Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dobra ostatnio prosiłem was o złożenie kompa , teraz prosze o to jeszcze raz ,( komp bez monitora) .
Za miesiąć sobie kupuje za 2500 zł , chciałbym jak najlepsza karte grafiki i procesor :] Jeśli byście mogli to obok podajcie cene ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Core2 Duo E6420 2.13 GHz (S775) BOX
Płyta główna Asus P5B Deluxe Intel P965
2* GeForce 8800 GTX Asus 768MB TV & 2x DVI (PCI-E)
2* GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz
Dysk twardy IDE/SATA Hitachi DeskStar 7K1000 1 TB (SATA II, NCQ)
Zasilacz Antec TruePower Quattro 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam mam pytanie jak sprawdzic jaka ma sie plytę glowna?bo chialbym se kupic ,, GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) ,, a ni wiem jaka mam plyte.A i jeszcze jedno na co powinienem patrzec przy plycie bo ktos mowil ze trzeba patrzec czy ma agp czy pci?Za odpowiedz z gry dfzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 13:12, PRINCE JANEK napisał:

więc taki nie wiem co wybrac potrzebuje.
ram

Napisz jaką masz płytę główną: jakie gniazda pamięci DDR czy DDR2, oraz jakie i ile dotychczas masz kostki i ile tego RAMu być chiał mieć.

Dnia 04.07.2007 o 13:12, PRINCE JANEK napisał:

karte graficzną

Jakie złącze AGP czy PCI-Express?

Dnia 04.07.2007 o 13:12, PRINCE JANEK napisał:

napęd dvd

Napęd czy nagrywarka, bo w tej chwili różnica w cenie jest naprawdę niewielka i za nieco ponad 100 złotych można mieć wypalarkę.

Dnia 04.07.2007 o 13:12, PRINCE JANEK napisał:

cena wszystkiego do tysiąca
a karta graficzna ma byc dobra/bardzo dobra co radzicie wybrac.

Tak jak napisałem trochę za mało danych o Twoim aktualnym sprzęcie i o tym co teraz posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 13:11, Tieru napisał:

przepraszam mam pytanie jak sprawdzic jaka ma sie plytę glowna?bo chialbym se kupic ,, GeForce
8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) ,, a ni wiem jaka mam plyte.A i jeszcze jedno na co
powinienem patrzec przy plycie bo ktos mowil ze trzeba patrzec czy ma agp czy pci?

Ściągnij to: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1424&t=93 - uruchom i zobacz na zakładkę mainboard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za monitorem LCD do 900zł. Z tego co widzę niezłym rozwiązaniem będzie BENQ FP93GX. Co wy o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 09:30, edzio13 napisał:

> > Może mi ktoś powiedzieć czy następujące częście będą dobre do Upgrade-u kompa?
> >
> > Procek: Intel Core2 Duo E6600
> > Płyta główna: Asus P5B Deluxe / WIFI-AP Intel P965
> > Pamięć RAM: GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz
> > Karta graficzna: GeForce 8800 GTS Asus 640MB TV & 2x DVI (PCI-E)
> >
> > Powiedzcie czy to dobre zestawienie. A jeżeli nie to co byście w nim zmienili?
>
> acha jeszcze jedno ta grafika ma 10 lat gwarancji

A czy dobrze będzie jeżeli zmienię tą karte graficzną o, której mówiłeś na taką samą karte
tylko z 640 RAM-u??


mozesz tylko pytanie czy Ci sie oplaci rozniaca w wydajnosci miedzy 320 a 640 jest zadna. Zauwazalna roznica jest miedzy 320 a 768 (sam sprawdzalem) dlatego nie oplaca sie dokladac tych 300zl wiecej za ta kase pamieci mozesz miec wiecej albo tak jak mowielm kup sobie jakas karte muzyczna najlepiej X-FI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Chciałbym wymienić niektóre podzespoły w moim kompie, ale dysk zostawić. Mój dysk ma złącze Serial ATA i chciałbym sie dowiedzieć czy będzie działał na płycie głównej z łączem Serial ATA II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jesli moja plyta glowna ma wersje AGP version 3.0
Transfer rate: 8x
Max supported 8x
to czy nie bedie mi on dzialal( GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:26, Tieru napisał:

czy jesli moja plyta glowna ma wersje AGP version 3.0
Transfer rate: 8x
Max supported 8x
to czy nie bedie mi on dzialal( GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) )


nie ma szans... chyba że oprócz AGP masz i PCie x16...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie planuję kupić nowego kompa, w związku z tym mam kilka pytań:
1) Jaką płytę główną wybrać do zestawu poniżej? (nie zależy mi na mocnym OC, ponieważ nie znam sie na tym za bardzo)

2) Jaki kupić zasilacz, tak by mieć pewność, że całość nie spłonie mi na drugi dzień, ale taki też żebym nie wydał na niego połowy moich funduszy Smile)

3)Jak myślicie? - czy dobra wybrałem kartę graf. ? (posiadam monitor lcd LG FLATRON L1932P 19'' więc myślę, że kupno karty z większa ilością pamięci nie ma sensu - poprawcie mnie jeśli się mylę)

4) - Czy dobry procesor wybrałem? - słyszałem coś o nowych e6750 ale w sklepie w którym będę kompa kupował jeszcze ich nie ma (apollo.pl)

5) Jeśli macie jakieś sugestie co do tego zestawu proszę powiedzcie Smile

C2D e6420
GF 8800 GTS 320
2x1GB Geil 800mhz CL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moglby polecic mi jakas plyte glowna ze sklepu komputronik co by byla w granicach do 300 z.
i byla zgodna z ,,GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E),, i procesorem Intel Celeron 346
Drugie me pytanie to czy jesli pisze ze obsługiwane typy procesorów: Celeron i inne to znaczy ze kazdego celerona obsluguje?Z gory za odp dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości jest to Celeron D 346. Potrzebujesz płyty głównej ze złączem Socket 775 i PCI Express x16. Takich jest z pewnością bardzo wiele. Jeśli w sklepie nie piszą dokładnie jakie procesory płyta obsługuje, to sprawdź na stronie producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sory zle cene zem wpisal płyte główna do00 zl ale zeby byla pod celerona i GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się