Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Tylko nieliczne athlony mają odblokowwane mnożniki i resztę trzeba kręcić tylko i wyłącznie magistralą. W Twoim przyypadku być może procek wymaga zwiększonego napięcia, bądz ram podniesienia napięcia i podwyższenia timingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że mój stary temat został zablokowany to napisze to tutaj :)
A wiec mam zamiar kupic nowy koputer ( only jednostak centralna). Mam do wydania jakies 2.5-3ts. zł. Prosiłbym o jakies sprawdzone konfiguracje, wiadomo ze ma to byc komp raczej dla gracza.
Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 11:48, hjatli napisał:

Jako że mój stary temat został zablokowany to napisze to tutaj :)
A wiec mam zamiar kupic nowy koputer ( only jednostak centralna). Mam do wydania jakies 2.5-3ts.
zł. Prosiłbym o jakies sprawdzone konfiguracje, wiadomo ze ma to byc komp raczej dla gracza.
Z góry dzięki za pomoc


Więc tak.
Płyta gigabyte lub msi (po specyfikacji sprawdź która ci będzie najlepiej pasowała) ja mam MSI K8 neo4 platinum, jednak są gigabyte lepsze i tańsze :)
Procesor - tu nie masz wyboru athlon 64 3000 lub 3200
Pamięć ram 1 Gb: tu patrz na timingi - im mniejsze tym lepsze
Nagrywarka DVD
Obudowa z Zasilaczem 400 W znanej firmy np. Chieftec
i karta graficzna - najtańsza i najlepsza wydaje mi się gf6600gt - mam i nie marudze jednak Jak gram w jakąś strzelanine w rozdzielczości ~1200/1000 nie pamiętam dokładnie :) z wszystkimi detalami + jakimiś filtrami na max i polece śmigłowcem na wysokość 700 metrów i mam ogromną mape i widoczność jest po horyzont to potrafi zwolnić na oko do 20 klatek na seqnde :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 12:13, Archaon2 napisał:

> Obudowa z Zasilaczem 400 W znanej firmy np. Chieftec

codegen tez jest znany ;)


owszem to też napisałem np. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam drukarki atramentowej, do profesjonalnych wydruqw fotograficznych, w stylu Epson Stylus Photo R24 00 lub HP 8750. Czy są jakieś lepsze do 3500zł? A jak nie to która z tych 2 jest lepsza? Może mi ktoś pomóc a w sumie to mojemu koledze. I gdzie znajde serwis gdzie moge porównywać sprzęt i akcesoria komputerowe? Wiem, że jest Chip ma coś takiego ale nie ma tam tego HP :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Potrzebuje pomocy :)
Kumpel chce kupić kompa, był w sklepie, koleś zaproponował mu następujący zestawik:

płyta GIGABYTE 754 GA-K8NE NFORCE4/PCIE/SAT
procesor AMD 754 SEMPRON 3100 64BIT BOX
pamiec DDR GOODRAM 512 RAM PC3200 (PC400)
grafa PCI EX. GIGABYTE ATI X600PRO 128/128 GT
dysk HDD WD 80.0 GB 7200 8MB CACHE SATA
nagrywarka CDRW+DVRW NEC 3550A OEM IVORY
obudówka MIDI-T ATX LOGIC B6 BLACK 350W
stacja dysk 1.44 MB ALPS

Tak to wygląda, całość ma niby kosztować niecałe 1800 zł, nie pamietam teraz ile tam było podane. Jest to zestaw kupowany w sklepie. Podajcie, prosze co o tym sądzicie, zaproponujcie ewentualnie swój typ. Całośc może kosztować do 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 14:15, Ojcze Samotni napisał:

Witam.
Potrzebuje pomocy :)
Kumpel chce kupić kompa, był w sklepie, koleś zaproponował mu następujący zestawik:

płyta GIGABYTE 754 GA-K8NE NFORCE4/PCIE/SAT
procesor AMD 754 SEMPRON 3100 64BIT BOX
pamiec DDR GOODRAM 512 RAM PC3200 (PC400)
grafa PCI EX. GIGABYTE ATI X600PRO 128/128 GT
dysk HDD WD 80.0 GB 7200 8MB CACHE SATA
nagrywarka CDRW+DVRW NEC 3550A OEM IVORY
obudówka MIDI-T ATX LOGIC B6 BLACK 350W
stacja dysk 1.44 MB ALPS

Tak to wygląda, całość ma niby kosztować niecałe 1800 zł, nie pamietam teraz ile tam było podane.
Jest to zestaw kupowany w sklepie. Podajcie, prosze co o tym sądzicie, zaproponujcie ewentualnie
swój typ. Całośc może kosztować do 2000 zł.


