Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2007 o 13:18, kordzio1 napisał:

Mam takie pytanko, bo zbieramsię i zbieram do zakupu nowego kompa i zebrać sie nie mogę, /.../

Znam ten ból, ale radzę się wstrzymać. W koncówce roku i na początku przyszłego i AMD i Intel wprowadzają nowe procesory i, być może, nowe chipsety i nowe podstawki. Zaczekaj, aż się sprawa wyklaruje i wtedy zdecydujesz. Do tego czasu zbieraj kasę, zawsze się przyda ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: Jaki procek mi polecacie?

Dokupiłem kostkę RAM, więc mam 1024, poza tym kartę Geforce 7600gt, czy st, nie pamiętam...

Natomiast procek to stary Athon 64, 1,8 gigaherca.
Chciałbym coś nowego, ale nie jestem pewny, co by było odpowiednie...
Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 16:34, Ostrowiak napisał:

mam pytanie: Jaki procek mi polecacie?

Dokupiłem kostkę RAM, więc mam 1024, poza tym kartę Geforce 7600gt, czy st, nie pamiętam...

Natomiast procek to stary Athon 64, 1,8 gigaherca.
Chciałbym coś nowego, ale nie jestem pewny, co by było odpowiednie...
Pomożecie?

jaką msz plyte główna, szczegolnie podstawka(939 czy am2) i slot karty graficznej(pcie czy agp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 16:45, Ostrowiak napisał:

Asusa, Motherboard bodajże serii S

ale model podaj konkretnie płyty ewentualnie konkretny model procesora, a szczególnie podstawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 16:55, Ostrowiak napisał:

Eh...

Procesor AMD Athlon 64 3000+

Płyta:ASUS M2N-E

procesor athlon 64 5000+ i wyżej , karta graficzna 7900GS, 8600GTS lub jeślichcesz na dlużej 8800GTS 320MB i sprzet bedzie naprawdę ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 15:05, GearHead napisał:

Chodziło mi dokładnie o tą - P5K:
http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/190681
Jej minusem, moim zdaniem jest źle umieszczone gniazdo portu COM i IDE, oraz brak portu LPT.

Port IDE jest w prawidłowym miejscu. Tam gdzie najczęściej podpina się CD/DVD. Brak wielgachnego i bardzo niebezpiecznego portu Centronics, to tylko zaleta bo zwarcie 12V na tym porcie pali zawsze płytę główną, a połączenie to odeszło już do historii (nie ma nowych urządzeń na tym łączu). A ono bardzo kosztuje w produkcji (i w cenie). To samo dotyczy RS232C, z tym wyjątkiem, że ten port jest bardzo prosty i wciąż jest trochę egzotycznych urządzeń sterowanych za pomocą tego połączenia. Jego umiejscowienie mogło być byle gdzie bo i tak bardzo rzadko się je stosuje. Tak więc akurat ta płyta nie ma minusów, które wymieniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 16:33, KrzysztofMarek napisał:

> Mam takie pytanko, bo zbieramsię i zbieram do zakupu nowego kompa i zebrać sie nie mogę,
/.../
Znam ten ból, ale radzę się wstrzymać. W koncówce roku i na początku przyszłego i AMD i Intel
wprowadzają nowe procesory i, być może, nowe chipsety i nowe podstawki. Zaczekaj, aż się sprawa
wyklaruje i wtedy zdecydujesz. Do tego czasu zbieraj kasę, zawsze się przyda ;-D

To chyba poczekam, jak na razie nie mam jakiegoś wyjątkowego ciśnienia na nowego kompa, więc moge poczekać, choć Warhammer Mark of Chaos na półce kusi. Najgorsze jest to, że z moją miłością do oszczędzania, to ja bym mógł tak w nieskończoność czekać :), zwłaszcza że mam Windowsa OEM, co sprawia, że będę musiał zapewne kupić nowego, co mnie niezmiernie boli, bo ten był kupiony nie tak dawno, ale może akurat na koniec roku uda sie na XP zaoszczędzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 17:52, kordzio1 napisał:

> /.../ ale może akurat na koniec roku uda sie na XP zaoszczędzić :)

Nie masz nadmiaru kasy - nie kupuj. Może dotrzymasz do Visty z SP1 (może się znacząco poprawić) albo nawet do nastepcy Visty. WindowsXP Pro ma być sprzedawany do końca stycznie 2006 roku, więc masz trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 18:02, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../ WindowsXP Pro ma być sprzedawany do końca stycznie 2006 roku,
> więc masz trochę czasu.
Poprawka: do końca stycznia 2009 roku

Tylko problem w tym, że komp musi na czymś działać, chyba, że bym reinstalował system co 30 dni :D.
Do Visty sie nie przymierzam, co prawda wyjdzie pewnie już SP, gdy bedę dokonywał zakupu, ale ja nie przepadam za przesiadkami na inne systemy (planuję ominąć Vistę i dopiero na jej następczynię/następcę sie przesiąść) chyba dopiero w ubiegłym roku przesiadłem się na XP z 98 i to tylko dlatego, że komp się spierdzielił a dla nowych części nie było sterowników. Choć będę myślał jak tu zrobić, aby niepotrzebnie kasy nie wydawać, na razie myślę o tym, aby po prostu opchnąć starego kompa z windowsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile byś mógł na to przeznaczyć...
Athlon X2 5000+ kosztuje 410zł, a pobiera 65W
Wyższe modele np. 5600+ (który też polecam) kosztuje na poziomie 500zł, niestety wyższa wydajność okupiona jest też wyższym poborem prądu - ok. 90W

Tani sklep:
http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__1/__wynik_przefiltrowania_produktow_wedlug_podanych_paramet row/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja zamierzam upgrade kompa zrobic i z stąd kilka moich pytań:
1. Jaki procesor lepiej do grania wybrac AMD Athlon 64 3800+BOX (AM2) czy AMD Athlon 64 X2 4200+BOX (AM2) ???
2.Kupując nowy sprzęt mogę oddac stary i cenę odliczą dlatego chciałbym żeby ktoś wycenił mniej więc mój sprzęt żeby tamci w sklepie nie nabili mnie w butelkę :) (najlepiej jakby wycenic każdy z podzespołów):
grafika: Medion Radeon 9600 TX,procek: Intel Celeron CPU 2.20GHz ,ram: 2x 512 Kingston, płyta główna: ni wiem jak sprawdzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej opłaca się 4200+ jest wydajniejszy, jeżeli możesz to nawet wymierz mocniejszy.

Płytę główną sprawdź w instrukcji, na niej samej lub za pomocą programu - AIDA.
9600 - ok. 150/100
Celeron - ok. 120/80
2x 512RAM - DDR1, czy DDR2? DDR1 - 110/750

Średnie ceny z Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak! Obydwie to potrafią:
FSB
800 MHz
1333 MHz
1066 MHz

obsługiwane typy procesorów
Pentium XE
Pentium Dual Core
Pentium D
Pentium 4
Intel Core2 Quad
Intel Core2 Extreme
Celeron
Intel Core2 Duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 16:27, Clegan napisał:

> Zip ale to wszyscy wiedzą,że architektura procesorów AMD jest zaściankowa :/
Ciekawe gdzieś to Waść wyczytał ?


Raczej usłyszał - nauczyciel systemów i sieci komputerowych. Po prostu przekazuje jego zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się