Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2007 o 16:16, reykan napisał:

Właśnie przeglądałem ofertę Komputronika i tam karty z serii 7900 chodzą już od około 540 zł,
a jest to zakup nieporównywalnie lepszy, bo jednak ta karta dalej może konkurować ze środkiem.

Przeglądnij sobie ofertę www.skapiec.pl :P, nie sugeruj się za bardzo cenami komputronika.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt, lepiej zostaw 1gb, bo potem mogą być problemy z adresowaniem do pamięci przez procesor i potem będzie chodziło gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 18:50, Kropek13 napisał:

Niezbyt, lepiej zostaw 1gb, bo potem mogą być problemy z adresowaniem do pamięci przez procesor
i potem będzie chodziło gorzej.

Dzięki to sobie daruje lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 18:50, Kropek13 napisał:

Niezbyt, lepiej zostaw 1gb, bo potem mogą być problemy z adresowaniem do pamięci przez procesor
i potem będzie chodziło gorzej.

Dzięki to sobie daruje lepiej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ile wiarygodny jest sklep www.esc.pl? Niestety, pewnych informacji po prostu nie znalazłem na ich stronie. Jaki jest warunek zachowania gwarancji na skonfigurowane zestawy - nienaruszona plomba na obudowie czy ,,naklejki" na każdym elemencie z osobna? Co robią w przypadku braku na składzie jakichś zamówionych części (niestety, nie podają, na ile w danym momencie dostępne są poszczególne elementy)? Czy wysyłają wszystkie ,,pudła" od zamówionych części? Po jakim czasie faktycznym realizują zamówienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 21:34, Hopeless napisał:

Na ile wiarygodny jest sklep www.esc.pl? Niestety, pewnych informacji po prostu
nie znalazłem na ich stronie. Jaki jest warunek zachowania gwarancji na skonfigurowane zestawy
- nienaruszona plomba na obudowie czy ,,naklejki" na każdym elemencie z osobna? Co robią w
przypadku braku na składzie jakichś zamówionych części (niestety, nie podają, na ile w danym
momencie dostępne są poszczególne elementy)? Czy wysyłają wszystkie ,,pudła" od zamówionych
części? Po jakim czasie faktycznym realizują zamówienie?


Zadzwoń do nich w wszystko będziesz wiedział. odnosnie gwarancji to raczej naklejkan a każdym elemencie.
Jeśli nie mają czegoś na składzie to dzwonią do ciebie ( przy składaniu zamówienia podajesz pełne dane adresowe łącznie z telefonem ). Raczej nie wysyłają, dostajesz tylko pudło od obudowy. Dla pewności zadzwoń do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie płytkę pod core2duo bo dzis sprzedałem swoją evga , gdyż nie byłem z niej zadowolony , za duzo problemów sprawiała . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie płytkę pod core2duo bo dzis sprzedałem swoją evga , gdyż nie byłem z niej zadowolony , za duzo problemów sprawiała . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 16:12, Ari Zmc napisał:

a ile ona kosztuje ?
i wole dx9 bo Visty nie mam :]

P.S. Znalazłem jak raz szukałem taką karte i nie wiem czy dobra i jest ona dosyć tania :)

http://www.agito.pl/product/37540?cid=394


Widzę, że kierujesz się bardziej ilością pamięci na karcie niż czymkolwiek innym... I to jest błąd, taka jakaś hybryda 7600GS z 512 RAM nie wróży nic dobrego. 7600GS jest dobry, ale raczej po podkręceniu, a jako że napisałeś, że się nie znasz to lepiej już kupić 7600GT. Sam mam takiego i zbytnio nie narzekam, ale będę niedługo wymieniał i tak, wybredny jestem;) A jak by ci kasy wystarczyło na 7900GS to też będzie bardzo dobry wybór, wystarczy poszperać. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej możecie powiedzieć mi co sądzicie o tym zestawie? Zaproponował mi go sprzedawca w jednym ze sklepów int. Dodam, że mam nową kartę graf. która wygrałem na gram.pl Radeon X1950PRo i nagrywarkę DVD.
Kwota jaką posiadam na resztę to 1300zł.
A oto zestaw zaproponowany przez sprzedawce:

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8GHz, 800FSB, 2MB Cache, LGA775, 65nm, BOX 442zł
Płyta główna: LGA 775 Gigabyte 945P-DS3, 945P Express, DualDDR2-667, SATA2, GBLAN,ATX 301zł
GOODRAM DDRII 1GB (2x512MB) PC 667 DUAL CHANNEL 141zł
Seagate Barracuda 7200.10 250GB, Serial ATA/300, 7200RPM, 16MB cache, NCQ, RoHS 250zł
Obudowa: Tracer Xeno USB, 400W, PFC-TRO-790 Prescott 192zł

Łączna kwota 1327,30zł

Nadaje się? Wie ktoś coś więcej o tej płycie głównej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 15:33, marian538 napisał:

--> GeoT Jaki masz teraz zasilacz?