Powiedziałbym, że to komputer "jednorazowego użytku" . Gniazdo 754 nierozwojowe, karta grafiki słabizna, zasilacz pewnie długo z nową kartą nie pociągnie. I bez systemu operacyjnego?
Radziłbym z gniazdem 939 (byle nie Asrock!) i porządnym zasilaczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 16:52, KrzysztofMarek napisał:

> Witam.
> Potrzebuje pomocy :)
> Kumpel chce kupić kompa, był w sklepie, koleś zaproponował mu następujący zestawik:
> > > płyta GIGABYTE 754 GA-K8NE NFORCE4/PCIE/SAT
> procesor AMD 754 SEMPRON 3100 64BIT BOX
> pamiec DDR GOODRAM 512 RAM PC3200 (PC400)
> grafa PCI EX. GIGABYTE ATI X600PRO 128/128 GT
> dysk HDD WD 80.0 GB 7200 8MB CACHE SATA
> nagrywarka CDRW+DVRW NEC 3550A OEM IVORY
> obudówka MIDI-T ATX LOGIC B6 BLACK 350W
> stacja dysk 1.44 MB ALPS
> > > Tak to wygląda, całość ma niby kosztować niecałe 1800 zł, nie pamietam teraz ile tam było
podane.
> Jest to zestaw kupowany w sklepie. Podajcie, prosze co o tym sądzicie, zaproponujcie ewentualnie

> swój typ. Całośc może kosztować do 2000 zł.

Powiedziałbym, że to komputer "jednorazowego użytku" . Gniazdo 754 nierozwojowe, karta grafiki
słabizna, zasilacz pewnie długo z nową kartą nie pociągnie. I bez systemu operacyjnego?
Radziłbym z gniazdem 939 (byle nie Asrock!) i porządnym zasilaczem...



Dzięki, ale pliss o jakies propozycje :) Nie znam sie za bardzo na sprzęcie, a z tego co widze tutaj sie coniektórzy znają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nieprzesadzajmy aż taki zły zestaw nie jest, karta oczywiscie ze do wymiany, i dysk 80 GB to porażka, minimum 160 GB Procek wystarczy moim zdaniem jest dobry i bedzie na troche wystarczył, co do ramów to nie lepiej dołozyc 20 zł i kupić 10X lepsze Geile?;/ Poza tym na dziś 1GB jest najlepszą opcją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 17:02, Ojcze Samotni napisał:

> > Witam.

/.../

Dnia 15.12.2005 o 17:02, Ojcze Samotni napisał:

Dzięki, ale pliss o jakies propozycje :) Nie znam sie za bardzo na sprzęcie, a z tego co widze
tutaj sie coniektórzy znają...

Najlepiej doradzą Ci RobeN i Olamagato. Ja przy nich ( i przy paru innych) wolę się nie wychylać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim.
Mam taki komp i chciałbym go "przyspieszyć'' i myśle o kupnie nowego procesora i płyty głównej ale niewiem jaka i czy to wystarczy i niewiem jaki kupic.
A mój komp to :
Płyta głowna: ECS P4VXASD2+
Procesor: Intel Celeron 4A, 2000 MHz
Pamieć ram: 768 MB (SDRAM)
Karta Graficzna: Nvidia GeForce FX 5600 (128 MB)
Karta Dzwiękowa: Via AC''97 (zintegrowana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napewno zmien RAM na DDR bo SDRAM sa strasznie slabe, pewnie bedziesz chcial nadal pozostac przy pentiumach? Ja bym bardziej polecal AMD 64 bit-owego np 3000ghz i rozsadna plyte na AGP by nie zmieniac grafy pod PCI-E :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od finansów. Kwota jaką jesteś w stanie przeznaczyć na zmieny??
Niestety najprawdopodobniej czeka Ciebie również wymiana karty graficznej AGP => PCI-E jak napisał Milteen

Nic nie napisałeś o zasilaczu...

