraz mozna tylko zgadywac i szkoda na to czasu.Na moje wyczucie jak bedziesz mial te 2 kafle to kupisz sobie w lipcu sporo lepszego kompa z jednym z tanszych prockow intela i moze nawet karta pod dx10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 23:06, dobrakos napisał:

> > >.....

Procków Intela, czyli chodzi ci o Core 2 Duo? A jaki ten GF 7900? GS, Gt czy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 21:31, DEVILMEN napisał:

jak myślicie co mogę zrobić za 1000zł z moim kompem
athlon 3000+
seagate 160 gb
1gb ram ddr
aus a8n sli se
2 x geforce 7600gs (sli)
proszę pomóżcie

A co taki zły jest?
Pierwsza opcja Dokup sobie ramu 1 gb i procka x2 3800. Jednak różnicy w grach nie zauważysz przynajmniej w najbliższym czasie.
Druga opcja Dokup rzeczy które nie starzeją się tak szybko np. dobra mysz (Logitech G5), dobre słuchawki (5.1 speed link medusa gamer) może klawiaturę G15 logitecha. Za jakiś rok czy 2 kiedy będziesz zmieniał kompa te akcesoria zostaną i to nie będą wywalone pieniądze w błoto. Ja mam G5 i te słuchawki :) klawiatury niestety nie bo cena dla mnie jest nie do przyjęcia jak na klawiaturę (mam za 20 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra a co ja moge zrobić z moim kompem:
Celeron D 2.66 Ghz
1 GB ram kingston 400 hz
western Digital 80 Gb
karta grafiki: intel express chipset family
płyta gł.Asrock socket 775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 23:26, buraczek18 napisał:

Dobra a co ja moge zrobić z moim kompem:
Celeron D 2.66 Ghz
1 GB ram kingston 400 hz
western Digital 80 Gb
karta grafiki: intel express chipset family
płyta gł.Asrock socket 775


Kareta grafiki do wymiany bo to jakaś zintegrowane badziewie, moze z deka lepszy procek. Zalezy wszystko od tego ile masz kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 23:09, awesome napisał:

> > > >.....
Procków Intela, czyli chodzi ci o Core 2 Duo? A jaki ten GF 7900? GS, Gt czy co

tak chodzi mi o procki na rdzeniu Conroe czyli e6300 / 4300. GF 7900 GS - nic powyzej na DX9 nie ma sensu kupowac, chyba ze trafisz na okazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 23:29, dobrakos napisał:

> > > > >.....
> Procków Intela, czyli chodzi ci o Core 2 Duo? A jaki ten GF 7900? GS, Gt czy co
>
tak chodzi mi o procki na rdzeniu Conroe czyli e6300 / 4300. GF 7900 GS - nic powyzej na DX9
nie ma sensu kupowac, chyba ze trafisz na okazje


Aha, tez mam tak na oku tego 7900GS tylko poczekam do lipca i zobaczymy czy cos zgodnego z dx10 przypadkiem nie bedzie w podobnej cenie. Pomyślę na tym intelem, najwyżej jakiegoś Pentium D na początek. Chyba tani w sumie jest. A co z płytą główna bo sie nie znam/ Jakąs dobrą co by pod Core 2 Duo tez w przyszłości działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 23:31, awesome napisał:

> > > > > >.....
> > Procków Intela, czyli chodzi ci o Core 2 Duo? A jaki ten GF 7900? GS, Gt czy co

> >
> tak chodzi mi o procki na rdzeniu Conroe czyli e6300 / 4300. GF 7900 GS - nic powyzej
na DX9
> nie ma sensu kupowac, chyba ze trafisz na okazje

Aha, tez mam tak na oku tego 7900GS tylko poczekam do lipca i zobaczymy czy cos zgodnego z
dx10 przypadkiem nie bedzie w podobnej cenie. Pomyślę na tym intelem, najwyżej jakiegoś Pentium
D na początek. Chyba tani w sumie jest. A co z płytą główna bo sie nie znam/ Jakąs dobrą co
by pod Core 2 Duo tez w przyszłości działała.

Pentium D nie sprawdza sie do gier, w sumie pod kazdym wzgledem nie jest zbyt dobry a taki tani wcale wlasnie nie jest ok 500 zeta jesli dobrze pamietam, zdecydowanie nie warto. Z plyt to musisz konkretnie pod procesor szukac, kieruj sie przede wszystkim producentem najlepiej Asus albo Gigabyte.Wg mnie unikac tez SLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:21, marian538 napisał:

Listwa dobrej firmy jest droga, ja nie inwestowałbym w ten sprzęt. Dlaczego??
Myślę,że najlepiej kupić zwykłą listwę np za 30-40 zł, a np 120 zł wydać na UPS


Tylko że zasilacz UPS kosztuje ponad 200 zł, najtańszy jaki znalazłem. Co do listwy to chyba kupię listwę Ever. Firma ta robi też podobno niezłe UPSy, a listwa nie jest droga bo ok 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 23:36, dobrakos napisał:

Pentium D nie sprawdza sie do gier, w sumie pod kazdym wzgledem nie jest zbyt dobry a taki
tani wcale wlasnie nie jest ok 500 zeta jesli dobrze pamietam, zdecydowanie nie warto.


SLI może być dobre - nie chodzi o samo SLI ale o to, że płyty te są przeważnie lepiej wyposażone i z tzw. wyższej półki (często lepsze do OC itd)
Jeśli mowa o producentach to pod Core2Duo rzeczywiście GigaByte jest jak najbardziej OK, ale pod AM2 czy s939 to już nie.
Wg mnie można wybierać z DFI, Asus, ABIT, GigaByte(Core2Duo), niektóre MSI czy Foxconn (tutaj też firma zaczyna się starać).
I popieram jak najbardziej - nie pakować sie teraz w Pentium D bo to już gniot.
Za tę cenę spokojnie można mieć A64 czy nawet Core2Duo, które są znacznie lepsze, mniej się grzeją, lepiej kręcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pytałem czy warto wymienić p4 630 3ghz na amd x2 i ....
teraz powiem że było warto , szczególnie w grach widać kopa i to całkiem niezłego szczególnie w Company Of Heroes i innych gierkach - nawet ogólnie cały komp sprawniej działa - ze zmiany jestem bardzo zadowolony ;-)
co do płyty to planowałem początkowo tą http://sklep.benchmark.pl/pelny_29510.html ale wziąłem gigabyta bo z tym asusem były problemy (pewnie 1 razowy przypadek ) a wziąłem tą i wszystko jest ok http://sklep.benchmark.pl/pelny_30021.html - procka mam x2 4200 ee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 10:57, marian538 napisał:

Dobry wybór, atrakcyjna cena, dobre opinie, zobaczymy co pokaże w uzytkowaniu:)

Zobaczymy. Do tej pory miałem z 4 ASUSy, Gigabyta (który padł). Teraz Abit ...
W poniedziałek powinienem mieć (około wtorku odpalę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abit?Brzmi znajomo.Właśnie mam płytę A Bit SA6 i wytrzymała 6 lat i trzyma się dalej:)Na pewno się nie zawiedziesz.Działa bez zarzutu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja trochę z innej beczki
co to jest za format - DVHD ? kupiłem ostatnio film gdzie jest informacja na okładce że jest w takim formacie
płyta jest bardzo cienka , w odtwarzaczu chodzi normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się