Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2005 o 11:00, Widek napisał:

Stary nioe jestem poczatkujacy i wiem czy 5.1 nadawaly sie do mojego kompa:) A plyta 6 kanałowa
i jak najbardziej to obsluguje, po komputtroniku juz dawnmo chodzilem ale jak patrze niektore
glosniki maja naptrzykklad takie oceny 9 , 3 ,1 ,10, 5 to nie wiem komu wierzyc:) a na rozstaw
tez bylo by miejsce

i odpowiedz tu cos na forum... MILCZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Zgadzam się z gmx co do karty dźwiękowej.. Ja mam płytę asusa i zintegrowana karta dzwiękowa 8-kanałowa "szumi" gdy robisz głośniej.. I wcale to nie kwestia ustawień bo nie dało się tego zbytnio wyeliminować.. Poza tym i subwoofer "pierdzi" przy głośniejszym odsłuchiwaniu czegoś.. I też nie dało się tego zniwelować.. Oczywiście głośniki ładnie grały ale... Gdy włożyłem SB Audigy do kompa różnica jest spora.. Przedewszystkim łatwiejsza obsługa oprogramowania.. Jest bogatsze, dzwięki czystrze, dokładniejsze i bas bardziej wyraźny... Testowałem wszystko przed i po.. To samo u kumpla było kupił SB Live za 109zł i dźwięk zupłnie inny..
Nigdy zintegrowany sprzęt nie będzie lepszy od markowego "pełnego" produktu.. Zintegrowane klarty muzyczne czy graficzne są dla nie wymagających za wiele.. Ale dla nas czyli graczy, fanów filmów czy muzyki to pozycja obowiązkowa.. Nie jest to kwestia przyzwyczajenia, ale jakości!

Widek <----- Kupisz SB live za około 100-120zł;) A róznica będzie spora:) Możesz mi wierzyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 16:16, Stwór napisał:

Hmm.. Zgadzam się z gmx co do karty dźwiękowej.. Ja mam płytę asusa i zintegrowana karta dzwiękowa

/.../
Ja też mam zintegrowaną kartę (Asusa!) a poprzednio oddzielną i szczerze, żadnej różnicy nie słyszę. To chyba nie kwestia słuchu, jako takiego, tylko "muzykalności". Ja jestem na pierwszym stopniu umuzykalnienia (rozróżniam, kiedy grają, a kiedy nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na taką argumentację trudno się nie zgodzić... ja mam inne doświadczenia, ale zapamiętam co tu napisaliście o integrach. Co do jednego się zgodzę: Zewnetrzna karta dzwekowa ma bogatsze możliwości od zintegrowanej, więcej ustawień, lepsze wsparcie itp. Co do jakości... o gustach się nie dyskutuje EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 16:29, KrzysztofMarek napisał:

Ja też mam zintegrowaną kartę (Asusa!) a poprzednio oddzielną i szczerze, żadnej różnicy nie
słyszę. To chyba nie kwestia słuchu, jako takiego, tylko "muzykalności". Ja jestem na pierwszym
stopniu umuzykalnienia (rozróżniam, kiedy grają, a kiedy nie).


Jest różnica: karta + kolumny. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 20:40, Pan_Sza napisał:

>/.../
Jest różnica: karta + kolumny. Serio.

Ależ ja Wam wierzę. Tylko ja tego nie słyszę. To znaczy słyszę, ale różnicę w głośności. Zawsze tak miałem, nawet wtedy kiedy słyszałem piski nietoperza w locie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej co sądzicie o Geforcie 6800 GS ? czy ma dobry stosunek jakosci do ceny ? Czy lepiej jednak zainwestowac w Radka 850 GTO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 08:06, Widek napisał:

Hej co sądzicie o Geforcie 6800 GS ? czy ma dobry stosunek jakosci do ceny ? Czy lepiej jednak
zainwestowac w Radka 850 GTO?


6800GS. kosztuje niewiele ponad 800zl i ma wielki potencjal OC. (bez wiekszych problemow nawet 100MHz!!!). a GTO^2? 16 potokow to fajna rzecz, ale coz. liczy sie wydajnosc i jej stosunek do ceny. a w obu konkurencjach wygrywa 6800GS. polecam nowa recenzje tych kart http://pclab.pl/art17659.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 08:06, Widek napisał:

Hej co sądzicie o Geforcie 6800 GS ? czy ma dobry stosunek jakosci do ceny ? Czy lepiej jednak
zainwestowac w Radka 850 GTO?


na dzisiaj ja bym wzial gs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 16:43, chwistek111 napisał:

Jakiego procka i płyte główna polecacie za łącznie około 1000zł ?


napewno athlon 64 na 939 :) a grafe masz na agp czy pcie?
bo to jest wazne przy plycie, tak czy inaczej ja lubie gigabyte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 16:43, chwistek111 napisał:

Jakiego procka i płyte główna polecacie za łącznie około 1000zł ?


Hmm ogólnie jakbym dysponował taką kwotą to wziąłbym Pentiuma 4 3 Ghz Perscota i płytke za 300zł... niestety na płytach sie za bardzo nie znam:) No i w gre wchodziłby jeszcze Athlonik 64 jakis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 1000 zł? Sporo, ale osobiście polecałbym szukać raczej czegoś pod PCI Express, bo stary i dobry AGP niestety zanika. Więc Athlon 64 3000+ lub więcej i jakaś dobra płyta główna najlepiej z dużą ilością wolnych slotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja ;-).

