Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Zeby kupić 1 GB pamieci DD1 to wydasz koło 240 zł, a w tej cenie masz 2x1 GB DDR2 przykre ale prawdziwe

Jedyna płyta która ma DDr1 oraz DDR2 to AsRock 4COREDUAL-VSTA posiada również AGpx8 praz PCIE x4 (fizycznie x16 elektrycznie x4 )

Kwaestia kwoty na mobo i proca dalej grafiki no i zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 15:53, BaRt3k. napisał:

Panowie mam pytanie.Kupiłem nowa paste termoprzewodzącą i ja musze nalozyc tylko na procka
czy tez na radiator tez?


Nałóż kropelkę na procesor (przed założeniem go na płytę), "rozciągnij" pastę tak aby jej warstwa była jak najcieńsza (najlepiej kantem karty kredytowej), zakrywała procesor. Potem patyczkiem do uszu otrzyj krawędzie procesora, zamontuj procka w płycie a na to wszystko załóż radiator z wentylatorem. Jeśli pasta jest z dodatkami metalu (np. Arctic Silver 5) musisz uważać aby pasta nie wlazła gdzie indziej niż na sam procesor bo możesz zobaczyć błękitny dymek.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, gorszego złomu już nie mogłeś wybrać
Szukaj Gigabyte 945P-S3 (i945P) w rewizji 3.3 ( cena 255 zł ) lub troszkę lepszą Gigabyte 945P-DS3 rev 3.3 ( cena 275 zł ) . Proponuję kupić Pentum E2160 cena koło 330 zł a 100 zł dołożyć do płyty głównej i kupić jakąś porządną a nie odrzuty produkcyjne

Jeśli masz mały budżet czemu stawiasz na Intela a nie na AMD, na płycie co wybrałeś nie podkręcisz tego C2D, a w tym samym budżece kupisz mocniejszy AMD i to z płytą która pozwoli ci procka podkręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:04, mrosi napisał:

Nałóż kropelkę na procesor (przed założeniem go na płytę), "rozciągnij" pastę tak aby jej warstwa
była jak najcieńsza (najlepiej kantem karty kredytowej), zakrywała procesor.

Nie trzeba rozprowadzać - jeśli tylko równo przyłożyć radiator.

Dnia 26.06.2007 o 18:04, mrosi napisał:

Jeśli pasta jest z dodatkami metalu (np. Arctic Silver 5) musisz uważać aby
pasta nie wlazła gdzie indziej niż na sam procesor bo możesz zobaczyć błękitny dymek.

A skąd ta informacja ? - AS 5 nie przewodzi prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:04, mrosi napisał:

> Panowie mam pytanie.Kupiłem nowa paste termoprzewodzącą i ja musze nalozyc tylko na procka

> czy tez na radiator tez?

Nałóż kropelkę na procesor (przed założeniem go na płytę), "rozciągnij" pastę tak aby jej warstwa
była jak najcieńsza (najlepiej kantem karty kredytowej), zakrywała procesor. Potem patyczkiem
do uszu otrzyj krawędzie procesora, zamontuj procka w płycie a na to wszystko załóż radiator
z wentylatorem. Jeśli pasta jest z dodatkami metalu (np. Arctic Silver 5) musisz uważać aby
pasta nie wlazła gdzie indziej niż na sam procesor bo możesz zobaczyć błękitny dymek.
Pozdrawiam

Własnie nałozyłem ta nowa paste (Arctic Silver 5) i powiem ze roznice jako taka widze...bo w spoczynku na starej mialem 39-38 stopni a na tej mam 35-34.
Dodam ze to byl moj pierwszy raz wiec niezle sie stykowalem jak to robilem (sam) ale jak to mowia do odwaznych swiat nalezy...gorzej jakby cos nie tak poszlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pisało że dyski mają temperatury od 50 do 65 stopni a muj ma 38 :P ale to nie o tym.........
posiadam durona 1.3 512 ddr 400 i GF 2 MX400 niech ktoś napisze jak mam to zmodyfikować (niezbyt drogo a dobrze do 600zl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim konfigu kompa?
Karta graficzna GeForce 8800 GTS Asus 640MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1499.00
Pamięć RAM Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5 418.00
Płyta główna Asus P5K Intel P35 (zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa) 481.00
Procesor Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX (zawiera: wentylator procesora) 912.00
Obudowa Asus TA881 199.00
Dysk twardy IDE/SATA HDD MAXTOR 80GB STM380211AS SATA II 2MB 136.00
Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-400W 273.00
Suma:3918.00
Ile można wyciągnąć z procka przy takim ustawieniu?(wiem że ciągle zadaje to pytanie ale ja się nie znam)Czy produkty są na tyle dobrej jakości że nie będą się psuły, trzeba je będzie reperować itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:23, Clegan napisał:

Nie trzeba rozprowadzać - jeśli tylko równo przyłożyć radiator.