Może rzeczywiście niewyraźnie napisałem. Mam właśnie takiego Chiefteca (560W), i myślę, że taka konfiguracja powinna sobie radzić z grami na max rozdzielczościach, prawda? A taki np. TitanQuest w rozdzielczości 1280x1024 potrafi zarwać. Mam po prostu wrażenie, że grafa nie pracuje na max możliwości i ze względu na za niskie zasilanie ma zmniejszone taktowanie. Ale jak mówię, to tylko takie moje odczucia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 00:11, GeoT napisał:

Może rzeczywiście niewyraźnie napisałem. Mam właśnie takiego Chiefteca (560W), i myślę, że
taka konfiguracja powinna sobie radzić z grami na max rozdzielczościach, prawda? A taki np.
TitanQuest w rozdzielczości 1280x1024 potrafi zarwać. Mam po prostu wrażenie, że grafa nie
pracuje na max możliwości i ze względu na za niskie zasilanie ma zmniejszone taktowanie. Ale
jak mówię, to tylko takie moje odczucia ...

Ale powinieneś też wiedzieć, że TQ ma trochę skopany silnik graficzny i na najlepszych sprzętach zarywa, tym się nie stresuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 22:32, cmurder napisał:

Jaką polecacie płytkę pod core2duo bo dzis sprzedałem swoją evga , gdyż nie byłem z niej zadowolony
, za duzo problemów sprawiała . Pozdrawiam



Ile moższ przeznaczyć na nią kaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemna płyta, przyjemne OC jak za tą cenę ( koło 275 zł)

Jeśli myślisz o zasilaczu w obudowie do tej twojej grafiki to hmm.. trochę drogo sobie życzy ten sklep inernetowy

Zobaczceny na morele.net, esc.pl, pcprojekt.pl, agito.pl, apollo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 09:00, blacklio napisał:

> Jaką polecacie płytkę pod core2duo bo dzis sprzedałem swoją evga , gdyż nie byłem z niej
zadowolony
> , za duzo problemów sprawiała . Pozdrawiam


Ile moższ przeznaczyć na nią kaski?

800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 22:32, cmurder napisał:

Jaką polecacie płytkę pod core2duo bo dzis sprzedałem swoją evga , gdyż nie byłem z niej zadowolony
, za duzo problemów sprawiała . Pozdrawiam


O tym poniżej...

Dnia 22.05.2007 o 22:32, cmurder napisał:

Hej możecie powiedzieć mi co sądzicie o tym zestawie? Zaproponował mi go sprzedawca w jednym
ze sklepów int. Dodam, że mam nową kartę graf. która wygrałem na gram.pl Radeon X1950PRo i
nagrywarkę DVD.
Kwota jaką posiadam na resztę to 1300zł.
A oto zestaw zaproponowany przez sprzedawce:

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8GHz, 800FSB, 2MB Cache, LGA775, 65nm, BOX 442zł
Płyta główna: LGA 775 Gigabyte 945P-DS3, 945P Express, DualDDR2-667, SATA2, GBLAN,ATX 301zł
GOODRAM DDRII 1GB (2x512MB) PC 667 DUAL CHANNEL 141zł
Seagate Barracuda 7200.10 250GB, Serial ATA/300, 7200RPM, 16MB cache, NCQ, RoHS 250zł
Obudowa: Tracer Xeno USB, 400W, PFC-TRO-790 Prescott 192zł

Łączna kwota 1327,30zł

Nadaje się? Wie ktoś coś więcej o tej płycie głównej?


Płytę główną zmień na ABIT AB9 w wersji standardowej, bez żadnego PRO czy SLI. Uwierz mi, na tej płycie wykręcisz z C2D siódme poty, a i problemów ze stabilnością nie ma. Zamiast GoodRam weź PDP Patriot Dual 2x 512MB DDR2 800 MHz CL5 lub ewentualnie jakieś inne tego samego producenta. Za 270zł możesz kupić dysk o identycznych parametrach, ale z pojemnością 320GB. Z zasilaczy najlepszy będzie MODECOM w podobnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 14:32, cmurder napisał:

> MSI P6N SLI Platinum
> http://pclab.pl/art26223-3.html
> Świetna płyta, dobrze się kręci, kosztuje 550 zł
Ja mam sentyment do Asusa i obstawiam za Asus Commando dobry wybór?

To byłby mój drugi typ, poważnie :) Płyta bardzo dobra, zanim poznałem MSI :) ją bym pierwszą typował.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się