Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2007 o 09:24, morthi napisał:

to wg Ciebie ktora plyta glowna asusa jest najlepsza by podkrecac core 2 duo ?

Moim zdaniem ASUS Commando 1.1 to niezły sprzęt do OC, za ok 800 zł.
http://sklep.benchmark.pl/pelny_39571.html
http://sklep.benchmark.pl/pelny_31138.html
Ww płyty ASUSA są też niezłe, ja osobiście polecam MSI P6N SLI Platinum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 09:29, scott napisał:

w jednym sklepie widziałem kości ddr 3 1066mhz i cl 7 - cena tylko ok 750 zł za kość 1gb -
wow !!
czy "nowe" ramy naprawdę są szybkie czy znowu będziemy mieć powtórkę ze zmiany ddr na ddr2
?


Tak jak mówisz, będzie powtórka DDR1==>DDR2, komputronik miał to samo tylko wycofał produkt :)
Ale o dziwo jest spowrotem :)
http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR3/Kingston/1066_MHz/katalog,kat,5825/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 10:19, marian538 napisał:

> to wg Ciebie ktora plyta glowna asusa jest najlepsza by podkrecac core 2 duo ?
Moim zdaniem ASUS Commando 1.1 to niezły sprzęt do OC, za ok 800 zł.
http://sklep.benchmark.pl/pelny_39571.html
http://sklep.benchmark.pl/pelny_31138.html
Ww płyty ASUSA są też niezłe, ja osobiście polecam MSI P6N SLI Platinum


Puknij sie hmm wiesz gdzie, 800zł za mobo i to na 965 jak w sprzedaży jest P35 trochę rozsądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 10:41, blacklio napisał:

> > to wg Ciebie ktora plyta glowna asusa jest najlepsza by podkrecac core 2 duo ?

> Moim zdaniem ASUS Commando 1.1 to niezły sprzęt do OC, za ok 800 zł.
> http://sklep.benchmark.pl/pelny_39571.html
> http://sklep.benchmark.pl/pelny_31138.html
> Ww płyty ASUSA są też niezłe, ja osobiście polecam MSI P6N SLI Platinum

Puknij sie hmm wiesz gdzie, 800zł za mobo i to na 965 jak w sprzedaży jest P35 trochę rozsądku

Zależy co lubisz, prawda jest taka, że to nie jest zła płyta, jeden wybierze tą , drugi inną
Jak zauważyłeś dałem linki do innych płyt, kwestia wyboru, i co tak agresywnie :P ??
Rozumiem, że P35 jest interesującą pozycją, innowacyjną trochę, nowe dziecko Intela, właśnie czytam artykuł na PClabie. Jak sam widzisz wszystko się szybko zmienia, to co 3 miesiące temu było super, teraz jak sam napisałeś trzeba się puknąć.... :P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie układ MCH chipsetu Bearlake przystosowany jest do współpracy z procesorami Socket 775 wykorzystującymi szynę 1333 MHz. Możemy również ujawnić, że poza oficjalną specyfikacją układ jest w stanie obsługiwać także szynę FSB 1600 MHz. Miłośnicy overclockingu już zacierają łapki – skoro 400-megahercowy zegar szyny jest „prawie w standardzie”, to układ powinien dać się podkręcić do niebotycznych częstotliwości, bo przecież w tradycji chipsetów Intela leży wielki zapas tolerancji taktowania FSB.

Takie taktowanie FSB dla konkurencyjnych chipsetów NVIDII stanowi praktycznie górną granicę możliwości, tymczasem P35 wydaje się nie zauważać przetaktowania – nie ma potrzeby manipulowania napięciem zasilającym ani jakichkolwiek innych overclockerskich sztuczek.

Taktowanie szyny zegarem 500 MHz również nie wymaga podnoszenia napięcia zasilania chipsetu, a układ nie wykazuje objawów przegrzania. Stabilność tak przetaktowanej konfiguracji nie budzi najmniejszych zastrzeżeń.