Jeśli uda Ci się to zrobić na tyle dokładnie - owszem. Jeśli masz większy radiator - życzyć szczęścia (np. Scythe Ninja założyć równomiernie)

Dnia 26.06.2007 o 19:23, Clegan napisał:

A skąd ta informacja ? - AS 5 nie przewodzi prądu.


Niegrzecznie odpowiadać pytaniem na pytanie ale skąd wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:29, BaRt3k. napisał:

Własnie nałozyłem ta nowa paste (Arctic Silver 5) i powiem ze roznice jako taka widze...bo
w spoczynku na starej mialem 39-38 stopni a na tej mam 35-34.
Dodam ze to byl moj pierwszy raz wiec niezle sie stykowalem jak to robilem (sam) ale jak to
mowia do odwaznych swiat nalezy...gorzej jakby cos nie tak poszlo ;)


Tak naprawdę, to wiele zależy od coolera a nie pasty. Kiedy zakładałem Ninja Scythe to różnice między pastą załączoną (silikonową) a Arctis Coolingiem 5 były rzędu 1-2*C. Na pewno zyskasz jeśli boxowy wentyl zamienicz na Arctic Coolinf Freezer PRO (dla platformy AMD) lub Arctic Coolinf Freezer 7 (dla platformy Intela). Obydwa kupisz poniżej 70PLN za sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:16, blacklio napisał:

Nie, gorszego złomu już nie mogłeś wybrać
Szukaj Gigabyte 945P-S3 (i945P) w rewizji 3.3 ( cena 255 zł ) lub troszkę lepszą Gigabyte
945P-DS3 rev 3.3 ( cena 275 zł ) . Proponuję kupić Pentum E2160 cena koło 330 zł a 100 zł
dołożyć do płyty głównej i kupić jakąś porządną a nie odrzuty produkcyjne
Jeśli masz mały budżet czemu stawiasz na Intela a nie na AMD, na płycie co wybrałeś nie podkręcisz
tego C2D, a w tym samym budżece kupisz mocniejszy AMD i to z płytą która pozwoli ci procka
podkręcić

Wiec tak bedzie dobrze :
Procesor-intel core duo 2 E4300
Karta- Palit GF 8600GT DDR3 Sonic
Ram-2 GB DDR2
Plyta - Gigabyte 945P-S3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:44, mrosi napisał:

> Nie trzeba rozprowadzać - jeśli tylko równo przyłożyć radiator.

Jeśli uda Ci się to zrobić na tyle dokładnie - owszem. Jeśli masz większy radiator - życzyć
szczęścia (np. Scythe Ninja założyć równomiernie)

No właśnie mam Scythe Ninja :)) Ale fakt faktem że przy większych to większy problem.

Dnia 26.06.2007 o 19:44, mrosi napisał:

> A skąd ta informacja ? - AS 5 nie przewodzi prądu.

Niegrzecznie odpowiadać pytaniem na pytanie ale skąd wiesz?

A choćby stąd: http://www.night-modders.com/index.php?module=subjects&func=printpage&pageid=421&scope=all
AS ma niewielką pojemność elektryczną ale to nie to samo co przewodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:41, Master J napisał:

Co sądzicie o takim konfigu kompa?
Karta graficzna GeForce 8800 GTS Asus 640MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1499.00
Pamięć RAM Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5 418.00
Płyta główna Asus P5K Intel P35 (zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa) 481.00
Procesor Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX (zawiera: wentylator procesora) 912.00
Obudowa Asus TA881 199.00
Dysk twardy IDE/SATA HDD MAXTOR 80GB STM380211AS SATA II 2MB 136.00
Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-400W 273.00
Suma:3918.00
Ile można wyciągnąć z procka przy takim ustawieniu?(wiem że ciągle zadaje to pytanie ale ja
się nie znam)Czy produkty są na tyle dobrej jakości że nie będą się psuły, trzeba je będzie
reperować itp.?

kofing dobry, karte mozesz zmienic na hd 2900xt ale ta tez jest ok i niewiem czy zasilacz uciągnie ten kofing tym bardziej ze myslisz o o/c z procka 3 ghz powinienes lekko wyciągnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:41, Master J napisał:

Co sądzicie o takim konfigu kompa?
Karta graficzna GeForce 8800 GTS Asus 640MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1499.00
Pamięć RAM Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5 418.00
Płyta główna Asus P5K Intel P35 (zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa) 481.00
Procesor Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX (zawiera: wentylator procesora) 912.00
Obudowa Asus TA881 199.00
Dysk twardy IDE/SATA HDD MAXTOR 80GB STM380211AS SATA II 2MB 136.00
Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-400W 273.00
Suma:3918.00
Ile można wyciągnąć z procka przy takim ustawieniu?(wiem że ciągle zadaje to pytanie ale ja
się nie znam)Czy produkty są na tyle dobrej jakości że nie będą się psuły, trzeba je będzie
reperować itp.?


nie będą się psuły. Sam mam podobny komputer, a w twoim przydałby się tylko mocniejszy zasilacz. Co najmniej 500W firmy Chieftec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:41, Master J napisał:

Ile można wyciągnąć z procka przy takim ustawieniu?(wiem że ciągle zadaje to pytanie ale ja
się nie znam)Czy produkty są na tyle dobrej jakości że nie będą się psuły, trzeba je będzie
reperować itp.?


Jedyne co mogę Ci doradzić, to zmień dysk na jakiś z zapisem prostopadłym, np. ten:

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wewnetrzne_ATA_/_SATA/Dyski_3_5__desktop_/Seagate/Serial_ATA_II/Seagate_250_GB_ Barracuda_7200_10_16MB_Serial_ATA_II_zapis_prostopadly_/pelny,id,28468/

Co do psucia. Czy kupisz Mercedesa czy Malucha, to i jeden i drugi może się popsuć. Kwestia trafienia na model. A wydajny na pewno będzie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:48, mrosi napisał:

> Własnie nałozyłem ta nowa paste (Arctic Silver 5) i powiem ze roznice jako taka widze...bo

> w spoczynku na starej mialem 39-38 stopni a na tej mam 35-34.
> Dodam ze to byl moj pierwszy raz wiec niezle sie stykowalem jak to robilem (sam) ale jak
to
> mowia do odwaznych swiat nalezy...gorzej jakby cos nie tak poszlo ;)

Tak naprawdę, to wiele zależy od coolera a nie pasty. Kiedy zakładałem Ninja Scythe to różnice
między pastą załączoną (silikonową) a Arctis Coolingiem 5 były rzędu 1-2*C. Na pewno zyskasz
jeśli boxowy wentyl zamienicz na Arctic Coolinf Freezer PRO (dla platformy AMD) lub Arctic
Coolinf Freezer 7 (dla platformy Intela). Obydwa kupisz poniżej 70PLN za sztukę

No tak tylko ze ja mam tenb wentylator http://www.proline.pl/shop.php?prodid=FREEZONE+NXC-100+CU
Nie mam boxowego.
Wiec roynica troche jest. tzlko ye mam ustawione ye sie kreci na maksa wentzl wiec cos chzba mam nie tak bo jak jest na maksa to powinna bzc troche mniejsya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:49, Clegan napisał:

No właśnie mam Scythe Ninja :)) Ale fakt faktem że przy większych to większy problem.


Generalnie przy AMD jest to problem, szczególnie przy AM2. Weź pod uwagę, że przy AM2 radiator "wisi" na dwóch paskach położonych blisko siebie, co nawet przy AC Freezerze może powodować przechyły podczas

Dnia 26.06.2007 o 19:49, Clegan napisał:

A choćby stąd: http://www.night-modders.com/index.php?module=subjects&func=printpage&pageid=421&scope=all
AS ma niewielką pojemność elektryczną ale to nie to samo co przewodzenie.


Pozwolisz, że przytoczę:
"...Arctic Silver 5 nie przewodzi prądu ale ma niewielką pojemność elektryczną, co jak tłumaczy producent może wywołać problemy w przypadku pokrycia dwóch, blisko położonych ścieżek przewodzących..."

To niby te problemy to skąd? Pasta rozpuszcza i skleja ścieżki? Oj, chyba nie bardzo. Bardziej jednak stawiałbym na minimalną, ale zawsze przewodność elektryczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:56, BaRt3k. napisał:

No tak tylko ze ja mam tenb wentylator http://www.proline.pl/shop.php?prodid=FREEZONE+NXC-100+CU
Nie mam boxowego.
Wiec roynica troche jest. tzlko ye mam ustawione ye sie kreci na maksa wentzl wiec cos chzba
mam nie tak bo jak jest na maksa to powinna bzc troche mniejsya


Z autopsji moich znajomych wiem, że niewiele bardziej wydajny od boxowego. Arctic Cooling Freezer bije wszystkie coolery w tym przedziale cenowym na głowę. Niestety... =-(

P.S. Tnij posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się