Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2007 o 21:55, gaweyn napisał:

Nieprawda, bo 8800 ULTRA :). Ale to tylko w ramach przypomnienia...


Tak masz racje myślałem o Ultra a napisałem o GTX.... aach te oznaczenia jest tego bez liku gt, gto, gts, ge, gtx, se, xt ,xtx, ultra, pro i jak tu się nie pomylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 20:07, amellas napisał:

Jaki zestawik poradzilibyście Mi w granicach, powiedzmy, 3000 zł?? Z odsługą DX10. Thx za wszelkie
sugestie.


Zestaw = jednostka centralna, monitor, głośniki, klawiatura, mysz?

Dnia 04.06.2007 o 20:07, amellas napisał:


Gigabyte GA-965P-S3 I965 s.775 335,00
Intel Core 2 Duo E6320 1.86 GHz 4MB cache s. 775 Box 579,00
Logic B11 czarna USB 2.0 TAC 1.1 B/Z !!! 109,00
Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt 179,00
Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 667 255,00
Seagate ST3320620AS 320GB sATA II 16MB 275,00
EVGA e-GeForce 8800 GTS 320MB 1099,00
LG DVD Recorder GSA-H42L Black Oem 119,00

2950,00 zł za całość


Po co kombinować z E6320? Lepiej wziąć E6300 i się nie cackać. Lepiej go rozkręcisz. Co do pamięci, 55zł więcej i masz OCZ Technology 2x1GB 800MHz CL5. Karta graficzna jak najbardziej w porządku.

Mobo z P35 na pokładzie to faktycznie przyszłość, ale warto będzie taką kartę kupić nieco później. Sam biorę Abita AB9, którego za pół roku wymienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 09:10, Bluray napisał:

[Przepraszam za post pod postem]

Właśnie przeczytałem dość ciekawy artykuł na temat nowej płyty EVGA. 350zł i świetna podatność
na podkręcanie.

http://pclab.pl/art26750.html

Dla tej płyty chyba zrezygnuję z Abita AB9.


2.1V dla pamięci
Brak SLI
Brak FireWire

Zerknij na MSI P6N SLI-FI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Chyba już wiem, na co się zdecyduję. Jeszcze zostało przegadać to z ojcem i do dzieła :D Podam pełny konfing, jak tylko go razem ustalimy. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedyne do czego uzywam firewire to do przegrywania ze starej kamery cyfrowej filmow na kompa - innych zastosowan domowych nie znam dla tego portu wiec nie bardzo placze nad jego brakiem (do tego kupujac karte specjalnie do obrobki filmow dostaje sie awansem port gdyz ejst on integralna czescia karty)

sli wg mnie jest bezuzyteczne - no chyba ze kogos stac na dwie bardzo bardzo mocne karty i chce je sobie polaczyc :) dla przecietnego gracza whg mnie jest bezuzyteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 11:48, morthi napisał:

jedyne do czego uzywam firewire to do przegrywania ze starej kamery cyfrowej filmow na kompa
- innych zastosowan domowych nie znam dla tego portu wiec nie bardzo placze nad jego brakiem
(do tego kupujac karte specjalnie do obrobki filmow dostaje sie awansem port gdyz ejst on integralna
czescia karty)

sli wg mnie jest bezuzyteczne - no chyba ze kogos stac na dwie bardzo bardzo mocne karty i
chce je sobie polaczyc :) dla przecietnego gracza whg mnie jest bezuzyteczne


Mało kto kupuje kartę do pobróbki filmów, na pewno nie zwykły gracz, odnośnie SLi również tak uwazam, ale główną sprawą jest napięcie pamieci której nie wymieniłeś i jest najwazniejszą rzeczą, bo nie karzda pamiec toleruje 2.1 V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pradzie to sie nie znam :)
w starych (poprzedniej generacji) plytach glownych nie bylo problemow z pamieciami - jakieby sie nie kupilo to praktycznie w 95% wspolpracowaly z dowolna plyta glowna (markowe nawet w 99%) a teraz? kupi sie plyte - calkiem wypasna - a pozniej nie ma do niej dobrej pamieci, a jak jest to droga... heh ciezka sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 12:11, morthi napisał:

na pradzie to sie nie znam :)
w starych (poprzedniej generacji) plytach glownych nie bylo problemow z pamieciami - jakieby
sie nie kupilo to praktycznie w 95% wspolpracowaly z dowolna plyta glowna (markowe nawet w
99%) a teraz? kupi sie plyte - calkiem wypasna - a pozniej nie ma do niej dobrej pamieci, a
jak jest to droga... heh ciezka sprawa


Zgadza się, mam właśnie starą generecję i używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ile chcesz maksymalnie przeznaczyc na nowa karte graficzna?
jaka masz teraz karte graiczna (moze sie ja uda jakos sprzedac :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 12:38, paulo34 napisał:

Siemka mam pytanie czy na GE 7300GS to po gram jeszcze w tym roku???.


Możesz mieć problemy, ale raczej lepiej byłoby wziąć 7300 GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania na karte 600 zł i tak myślałem jakąś kupić żeby dociągnąć do końca roku bo w grudniu będę miał kase to kupie GE 8800 ULTRA tak żę jakąś taką karte żeby te gry co będą chociaż na średnich obrotach uruchomić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 12:51, paulo34 napisał:

Mam do wydania na karte 600 zł i tak myślałem jakąś kupić żeby dociągnąć do końca roku bo w
grudniu będę miał kase to kupie GE 8800 ULTRA tak żę jakąś taką karte żeby te gry co będą chociaż
na średnich obrotach uruchomić


8600 GT - na niej pójdą Ci gry bez problemu przez najbliższe 2-3 lata. Ja na swoim Radeonie 9550 XT gram do dziś :D A kupiłem go bodajże 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 12:52, master matrox napisał:

>>>..............


Coś ci się pomyliło. 8600GT to jedno wielkie dno. O wiele lepiej jest za tą cenę nabyć albo Radka X1950PRO albo dołożyć i kupić 8800GTS. A ty na tym 9550 to wątpię że możesz grać w takiego Test Driva czy inne nowiutkie tytuły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro masz zamiar karte kupic dopiero w grudniu o ja na Twoim miejscu bym sie wstrzymal i dopiero wtedy cos kupil :) a teraz gral w klasyki ;) np diablo 2 dziala na karcie zintegrowanej z plyta glowna :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się