Jednak w naszych testach 500 megaherców okazało się trudną barierą, a to za sprawą posiadanej pamięci i możliwości jej taktowania. Maksymalna częstotliwość taktowania FSB, jaką udało się nam uzyskać, wyniosła 512 MHz.

by pclab.pl

I masz rację, co do pzrewidzenia było, P35 jest fenomenalny jeśli chodzi o OC, a ceny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 00:23, blacklio napisał:

>>>..............


A ta: GIGABYTE GA-965P-DS3 . W jej opisie jest napisane, że DualDDR2-800, czy to znaczy, że płyta nie obsłuży kości na 667?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 00:23, blacklio napisał:

> >>.........


No to z tych co mi pokazałeś to tylko ten Gigabyte chyba wezmę pod uwagę bo reszta jest za droga, a jak się ma tylko 1400zł na kompa i nową kartę graf. w domu Radeona X1950PRO i nagrywarkę to poszaleć nie można zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chipset Intel P35 Express okazuje się konstrukcją dość udaną, chociaż bynajmniej nie pozbawioną wad, w znacznej mierze wynikających z kontynuowania przez Intela niektórych trendów konstrukcyjnych, podczas gdy trendy te najwyraźniej już się przeżyły. Czy jest lepszy od P965 Express? To zależy, jak traktowaś pojęcie „lepszy”. Na pewno ICH9 zapewnia szerszą gamę i większą liczbę interfejsów niż ICH8, natomiast pod względem wydajności... pomiędzy P35 a jego poprzednikiem nie widzimy wyraźnej różnicy. Nic dziwnego zresztą – w obydwu chipsetach zaimplementowany jest ten sam system Intel Fast Memory Access, kolejkujący żądania kierowane do pamięci RAM, który zauważalnie podnosi wydajność podczas pracy z wieloma równoległymi zadaniami. Przewaga P35 nad P965 wyraża się więc jedynie w zdolności do pracy z 1333-megahercową szyną FSB przyszłościowych modeli procesorów i w obsłudze pamięci DDR3.
by pclab.pl

blacklio
Czyli tak do końca pukać się nie powinienem :P Jest dobrze, może nawet lepiej, ale revolucji nie ma :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny:
ASUS P5K Deluxe WiFi - 820 zl
Gigabyte P35-DQ6 - 790 zł
MSI P35 Platinum - 630 zł
Płyty w/w posiadają chipset P35, są z wyższej półki, obsługa pamięci ddr 2 pasywne chłodzenie - miedziane zestawy heat pipe + radiatory, cena ciut wysoka.
Pozdrawiam

Tak nawiadem, to różnice między ddr2 ,a ddr3 są znikome, obydwa standardy stoją na podobnym poziomie wydajnościowym i w chwili obecnej inwestycja w te nowsze mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 11:44, awesome napisał:

> >>>..............

A ta: GIGABYTE GA-965P-DS3 . W jej opisie jest napisane, że DualDDR2-800, czy to znaczy, że
płyta nie obsłuży kości na 667?


Spokojnie obsłuży 533, 667 i 800Mhz to jest max. Ten Gigabyte popytaj się czy jest w rewizji 3.3 a beżiesz naprawdę zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o podłączeniu do kompa dwóch zasilaczy? I jak się do tego zabrać? Bo mam zasilacz, któremu brak mocy do bezawaryjnego rozruchu kompa, natomiast mam drugi zasilacz, który leży "odłogiem".
Planowałem do pierwszego podpiąć płytę i grafę, a do drugiego dyski, ale mam pewne wątpliwości. Co będzie? Dyski będą non stop zasilane? Przecież to chyba płyta rozdziela zasilanie do poszczególnych podzespołów, tak mi się przynajmniej wydaje. A może zasilacze trzeba złączyć jakoś ze sobą szeregowo? Jeśli tak to na czym takie połączenie polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadnych rewelacji nie napisałeś bądź przytoczyłeś, rózne artykuły odnosnie P35 czytałem z tydzień temu jak w polsce były już osiągalne dla krańcowego użyszkodnika.

