Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

czasem reakcji matrycy :) jesli jest matryca wolna widzisz smuzenie (to takie jakby duchy na ekranie sie pokazuja) przy wartosci 8 i mniej zupelnie ich nie widac za to przy 18 sa bardzo dobrze widoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:11, Xard18 napisał:

Czym się kierować przy wyborze monitora LCD?
Jakie są najlepsze parametry aby ten monitor nadawał się do gier? Chcesz teorię, czy praktykę?

Do gier w tej chwili praktycznie nadaje się każdy. Wybierz taki, który ma dwa złącza: analogowe i cyfrowe i dużą rozdzielczość - 1600x1200. Zreszta wszystko zależy od tego, ile możesz wydać i jaki masz komputer. Najlepiej byłoby w rozdzielczości 1920x1200, będzie idealny, jeśli zechcesz w komputerze mieć kartę telewizyjną, bo 1920x1080 to nowy standart telewizji wysokiej jakości, już są niektóre programy nadawane testowo a do 2012 roku mamy przejść na ten standard.
->Morthi
Mój LCD ma w teorii 25 ms reakcji matrycy a jeszcze w żadnej grze smużenie mi nie przeszkadzało, ja go wcale nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 16:36, dawidos160 napisał:

To,że masz radka nie oznacza,że to przez to. Ja na 9200 SE (tak SE ! ) gram w THPS 4 bez zwiechy,


Pozwolę się wtrącić ;)
Ja również na Radku 9200 SERIES gram z powodzeniem w THPS4. Beyond Good & Evil też chodziło mi bez zawieszki... NfS U2 także udało mi się odpalić. Jak na kompa z 2000r. to naprawdę nieźle !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:22, Xard18 napisał:

A te kontrasty i inne dane co są obok do do czego są one. Jakie parametry ich są przyzwoite?


Najmniej 700:1 wzwyż, asnosć 280 do 300, katy widzenia 160/160 w górę, czas reakcji matrycy ( w tej chwili jest podawany g2g, czyli Grey-To-Grey a powinno być Black-To-Black z regóły jest większy od g2g )
Rodzaj matrycy TN TFT jest to podstawowa matryca dalej MVA TFT, PVA TFT, S-IPS TFT i rózne odmiany ich, zapewniaja lepsze odwzorowanie barw i nasycenie ale czas reakcji jest już większy oraz cena jest wyższa.
Zwróć uwagę na podąłczenie do grafiki żeby było DVI, w tej chwili szuak coś z LG najlepsza gwarancja na martwe pixele, lub Benq z matrycą MVA i z gwarancją 0 martwych pixeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:37, Linux M napisał:

> To,że masz radka nie oznacza,że to przez to. Ja na 9200 SE (tak SE ! ) gram w THPS 4 bez
zwiechy,

Pozwolę się wtrącić ;)
Ja również na Radku 9200 SERIES gram z powodzeniem w THPS4. Beyond Good & Evil też chodziło
mi bez zawieszki... NfS U2 także udało mi się odpalić. Jak na kompa z 2000r. to naprawdę nieźle
!


Ja w Carbona i MW grałem bez zwiechy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:41, blacklio napisał:

> /.../lub Benq z matrycą MVA i z gwarancją 0 martwych pixeli

Philips daje gwarancję na monitor w 1 klasie (0 martwych pikseli i subpikseli) pełne trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:48, dawidos160 napisał:

> > >>............


TYlko co to za granie w niskiej rozdz. i bez bajerów graficznych.
Nie powiem, na moim FX5200 tez gram w Carbona, MW i w co tylko jeszcze w 1024x768 ale na low lub medium bez żadnych AA itp. Dlatego też zmieniam kompa żeby grac w o wiele wyższych rozdz. i ze wszystkimi bajerami.

A wcale Radki nei są złe. Trafił się tu jeden taki znawca master matrox co dla niego wyrocznią jest CDA i tylko psuje wizerunke Radeona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:10, gaweyn napisał:

> /.../

Jeśli myślisz, że chodzi tu o znaczek to się grubo mylisz i widać, że sam nie wiesz nic o kartach
graficznych. Poza tym zacinki mogą wynikać z innych elementów konfiguracji twojego kompa.


W tym problem, że nie. Od 2 lat non-stop zacina się właśnie w grach, które wymieniłem. To jest chore, bo wymagania tych gier bez problemu spełniam, a pomoc CD Projektu w niczym nie pomogła przy Tonym Hawku American Wasteland, w którym obraz się non-stop zacinał. A wymagania spełniam bez powodu.
Oprócz tych zwisów karty dochodzą resety komputera. Rekord to 3 razy w ciągu 7 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam w kompie Athlona 64 2800 bodajże, taktowany 2,4 GHz, 1GB RAM, GeForce''a 7800GT (Gigabyte).
Z tego co wiem, przynajmniej ta karta nie powinna mieć problemów z nowszymi gierkami pod DirectX9, a wymiana sensowna będzie dopiero jeśli chodzi o karty z DirectX10.
Moje pytanie brzmi: co dałby mi kolejny 1GB RAMu (poza większym ego moim i komputera) i w jaki sposób (mówię tu o wymianie podzespołów, nie o podkręcaniu :P) można by zauważalnie zwiększyć jego wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:48, dawidos160 napisał:

Ja w Carbona i MW grałem bez zwiechy ;)


Heh, ale ty pewnie nie masz Durona 700 MHz i 128 MB RAM... :)

Tylko się nie śmiejcie. Wiem, że komp ze średniowiecza. W tym miesiącu planuje zakupić nowy, więc niedługo spodziewajcie się moich pytań w tym wątku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:58, Krozin napisał:

Witam!
Mam w kompie Athlona 64 2800 bodajże, taktowany 2,4 GHz, 1GB RAM, GeForce''a 7800GT (Gigabyte).
Z tego co wiem, przynajmniej ta karta nie powinna mieć problemów z nowszymi gierkami pod DirectX9,
a wymiana sensowna będzie dopiero jeśli chodzi o karty z DirectX10.
Moje pytanie brzmi: co dałby mi kolejny 1GB RAMu (poza większym ego moim i komputera) i w jaki
sposób (mówię tu o wymianie podzespołów, nie o podkręcaniu :P) można by zauważalnie zwiększyć
jego wydajność?


Zmienić z tego Pentiuma na jakiegoś Pentium Dual Core, chociażby na E2160, odrazu byś miał przyrost wydajności a kolejny 1GB RAM tylko by ustabilizował to wszystko. Tylko nie wiem czy nie trzeba by nowej płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:48, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../lub Benq z matrycą MVA i z gwarancją 0 martwych pixeli
Philips daje gwarancję na monitor w 1 klasie (0 martwych pikseli i subpikseli) pełne trzy lata.


Hmm chyba nie dawno, bo wcześniej nie słyszałem u niego otym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 18:12, blacklio napisał:

Gdzie ty widzisz Intela????



Eh, coś mi się przewidziało i myślałem, że tam jest napisane Pentium 2.4
W takim razie to trzeba by jakiegos X2 3800 i nową płyte główną i już komp bedzie bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 18:13, dawidos160 napisał:

> > > > >>............
>
> TYlko co to za granie w niskiej rozdz. i bez bajerów graficznych.

To ty grasz bo gra fajnie wygląda? Dla mnie liczy się miód a nie bajery...



Dla mnie się liczy grafa i to czy gra mi odpowiada.
NIe gram w gry typu ballance czy jakieś starocie.
Dla mnie nie ma miodu bez grafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się