Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2007 o 22:06, dawidos160 napisał:

> W kompie mam płytę http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-k8nf-9_2x.html. Mam tam
2*512
> MB Buffalo PC400 CL 2,5. Czy kupując dodatkową pamięć muszę wybierać pośród tych PC400
i CL
> 2,5? Nie mogę kupić czegoś 667 albo 800? Albo czegoś z innym CL? Pamięci PC667 CL 5 są
prawie
> dwukrotnie tańsze.

Możesz jednakże zaleca się stosowanie tych samych pamięci.


Oj mój błąd- z rozpędu zapomniałem że 400 to DDR a 667 i 800 to ddr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 21:58, Tank25 napisał:

> Możesz napisac jaki konkretnie masz model Gigabyte? Bo ja się zastanawiam nad Gigabyte
GA-M55S-S3
> nForce 550, ale na dwóch forach wyczytałem, że są jakies problemy z działaniem pamięci
Patriot
Tą płytę właśnie mam i chcę zmienić na jakąś z SLI, żadnych problemów z nią nie miałem. Jest
bardzo dobrze zrobiona. Ja jadę na pamięciach kingstone więc nie wiem jak ona pracuje z patriotami.


Nowa płyta nic Ci nie da bo masz procka na s.939 i stare pamieci DDR1,w tej chwili podobne płyty na S939 to tylko Allegro i to wyłącznie poserwisówki lub leżaki magazynowe, nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zasada jest taka że całosć bedzie chodziła jak najwolniejszy element jakim jest optyk. rozważ kupno takiego >adapteru http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=197407864 lub kontroler ATA na PCI troszkę droższe >rozwiązanie
Hmm, no właściwie to już nie będzie potrzebne, bo zdecydowałem się na tego Abita KN9, który ma dwa porty ATA (czyli tyle ile potrzebuję). ALe dobrze wiedzieć, że takie adaptery są...

Hmm, jak znajdę jeszcze trochę kasy to może zamienię Chiefteca na Topowera, choć to prawie 100 zł różnicy, a jedyna poważniejsza wada Chiefteca to niezbyt cicha praca (przy obecnym czołgu to i tak pewnie będzie super cichy :p)...

No i ostatni dylemat mi zostanie: odwieczny problem: CRT czy LCD. Choć właściwie to już się zdecydowałem na LCD, chociażby ze względów estetycznych ;) Ale nad tym to juz się będę zastanawiał po zakupie kompa, przez pierwsze dni wystarczy mi jeszcze mój wysłużony Samtron 76E :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 22:36, Mikez88 napisał:

No i ostatni dylemat mi zostanie: odwieczny problem: CRT czy LCD. Choć właściwie to już się
zdecydowałem na LCD, chociażby ze względów estetycznych ;) Ale nad tym to juz się będę zastanawiał
po zakupie kompa, przez pierwsze dni wystarczy mi jeszcze mój wysłużony Samtron 76E :)


Jeżeli już koniecznie LCD, to panoramiczny. Dlaczego? Bo wtedy rzeczywiście możesz powiedzieć, że twój monitor ma coś, czego nie mają CRT. W innym wypadku przy 3-4x niższej cenie znajdziesz monitor CRT, który wyprzedza dowolnego LCD pod względem możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 22:43, ziptofaf napisał:

monitor CRT, który wyprzedza dowolnego LCD pod względem możliwości.


Niby jakich ? Nagrzewania się, zajmowania miejsca ? A może gorszą jakością wyświetlania ? Miałem przyjemność porównywać CRT z LCD i sam miałem i mam oba monitory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 22:10, blacklio napisał:

Nowa płyta nic Ci nie da bo masz procka na s.939 i stare pamieci DDR1,w tej chwili podobne
płyty na S939 to tylko Allegro i to wyłącznie poserwisówki lub leżaki magazynowe, nie polecam

Skąd wiesz, że procka też nie wymieniam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 22:58, Tank25 napisał:

> Nowa płyta nic Ci nie da bo masz procka na s.939 i stare pamieci DDR1,w tej chwili podobne

> płyty na S939 to tylko Allegro i to wyłącznie poserwisówki lub leżaki magazynowe, nie
polecam
Skąd wiesz, że procka też nie wymieniam?


Bo byś musiał również zmienić i pamieci bo AM2 obsługuje tylko DDR2 :) A o to się nie pytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 23:15, blacklio napisał:

Bo byś musiał również zmienić i pamieci bo AM2 obsługuje tylko DDR2 :) A o to się nie pytasz

Robię konkretną modernizację Ram, proc, płyta gł. zasilacz i grafika (w sumie dwie grafiki dlatego potrzebuje SLI) żeby była jasność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 23:17, Tank25 napisał:

> Bo byś musiał również zmienić i pamieci bo AM2 obsługuje tylko DDR2 :) A o to się nie
pytasz
Robię konkretną modernizację Ram, proc, płyta gł. zasilacz i grafika (w sumie dwie grafiki
dlatego potrzebuje SLI) żeby była jasność.


No ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 22:48, dawidos160 napisał:

> monitor CRT, który wyprzedza dowolnego LCD pod względem możliwości.

Niby jakich ? Nagrzewania się, zajmowania miejsca ? A może gorszą jakością wyświetlania ? Miałem
przyjemność porównywać CRT z LCD i sam miałem i mam oba monitory.



Z tym mscem to przesadzacie. Ja mam CRTka który stoi na biurku. Jest na monitor specjalne miejsce tak z lewej strony nad częścią biurka gdzie są książki itp. I co mi da taki LCD? Że co, ze będę mógł sobie postawić doniczkę z kwiatkiem za monitorem?? Przeginacie z tymi LCD. O wiele lepsze do grania są stare dobre CRT a nie jakieś po 500zł LCD w których przy każdej zmianie rozdz. na nie taką która jest natywna kończy się tragicznie. I tu są właśnie plusy estetyczne dla CRT. A tak w ogóle to lepszej klasy CRT wcale nie ma dużego ,,tyłka". Sam może się przesiądę na LCD ale za jakieś 3-4 lata jak będą lepszej jakości i bardziej stworzone do grania w rozdz. chociażby w 1024x768 etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 23:35, awesome napisał:

O wiele
lepsze do grania są stare dobre CRT a nie jakieś po 500zł LCD w których przy każdej zmianie
rozdz. na nie taką która jest natywna kończy się tragicznie.


Ja miałem "starego,dobrego CRT" i po godzinie grania oczy miałem czerwone... na LCD nawalam po 6 H non stop bezproblemowo.

Jakoś mam LG za 650 zł i nie mam z nim żadnych problemów i gram w 1024x768 w każdą grę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 23:43, dawidos160 napisał:

Ja miałem "starego,dobrego CRT" i po godzinie grania oczy miałem czerwone... na LCD nawalam
po 6 H non stop bezproblemowo.


Jak się siedzi 20 cm od ekranu przy odświeżaniu 50 Hz, to nic dziwnego. Ja mogę siedzieć po 20 godzin i mi nic nie jest, ale do tego potrzebny jest dobry monitor. Do 1000 zł dobry CRT kupisz. LCD - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 06:53, Arclight napisał:

> Ja miałem "starego,dobrego CRT" i po godzinie grania oczy miałem czerwone... na LCD nawalam

> po 6 H non stop bezproblemowo.

Jak się siedzi 20 cm od ekranu


Ty tak robisz ? Bo ja na pewno nie. Minimum pół metra od siedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy.Ja mam blisko miejsce na monitor i też on sam musi być blisko mnie.Ja siedzę 56 cm(zmierzyłem teraz metrówką:)od kompa.I mogę grać 10H,12H,nic się nie stanie.Przy 8 spokojnie mogłem grać.Mam monitor 17" CRT z LG.Tylko,jak grałem w TDU,to usnąłem prawie.Taki długi i łatwy wyścig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że dobre CRTeki są lepsze od LCD, sam mam Flatrona F700B i jestem bardzo zadowolony.

Mam pytnie co do uprage kompa. Mam płyte gygabyte GA-8IP31000-L, P4 2.6ghz(northwood). 512 ram DDR, gecube 9550Xt.
Mam zamiar dokupi:
Dobry markowy zasilacz (chieftec,tagan) 400W
Collera na tego procka i podkręci go do 3 ghz.
I karte galaxy 7600GS 256 DDR3.
512 ram Goodram.
Nie wiem czy nie lepiej będzie kupic już nowego kompa (czy to sie będzie opłacało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 10:18, owczar4 napisał:

Wiadomo że dobre CRTeki są lepsze od LCD, sam mam Flatrona F700B i jestem bardzo zadowolony.

Mam pytnie co do uprage kompa. Mam płyte gygabyte GA-8IP31000-L, - co to za płyta ? Na googlach nikt o nieh nie słyszał...

Dobry markowy zasilacz (chieftec,tagan) 400W - około 200 zł
Collera na tego procka i podkręci go do 3 ghz. - a teraz nie masz żadnego coolera ? Hmm ja o te 400 mhz to bym nie kupował collera tylko na standardzie zobaczył czy jest git a jak nie to kupił coller
I karte galaxy 7600GS 256 DDR3. Na jakim złączu masz płyte ? AGP/PCI-E
512 ram Goodram. około 130 zł

Dnia 08.06.2007 o 10:18, owczar4 napisał:

Nie wiem czy nie lepiej będzie kupic już nowego kompa (czy to sie będzie opłacało)


Lepiej będzie kupić już nowego kompa - to co podałeś to przeżytek. DDR 1, płyta o której nic nie ma na google.pl, za mocną grafikę do tej konfiguracji wziąłeś. Procek też już lata świetności ma za sobą. A wymiana mobo wiąże się ze zmianą podstawki zapewne. I wtedy C2D lub X2 tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 10:28, dawidos160 napisał:

>>>...............



512 RAM GOODRAMA za 130zł?? Ciekawe skąd ta cena. U mnie jest 1GB Goodram za 123zł. Wiem bo sam kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się