Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2007 o 11:34, Aurelinus I napisał:

> Pamięć RAM Kingston DDR2 2x 512MB 667MHz CL5 147.00
PDP Patriot 2x512 MB 667 MHz DDR2 = 180,00 zł


a czemu nie Kingstone? w czym on taki zły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 14:17, Konrad162 napisał:


> > Pamięć RAM Kingston DDR2 2x 512MB 667MHz CL5 147.00
> PDP Patriot 2x512 MB 667 MHz DDR2 = 180,00 zł
a czemu nie Kingstone? w czym on taki zły?


Przy takim procesorze, prędzej czy póżniej, skusisz się na podkręcanie, wtedy zrozumiesz... Zresztą przy takiej płycie głównej można się też spodziewać lepszych timingów na PDP niz Kingstonach w standardowych ustawieniach. Ale ogólnie rzecz biorąc Hyunday czy Kia to fajne samochody, a każdy woli WV lub Forda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2007 o 11:40, Aurelinus I napisał:

System 32-bitowe dzielą się miejscem z pamięcią karty graficznej i dlatego nie podskoczą powyżej
3,5 GB i nie ma możliwości odzyskania tego straconego RAMu. Podobno Vista może więcej, ale
chyba nie ma takiej płyty głównej, która fizycznie by to umiała. Nie pakuj sie w ten durny
system.


co masz na myśli - płyta główna która fizycznie by to umiała - nie bardzo rozumiem
chodzi ci o obsługę ramu ? - moja może do 16gb - manual
czy też o coś innego
akurat bios pokazuje noramlnie czyli 4gb inne programy testujące pod windowsem także 4gb tylko w menadzerze win xp jest 3.5 gb
a oco chodzi z tym dzieleniem się z pamięcią graficzną bo nie kumam
sorki za tyle pytań ;) ale chętnie poznam na nie odpowiedź
acha jeszcze jedno - spotkałem się z różnymi opiniami na tema dualu - i z tego co wiem to singiel pracuje w 64 bitach a dual w 128 bitach - więc chyba taki dual powinien być wydajniejszy znacznie od singla - wiesz coś na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 17:06, Aurelinus I napisał:

>
> > > Pamięć RAM Kingston DDR2 2x 512MB 667MHz CL5 147.00
> > PDP Patriot 2x512 MB 667 MHz DDR2 = 180,00 zł
> a czemu nie Kingstone? w czym on taki zły?

Przy takim procesorze, prędzej czy póżniej, skusisz się na podkręcanie, wtedy zrozumiesz...
Zresztą przy takiej płycie głównej można się też spodziewać lepszych timingów na PDP niz Kingstonach
w standardowych ustawieniach. Ale ogólnie rzecz biorąc Hyunday czy Kia to fajne samochody,
a każdy woli WV lub Forda.


Zresztą te wasze Kingstony są CL5 a PDP CL4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 17:07, scott napisał:

co masz na myśli - płyta główna która fizycznie by to umiała - nie bardzo rozumiem
chodzi ci o obsługę ramu ? - moja może do 16gb

To tylko teoria i reklama, żaden 32-bitowy system nie obsłuzy więcej niż 4 GB

Dnia 12.05.2007 o 17:07, scott napisał:

w menadzerze win xp jest 3.5 gb

I tyle masz faktycznie do dyspozycji.

Dnia 12.05.2007 o 17:07, scott napisał:

a oco chodzi z tym dzieleniem się z pamięcią graficzną bo nie kumam

O to, że producenci nie podają, że chodzi o cały RAM układu, więc jeśli w sumie system może obsłuzyć 4 GB to karta ma priorytet i system rezerwuje na nią część tego 4 gigowego pojemnika. I wtedy nadmiar RAMu leży odłogiem.
Poza tym trudno wyobrazić sobie do czego normalnie mogą się przydac aż 4 GB RAMu. @ GB na XP to już bardzo duzo. Nawet skomplikowane sceny graficzne nie wezmą więcej niż 1 - 1,5 GB. Nie przesadziłes z inwestycją?