Zatem to nie będzie zmiana częśćiowa tylko raczej calościowa - tu powinieneś mieć około 1600-2000 PLN lub więcej oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam sie z KrzysztofMarek (KrzysztkfMarkiem ? .. niektore nicki calkiem trudno poprawnie odmienic :)
To wlasnie taka jednorazowka ... Tanio wychodzi, ale za niecaly rok nie bedziesz mial zbyt duzo mozliwosci modernizacji, szczegolnie proca. AMD tej podstawce jako pierwszej ukreca leb... Reszta obleci ... Zakup podobnego sprzetu na 939 byl by znacznie drozszy, ale tez byl by o klase lepszy ... Dlatego polecam 939.Jesli niestety, krepuje kolege kasa, to proponuje w tym konfigu kilka zmian. Na 754 da sie jeszcze upolowac Athlony za cene niewiele mniejsza niz ten Sempron, a o roznicy w wydajnoci chyba nie trzeba wspominac. Druga sprawa to grafika. Minimum X700, a jak mozna dolozyc ok 200 zeta to 6600GT. No i zasilka ... czasem da sie namowic sprzedawce na zakup samej skorupy, bez zasilacza. Wyjdzie to max 70-80 zeta. Za okolo 200 zeta (bodajze niecale kupisz calkiem fajna zasilke np Chiefteca 420-302... Czasami oplaca sie przegiac z cena jakies 200-300 zlotych... bo za taka kwote mozna bedzie juz dostac cos co posluzy ci lepiej i dluzej. Na kompach mozna przy zakupie oszczedzac, ale to sie czasem msci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co zmienić w tym zestawie?

celeron 1.2 Ghz
128 MB SDR Ram
geforce 2 MX 100/200 32MB
dysk 40GB
i nowiusieńki napęd combo LG

PS. załamałem się... morrowind się bardzo tnie nawet na min detalach

^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca się kupować:

celerona D326 2,53 Ghz BOX (FSB, 64bit) za 289 zł
płytę ASRock 775DUAL-880PRO (AGP&PCI-E) za 225 zł
512MB DDR400 kingstona za 164 zł
i Radeona 9250 128MB 128bit Sapphire''a za 160 zł

?

PS. zakładając, że nie mam kasy na nic lepszego i nawet to jest duży wydatek
PS2. co jest lepsze do gier - celeron czy sempron? (64bit)

^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 00:35, El Puno napisał:

czy opłaca się kupować:

celerona D326 2,53 Ghz BOX (FSB, 64bit) za 289 zł
płytę ASRock 775DUAL-880PRO (AGP&PCI-E) za 225 zł
512MB DDR400 kingstona za 164 zł
i Radeona 9250 128MB 128bit Sapphire''a za 160 zł

?

PS. zakładając, że nie mam kasy na nic lepszego i nawet to jest duży wydatek
PS2. co jest lepsze do gier - celeron czy sempron? (64bit)

^^


P.S-3. zapomniales o zasilaczu nowym :)

Co do kompa procek spokojnie wystarczy na dzisiejsze gry... Na płytach sie nie znam ,ale kazda za wiecej niz 200zł nie jest zła;) co do ramów dowiedz sie czy to CL 2.5 czy też CL 3 polecałbym jednak bardziej firmę GeiL

I teraz gwódź programu - Radeon 9250 za 160 zł to genialny wybór, karta kładzie na kolana 2*Gef 7800 GTX 512 :D Pamietaj ttrzymaj sie z dala od tej karty !!! I jak sie domyslam to ma pewnie 64 bit, jedyne co mi przychodzi na mysl to oczywiscie Radeon 9550 wpisz w google i znajdziesz cos dla siebie za 200 - 220 zł, co jest 10 razy lepszem wyborem od poprzednika:)

Podsumowując po takim upgradzie bedziesz miał kompa , na ktorym pograsz w większość gier nawet na high detal , a po zakupie kolejnych 512 bedzie tylko lepiej, moze trafisz dobry model karty i ją niezle podkręcisz kto wie :)

P.S Też mialem celka ale 1Ghz karta i ram podobnie i także mi strasznie cielo ale wiadomo ze jak masz 128 sd i Win XP to powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 00:24, El Puno napisał:

co zmienić w tym zestawie? .....

Wszystko ?
A tak serio to niezly problem masz ... Walnij mu grafe, wydaje mi sie ze maksimum 9550 radeonka, najlepiej GT. Nie rozwinie swoich mozliwosci na fulll, ale dobrze odciazy cienkiego proca ...
No i RAM ... im wiecej tym lepiej, ale biorac pod uwage ze to SD-RAM, to raczej po znajomoci zalatwiaj, a nie nowki ze sklepu ... bedzie o wele taniej ... 256 po ludziach za okolo 40-50 zeta chodzi ... A 512 To dla ciebie w zasadzie max ... wiecej nie ma przy tym sprzecie sensu...
I tylko to ... Bo wiecej, to prawie calego kompa bys musial kupic ... oprocz napedow oczywiscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 00:58, buras napisał:

No i RAM ... im wiecej tym lepiej, ale biorac pod uwage ze to SD-RAM, /../


A czy nie lepiej zrezygnować z SD i od razu kupić DDR ?
Eh, w sumie mam podobny problem jak El Puno i widmo modernizacji za progiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się