Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2005 o 01:09, Fran napisał:

A czy nie lepiej zrezygnować z SD i od razu kupić DDR ?
Eh, w sumie mam podobny problem jak El Puno i widmo modernizacji za progiem :(


Lepiej, ale niewiele plyt (glownie z oznaczeniami P4266 ... i podobnie brzmiacymi) mialy mozliwosc zainstalowania pamieci SD-RAM lub DD-RAM, oczywiscie zamiennie, albo te, albo te ... byl taki jeden wynalazek z firmy Shuttle, ktory umozliwial jednoczesna obsluge DDR i SDR, ale szybko zniknal z rynku...
Wiec, jesli masz pamieci SD, i plyta oferuje rozszezenie do pamieci DDR (tak jak np slynna k7s5a :), to jak najbardziej kupuj DDR... W przeciwnym wypadku skazany jestes na stare jak wegiel SD... Albo w zwyklej wersji, Albo nie daj Boze BX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)polecałbym jednak bardziej firmę GeiL

Dnia 16.12.2005 o 00:51, Widek napisał:


I jak sie domyslam to ma pewnie
64 bit, jedyne co mi przychodzi na mysl to oczywiscie Radeon 9550 wpisz w google i znajdziesz
cos dla siebie za 200 - 220 zł, co jest 10 razy lepszem wyborem od poprzednika:)

(...)jak masz 128 sd i Win XP to powodzenia :D


Napisałem, że chodzi o Radeona 128 bit :P, a Geile są sporo droższe od Kingstona i Goodrama.
Miałem Win98, miesiąc temu zmieniłem na Win2k. Jeszcze nie sprawdzałem jak działa Morrowind :D, ale komputer działa szybciej niż wcześniej.

PS. 3 lata nie formatowałem dysku i instalowałem mnóstwo dem.

^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 09:38, El Puno napisał:

ale co jest lepsze - Sempron czy Celeron?


Sempron. Intel jest w tyle za AMD cenowo i wydajnościowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 21:56, RobeN napisał:

Wszystko zależy od finansów. Kwota jaką jesteś w stanie przeznaczyć na zmieny??
Niestety najprawdopodobniej czeka Ciebie również wymiana karty graficznej AGP => PCI-E jak
napisał Milteen

Nic nie napisałeś o zasilaczu...

Zatem to nie będzie zmiana częśćiowa tylko raczej calościowa - tu powinieneś mieć około 1600-2000
PLN lub więcej oczywiście :)


Hmmm heheh to może lepiej by było sprzedać tego kompa i kupić nowego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 09:38, El Puno napisał:

ale co jest lepsze - Sempron czy Celeron?


Ogólnie jestem za AMD ale Intelowcy bedą mieli oczywiscie będą innego zdania, ale jedno jest pewne od jakegos czasu AMD przeganiało Intela az w koncu sie udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt ... AMD zostawilo Intela na jakis roczek, technologicznie w tyl. Intel bedzie potrzebowal caliem nowej konstrukcji, niz te ktore wytwarza obecnie, zeby dogonic AMD ... NIestety ich architektura, zapycha sie nieco przy wspolpracy z pamiecia, a pozbycie sie tej wady bedzie dosyc trudne. I nie pomoze na to zaden wielki cache, nawet i 10MB ...

Poza tym, AMD jest nieco stabilniejsza platforma, niz intel... Sam przyklad czasu, jaki istnial socket A mowi sam za siebie. A intel nie licze nawet ilu modyfikacji w tym samym czasie dokonal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co tu piszecie, bo w testach które znalazłem na jakiejśtamstronie piszą, że celerony są dużo lepsze. Są tam nawet tabelki z wynikami "benchmarków" czy jakoś tak ^^

PS. a dlaczego semprony są lepsze jak mają mniejsze zegary i FSB? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 22:18, El Puno napisał:

