Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

a teraz jeszcze ejdno pytanie, jak bede mial ten Core duo 2 to on jest 64-bitowy i teraz czy koniecznie musze instalowac WIn-XP 64 bitowy?? aby w pewlni wykożystywać możliwości procesora??

A jeśli już Win XP 64bit to co z programami któe maiłem na Win 32bit ?? bedą działać?? lepiej gorzej w ogóle?? jak to jest HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 10:34, Konrad162 napisał:

a teraz jeszcze ejdno pytanie, jak bede mial ten Core duo 2 to on jest 64-bitowy i teraz czy
koniecznie musze instalowac WIn-XP 64 bitowy?? aby w pewlni wykożystywać możliwości procesora??


A jeśli już Win XP 64bit to co z programami któe maiłem na Win 32bit ?? bedą działać?? lepiej
gorzej w ogóle?? jak to jest HELP


Nie musisz koniecznie instalować 64bit ALE nie wykorzystasz wtedy pełnego potencjału procka. ALE ogólnie programy 32bit działają na systemie 32bit, ale niektóre, które ingerują w system (np. Daemon Tools) muszą mieć specjalną wersję 64bit (z Daemonem nie ma problemu, bo jest specjalna wersja, jednak niektóre programy nie mają). Podobnie sterowniki muszą być specjalnie pod wersję 64bit. Ale jeśli już chcesz przechodzić na system 64bit to IMO lepiej już na Vistę. Bo dopiero Vista jest prawdziwym 64bitowym systemem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 14:27, Konrad162 napisał:

czy naprawdę duża jest różnica miedzy wydajnością procka 64bit na Win 32 a Win 64?? czy może
jest ona niezauwazalna

Jest duża, ale w ciągu najbliższych 10-ciu lat nie ma najmniejszego sensu inwestować w system 64-bitowy, ponieważ praktycznie nie ma do niego żadnego sensownego oprogramowania; o kompatybilności z programami 32-bitowymi zapomnij.
System 64-bitowy jeszcze niestety długo pozostanie ciekawostką i chwytem marketingowym, bo rozwój oprogramowania 64-bitowego jest prawie żaden, i jak w wypadku każdej większej nowości sprawia więcej kłopotów niż przynosi dobrego. jak zwykle jest to zreszta zasługa pewnego twórcy systemów Windows, który jakoś nie ma ochoty wrzucić do systemów 64-bitowych sprawnej, wstecznej kompatybilności z 32-bitowym oprogramowaniem. Lepiej wydawać gówna pokroju Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już nie przesadzaj. 10 lat? To już będą procki 256bitowe szybciej! Myślę, że 64bit rozpowszechni się na dobre za rok maximum 2 lata. Teraz prawie już każdy ma "sześćdziesiątkę czwórkę" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 18:20, sferis napisał:

A już nie przesadzaj. 10 lat? To już będą procki 256bitowe szybciej! Myślę, że 64bit rozpowszechni
się na dobre za rok maximum 2 lata. Teraz prawie już każdy ma "sześćdziesiątkę czwórkę" :-)

I co z tego? 80% ludzi nie ma, a połowa z nich nawet nie przymierza się do aż takiego upgrade''u sprzętu. Nawet producenci systemów nie ryzykują akcji wymiany 32 na 64 pokroju XP na Vistę, której zresztą przykład dobitnie wskazuje, że nie tędy droga. Żeby tylko 10 lat wystarczyło. Od posiadania technologii do jej zastosowania czasami droga bardzo daleka, a stare przysłowie, że dobre jest wrogiem "lepszego" (no, w tym wypadku "powiedzmy" to czysto teoretycznie) sprawdza się co do joty. Bez wstecznej kompatybilności o 64-bitowcach można tylko pogadać, oprogramowanie jest zbyt drogie (myślę tu o 32-bitowym), nawet na zachodnie standardy, by było to takie proste, a o rynku decydują klienci masowi, a nie detaliści. Tych pierwszych zmusić do przesiadki na nowy system mógłby tylko kataklizm. na pewno zdziwiłbys się, gdybyś wiedział, jak oprogramowanie nawet pokroju XP jest wciąż mało powszechne w biurach i urzędach, nie tylko w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 18:20, sferis napisał:

A już nie przesadzaj. 10 lat? To już będą procki 256bitowe szybciej! Myślę, że 64bit rozpowszechni
się na dobre za rok maximum 2 lata. Teraz prawie już każdy ma "sześćdziesiątkę czwórkę" :-)

nie kazdy, wrecz przeciwnie, wiekszosc uzytkownikow pracuje na 32 bitach i w zupelnosci im to wystarcza.Poza tym 64-bitowe procesory i os-y istnieja juz od blisko 10 lat i jakos programow nie powstalo za wiele.Aurelinus ma absolutnie racje, calkowite przejscie na 64ki szybko nie nastapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 18:40, dobrakos napisał:

> A już nie przesadzaj. 10 lat? To już będą procki 256bitowe szybciej! Myślę, że 64bit rozpowszechni

> się na dobre za rok maximum 2 lata. Teraz prawie już każdy ma "sześćdziesiątkę czwórkę"
:-)
nie kazdy, wrecz przeciwnie, wiekszosc uzytkownikow pracuje na 32 bitach i w zupelnosci im
to wystarcza.Poza tym 64-bitowe procesory i os-y istnieja juz od blisko 10 lat i jakos programow
nie powstalo za wiele.Aurelinus ma absolutnie racje, calkowite przejscie na 64ki szybko nie
nastapi.


