Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2005 o 21:34, Pan_Sza napisał:

rozstaw dziur na płycie i obudowie (na śrubki). Chyba handlujesz topowym sprzętem.


Nie koniecznie topowym , obudowy mamy (firm nie będę wymieniał) ceny zaczynają się od 100 zł w zwyż.
W tych najtańszych ( mikro potrzebuje od 6-ciu do 9-ciu śrubek) może być możliwość wykożystania tylko 4-ech, a w pozostałe wpina się podstawki z tworzywa (zazwyczaj w komplecie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy pilnej :D
Kupiłem soboie karte grafiki GeForce 6800 12potoków/5vertexow taktowanie bodajze 350/750 , pamięć 128/128 DDR Niestety karta sie spaliła po miesiącu użytkowania, dzisiaj zadzwonłem do gwarancji, gdzie karte odesłałem i powiedziano mi, żebym wybrał sobie inną kartę grafiki w ramach gwarancji którą mi odeślą zamiast tej spalonej bo tamtego egzemplarza w sklepie nie mają. I teraz jest problem bo nie wiem co powinienem wybrać, chciałbym aby moja karta ktorą mi odeślą mogła w przyszłości udźwignąc takie gry jak NWN2 i Elder Scrolls 4 bo na Quake 4 na najnizszych detalach krztusiła się.
I teraz prośba do was, muszę z tej stony www.arche.net.pl wybrac karte grafiki GEFORCE''A do ceny okolo 810złi koniecznie na AGP! Jesli ktos z ludzi znajacych sie na sprzecie i majacych czas mógłby oferte tego sklepu przejrzeć i poradzić mi byłbym bardzo wdzięczny. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam ja k moja karta graficzna pasowała "inaczej" do obudowy za ok. 170 PLN. Trzeba było wyginać obudowę, śledzia od karty i modlić się, żeby się wcisnęła. Trudno potem wysłać taką kartę w ramach naprawy gwarancyjnej :)

PS. Z poprzednią był identyczny problem, i u mnie, i w obudowie nowego właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 12:24, Mistic napisał:

Witam, potrzebuję pomocy pilnej :D
Kupiłem soboie karte grafiki GeForce 6800 12potoków/5vertexow taktowanie bodajze 350/750 ,
pamięć 128/128 DDR Niestety karta sie spaliła po miesiącu użytkowania, dzisiaj zadzwonłem do
gwarancji, gdzie karte odesłałem i powiedziano mi, żebym wybrał sobie inną kartę grafiki w
ramach gwarancji którą mi odeślą zamiast tej spalonej bo tamtego egzemplarza w sklepie nie
mają. I teraz jest problem bo nie wiem co powinienem wybrać, chciałbym aby moja karta ktorą
mi odeślą mogła w przyszłości udźwignąc takie gry jak NWN2 i Elder Scrolls 4 bo na Quake 4
na najnizszych detalach krztusiła się.
I teraz prośba do was, muszę z tej stony www.arche.net.pl wybrac karte grafiki GEFORCE''A do
ceny okolo 810złi koniecznie na AGP! Jesli ktos z ludzi znajacych sie na sprzecie i majacych
czas mógłby oferte tego sklepu przejrzeć i poradzić mi byłbym bardzo wdzięczny. Pozdro


jakis dziwny ten sklep, ja byl bym za karta nvidi ale jakies dziwne wynalazki tam maja (odblokowywanie potokow itd) dlatego zastanow sie nad tym gto

http://www.arche.home.pl/sklep/product_info.php/cPath/65_66/products_id/9679?osCsid=7cba56ddf9bbc83b8530a416504e7ec9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 12:36, gmx napisał:

jakis dziwny ten sklep, ja byl bym za karta nvidi ale jakies dziwne wynalazki tam maja (odblokowywanie
potokow itd) dlatego zastanow sie nad tym gto

http://www.arche.home.pl/sklep/product_info.php/cPath/65_66/products_id/9679?osCsid=7cba56ddf9bbc83b8530a416504e7ec9< b
r />


