Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Wiem że mobo Gigashita jest kiepska ale chciałem coś poniżej 300 zł, a tak pozatym to ładne OC chłopaki na niej robili, kwestia dyskusji

Kingston 667Mhz i CL5 a te Adaty wykręcisz na CL4 800Mhz

Grafa http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=6448

Można zasialcz ten, po prostu chciałem na wyrost bo grafę można w przyszłości wymienić na lepszy bez modernizacji innych częsci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę sprzedać 512 RAM (DDR) i mam kupca. On ma (na razie) 256 RAM (też DDR), ale Kingstone, natomiast te moje ramy to GoodRam. Czy razem to będzie działało? (Po podłączeniu u niego wykazuje, że jest 756 czyli komputer widzi te ramy, ale jak z wydajnością?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 12:23, Luke Shadow napisał:

Chcę sprzedać 512 RAM (DDR) i mam kupca. On ma (na razie) 256 RAM (też DDR), ale Kingstone,
natomiast te moje ramy to GoodRam. Czy razem to będzie działało? (Po podłączeniu u niego wykazuje,
że jest 756 czyli komputer widzi te ramy, ale jak z wydajnością?)



Obie pamieci bedą pracować z prędkością tej wolniejszej, podobnie ma się CL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić jakiś dobry sklep komputerowy w Warszawie? Albo powiedzcie mi po prostu któremu sklepowi powinienem bardziej zaufać: proline czy komputronik. Osobiście skłaniam się do komputronika. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:04, Iosis napisał:

Może mi ktoś doradzić jakiś dobry sklep komputerowy w Warszawie? Albo powiedzcie mi po prostu
któremu sklepowi powinienem bardziej zaufać: proline czy komputronik. Osobiście skłaniam się
do komputronika. :)


Mój wybór to tylko i jedynie Komputronik. Kupowałem już tam dwie karty graficzne, po bardzo korzystnych cenach. Przede wszystkim odpowiedzą ci tam na wszystkie pytania, pomogą jeśli nie jesteś pewien co chcesz wybrać. Działa tam świetna pomoc techniczna, z której korzystałem. Jednym słowem tam na pewno znajdziesz to czego szukasz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:04, Iosis napisał:

Może mi ktoś doradzić jakiś dobry sklep komputerowy w Warszawie? Albo powiedzcie mi po prostu
któremu sklepowi powinienem bardziej zaufać: proline czy komputronik. Osobiście skłaniam się
do komputronika. :)


Zobacz w www.znak.pl ceny umaiarkowane, natomiast jeśłi czegoś nie mają w ofercie zapomnij że sciągną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:07, reykan napisał:

> Może mi ktoś doradzić jakiś dobry sklep komputerowy w Warszawie? Albo powiedzcie mi po
prostu
> któremu sklepowi powinienem bardziej zaufać: proline czy komputronik. Osobiście skłaniam
się
> do komputronika. :)

Mój wybór to tylko i jedynie Komputronik. Kupowałem już tam dwie karty graficzne, po bardzo
korzystnych cenach. Przede wszystkim odpowiedzą ci tam na wszystkie pytania, pomogą jeśli nie
jesteś pewien co chcesz wybrać. Działa tam świetna pomoc techniczna, z której korzystałem.
Jednym słowem tam na pewno znajdziesz to czego szukasz:D


Tak naprawdę kwestia gustu jak również osoby która zna się słąbej czy lepiej na kompach, fakt mają szeroki asortyment i sporo nowości, ale ceny czasami odstraszają dlatego ja raczej unikam komputronika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:07, reykan napisał:

> Może mi ktoś doradzić jakiś dobry sklep komputerowy w Warszawie? Albo powiedzcie mi po
prostu
> któremu sklepowi powinienem bardziej zaufać: proline czy komputronik. Osobiście skłaniam
się
> do komputronika. :)

Mój wybór to tylko i jedynie Komputronik. Kupowałem już tam dwie karty graficzne, po bardzo
korzystnych cenach. Przede wszystkim odpowiedzą ci tam na wszystkie pytania, pomogą jeśli nie
jesteś pewien co chcesz wybrać. Działa tam świetna pomoc techniczna, z której korzystałem.
Jednym słowem tam na pewno znajdziesz to czego szukasz:D

Ja chę kupić zestaw czyli cały komp w całości ale nie wiem jak tam będzie taniej - samemu składać czy złożony kupić i gdzie kmputronik ma w wawie sklepy bo wiem ze nie tylko przez neta sprzedaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:22, Iosis napisał:

> > Może mi ktoś doradzić jakiś dobry sklep komputerowy w Warszawie? Albo powiedzcie
mi po
> prostu
> > któremu sklepowi powinienem bardziej zaufać: proline czy komputronik. Osobiście skłaniam

> się
> > do komputronika. :)
>
> Mój wybór to tylko i jedynie Komputronik. Kupowałem już tam dwie karty graficzne, po bardzo

> korzystnych cenach. Przede wszystkim odpowiedzą ci tam na wszystkie pytania, pomogą jeśli
nie
> jesteś pewien co chcesz wybrać. Działa tam świetna pomoc techniczna, z której korzystałem.

