Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2007 o 20:51, Domind napisał:

Z pamięciami gorzej, widziałem mobo z ddr2 i ddr3 ale z ddr1 i ddr2 nie. Może ktoś inny widział??


miałem gigabyta pod p4 z ddr1 i ddr2 ale czytała albo ddr 1 albo ddr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:07, blacklio napisał:

> Zwykle w płytach głównych są jeszcze złącza ata i wtedy możesz podłączyć starsze dyski.


Jedynie co ratuje AsRock 4COREDUAL-VSTA /VIA PT880/

Ma AGPx8 oraz PCIE x16
DDR1 oraz DDR2
Podstawka na LGA 775

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_158&products_id=6434


PCIE x4 jeśli dobrze przeczytałem. Fajna całkiem, szkoda tylko, że max. 2GB RAM-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:07, blacklio napisał:

Jedynie co ratuje AsRock 4COREDUAL-VSTA /VIA PT880/


Jedyna uwaga to taka, że nawet w tej płycie nie ma możliwości obsługi jednocześnie kości DDR i DDR2. Można używać albo te albo te, nie zaś jednocześnie dwa typy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2007 o 22:22, mrosi napisał:

Jedyna uwaga to taka, że nawet w tej płycie nie ma możliwości obsługi jednocześnie kości DDR
i DDR2. Można używać albo te albo te, nie zaś jednocześnie dwa typy.


Oczywiście, pokaż mi taką która to obsługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz te ceny??? Z jakiego sklepu?? Bo ja tamte wziąłem z komputronik.pl.
A z tą ceną to wolałbym więcej zapłacić niż potem co chwile dawać do naprawy, więc czy tą konfiguracje co podałeś to nie będzie tak, że będzie się łatwo psuła/przegrzewał/etc??
P.S. Czy mógłbyś podać jakieś fajne stronki/fora z podkręcaniem procków, jeśli znasz oczywiście?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 23:19, 4YoU napisał:

A skąd masz te ceny??? Z jakiego sklepu?? Bo ja tamte wziąłem z komputronik.pl.
A z tą ceną to wolałbym więcej zapłacić niż potem co chwile dawać do naprawy, więc czy tą konfiguracje
co podałeś to nie będzie tak, że będzie się łatwo psuła/przegrzewał/etc??
P.S. Czy mógłbyś podać jakieś fajne stronki/fora z podkręcaniem procków, jeśli znasz oczywiście?????


Bo składałeś w najdroższym sklepie, zobacz na esc.pl,znak.pl, proline.pl, pcprojekt.pl tam składaja, oczywiście zdarzaja się problemy z naprawą sprzetu bo trzeba go wysyłać w przypadku odległyxh sklepów.
Jeżeli kupujesz sprawdzone podzesopły które sąan rynku w sprzedaży przynajmniej pół roku, wystarczy poczytać fora komputerowe i wszystko wiadomo co, jak, gdzie kupować
Konfiguracja jest sprawdzona przez liczne grono forumowiczów zerknij sobie na pclab,egiałda,idg,purepc, frazpc. niestety zdarzaja się wady mobo, pamięci,grafy czy innych podzespołów ale przy składaniu całego zestawu jest to wszystko testowane przynajmniej w esc.pl nie wiem jak wyglaa to gdzie indziej.
O OC rozglądaj się na w/w forach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 23:19, 4YoU napisał:

A skąd masz te ceny??? Z jakiego sklepu?? Bo ja tamte wziąłem z komputronik.pl.


Bierzesz najdroższy sklep z możliwych.

Dnia 19.06.2007 o 23:19, 4YoU napisał:

A z tą ceną to wolałbym więcej zapłacić niż potem co chwile dawać do naprawy, więc czy tą konfiguracje
co podałeś to nie będzie tak, że będzie się łatwo psuła/przegrzewał/etc??



Nie rozumiem Cię ? Uważasz, że jak sklep z ma taniej niż komputronik to już jest gorsza jakość ? Cena świadczy tylko o tym ile marży nabija sobie sklep by wyjść na +. A komputronik ten + ma najwyższy. Nie ma podziału - o ten tu sprzedaje taniej - damy mu gorszej jakości płytę producenta x i model y. O a tu komputronik - dajemy najlepszą płytę producenta x model y.

