Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

potrzebuje pomocy z głośnikami Logitech X-530 5.1. Czemu gdy na prawym przednim glosniku ustawie minimalna glosnosc to slysze taki straszny szum? Jak to mozna przestawic w opcjach, żeby ten szum wyeleiminowac? Poza tym moze mi ktos powiedziec jak najlepeij poustawiac wszystko w opcjach zebyw yciagnac jak najlepsze doznanaia muzyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Postanowiłem trochę unowocześnić sprzęt i wejść w końcu w 64 bity. Zestaw będzie się składał z płyty głównej, procesora, karty graficznej i ewntualnie pamięci. Oto co zamierzam kupić:

Płyta główna:
Epox Ep-9npa+ nforce 4 ultra socket 939,
Procesor:
Athlon 64 3500+ Venice socket 939,
Karta grafiki:
Sapphire Radeon X800 GTO 128 MB

Do tego pamięci dual, wacham się pomiędzy firmami Geil i PDP. Będą miały rozmiar 2 x 512 MB. Całość kosztów zamknie się w cenie około 2400zł.
Co sądzicie o takim zestawie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy niepubujcie Sapphire. Jak coś to Gigabyte. Gibabyte jest nieco droższy ale dużo dużo wydajniejszy oraz można go mocniej podkręcić niż Sapphire. Co do 64bitowej platformy to bym się na waszym miejscu wstrzymał bo AMD planuje wydać 128bit. 64 jest narazie fajnym bajerem. Ale jak ktoś ma kase to niech kupuje ;] Co do grafiki to X800 niejest taki rewelacyjny. Wiem bo pracuje w TPC i jak niemam co robić to testuje sprzęt ;] Proponuje Geforce 6600GT Gainwarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 18:17, Puszkin napisał:

Ja mam takie pytanko :] do ile mógłbym tak podkręcić AMD Sempron 2400+ żeby oczywiście go nie
spalić ;]


Na takie pytania nie ma odpowiedzi => chłodzenie proca do tem <55*C w stresie, chłodzenie elementów zasilania na płycie (mosfety), chłodzenie mostka północnego - przy ewentualnym podnoszeniu na nim napięcia.

Najpierw trochę teorii, a potem przygotowanie sprzętu i dopiero praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Gigabyte jeśli chodzi o płyty nie lubię. Ma zbyt mało opcji i w zasadzie nie nadaje się do kręcenia - jak np. nf2 rz (nie wiem jaki to był dokładnie model ale RZ było) - BIOS niemal goły, płyta mało stabilna powyżej 200MHz FSB.
A z grafik to przy ATI Sapphire jednym z lepszych jest. Niektóre produkcje HISa też całkiem. Natomiast Gigabyte przeciętny. Nie jest zły ale według opinii sporej grupy osób średni.


Abit, DFI - to pewniaki, ASUS stabilny ale do kręcenia małego, Epox i MSI dla tych co lubią troszkę zaryzykować.


A zanim 128bit to jesze AM2 i w ogóle pewnie rok albo i dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 18:17, Puszkin napisał:

Ja mam takie pytanko :] do ile mógłbym tak podkręcić AMD Sempron 2400+ żeby oczywiście go nie
spalić ;]


FSB 200 90% Sempronów wyciaga tyle bez problemu ale z moim jest coraz gorzej bo dostalem zenadne chlodzenie i na 2400 + dochodzi do 60 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi mógł podpowiedzieć coś odnosnie kupna jakiegoś chłodzenia na kartę graficzną (GF6600GT 128MB PCI-E), zamierzam sobie kupić bo moja karta regularnie w grach przekracza 70 stopni (niekiedy ponad 80) nawet po obniżeniu taktowania rdzenia i pamięci, prosiłbym o jakieś konkretne podpowiedzi, najlepiej żeby to chłodzenie kosztowało gdzieś do 100 ewentualnie 120 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 12:45, cinus` napisał:

czy ktoś mi mógł podpowiedzieć coś odnosnie kupna jakiegoś chłodzenia na kartę graficzną (GF6600GT
128MB PCI-E), zamierzam sobie kupić bo moja karta regularnie w grach przekracza 70 stopni (niekiedy
ponad 80) nawet po obniżeniu taktowania rdzenia i pamięci, prosiłbym o jakieś konkretne podpowiedzi,
najlepiej żeby to chłodzenie kosztowało gdzieś do 100 ewentualnie 120 złotych.


ja mam podobny problem ale do Radka 9550 bo padł mi wiatrak , a w jakim programiku moge sprawdzic temperature karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 16:31, Widek napisał:

to mam wersje pro od dawna ale jakos nie pokazuje mi temperatury karty :/


to też zależy od modelu karty chyba, bo na moim starym kompie gdzie mam GF4MX też mi temperatury karty nie pokazuje mimo tego, że mam taką samą wersję everesta zainstalowaną jak na nowym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 16:38, maniekk napisał:

Witam.
Postanowiłem trochę unowocześnić sprzęt i wejść w końcu w 64 bity. Zestaw będzie się składał
z płyty głównej, procesora, karty graficznej i ewntualnie pamięci. Oto co zamierzam kupić:

Płyta główna:
Epox Ep-9npa+ nforce 4 ultra socket 939,
Procesor:
Athlon 64 3500+ Venice socket 939,
Karta grafiki:
Sapphire Radeon X800 GTO 128 MB

Do tego pamięci dual, wacham się pomiędzy firmami Geil i PDP. Będą miały rozmiar 2 x 512 MB.
Całość kosztów zamknie się w cenie około 2400zł.
Co sądzicie o takim zestawie? Pozdrawiam.


jak dla mnie ok, tylko na proca nie bierz boxowego chlodzenia - ja mam slabszego proca ale tez na venice, zalozylem freezera za jakies 60 zl (o ile dobrze pamietam) i nie przekrecony proc w stresie ma cos kolo 30 stopni :) no i ta cisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 16:45, cinus` napisał:

> to mam wersje pro od dawna ale jakos nie pokazuje mi temperatury karty :/

to też zależy od modelu karty chyba, bo na moim starym kompie gdzie mam GF4MX też mi temperatury
karty nie pokazuje mimo tego, że mam taką samą wersję everesta zainstalowaną jak na nowym kompie.


Aby pokazywalo temperaturke, na karcie musi byc czujnik temperatury - GF4mx go nie ma.

Wracajac jeszcze do tematu R9550 od Gigabyte''a. W opisach karty czujnik T jest wymieniany, Everest i Aida nie daja jednak u mnie rady poradzic sobie z odczytem jego wynikow... Co jeszcze polecacie? (teraz T sprawdzam paluchem, ale nie chce sie mi tak co chwile schylac :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 15:52, Niedzielka99 napisał:

Mam pytanie. Co sądzicie o Radeonie X1300 Pro?


nie lepiej dołozyc 100 zł i kupic Gef 6600 8 potokowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się