Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Przez ostatnie dwa miesiace nie interesowalem sie zbytnio sprzetem z braku czasu , a jak sie ostatnio zainteresowalem to zobaczylem ze sa duze obnizki cen 2x 1gb patriota 800 mhz kosztuje 400zl na komputroniku.A jeszcze niedawno prawie 1000 zl.Nie wiem z czego to wynika ale za 3-4 tysiace mozna teraz zlozyc bardzo przyzwoitego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 11:14, Barkley napisał:

Przez ostatnie dwa miesiace nie interesowalem sie zbytnio sprzetem z braku czasu , a jak sie
ostatnio zainteresowalem to zobaczylem ze sa duze obnizki cen 2x 1gb patriota 800 mhz kosztuje
400zl na komputroniku.A jeszcze niedawno prawie 1000 zl.Nie wiem z czego to wynika ale za 3-4
tysiace mozna teraz zlozyc bardzo przyzwoitego kompa.


Skłaniałbym się blizej 3K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty graficznej tak po 300-400 zł :)Najlepiej Nvidia(GeForce) jakoś tak sie pisze :) prosiłbym o pomoc bo nie znam sie na kartach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 21:02, pan m. napisał:

Aha.To zbieram,nawet się pomyliłem,już tylko 9 dni.Razem będę miał 1GB RAM-u,bo już mam 1 kość
512.A RAM się tylko wtyka do płyty,nie?

lepiej przeczyścić gniazdo przed "wtyknięciem" np. odkurzaczem z wąską końcówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 14:12, Ari Zmc napisał:

Szukam karty graficznej tak po 300-400 zł :)Najlepiej Nvidia(GeForce) jakoś tak sie pisze :)
prosiłbym o pomoc bo nie znam sie na kartach :]

pod dx10 czy dx9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 14:17, pendejo napisał:

> Szukam karty graficznej tak po 300-400 zł :)Najlepiej Nvidia(GeForce) jakoś tak sie pisze
:)
> prosiłbym o pomoc bo nie znam sie na kartach :]
pod dx10 czy dx9?


W tej cenie chcesz DX10 niepoważne, jak GF8800GTS640/E2900XT ma średnio 20 FPS w demo DX10
Jakie gniazdo AGP czy PCIE
AGP
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_72&products_id=3967
PCIE
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=6731
To tak orientacyjnie, ceny bedą się trochę różnić pomiedzy sklepami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 14:31, blacklio napisał:

W tej cenie chcesz DX10 niepoważne, jak GF8800GTS640/E2900XT ma średnio 20 FPS w demo DX10
Jakie gniazdo AGP czy PCIE


może się zdziwisz, ale jakiś czas temu ktoś coś podobnego mi napisał jak mówiłem żeby nie brał karty pod dx 10 do 600 zł ;], wiesz prywatnie jeszcze przez jakieś 2 lata nie mam zamiaru nic kupić pod dx10, ale co i kiedy ludzie chcą to już ich problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę w tym wątku bo potrzebuję jednej uczciwej oceny. Mam następującego kompa:

Core 2 Duo E6400 2 GHz
Gigabyte GA-965P-DQ6
2x1 GB DDR2 Patriot
MSI GF 8800 GTS
SAMSUNG SATA 2 x 200 GB
SAMSUNG SATA 1 x 250 GB
Do tego DVD-ROM, DVD-RAM, 2 wentylatory na obudowie + wymieniłem wentylator na CPU z boxowego na Arctic Cooling Freezer 7 Pro.

I pytanie: Czy zasilacz Chieftec 560W jest na to wystarczający czy nie?

Bo nosiłem się z zamiarem wymiany na jakiś 700W ale niedawno na stronie fraz.pl czy jakiejś podobnej przeczytałem test GPU 8800 i w zestawie testowym był zasilacz 550W do którego podłączano 8800GTX i procek i to wszystko podkręcone!!! A przecież taka grafa wymaga prawie 2 razy więcej mocy niż moja.
I teraz sam już nie wiem. A mam wrażenie, że komp się jakby dusił przy większym obciążeniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../
Wg mnie musi wystarczyć, 560 W ,markowy zasilacz daje ci pewność, że masz te 560 W, więc nie masz się czego bać, wprawdzie masz tu trochę tego, ale powinien sobie zasilacz poradzić bez problemu. Co rozumiesz pod pojęciem - dusił?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bój żaby, kup dobrą 450W i równiez nie będziesz miał kłopotów

550W widziałem na GTX SLI i C2D w OC i bez problemu ciągnął

Zerknij na Topower, Seasonica, Enermax LIberty, Tagan, Be Quiet, Huntkey, Corsair to tak z lepszych. Nie wiem jaką gotówką dysponujesz, zobacz na BQ 450W bardzo fajny, cichy, cena też umiarkowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 15:07, blacklio napisał:

Nie bój żaby, kup dobrą 450W i równiez nie będziesz miał kłopotów
550W widziałem na GTX SLI i C2D w OC i bez problemu ciągnął
Zerknij na Topower, Seasonica, Enermax LIberty, Tagan, Be Quiet, Huntkey, Corsair to tak z
lepszych. Nie wiem jaką gotówką dysponujesz, zobacz na BQ 450W bardzo fajny, cichy, cena też
umiarkowana

Mnie sięwydawało, ze on już ma taki zasilacz, jeśli nie to to masz rację 450 W dobrej marki z pewnością sobie poradzi,
--> GeoT Jaki masz teraz zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 14:17, pendejo napisał:

> Szukam karty graficznej tak po 300-400 zł :)Najlepiej Nvidia(GeForce) jakoś tak sie pisze
:)
> prosiłbym o pomoc bo nie znam sie na kartach :]
pod dx10 czy dx9?

a to jakaś różnica :) ?? / ja sie nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 14:31, blacklio napisał:

> > Szukam karty graficznej tak po 300-400 zł :)Najlepiej Nvidia(GeForce) jakoś tak sie
pisze
> :)
> > prosiłbym o pomoc bo nie znam sie na kartach :]
> pod dx10 czy dx9?

W tej cenie chcesz DX10 niepoważne, jak GF8800GTS640/E2900XT ma średnio 20 FPS w demo DX10
Jakie gniazdo AGP czy PCIE
AGP
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_72&products_id=3967
PCIE
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=6731
To tak orientacyjnie, ceny bedą się trochę różnić pomiedzy sklepami

ja moge nawet i wyłożyć 400-500 :) ale żeby to było dobre :) 256 to troche słabe bo za 1 rok będzie o wiele za słabe i znowu wymiana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 15:52, Ari Zmc napisał:

> > Szukam karty graficznej tak po 300-400 zł :)Najlepiej Nvidia(GeForce) jakoś tak sie
pisze
> :)
> > prosiłbym o pomoc bo nie znam sie na kartach :]
> pod dx10 czy dx9?
a to jakaś różnica :) ?? / ja sie nie znam :)


Na pewno słyszałeś o nowym systemie Windows Vista, który obsługuje tą technologię (dx 10) ale do jego działania potrzebna jest jeszcze karta z serii 8xxx. Teraz gry będą tworzone głównie z myślą o tej technologii, bo w znacznym stopniu poprawia ona efekty graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 15:57, reykan napisał:

> > > Szukam karty graficznej tak po 300-400 zł :)Najlepiej Nvidia(GeForce) jakoś
tak sie
> pisze
> > :)
> > > prosiłbym o pomoc bo nie znam sie na kartach :]
> > pod dx10 czy dx9?
> a to jakaś różnica :) ?? / ja sie nie znam :)

Na pewno słyszałeś o nowym systemie Windows Vista, który obsługuje tą technologię (dx 10) ale
do jego działania potrzebna jest jeszcze karta z serii 8xxx. Teraz gry będą tworzone głównie
z myślą o tej technologii, bo w znacznym stopniu poprawia ona efekty graficzne.

Dziex chociaż nei za bardzo było mi to potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 16:02, Ari Zmc napisał:

> > > > Szukam karty graficznej tak po 300-400 zł :)Najlepiej Nvidia(GeForce) jakoś

> tak sie
> > pisze
> > > :)
> > > > prosiłbym o pomoc bo nie znam sie na kartach :]
> > > pod dx10 czy dx9?
> > a to jakaś różnica :) ?? / ja sie nie znam :)
>
> Na pewno słyszałeś o nowym systemie Windows Vista, który obsługuje tą technologię (dx
10) ale
> do jego działania potrzebna jest jeszcze karta z serii 8xxx. Teraz gry będą tworzone głównie

> z myślą o tej technologii, bo w znacznym stopniu poprawia ona efekty graficzne.
Dziex chociaż nei za bardzo było mi to potrzebne :)


Mhm ale w tej chwili za tą kwotę nie kupisz karty z dx 10, chyba że dołożyłbyś jeszcze 2 stówy i kupił 8600, ale to zakup tylko dla samej nowej technologii, bo z wydajnością jest niestety tragicznie (gorzej niż z Geforcem z serii 7900 i Radeonami). Jeśli miałbym ci coś polecić to raczej właśnie 79xx, sam mam 7950 gt i uważam, że to bardzo dobra karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 16:12, Ari Zmc napisał:

a ile ona kosztuje ?
i wole dx9 bo Visty nie mam :]

P.S. Znalazłem jak raz szukałem taką karte i nie wiem czy dobra i jest ona dosyć tania :)

http://www.agito.pl/product/37540?cid=394


Właśnie przeglądałem ofertę Komputronika i tam karty z serii 7900 chodzą już od około 540 zł, a jest to zakup nieporównywalnie lepszy, bo jednak ta karta dalej może konkurować ze środkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się