Dnia 19.06.2007 o 23:19, 4YoU napisał:

P.S. Czy mógłbyś podać jakieś fajne stronki/fora z podkręcaniem procków, jeśli znasz oczywiście?????



pclab.pl purepc.pl frazpc.pl to chyba takie gdzie tych topiców jest najwięcej. A najlepiej to w googlach wpisać podkręcanie procesorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie: czy w ogóle opłaca się kupować monitor panoramiczny Samsunga za 850 zł. Kusi czas reakcji 6ms, itd. Po prostu czy panorama w rozmiarze 20'' jest opłacalna? Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 09:44, Martin93 napisał:

Mam kolejne pytanie: czy w ogóle opłaca się kupować monitor panoramiczny Samsunga za 850 zł.
Kusi czas reakcji 6ms, itd. Po prostu czy panorama w rozmiarze 20'' jest opłacalna? Proszę
o odpowiedź


nie powiem ale sam bym sobie kupil panorame samsunga 22 cale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 09:50, MLODY2K6 napisał:

> Mam kolejne pytanie: czy w ogóle opłaca się kupować monitor panoramiczny Samsunga za 850
zł.
> Kusi czas reakcji 6ms, itd. Po prostu czy panorama w rozmiarze 20'' jest opłacalna? Proszę

> o odpowiedź
>

nie powiem ale sam bym sobie kupil panorame samsunga 22 cale


Ale czy to możliwe żeby 20'' kosztowała 850PLN??? Wiem że potaniały ale.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:01, Martin93 napisał:

> > Mam kolejne pytanie: czy w ogóle opłaca się kupować monitor panoramiczny Samsunga
za 850
> zł.
> > Kusi czas reakcji 6ms, itd. Po prostu czy panorama w rozmiarze 20'' jest opłacalna?
Proszę
>
> > o odpowiedź
> >
>
> nie powiem ale sam bym sobie kupil panorame samsunga 22 cale

Ale czy to możliwe żeby 20'' kosztowała 850PLN??? Wiem że potaniały ale.....


najtanszy samsung 20'' kosztuje 1019. fakt komputronik jest drogim sklepem wiec istnieje duze prawdopodobienstwo ze mozesz kupic gdzies taki monitor za 850 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:59, MLODY2K6 napisał:

> > > Mam kolejne pytanie: czy w ogóle opłaca się kupować monitor panoramiczny Samsunga

> za 850
> > zł.
> > > Kusi czas reakcji 6ms, itd. Po prostu czy panorama w rozmiarze 20'' jest opłacalna?

> Proszę
> >
> > > o odpowiedź
> > >
> >
> > nie powiem ale sam bym sobie kupil panorame samsunga 22 cale
>
> Ale czy to możliwe żeby 20'' kosztowała 850PLN??? Wiem że potaniały ale.....

najtanszy samsung 20'' kosztuje 1019. fakt komputronik jest drogim sklepem wiec istnieje duze
prawdopodobienstwo ze mozesz kupic gdzies taki monitor za 850 zl


Np w media markt. Nie dla idiotów :p Jeszcze się zastanowię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:28, Matt1801.94 napisał:

mam pytanie czy jest karta grficzna która obsługuje szadery 2.0 i ma wejście AGPx4


AGPx4 to raczej nie, bo już od dobrych kilku lat wszystko wychodzi pod AGPx8, ale zdaje się, że to nie powinno mieć znaczenia. Karta będzie działać, co najwyżej ciut wolniej. Takimi kartami są wszystkie z serii GeForce FX, GF6xxx, GF7xxx a także Radeony 9500, 9600, 9700, 9800 i wszystkie z ''X'' na początku. Im starsza karta, tym większe prawdopodobieństwo, że była dostępna pod AGP. Na takim sprzęcie na pewno nie wyciągniesz płynnej grafiki w wysokiej rozdzielczości i z dużą ilością detali, ale wystarczy by uruchomić takie tytuły jak Jade Empire, NWN2 czy Oblivion. Napisz ile masz kasy, to może coś się dobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:54, Matt1801.94 napisał:

Chciałbym chociaż zeby Gothic 3 poszedł


Takie rzeczy to tylko w erze :)

Radeon Za 150 zł masz Radzia 9550 za 179 zł R9800 za 199z ł masz R9800 Pro
Geforce Za 179 masz FX5900XT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się