/.../
PS. a dlaczego semprony są lepsze jak mają mniejsze zegary i FSB? :>

Ktoś kiedyś porównał procesory Intela do Ferrari a AMD do ciężarówki. Jedzie wolno i zabiera trzy tony ładunku. Ferrari śmiga trzy razy szybciej, ale zabiera trzysta kilo ładunku. W sumie wychodzi na to, że ciężarówką szybciej. Podobnie z procesorami, AMD ma wolniejsze taktowanie, ale przetwarza dane szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się zastanawia czy brać Celerona czy Semprona to niech bierze od razu Semprona. Znam to ze swojego doświadczenia. Kupiłem kiedyś Celerona zamiast Durona i bardzo długo tego żałowałem. Teraz używam Athlona 64 a bratu składam kompa z Sempronem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 23:18, bombel1981 napisał:

Jeśli ktoś się zastanawia czy brać Celerona czy Semprona to niech bierze od razu Semprona.
Znam to ze swojego doświadczenia. Kupiłem kiedyś Celerona zamiast Durona i bardzo długo tego
żałowałem. Teraz używam Athlona 64 a bratu składam kompa z Sempronem :)


Stary a Semprony powyzej 2800+ to juz niezłe cacka:) , a 3000+ jest na jądrze barton:) Semprony to stare athlony , ktore zawsze byly lepsze od Celeronów:) A tak prawde mówiąc popatrzcie Taki Semp 2400+ dorownuje Celkowi D 2,25 chyba ghz, a po podkręceniu Semprona na 2ghz jest już taki wydajnosciowo jak Cel 2,5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ... sempki z podstawki socket A to rdzenie Barton i Thorton, nieco zmodyfikowane. Ale niestety, zostaly zdetronizowane przez naturalnych sukcesorow, czyli Semprony 64bitowe na socket 754 ... I tylko takie teraz oplaca sie kupowac. A niektore kreca sie naprawde swietnie. Czyli z formy nie wyszly, zmienily tylko rdzenie i podstawke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 23:43, Widek napisał:

/.../
Semp 2400+ dorownuje Celkowi D 2,25 chyba ghz, a po podkręceniu Semprona na 2ghz jest już taki
wydajnosciowo jak Cel 2,5 :)


Tak dokładnie to ja chcę kupić Celerona D326 2,53 Ghz albo Semprona 2500+ 64 bit... Celeron jest szybszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 13:21, El Puno napisał:

Tak dokładnie to ja chcę kupić Celerona D326 2,53 Ghz albo Semprona 2500+ 64 bit... Celeron
jest szybszy?


Lepszy Semp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko to chyba pod ten topic.

W wakacje kupowałem kompa razem z kumplem na przestrzeni mniej wiecej tygodnia ja w pon on w sobote.
Ta sama karta radeon 9800 pro co o niej sądzicie nada sie na jakiś czas?? powiedzmy na gothica 3?
Procek ja mam athlona 2800 on 3000
ram i tu jest główna bolączka głównie jego bo sie ze mnie śmieje że mnie oszukali otóż: ja mam 2x512 KVR400X64C3A/512 dużymi literami na pudełku i pod spodem małymi 512 mb pc3200 cl3 184-pin DIMM ASSY in China- sorry że tak banalnie ale wole być dokłądny. Kumpel natomiast kupił tylko 512 ram i ma napisane tak DDR 512MB PC3200 400MHz ECC Kingston KVR400X72C3A/512. Mi to rybka 1g to 1g jeszcze kingstona. Ale on te 512 ram kupił za 175 zł a ja te 1024 w sumie za 420 zł, no to coś tu nie gra. Przepatrzyłem troche stron anglojęzycznych i teraz mój ram kosztuje 150 zł czyli o 60zł taniej a jego podrożał o 5 zł. Teraz pytanie czy ktoś mnie oszukał tzn ten co komplementował sprzęt czy też to że są u kumpla literki ECC powodowały obniżenie ceny o 45 zł. Czy to ma coś wspólnego z tym że ja mam 1024 a on tylko 512?

Pozdro troche zamieszałem ale jak sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ECC to moduł Korekcji Błędów RAM i takie kostki zawsze były dosyć drogie. Nie wszystkie płyty z nimi współpracują. Ty natomiast masz najzwyklejsze Kingstony LowEndowe o najwyższym (najsłabszym) możliwym Timingowaniu CasLatency 3 (reszta 4-4-8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm czyli w skrócie (droższe 35 zł różnicy na dzień 10 sierpnia) i gorsze. No trudno dzięki na info gość bedzie miał jeszcze długo polewke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się