Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2007 o 12:04, Woko11 napisał:

Jaki procesor lepszy, a właściwie seria: Core 2 Duo czy Athlon X2??


Wydajnościowo zdecydowanie C2D rządzi. Jeśli jednak kogoś nie stać (takich osób jest już mniej, bo procki tanieją), to może wybrać X2 i też się nie zawiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to może Asus''a z chipsetem Intela P965? na komputroniku za 469 zł. ale jak poszuksz na choćby gral.pl, czy olimp.sklep.pl to znajdziesz i tańsze i lepsze płyty. i tu łap link do tej na komputroniku: http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_z_rodziny_Intel_965/bez_ukladu_graficznego_P965_/Asus_P5 B_E_Intel_P965/pelny,id,31762/

Woko11 -----> dla większości core2duo jest lepszy. wydajny, łatwo się podkręca, nawet chyba tańszy. długo można by tak wymieniać. a o co konkretnie chodzi? masz zamiar procek kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę gdzieś tak w październiku zrobić małego upgrade''a.
Płyta główna
Procesor dwurdzeniowy
Karta graficzna obsługująca Pixel Shadery 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

aha, czyli fajnie. a karte pod DX10? coś z seri 8xxx czy nowego radeona? bo rozumiem, że procek to będzie c2d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 16:12, HeveN napisał:

Rozglądam się za monitorem LCD do 900zł. Z tego co widzę niezłym rozwiązaniem będzie BENQ
FP93GX
. Co wy o tym sądzicie??

Ja sądzę aby zrezygnować z LCD''eków i kupić CRT''eka - dlaczego ? - ano dlatego, że kolory są nienaturalne(takie "martwe"), odświeżanie jest małe i oczy bolą bardzo, w grach są opóźnienia z tego co zobaczyłem w recenzjach i jojczeniach urzytkowników, kont widzenia nie jest jest zachowany jak w monitorach CRT ;].
Jam mam Philips''a 107 P@5 i aby mi dorównał monitor LCD to musiałby być taki za co najmniej 2500 zł ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2007 o 12:50, TetraGramaton napisał:

Ja sądzę aby zrezygnować z LCD''eków i kupić CRT''eka - dlaczego ? - ano dlatego, że kolory
są nienaturalne(takie "martwe")

Hmm.... Na moim monitorze rzeczywiście takie były. Dopóki nie wcisnąłem przycisku "auto strojenie" na monitorze.

Dnia 05.07.2007 o 12:50, TetraGramaton napisał:

odświeżanie jest małe i oczy bolą bardzo, w grach są opóźnienia

Nie stwierdziłem. Może mam jakiś wybitny monitor? :P

Dnia 05.07.2007 o 12:50, TetraGramaton napisał:

z tego co zobaczyłem w recenzjach i jojczeniach urzytkowników, kont widzenia nie jest jest
zachowany jak w monitorach CRT ;].

No, w sumie problemy z kontem widzenia to chyba jedyna wada tych monitorów. Reszta jest OK, przynajmniej w moim przypadku.

Dnia 05.07.2007 o 12:50, TetraGramaton napisał:

Jam mam Philips''a 107 P@5 i aby mi dorównał monitor LCD to musiałby być taki za co najmniej
2500 zł ;].

Ja mam Optimus 17'' LCD i nie narzekam. :P A kupiony był już chyba z rok temu za 900zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kartę chciałem na początek tanią np. GeForce 7300GT żeby kiedyś tam sobie kupić porządną pod DX10. Procek może być C2D. :D Co proponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam LG L1932P kupionrgo lekko ponad rok temu i nie mam z nim żadnych problemów. ja nie widzę tych wad, które wszyscy wymieniają pisząc o LCD... jedyne to problemy z kontem widzenia, ale kto by patrzył tak na monitor?! mnie tam mój LCD bardzo pasuje; duży ładny, się nie psuje i mało miejsca na biurku zajmuje ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 13:09, Woko11 napisał:

Kartę chciałem na początek tanią np. GeForce 7300GT żeby kiedyś tam sobie kupić porządną pod
DX10. Procek może być C2D. :D Co proponujesz?


