Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2007 o 11:28, blacklio napisał:

> http://sklep.benchmark.pl/pelny_21585.html
>
> Czy to możliwe że powyższa pamięć jest tak tania?? Czy np. w MediaMarkt cena również nie
przekroczy
> 200zł?? Proszę o odpowiedź.

Tak to możliwe i raczej w MM jej nie dostaniesz

http://www.morele.net/produkt/63866/


Muszę pojechać i się zorientować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 12:01, Barkley napisał:

Czemu ABIT ja sie bardzo duzo dobrego nasluchalem o plytach asusa i zastanawiam sie nad http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_nVidia/Asus_P5N32_SLI_Premium_nVidia_nForce_590_Ultra_Wi
Fi/AP_/pelny,id,32691,s,1/


Dobra marka to była kiedyś, teraz dużo jedzie na samej marce a wykonanie płyt szkoda gadać

Odniośnie tej płyty szukaj cośna nForce 650 Ultra lub nForce 680i lub intel 965/975
Jeśli masz taką kasę na te rzeczy rozejrzyj się za płytami na P35 naprawdę warto http://www.komputronik.pl/szukanieproste.php?szukaj=1&prodElem=5&catElem=10&position=0&cText=&ss=Intel+P35&ajaxProdId1=4 4&ajaxProdId2=42&ajaxProdId3=59&ajaxProdId4=25&ajaxProdId5=140&ajaxId6=424&ajaxId7=319&ajaxId8=302&ajaxId9=454&ajaxId10= 462&sg=0&sa=

Druga sprawa jeśli bedzie OC to Abit Quad GT lub Asus P5B Deluxe rewizja 1.04G nic innego nie wchodzi wrachubę ewentualnie coś na P35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 12:01, Barkley napisał:

Czemu ABIT ja sie bardzo duzo dobrego nasluchalem o plytach asusa i zastanawiam sie nad http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_nVidia/Asus_P5N32_SLI_Premium_nVidia_nForce_590_Ultra_Wi
Fi/AP_/pelny,id,32691,s,1/


Odnośnie zasiłki dowiedziałem się od innych ludzi z forum że to firma krzak i nic o niej nie wiadomo, tak wiec ryzyk fizyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić nowy procesor razem z płytą główną. Mam do wydania 800-900 zł i nie wiem na co się zdecydować. Jakbyście mogli mi coś doradzić to byłbym bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 13:23, marcincinek15 napisał:

Mam zamiar kupić nowy procesor razem z płytą główną. Mam do wydania 800-900 zł i nie wiem na
co się zdecydować. Jakbyście mogli mi coś doradzić to byłbym bardzo wdzięczny ;)


Grafika na AGP czy PCIE jakie pamieci DDR1 czy DDR2 trochę szczegółow reszty kompa by się przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 13:28, marcincinek15 napisał:

512 DDR1 i Radeon 9600 Pro :P


Czyli muzeum :)

Jedynie AsRock 4COREDUAL-VSTA /VIA PT880/ wsadzisz nowego procka i stare pamieci i grafę,

Lepszym wyjściem jest spredaż pamieci i grafiki i zakup czegoś nowego na PCIE oraz DDR2 taniej i wydajniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Dnia 07.06.2007 o 13:21, blacklio napisał:

Odnośnie zasiłki dowiedziałem się od innych ludzi z forum że to firma krzak i nic o niej nie
wiadomo, tak wiec ryzyk fizyk


Zasiłka firmy IBOX czyli takie no name, sam mam taką 400W i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 13:38, Pitkit napisał:

>/.../
> Odnośnie zasiłki dowiedziałem się od innych ludzi z forum że to firma krzak i nic o niej
nie
> wiadomo, tak wiec ryzyk fizyk

Zasiłka firmy IBOX czyli takie no name, sam mam taką 400W i nie narzekam.


Poszukałem sobie tej zasiłki, znalazłem fotki niestety nie jest to IBOX, IBOX niestety to puszka z kablami i nic tego nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 13:21, blacklio napisał:

> Czemu ABIT ja sie bardzo duzo dobrego nasluchalem o plytach asusa i zastanawiam sie nad
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_nVidia/Asus_P5N32_SLI_Premium_nVidia_nForce_590_Ultra_Wi

> Fi/AP_/pelny,id,32691,s,1/

Odnośnie zasiłki dowiedziałem się od innych ludzi z forum że to firma krzak i nic o niej nie
wiadomo, tak wiec ryzyk fizyk

A do tego zestawu jaki bys powiedzmy zasilacz polecal. I co sie moze stac jak tamten nie podpasuje po prostu nie bedzie dzialac czy szkoda ryzykowac bo sie moze cos zepsuc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>szkoda ryzykowac bo sie moze cos zepsuc?

raczej to, pracować bez problemu powinnien kwestia jak, czy zapewnia stabilne napięcia, jakie są jego wachania, wbudowane zabezpieczenia itd. nikt tego nie wie, dlatego ryzyk fizyk

Ile możesz przeznaczyć kasy na zasiłkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 14:09, blacklio napisał:

>szkoda ryzykowac bo sie moze cos zepsuc?

raczej to, pracować bez problemu powinnien kwestia jak, czy zapewnia stabilne napięcia, jakie
są jego wachania, wbudowane zabezpieczenia itd. nikt tego nie wie, dlatego ryzyk fizyk