Kupiłem dzisiaj wiatraczek (w zasadzie dostałem na mikołajki) - taki fajny zielony zdiodkami :P Tylko mi teraz powiedzcie jak się go podłącza => Pod zasilacz czy pod płytę? Jest taka mała wtyczka przy wiatraczku i przejściówka. Mogę zrobić zdjęcie, jeśli ktoś nie łapie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 14:14, Keroth napisał:

Kupiłem dzisiaj wiatraczek (w zasadzie dostałem na mikołajki) - taki fajny zielony zdiodkami
:P Tylko mi teraz powiedzcie jak się go podłącza => Pod zasilacz czy pod płytę? Jest taka
mała wtyczka przy wiatraczku i przejściówka. Mogę zrobić zdjęcie, jeśli ktoś nie łapie ;-).


jesli to mala wtyczka, z miejsami na 3 bolce, to polaczasz ja do plyty glownej. w instrukcji masz schemat gdzie co jest na plycie by nie bylo problemow. zas jesli nie masz juz miejsca na plycie to uzywasz przejsciowki (zapewne molex) i podlaczasz ja do zasilacza. roznicy duzej nie ma pomiedzy 2 sposobami, z tym ze w 1 bedziesz mogl wiedziec jak szybko sie kreci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 17:32, Archaon2 napisał:

> Kupiłem dzisiaj wiatraczek (w zasadzie dostałem na mikołajki) - taki fajny zielony zdiodkami

> :P Tylko mi teraz powiedzcie jak się go podłącza => Pod zasilacz czy pod płytę? Jest
taka
> mała wtyczka przy wiatraczku i przejściówka. Mogę zrobić zdjęcie, jeśli ktoś nie łapie
;-).

jesli to mala wtyczka, z miejsami na 3 bolce, to polaczasz ja do plyty glownej. w instrukcji
masz schemat gdzie co jest na plycie by nie bylo problemow. zas jesli nie masz juz miejsca
na plycie to uzywasz przejsciowki (zapewne molex) i podlaczasz ja do zasilacza. roznicy duzej
nie ma pomiedzy 2 sposobami, z tym ze w 1 bedziesz mogl wiedziec jak szybko sie kreci.



Rozumiem, że mowa o instrukcji płyty głównej ;)? A jak takie miejsce sie nazywa po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym sobie kupic odtwarzacz mp3 do 180 - 200zł jako ze od 3 michow nie działa moj trakstor pora wziac cos nowego:) Znacie jakies stronki oprocz komputronika jakies dobre stronki? Bo tam towar jest niedostepny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 23:49, Widek napisał:

Znacie jakies stronki oprocz komputronika jakies dobre stronki?

Ale chodzi Ci o konretne sklepy czy co? Z mojej strony moge polecic sklepy "Arest" i "Proline" - obydwa maja bardzo przyjemne dla kieszeni oferty (choc i to pewnie nie zawsze, ale tutaj wszystko zalezy od produktu. Na pewno maja taniej niz np. w takim komputroniku, ktory nie tylko wedlug mnie jest drogim sklepem). Jak do tej pory nie mialem zadnych problemow ze sprzetem u nich kupionym :). No i maja tez jeszcze jedna mila zalete - obydwa sa w moim rodzinnym miescie, wiec zawsze moge sam sie przejsc i zobaczyc co i jak ;P.
Ale jak cos to zajrzyj na: www.skapiec.pl - jest to portal ktory pozwala na przegladanie ofert cenowych w internecie i segreguje je od najtanszej do najdrozszej :). Bardzo przydatna rzecz :)...

PS. Jako, ze juz zawitalem do tego tematu to i ja mam pytanie :). Planuje sobie zakupic drukarke atramentowa (stara juz dawno wyzionela ducha :/) i tak sie zastanawiam nad oferta :). Drukarka przede wszystkim do tekstu, czasami moze jakies zdjecia (w koncu trzeba wykorzystac aparat cyfrowy ;P), cena mysle, ze w granicach do 450max. Do tej pory natrafilem na dwa interesujace produkty, czyli HP DeskJet 5940 oraz Canon PIXMA iP3000. Jesli ktos z was mial z ktoras z tych drukarek do czynienia prosilbym o jakies opinie :). Sam jestem bardziej sklonny kupic Canona (nie dojsc, ze bardziej lubie ta firme, to jeszcze tusze maja tansze niz HP), ale wiadomo decyzja nie nalezy tylko do mnie :D. Szkoda tylko, ze obecnie jakos trudno dostac ten model Canona. Obydwa modele spelniaja moje oczekiwania - chce tylko wiedziec jak to bedzie pozniej w ramach kosztow korzystania :). Z gory dzieki za odpowiedz :). No chyba, ze w koncu wybiore model iP4200 ;P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega potrzebuje 2 superciche wiatraczki. Jeden do procka, jeden do obudowy. Procek - Pentium IV. :] Oczywiście cena też gra rolę.

Ps. kolega NIE ZAMIERZA podkręcać niczego :-)


Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się