jeżeli dysponujesz kwotą ok. 3000 zł to możesz spokojnie pozwolić sobie na 7900 GS a reszte kupić jak najlepszą, żeby w przyszłości wymienić tylko grafikę. sam tak zrobiłem (tylko z 7950GT) i jestem zadowolony. możesz wziąć E6700, coś ok 2.67 GHz. tylko jego się raczej słabo podkręca, ale za to masz dużą moc w zapasie. jedyna wada to kwota ponad 1000zł. płyta coś z może z chipsetem intela. ja osobiście skusiłem się na P5N32-E ultra sli nForce 680i. pamięć możesz wziąć OCZ alpha titanium 1066 MHz CL-4 2GB. no buda to oczywiśie dla każdego coś innego; co sobie wybierzesz. a zasilacz polecam be quiet straight power, przynajmniej 500W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jeli przy parametrach karty graficznej (dokladnie przy ilosci jenostkek pixel i vertexshader) pisze w nawiasie ,,zunifikowane to lepsze sa te karty co maja zunifikowane jednostki pixela i vertexa i czy te ktore nie maja zunifikowane je?Za info z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeee, tyle kasy nie mam :/ RAMy mi jeszcze starczają...

Myślałem, żeby kupić jakąś płytę główną, która obsługiwałaby C2D i mojego starego Celerona, przełożyłbym procek, pamięci i kupił tego GFa 7300GT - a w przyszłym roku, po Świętach spróbuję kupić procek, grafikę i dokupić RAMu.

Tak więc jaką płytę główną (tanią!!) polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Kąt widzenia! Niestety inna wada LCD to dostosowanie do jednej rozdzielczości, co sprawia, że pod mniejszymi jakość obrazu się pogarsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

czyli na razie masz zamiar kupić tylko płytę, a po świętach reszte? ok. mówisz że masz celerona, a konkretnie jakiego? no i pytanie co oznacza dla Ciebie tania, tak ok. 500 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to (przepisując z AIDY) mam Intel Celeron CPU 2.40GHz Socker 478
A płytę główną to bym tak chciał <400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa Intel Core 2 Duo E6300 (1,86GHz), GeForce 6600 (256mb), 1GB Ram DDR2 (533MHz). Co bardziej zwiększyłoby wydajność: dołożenie następnej, gigowej kości Ram, czy wymiana karty graficznej (na taką w granicach 500zł)?
Płyta Główna to MSI P4M890M. W instrukcji jest napisane, że:
"Supported FSP: 533/800/1066MHz
Memory Support: DDRII 400/533 SDRAM (2GB Max)
2 DDRII DIMMs (240pin / 1,8V).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ciężko... na komputroniku znalazłem na razie Abit''a IL-90 MV będzie pod twojego procka (socket 478) i później pod core2duo. tylko pytanie jaką masz teraz karte (pod AGP czy PCIe)? bo ta płyta nie ma AGP... a tak najbardziej to bym Ci jednak polecił poczekać trochę i wymieniać procka z grafiką, płytą i pamięcią na raz, bo jak teraz weźmiesz płłyte pod tego celerona, to możesz mieć teraz problem z graf(zależy czy masz na PCIe czy AGP). poza tym ta płyta nie jest jakaś dobra. cena: 276 zł wg. komputronika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 13:35, Luke Shadow napisał:

/.../

może rzeczywiście dorzucić jedną kość ramu. po ten 1GB to tak średnio. no iw cenie ok. 500 zł możesz się zaopatrzyć w GeForce 7900 GS Asus 256MB HDTV & 2x DVI (PCI-E). na komputroniku 539 zł. ale na gral.pl było by taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbym ponowić moje pytanie: czy jeśli przy parametrach karty graficznej (dokladnie przy ilosci jenostkek pixel i vertexshader) pisze w nawiasie ,,zunifikowane to lepsze sa te karty co maja zunifikowane jednostki pixela i vertexa i czy te ktore nie maja zunifikowane je?Za info z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 14:54, Tieru napisał:

chciałbym ponowić moje pytanie: czy jeśli przy parametrach karty graficznej (dokladnie przy
ilosci jenostkek pixel i vertexshader) pisze w nawiasie ,,zunifikowane to lepsze sa te karty
co maja zunifikowane jednostki pixela i vertexa i czy te ktore nie maja zunifikowane je?Za
info z gory dzieki


Moim zdaniem te karty co mają zunifikwane są lepsze gdyż dana jednostka w razie potrzeby pracuje jako vertex- lub jako pixel- shader, aczkolwiek jeśli jedna karta ma załóżmy 4 vertex- i 8 pixel- shaderów to powinna być ona lepsza od takiej co ma 8 zunifikowanych, aczkolwiek wiele zależy o gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się