Hm, a ta karta pod względem obługiwanych technologii (czy jak to nazwać) lepsza jest od GeForce 6800? Szczerze mówiąc, jesli pozwola mi wziasc radka zamiast gf, to ta karta akurat podoba mi sie pod wględem parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 13:51, Mistic napisał:

Hm, a ta karta pod względem obługiwanych technologii (czy jak to nazwać) lepsza jest od GeForce
6800? Szczerze mówiąc, jesli pozwola mi wziasc radka zamiast gf, to ta karta akurat podoba
mi sie pod wględem parametrów.


problem w tym ze oni tam nie maja zwyklych gf600 tylko odblokowywane ktorych ja nie radze kupowac, jak znajde linki z porownaniem wydajnosci to Ci napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 12:24, Mistic napisał:

Kupiłem soboie karte grafiki GeForce 6800 12potoków/5vertexow taktowanie bodajze 350/750 , pamięć 128/128 DDR
na Quake 4 na najnizszych detalach krztusiła się.


LOL? to raczej niemozliwe. miales po prostu system skaszaniony. w koncu na kartach nvidii Q4 chodzi najlepiej ^^

a ze sklepu to radze ci wziac wlasnie 6800 modowalnego na 16potokow przy wysokim zegarze. wiec wg mnie najlepsza bedzie karta Point Of View GeForce 6800 GX 128MB TV/DVI AGPx8 16 potoków http://www.arche.home.pl/sklep/product_info.php/cPath/65_67/products_id/8847?osCsid=38f1d7b65f20ab6ba6fd5d2a6c3c048c
za 825zl mamy 16 potokow i zegar 360MHz, a przy lepszym chlodzeniu pewnie i wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się spytać czy dobrze wybieram sprzęt, jak co, to mnie poprawcie ;]

AMD Athlon 3000+ / procesor
Gigabyte nvidia nforce 3 250 + sata / płyta głowna
Geforce 6600 Asus silencer 256 mb vram / karta graficzna
Seagate 80 GB Barracuda 7200.9 (2 mb) / dysk twardy
PDP Patriot 1 GB PC 3200 Kit CL 2,5 / ram

Jakaś karta muzyczn, ale nie wiem jaka (oczywiście cena gra rolę) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:01, Budyn napisał:

Chciałbym się spytać czy dobrze wybieram sprzęt, jak co, to mnie poprawcie ;]

AMD Athlon 3000+ / procesor
Gigabyte nvidia nforce 3 250 + sata / płyta głowna
Geforce 6600 Asus silencer 256 mb vram / karta graficzna
Seagate 80 GB Barracuda 7200.9 (2 mb) / dysk twardy
PDP Patriot 1 GB PC 3200 Kit CL 2,5 / ram

Jakaś karta muzyczn, ale nie wiem jaka (oczywiście cena gra rolę) ;]


jezeli skladasz od zera to lepiej wez plyte na nforce4 i grafike na pcie bo to co napisales ma sens tylko gdybys mial juz mocna grafe na agp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:05, gmx napisał:

jezeli skladasz od zera to lepiej wez plyte na nforce4 i grafike na pcie bo to co napisales
ma sens tylko gdybys mial juz mocna grafe na agp


O co chodzi z tym "pcie"? Skoro mówisz, że lepsza nforce 4 to zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:01, Budyn napisał:

Seagate 80 GB Barracuda 7200.9 (2 mb) / dysk twardy


Ja bym wziął do tego pojemniejszy dysk. Różnica między 80Gb, a 160Gb nie przekracza obecnie 50 zł. Więc na tym moim zdaniem nie warto oszczędzać. Nie znam tego dysku, ale polecam wybrac już taki, który obsługuje technologię SATA. Wszystkie starsze dyski obsługują jedynie ATA. A SATA jest znacznie szybsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A lepiej kup płytę główna ASUS bo później można osiągnać lepsze rezultaty przy ewentualnym podkręcaniu podzespołów, np. karty graficznej albo procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:09, PolishWerewolf napisał:

> Seagate 80 GB Barracuda 7200.9 (2 mb) / dysk twardy

Ja bym wziął do tego pojemniejszy dysk. Różnica między 80Gb, a 160Gb nie przekracza obecnie
50 zł. Więc na tym moim zdaniem nie warto oszczędzać. Nie znam tego dysku, ale polecam wybrac
już taki, który obsługuje technologię SATA. Wszystkie starsze dyski obsługują jedynie ATA.
A SATA jest znacznie szybsza.