Ile możesz przeznaczyć kasy na zasiłkę

To znaczy to jest tak ze mam swojej kasy 1100 i rodzinak mi sie dorzuci max 900 powiedzmy. Wiec musialbym wszystko tamto podliczyc.Ale mysle ze nie wiecej niz 200-300 na zasilacz jezeli juz. Poza tym co do dysku mojego twardego to mam WD 1600 . Przy niektorych plytach glownych pisali ze ze moga byc problemy z chipsetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! :)

Jutro idę zamawiać części, właściwie to byłem już zdecydowany co do wszystkich podzespołów ale pojawił sie mały problem... Mój wybór co do mobo padł na MSI K9N SLI Plantinum, no ale że mam wolne postanowiłem sobie conieco o płytach MSI poczytać. Od razu znalazłem informacje o wadliwej serii płyt MSI i związanych z tym problemach. Po wejściu na forum msi-polska przeraziłem się (tylu różnej maści kłopotów ze sprzętem dawno nie widziałem) :P No i teraz mam problem, wszystkie części wybrane tylko najważniejszego brakuje - płytki na której to wszystko ma chodzić... Co proponujecie? Ja skłaniałbym się teraz chyba w stronę Gigabyte GA-M55S-S3 s. AM2 nForce 550, ASUS podobno ma również wiele problemów z płytami, na DFI mnie raczej nie stać (po zakupie kompa zostanie mi chyba złotówka...)...

Jak myślicie? Gigabyte będzie ok? A może jednak ta płytka MSI i nadzieja, że ominą mnie problemy?

Cały zestaw będzie wyglądał tak:

Płyta główna - ???
Athlon 64 x2 4600+ s.AM2 BOX
Galaxy GF 8600GE 256MB CM DDR3 128Bit PCI-E
Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800
Seagate ST3160815AS 160GB sATA II
Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt
Samsung 3.5 1.44MB
Obudowa - ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E6600 /2,4GHz, 4MB/ BOX
799 zł

Płyta główna:
Gigabyte P35-DS3R /intel P35/
499 zł

Pamięć RAM:
Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK
399 zł

Zasilacz:
BeQuiet StraightPower 450W
290 zł

Coś takiego, zasiłka pozwoli ci na przyszły upgrade grafiki, odnośnie dysku jeśli to jest WD 160GB to nie powinno być problemu, zwróc uwagę żę nowe płyty w większości mająjeden kontroler IDE/ATA gdzie podłączysz 2 urządzenia ATA dysk i optyk, reszta to tylko SATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego, bo cały nForce 5xx jest zrąbany na AMD. Proponuje Abit KN9, DFI Infinity NF Ultra II-M2, MSI K9N4 ULTRA-F dwie pierwsze najlepsze 3 jako opcja

Grafa 8600 nieporozumienie jak już Galaxy GF7900GS CM 600/1600

Zasiłka moze być ale lepszy jest Amacrox http://zenfist.pl/cP/95_3_267/amacrox-warrior.html

Buda rzecz gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jeszcze pytanie czy ten caly sprzet oplaca sie zamawiac na komputroniku (www.komputronik.pl) czy wszystko bedzie ok itd. I czy ktos zamawial bo moge tez isc na gielde ale tam roznie bywa.I czy w tym komputrnoiku uwzglednia mi reklamacje czy jak cos bedzie nei tak czy w ogole mozna reklamowac jak nie to jaki skelp internetowy jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki, mam parę pytań dotyczących upgrade mojego PeCeta.

Mój dotychczasowy piec:

Pentium 4 1,6GHz (Socket 478)
512MB pamięci RAM DDR 400MhZ
Palit GeForce 7600GT 256MB DDR2 (AGP x8)

Chciałbym zrobić upgrade do takiego:

Pentium 4 3.0GHz (też na taki socket - 478)
1,5GB pamięci RAM DDR 400MhZ
Karta graficzna bez zmiany.

Ile by mnie to kosztowało? Proszę o porady gdzie, jak i konkretne linki do produktów. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedna rzecz do tego zasilacza jest potrzebna duza obudowa nie wiem czy moja bedzie wystarczajaca co mozecie polecic ( potrzeba duzo miejsca ze wzgledu na kable ktorych nei da sie odpiac) .Ogladalem jak na razie http://www.komputronik.pl/Obudowy/Gigabyte/Gigabyte_Poseidon_black/pelny,id,40606/ ale niew eim jakie sa wymiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2007 o 15:46, Adamzzz napisał:

Pentium 4 3.0GHz (też na taki socket - 478)

Chyba bardziej się opłaca wybrać coś dwurdzeniowego. Poleciłbym Intel Core 2 Duo E6300. 2 x 1,86Ghz (sam takiego mam). :P W komputroniku jest wyprzedaż, brutto 629zł.

Dnia 07.06.2007 o 15:46, Adamzzz napisał:

1,5GB pamięci RAM DDR 400MhZ

Ramy nie są drogie, ale 400mhz to raczej rzadkość. Na allegro 1GB RAM 533/667 mhz stoi ~100 - 130zł.

Dnia 07.06.2007 o 15:46, Adamzzz napisał:

Karta graficzna bez zmiany.

Fajną masz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się