Od 10 lat? :) A to ciekawe :) AMD pierwsze 64bit zaprezentowało bodajże w 2004 roku :) A Intel w 2005 :) XP 64bit wyszedł w 2005 roku, jedynie Linuksy były wcześniej których używa 1% ludzi na całym świecie. Ładne mi to 10 lat procesorów 64bit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 18:55, Tomaszek92 napisał:

Witam!

Czy 1,5 GB RAMu wystarczy na Windows Vista Home Premium 64 bit?


Zapomniałem jeszcze dodać, że komputera używam do grania w GW, serfowania po necie i do multimediów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2007 o 18:56, sferis napisał:

Od 10 lat? :) A to ciekawe :) AMD pierwsze 64bit zaprezentowało bodajże w 2004 roku :) A Intel
w 2005 :) XP 64bit wyszedł w 2005 roku, jedynie Linuksy były wcześniej których używa 1% ludzi
na całym świecie. Ładne mi to 10 lat procesorów 64bit :)

tak linuxy byly wczesniej a jeszcze wczesniej byly m.in. procesory Ultra SPARC firmy SUN.Technologia 64 bitowa byla rozwijana juz co najmniej od polowy lat 90-tych dlatego swiadomie napisalem 10 lat.Komputery to nie tylko domowe blaszaki i procki Intela/AMD.Tak czy siak do dzisiaj nawet w zastosowaniach serwerowych gdzie koszty sprzetu nie maja zadnego znaczenia nie uzywa sie 64-bitowej architektury.Wszystko rozbija sie o oprogramowanie a z nim sa problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh. Ale my tutaj rozmawiamy głównie o komputerach klasy PC. Bo to jest najpopularniejsze :) Więc głównie się liczy Intel/AMD/Microsoft i należy na to patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam programu do odzyskiwania haseł, przyspieszania gier (czy GameBoost jest dobry?) oraz programu do przeglądania plików .dll

Pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 19:11, sferis napisał:

Ehhh. Ale my tutaj rozmawiamy głównie o komputerach klasy PC. Bo to jest najpopularniejsze
:) Więc głównie się liczy Intel/AMD/Microsoft i należy na to patrzeć.

tak wiem, niech tak bedzie.Smialo jednak mozna powiedziec ze 32-bitowce zyja i maja sie dobrze i poki co nie ma powodu zeby sie to mialo zmienic.MS forsuje na sile ta technologie i w ten sposob testuje na zywym organizmie cos co jeszcze nie jest w 100% gotowe.Nie mam pojecia dlaczego, z czystej ciekawosci planuje sobie kupic viste jako trzeci system w domu , wtedy moze bede mogl powiedziec cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 19:15, dobrakos napisał:

tak wiem, niech tak bedzie.Smialo jednak mozna powiedziec ze 32-bitowce zyja i maja sie dobrze
i poki co nie ma powodu zeby sie to mialo zmienic.MS forsuje na sile ta technologie i w ten
sposob testuje na zywym organizmie cos co jeszcze nie jest w 100% gotowe.Nie mam pojecia dlaczego,
z czystej ciekawosci planuje sobie kupic viste jako trzeci system w domu , wtedy moze bede
mogl powiedziec cos wiecej


dobra nie będę się już kłócił :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 19:15, dobrakos napisał:

> Ehhh. Ale my tutaj rozmawiamy głównie o komputerach klasy PC. Bo to jest najpopularniejsze
> :) Więc głównie się liczy Intel/AMD/Microsoft i należy na to patrzeć.

Chcecie się kłócić czy nie, ale liczyć na to, że jakikolwiek istniejący system 64-bitowy upowszechni się w ciągu 2-ch lat to ultra utopia. Z takim podejściem producentów to i 10 lat nie starczy.
Ale należy też zauważyć, że żaden z tych Inteli, AMD i MS-ów nie istnieje bez małych graczy rynkowych - Aero to kopia z Mac-a mająca juz kilka lat, a same okienka wymyśliła zupełnie inna firma jeszcze w 70-tych latach. Tak samo jest z procesorami - niewiele pomysłów to autorskie dzieła Intela czy AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:
Mój aktualny komp to (zamierzam kilka rzeczy z niego wziąść do nowego, ale nie wiem czy będzie działał)
-1.25 gb RAM (1gb to kingston, 256 to ELIXIR)
-HD WESTERN DIGITAL 320GB SATA (znaczy te stare złącze, nie wiem które to ata, a które sata)
-DVD ROM - ASUS (nie przegrywarka)
-Creative SB [sound blaster] 8 kanałów wewnętrzna
Do zakupienia:

1GB RAM - KINGSTON - 200 złotych
GF8800GTS 256 D3 - 500 złotych lub,
ASUS X1300PRO 256 D2 PX SIL za 259 zł - co lepsze do gier? JESTEM BARDZIEJ przekonany do RADEONÓW, ale nie jestem pewny wyboru
Teraz najważniejsze:
Mother Board: MB ASUS M2N4-SLI nF4 AM2 za 3 stówy
Procesor: Core 2 duo E6320 - za 550 zł
Nagrywarka LG DVD za 100 zł

Pytanko : Na ile mi taki sprzęt wystarczy (mam nadzieje że chociaż na 3 latka)
Czy ceny są konkurencyjne i czy MB pasuje do procka
i Ile kosztuje chłodzenie płynnym azotem (ile kosztuje taki moduł) jak drogo ta jaki sobie kupić wiatraczek obudowa moja ma około 19 cm szerokości.
Pozdro..

PS: jak macie mi reklamować inne MB niż ASUS do sobie darujcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się