Dnia 12.05.2007 o 17:07, scott napisał:

acha jeszcze jedno - spotkałem się z różnymi opiniami na tema dualu - i z tego co wiem to singiel
pracuje w 64 bitach a dual w 128 bitach - więc chyba taki dual powinien być wydajniejszy znacznie
od singla

Oczywiście, że jest wydajniejszy tzn. szybszy - a dokładnie dwukrotnie (chodzi o szybkość transferu danych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
pytanie: mam dwie kości RAMu po 512 (nie w dualu) i gdybym sobie teraz chciał zakupić 2x512 bądź 2x1 GB (w dualu) to czy to razem będzie normalnie funkcjonować czy też będą jakieś przeszkody ?
z góry dzieki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 17:25, Szymon666 napisał:

Witam
pytanie: mam dwie kości RAMu po 512 (nie w dualu) i gdybym sobie teraz chciał zakupić 2x512
bądź 2x1 GB (w dualu) to czy to razem będzie normalnie funkcjonować czy też będą jakieś przeszkody
?
z góry dzieki za odpowiedź


Myślę, że wszystko powinno być normalnie, tylko musisz mieć wolne bloczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czy twoja płyta główna obsługuje Dual Channel...
Jeśli masz teraz 2x512, tej samej firmy, to przełóż jedną kość w odpowiednie złącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 17:32, Linux M napisał:

To zależy, czy twoja płyta główna obsługuje Dual Channel...
Jeśli masz teraz 2x512, tej samej firmy, to przełóż jedną kość w odpowiednie złącze.


Tak obsługuje, i mam wolne bloczki.
jak mam żółty/czarny/żółty/czarny (złącza) to jak powinienem włożyć te kości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz,aby kości były w dualu, to muszą znajdować się w złączach o tym samym kolorze (żółtym albo czarnym).
Tylko mogą to być pamięci o identycznej częstotliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 17:41, Linux M napisał:

Jeśli chcesz,aby kości były w dualu, to muszą znajdować się w złączach o tym samym kolorze
(żółtym albo czarnym).
Tylko mogą to być pamięci o identycznej częstotliwości.


Ok, kości są o takiej samej częstotliwości i tej samej firmy.
Tylko jezeli one nie są w dualu, tylko dwie osobno kupione kości to czy odpowiednie wlozenie ich do gniazd bedzie miało wpływ na wydajność ? jak założę dwie do żółtych to wyjdzie lepiej niż gdybym założył jedna w czarną a drugą w żółtą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 17:50, Szymon666 napisał:

Ok, kości są o takiej samej częstotliwości i tej samej firmy.
Tylko jezeli one nie są w dualu, tylko dwie osobno kupione kości to czy odpowiednie wlozenie
ich do gniazd bedzie miało wpływ na wydajność ? jak założę dwie do żółtych to wyjdzie lepiej
niż gdybym założył jedna w czarną a drugą w żółtą ?

Jak nazwa wskazuje w dualu znaczy 2x szybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z was zna może sposób, żeby podłączyć następną kość RAM do płyty głównej (aby działała) jeśli nie mam już wolnych slotów

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli włożysz dwie kości do żółtych gniazd będą one pracować szybciej i będą miały lepszą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 17:56, Michael93 napisał:

Witam, czy ktoś z was zna może sposób, żeby podłączyć następną kość RAM do płyty głównej (aby
działała) jeśli nie mam już wolnych slotów

;-) można spróbować do któregos gniazda PCI, tylko potrzebny jest młotek i brzeszczot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 17:54, Aurelinus I napisał:

Jak nazwa wskazuje w dualu znaczy 2x szybciej...

:))) Poważnie czy tylko żartujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą płytę daruj sobie bierz tą którą zaproponował Aurelinus I czyli P5B-E a jeszcze lepiej P5B ( która jest bez Firewire) nic więcej w rewizji 1.04g o wiele lepsza od P5N-E
Pozatym Abit AB9, MSI P6N SLI-FI równeiz bedą dobrym zakupem, od Gigaszita tzrzymaj się z daleka sporo dziur w FSB przy OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 17:18, Aurelinus I napisał:

>
Poza tym trudno wyobrazić sobie do czego normalnie mogą się przydac aż 4 GB RAMu. @ GB na XP
to już bardzo duzo. Nawet skomplikowane sceny graficzne nie wezmą więcej niż 1 - 1,5 GB. Nie
przesadziłes z inwestycją?


czy ja wiem - miałem ok 200 zł luźnych (kwieceiń - maj) (planowałem jakieś gierki kupić) - dołożyłem 80 zł i wolałem ramu dokupić na zaś - inna sprawa to ta cała Vista - myślę że za rok człowiem będzie zmuszony do jej zainstalowania (chodź tego nie chce)
lubię pograć i tyle - ale nowe rzczy pod dx 10 to tylko z vistą - inna sprawa to sterowniki pod XP - nvidia od 06.11.2006 nie wydała żadnego sterownika pod xp dla swoich kart - i cała sytuacja jest niepokojąca :(
nowe gry będą wymagać nowych driverów na pewno
inna sprawa to po wakacjach biorę jakąś grafikę pod dx 10 (jeszcze nie wiem co czekam na ati)
co do visty to raczej 64 bitową wezmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się