160 GB heh, ja mam teraz 18,5! Człowieku, ja bym nie wiedział co tam upychać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:08, Budyn napisał:

O co chodzi z tym "pcie"? Skoro mówisz, że lepsza nforce 4 to zobaczę


Sry za drugiego posta.

PCIE oznacza PCI Express. Jest to rodzaj podłączenia karty graficznej do płyty głównej. Najlepiej już wziąść płytę główną obsługującą PCIE 16x, najlepiej z możliwością SLI (łaczenie dwóch kart graficznych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:08, Budyn napisał:

> jezeli skladasz od zera to lepiej wez plyte na nforce4 i grafike na pcie bo to co napisales

> ma sens tylko gdybys mial juz mocna grafe na agp

O co chodzi z tym "pcie"? Skoro mówisz, że lepsza nforce 4 to zobaczę


PCIE to chyab chodzi o gra na złącze PCI Express ale może sie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:11, Misiek690 napisał:

A lepiej kup płytę główna ASUS bo później można osiągnać lepsze rezultaty przy ewentualnym
podkręcaniu podzespołów, np. karty graficznej albo procesora.

Nie znam się na overcloackingu (czy jakoś tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:08, Budyn napisał:

> jezeli skladasz od zera to lepiej wez plyte na nforce4 i grafike na pcie bo to co napisales

> ma sens tylko gdybys mial juz mocna grafe na agp

O co chodzi z tym "pcie"? Skoro mówisz, że lepsza nforce 4 to zobaczę


wszystkie nowe karty graficzne maja zlacze pcie, jezeli kupisz plyte na nf3 (chyba nawet taki model jak moja) to przy proponowanej karcie graficznej za rok zeby pograc bedziesz musial wymienic plyte i grafe :(

dwie pierwsze pozycje z twojej listy mam swoim kompie - tylko dlatego ze nie bylo mnie stac na zakup nowej grafiki a mialem juz gf5900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:08, Budyn napisał:

O co chodzi z tym "pcie"? Skoro mówisz, że lepsza nforce 4 to zobaczę


PCI-express to "nowy standart kart graficznych" :P

chodzi mniej wiecej o to ze producenci przestaja produkowac juz karty na AGP, przez co platformy takie jak nf3 traca sens istnienia. po prostu teraz wszystkie nowosci i najwydajniejsze grafiki sa produkowane pod standart PCIexpress. wydajnosci to w ogole nie zmienia ale coz my malutcy mozemy zrobic, jedynie uczestniczyc w tym wyscigu technologicznym wielkich koncernow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:11, Budyn napisał:

160 GB heh, ja mam teraz 18,5! Człowieku, ja bym nie wiedział co tam upychać!


Ja posiadam 80Gb i nie mam zbytnio miejsca na dysku, dlatego poleciłem większy. Mając puste miejsce to nic nie szkodzi, gorzej jeśli tego miejsca brakuje. Jak miałem 20Gb to też nie wiedziałem czym mam to zapchać. Jak teraz mam 80Gb to mi po 3 tygodniach miejsca brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:12, Budyn napisał:

> A lepiej kup płytę główna ASUS bo później można osiągnać lepsze rezultaty przy ewentualnym

> podkręcaniu podzespołów, np. karty graficznej albo procesora.
Nie znam się na overcloackingu (czy jakoś tak)

A to pcie o którym wspomniał jeden z forumowiczów to pci-express, jest szybszy od agp i karty graficzne z tym złączem są nieco tańsze.
P.S. Jeżeli chodiz o overclocking ja też się na nim nie znam ale z tego co wiem to płyty ASUS''a są wydajniejsze od Gigabyte''a a co do procka to polecałbym 64-bitowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się