Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2007 o 09:00, dawidos170 napisał:

> A jakaś karta z Geforców pod AGP z 512 MB??

łatwe to to do znalezienia nie było ale jest :

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/AGP_x4/x8/chipset_nVidia/GeForce_7900GS/GeForce_7900GS_Gainward_GoldenSample
_512MB_HDTV/DVI_AGPx8_/pelny,id,42657/


Tę sobie też znalazłem, tylko że myślałem że są jeszcze inne karty Geforców 512 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:03, fish13 napisał:

Tę sobie też znalazłem, tylko że myślałem że są jeszcze inne karty Geforców 512 MB.


Raczej nie - przynajmniej nie w sprzedaży w sklepach. A po co Ci te 512 mb i ile masz na kartę ? Uwierz,że te więcej ramu przydaje się w rozdziałkach 1600*1200 i powyżej bo wcześniej różnice są znikome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:06, dawidos170 napisał:

> Tę sobie też znalazłem, tylko że myślałem że są jeszcze inne karty Geforców 512 MB.

Raczej nie - przynajmniej nie w sprzedaży w sklepach. A po co Ci te 512 mb i ile masz na kartę
? Uwierz,że te więcej ramu przydaje się w rozdziałkach 1600*1200 i powyżej bo wcześniej różnice
są znikome.


Mam 600 zł na kartę graficzną bo jeszcze muszę zakupić Ramu i zasilacz nowy.

Mam aktualnie
3.0 Ghz Intel Pentium IV HT
1024 MB RAM
karta FX 5500 128 MB
zasilacz 300 W

I dokupię 1 GB rami i zasilacz 430W Coller Master no i kartę graficzną pod AGP tylko sam nie wiem jaką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A są takie aż problemy z X1950 Pro że mi odradzacie kupować czy jak? Wyczaiłem sobie ją w sklepie za 580zł. Niedość że jest lepsza od 7800 to jeszcze tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:18, fish13 napisał:

A są takie aż problemy z X1950 Pro że mi odradzacie kupować czy jak? Wyczaiłem sobie ją w sklepie
za 580zł. Niedość że jest lepsza od 7800 to jeszcze tańsza.


Nie wiem jak na AGP ale na PCI-E to najlepsza chyba karta ze starych serii. A na agp poszukaj jeszcze bo na pewno znajdziesz taniej. Gdzie mieszkasz tak z ciekawości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:19, dawidos170 napisał:

> A są takie aż problemy z X1950 Pro że mi odradzacie kupować czy jak? Wyczaiłem sobie ją
w sklepie
> za 580zł. Niedość że jest lepsza od 7800 to jeszcze tańsza.

Nie wiem jak na AGP ale na PCI-E to najlepsza chyba karta ze starych serii. A na agp poszukaj
jeszcze bo na pewno znajdziesz taniej. Gdzie mieszkasz tak z ciekawości ?


40 kilosów od Częstochowy na północ. A te sterowniki do Radeona X1950 są skopane?? Powiedźcie dlaczego mi tę kartę odradzacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:21, fish13 napisał:

> > A są takie aż problemy z X1950 Pro że mi odradzacie kupować czy jak? Wyczaiłem sobie

> w sklepie
> > za 580zł. Niedość że jest lepsza od 7800 to jeszcze tańsza.
>
> Nie wiem jak na AGP ale na PCI-E to najlepsza chyba karta ze starych serii. A na agp poszukaj

> jeszcze bo na pewno znajdziesz taniej. Gdzie mieszkasz tak z ciekawości ?

40 kilosów od Częstochowy na północ. A te sterowniki do Radeona X1950 są skopane?? Powiedźcie
dlaczego mi tę kartę odradzacie.


No to znak w Częstochowie jest na pewno :) A tam ta karta kosztuje 570 :) Nie wiem jakie są jeszcze inne sklepy w Częstochowie :) Co do sterów do X1950 nic mi nie wiadomo - wiem,że stery do HD 2900 XT są skopane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:15, fish13 napisał:

I dokupię 1 GB rami i zasilacz 430W Coller Master no i kartę graficzną pod AGP tylko sam nie
wiem jaką.


Szczerze mówiąc do tego zestawu wziąłbym Amacrox Warrior AX450-PNF kosztuje 160-180 zł a moc podobna i bardzo dobra zasiłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:15, fish13 napisał:

no i kartę graficzną pod AGP tylko sam nie wiem jaką.

Proponował bym w pierwszej kolejności wymienić płytę główną na PCI-E choć wtedy może się to wiązać również z wymianą procka .Nie ma sensu dodawać Ram-u i wymieniać grafikę na stare złącze gdyż nic w pełni nie będzie wykorzystane . Jakieś dwa miesiące temu też miałem taki problem .Miałem 600 pln i chciałem wymienić grafikę .Niestety wymieniłem procka, płytę główną zasilacz , ram , grafikę i dysk twardy .Cała operacja to 1200 pln ale było warto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:35, spider88 napisał:

> no i kartę graficzną pod AGP tylko sam nie wiem jaką.
Proponował bym w pierwszej kolejności wymienić płytę główną na PCI-E choć wtedy może się to
wiązać również z wymianą procka .Nie ma sensu dodawać Ram-u i wymieniać grafikę na stare złącze
gdyż nic w pełni nie będzie wykorzystane . Jakieś dwa miesiące temu też miałem taki problem
.Miałem 600 pln i chciałem wymienić grafikę .Niestety wymieniłem procka, płytę główną zasilacz
, ram , grafikę i dysk twardy .Cała operacja to 1200 pln ale było warto .


To za tyle to dobrego sprzętu nie zawojowałeś :) Ale fakt, że nowsze konstrukcje są wydajniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:35, spider88 napisał:

> no i kartę graficzną pod AGP tylko sam nie wiem jaką.
Proponował bym w pierwszej kolejności wymienić płytę główną na PCI-E choć wtedy może się to
wiązać również z wymianą procka .Nie ma sensu dodawać Ram-u i wymieniać grafikę na stare złącze
gdyż nic w pełni nie będzie wykorzystane . Jakieś dwa miesiące temu też miałem taki problem
.Miałem 600 pln i chciałem wymienić grafikę .Niestety wymieniłem procka, płytę główną zasilacz
, ram , grafikę i dysk twardy .Cała operacja to 1200 pln ale było warto .


Tylko, że u mnie by totalnie nowego kompa trzeba by kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 10:00, DJ Danielus napisał:

Bierz Power Color - ta sama karta, tylko chłodzenie zmienione!
Zaoszczędzisz w ten sposób dużo pieniędzy!


Danielus ale prośba - nie spamuj. 5 postów pod rząd poleciałeś. W dodatku przez 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się