> Jednym słowem tam na pewno znajdziesz to czego szukasz:D
Ja chę kupić zestaw czyli cały komp w całości ale nie wiem jak tam będzie taniej - samemu składać
czy złożony kupić i gdzie kmputronik ma w wawie sklepy bo wiem ze nie tylko przez neta sprzedaja.


Komputronik ma w stolicy 4 sklepy: przy al. Solidarności 82, C.H. Reduta, Grochowskiej 278 i przy Marszałkowskiej 9/15. W sprawie złożenia kompa: o ile masz pojęcie o składaniu możesz spróbować. Dobre zestawy są prezentowane w CDA, na każdą kieszeń. A gdybyś jednak chciał kupić od nich cały, przy sprezentowanych zestawach jest kupon 3% na każdy z nich. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E2140 /1.6GHz, 1MB/ BOX
299 zł

Płyta główna:
MSI P6N SLI-FI /nForce 650i SLI/
399 zł

Pamięć RAM:
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum
399 zł

Dysk twardy:
Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II
285 zł

Karta graficzna:
Galaxy GeForce 7900GS (1.2ns, CoolerMaster) 256MB DDRIII /256bit/ HDTV
569 zł

Nagrywarka DVD:
NEC AD-7170S-0S SATA (Silver)
115 zł

Zasilacz:
ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC
165 zł

Monitor:
LG L1753S-BF Black (2000:1, 5ms)
620 zł

Suma 2851 zł plus buda, jak sam będziesz składał to zmieścisz sięw budzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
W konkursie extra klasyki next wygrałem kartę graf. Radeona X1950 PRO w następnego dnia w innym konkursie nagrywarkę DVD. Mam 1300zł i chciałbym dokupić resztę i mieć cały komputer. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:38, awesome napisał:

Witam.
W konkursie extra klasyki next wygrałem kartę graf. Radeona X1950 PRO w następnego dnia w innym
konkursie nagrywarkę DVD. Mam 1300zł i chciałbym dokupić resztę i mieć cały komputer. Czy ktoś
mógłby mi pomóc?


Procesor:
AMD Athlon 64 X2 3600+ (1.9GHz, 1MB, 65W) BOX /AM2/
245 zł

Płyta główna:
ABIT KN9
255 zł

Pamięć RAM:
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum
399 zł

Dysk twardy:
Samsung 200GB 7200rpm 8mb cache SATA-II
199 zł

Zasilacz:
ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC
165 zł

Suma 1263 zł plus buda, jak sam będziesz składał to zmieścisz sięw budzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:43, blacklio napisał:

>>>>...........


Hmm, a ja chcę zrobić tak, że nie 2x1GB RAM od OCZ tylko na początek 1GB RAM Kingstona za 130zł i te 270zł co mi zostanie do dołożyć do Athlona 4200 i dysk 250. To będzie chyba lepszy wybór bo pamięc zawsze można dokupic a 1Gb póki co wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 09:48, Treant napisał:

> Co się stało, że ceny DDRII tak strasznie poszły w dół???? W ciągu 3 miesięcy staniał
2 razy??
Nie zapominaj, że najpierw ceny tych pamięci skandalicznie wzrosły. Po wakacjach obecny trend
może się niestety odwrócić.


TO teraz czuje że sfrajeżyłem kupujac kompa 3 miechy temu. Ale cóż, prawo rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:46, awesome napisał:

> >>>>...........

Hmm, a ja chcę zrobić tak, że nie 2x1GB RAM od OCZ tylko na początek 1GB RAM Kingstona za 130zł
i te 270zł co mi zostanie do dołożyć do Athlona 4200 i dysk 250. To będzie chyba lepszy wybór
bo pamięc zawsze można dokupic a 1Gb póki co wystarczy.


Rób jak uważasz, TY dysponujesz takim budżetem a nie innym, zwróć uwagę zę AMD lubi niskie CL, tylo 1GB będzie trochę chamować nowsze gry, ale powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:52, blacklio napisał:

> > >>>>...........


Ale szybszy procek więcej da niż mniejsze CL. A do nowych gier 1Gb poki co wystarcza. nie widziałem żeby jakaś potrzebowała az 2GB. Na mojego upragnionego Test Driv''a wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:54, awesome napisał:

> > > >>>>...........

Ale szybszy procek więcej da niż mniejsze CL. A do nowych gier 1Gb poki co wystarcza. nie widziałem
żeby jakaś potrzebowała az 2GB. Na mojego upragnionego Test Driv''a wystarczy :)


Pewnie że da wiecej tym bardziej jak bedziesz chciał bawić się w OC oraze jak kupować to kupować z głową, a nie później bluzgać żę jednak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:58, blacklio napisał:

> > > > >>>>...........


Nie bawię się w OC. Wszystko będzie standardowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się