Za miedziene rollercoaster się niestety płaci, hmm tak ale głównej rzeczy nie powiedziałeś bądz nie przytoczyłeś P35 obsługuje Penryna oraz technologię wykonania procka 45 nm, natomiast 965/975 niestety nie. Jeśli masz możliwosć zakupu płyty która spełnia te kryteria to dalczego mam kupować starą technologię zaimplentowaną w 965 czy 975. W 965 NB podczas OC niemiłosiernie sie grzał, naprawiono to w P35, klientów którzy nie bedą robili OC nawet w minimalnym stopniu jest naprawdę mało

Pozatym są płyty które obsługują DDR2 i DDR3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 13:31, GeoT napisał:

Co sądzicie o podłączeniu do kompa dwóch zasilaczy? /.../


Sorry za dubla ale znalazłem odpowiedź tutaj:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_152705.html

I okazuje się, że wcale nie jest to taka prosta sprawa. Tzn. może i prosta w realizacji ale obarczona sporym ryzykiem, że sfajczy się całe wnętrze kompa (gdy kabelki GND obu zasilaczy będą źle połączone albo zbyt cienkim kabelkiem).
Nie wiem czy ryzykować na swoim kompie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 13:31, GeoT napisał:

Co sądzicie o podłączeniu do kompa dwóch zasilaczy? I jak się do tego zabrać? Bo mam zasilacz,
któremu brak mocy do bezawaryjnego rozruchu kompa, natomiast mam drugi zasilacz, który leży
"odłogiem".
Planowałem do pierwszego podpiąć płytę i grafę, a do drugiego dyski, ale mam pewne wątpliwości.
Co będzie? Dyski będą non stop zasilane? .


Jak masz za mało W tak możesz zrobić, mocniejszy daj pod mobo i grafę a reszte pod HDD, optyki i wentylatorki w budzie

Dnia 24.05.2007 o 13:31, GeoT napisał:

Przecież to chyba płyta rozdziela zasilanie do poszczególnych
podzespołów, tak mi się przynajmniej wydaje.


A niby jak zasilanie molex/SATA idzie bezpośrednio z zasilacza

Dnia 24.05.2007 o 13:31, GeoT napisał:

A może zasilacze trzeba złączyć jakoś ze sobą
szeregowo? Jeśli tak to na czym takie połączenie polega?


Nic nie kombinuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 13:37, blacklio napisał:

> A może zasilacze trzeba złączyć jakoś ze sobą
> szeregowo? Jeśli tak to na czym takie połączenie polega?

Nic nie kombinuj


No właśnie już jestem trochę mądrzejszy i właśnie że pokombinować trzeba :)

(cytat z Chipa)

"Aby dwa zasilacze dostarczające energii różnym podzespołom peceta pracowały prawidłowo, trzeba spełnić dwa warunki. Po pierwsze, urządzenia muszą mieć wspólną masę. Należy zatem połączyć wyjścia GND zasilaczy (dowolne czarne przewody). Koniecznie użyjmy w tym celu kabla o dużym przekroju. Jego brak (lub zastosowanie zbyt cienkiego drutu) najprawdopodobniej doprowadzi do tego, że przez obwody sygnałowe (linie GND taśm danych dysków, cienkie ścieżki na płycie głównej itd.) zacznie przepływać prąd o dużym natężeniu. Skończy się to efektownym, ale fatalnym w skutkach wypaleniem styków i ścieżek.

Zwarcie linii masy to trochę za mało. Konieczne jest też jednoczesne uruchamianie obydwu urządzeń. Synchroniczny start wymusimy, łącząc linie Power ON (przewód zielony, styk 14) zasilacza dodatkowego z taką samą linią zasilacza głównego. Dzięki temu startowy niski stan logiczny (podawany przez płytę główną na styk 14 gniazda ATX) trafi do obydwu zasilaczy równocześnie i wystartują one po naciśnięciu jednego włącznika w obudowie."

Jak widać nie można tak sobie zasilić oddzielnie podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze podłączałem dwa zasilatory u siebie i nic takeigo nie robiłem i sprawnie to wszystko działało, testowane przez 2- 3 godziny. Możliwe że dla stabilnego zasilania trzeba przeprowadzić pewne modyfikacje względem mobo i zasilaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się