Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2007 o 11:22, Clegan napisał:

> > A to czemu ? Różnica w wydajności miedzy PCI-E a AGP jest niewielka.
> Nie przesadzaj .AGP jest już przeszłością .Im nowsza karta tym większa różnica więc po
co się
> pchać w AGP ?? Okaże się że i tak za niedługo trzeba będzie i tak wymienić .
Zaraz wchodzi PCI-E 2.0, robią już PCI-E 3.0 - tak samo mógłbym powiedzieć że PCI-E 1.0 jest
już przeszłością. Nie sztuka doradzić sprzęt za 2k - tylko że kupujący ma ograniczone możliwości
finansowe. Karty pod AGP nadal b.dobrze sie sprawują, również w grach.


Clegan a teraz powiedz mi która płyta z P35, z 965 albo AM2 ma agp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2007 o 11:23, dawidos170 napisał:

Clegan a teraz powiedz mi która płyta z P35, z 965 albo AM2 ma agp ?

A Ty mi powiedz o czym Ty mówisz bo ja o modernizacji starego zestawu [czego dotyczyło zdaje sie pytanie], też potrafię polecić nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 11:28, Clegan napisał:


> Clegan a teraz powiedz mi która płyta z P35, z 965 albo AM2 ma agp ?
A Ty mi powiedz o czym Ty mówisz bo ja o modernizacji starego zestawu [czego dotyczyło zdaje
sie pytanie], też potrafię polecić nowy.


Mówisz o doradzaniu sprzętu za 2 k a modernizować stary pod jakim katem chcesz ? Co wrzucisz lepszą grafikę na agp ( za 3 stówy to i tak nie będzie to super ekstra ) 1 gb ramu i zasilacz - kosztować to będzie jakieś 8 stów. To lepiej dozbierać sprzedać stary i kupić sprzęt chociażby za 1500. To wtedy możemy mówić o modernizacji.A nie w momencie kiedy ma się starą płytę stary socket stare pamięci i złącze do grafiki i nazywasz to szumnie modernizacją ?

A to,że się sprawują dobrze ? Ok ale nie wychwalaj tak tego AGP bo przegrywa wyraźnie z nowszymi kartami. Chodzi o przepływ danych gdzie idzie on 2 razy szybciej. Na agp były karty z szynami 3384 albo 512 bitów ? bo jakoś nie pamiętam. O takich ograniczeniach mówimy. PCI-E 2.0 ma współpracować z "jedynką"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś mógłby mi polecić rozbudowę tanim kosztem. Chciałbym wymienić płytę + procek + pamięci (2 lub 4G). Procek chyba E4400 tak, żeby podciągnąć do 3GHz. No i chyba w grę wchodzi też wymiana zasilacza, aktualnie mam chiefteca 350W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zresztą nie da się nadgonić nowości.

Moim zdaniem AGP -> PCI-Ex to marketing. W wydajności PCI-Ex 16x i 8x nie różnie się prawie wcale, także AGP vs. PCI-EX 8x powinno mieć podobne wyniki.

Podobnie było kiedy 939 -> AM2. Nowe procki (te same co stare) w wydajności często przegrywały. Jednak teraz na s 939 są bardzo drogie i wiele ludzi zamiast wymieniać procek kupuje nowy sprzęt (z AGP jest to samo - często droższe od PCI-Ex).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 11:36, SwenG napisał:

Jakby ktoś mógłby mi polecić rozbudowę tanim kosztem. Chciałbym wymienić płytę + procek
+ pamięci (2 lub 4G). Procek chyba E4400 tak, żeby podciągnąć do 3GHz. No i chyba w grę wchodzi
też wymiana zasilacza, aktualnie mam chiefteca 350W.


Jaki budżet, nic nie wspominasz karcie graficznej jaki masz złącze w niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 11:33, dawidos170 napisał:

Mówisz o doradzaniu sprzętu za 2 k a modernizować stary pod jakim katem chcesz ? Co wrzucisz
lepszą grafikę na agp ( za 3 stówy to i tak nie będzie to super ekstra ) 1 gb ramu i zasilacz
- kosztować to będzie jakieś 8 stów. To lepiej dozbierać sprzedać stary i kupić sprzęt chociażby
za 1500. To wtedy możemy mówić o modernizacji.A nie w momencie kiedy ma się starą płytę stary
socket stare pamięci i złącze do grafiki i nazywasz to szumnie modernizacją ?

Stare pamięci - ale żeś pojechał :)))) A w czymże to ddr1 sie tak różnią od ddr2 ? Tylko mi nie pisz że są starsze :)))
Oczywiście że jak wyda 1,5-2k to kupi o wiele lepszy sprzęt do grania - tylko chyba to on wie ile chce wydać.

Dnia 22.09.2007 o 11:33, dawidos170 napisał:

A to,że się sprawują dobrze ? Ok ale nie wychwalaj tak tego AGP bo przegrywa wyraźnie z nowszymi
kartami. Chodzi o przepływ danych gdzie idzie on 2 razy szybciej.

Chcesz powiedzieć że PCI-E jest 2x szybsze od AGP ? :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 11:44, DJ Danielus napisał:

Ile za to wszystko byś dał?

Abit IP35-E 370zł
E4300 350zł
Patriot Dual 2x1GB 800MHz LLK CL4 300zł
WD 250GB 240zł
GF8800GTS 1000zł
Seasonic 550W 430zł

Razem: 2690zł

To ma być upgrade ;) Tak czy inaczej dzięki, wychodzi na to że musiałbym nabyć to:

Dnia 22.09.2007 o 11:44, DJ Danielus napisał:

Abit IP35-E 370zł
E4300 350zł
Patriot Dual 2x1GB 800MHz LLK CL4 300zł

hmm, a zasilacza nie ma jakiegoś tańszego ?

Dnia 22.09.2007 o 11:44, DJ Danielus napisał:

Seasonic 550W 430zł

ten trochę za bardzo przegięty imho

Btw. czy ktoś wie może czy gdzieś nie można kupić pamięci DDR2 i w rozliczeniu oddać DDR1 ? Swoją drogą też Patriota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 12:03, Clegan napisał:

> Mówisz o doradzaniu sprzętu za 2 k a modernizować stary pod jakim katem chcesz ? Co wrzucisz

> lepszą grafikę na agp ( za 3 stówy to i tak nie będzie to super ekstra ) 1 gb ramu i zasilacz

> - kosztować to będzie jakieś 8 stów. To lepiej dozbierać sprzedać stary i kupić sprzęt
chociażby
> za 1500. To wtedy możemy mówić o modernizacji.A nie w momencie kiedy ma się starą płytę
stary
> socket stare pamięci i złącze do grafiki i nazywasz to szumnie modernizacją ?
Stare pamięci - ale żeś pojechał :)))) A w czymże to ddr1 sie tak różnią od ddr2 ? Tylko mi
nie pisz że są starsze :)))


Taktami chociażby ;)

Dnia 22.09.2007 o 12:03, Clegan napisał:

Oczywiście że jak wyda 1,5-2k to kupi o wiele lepszy sprzęt do grania - tylko chyba to on wie
ile chce wydać.


Ale to i tak niech ma kasę usłysz odp, że lepiej dozbierać :)

Dnia 22.09.2007 o 12:03, Clegan napisał:


> A to,że się sprawują dobrze ? Ok ale nie wychwalaj tak tego AGP bo przegrywa wyraźnie
z nowszymi
> kartami. Chodzi o przepływ danych gdzie idzie on 2 razy szybciej.
Chcesz powiedzieć że PCI-E jest 2x szybsze od AGP ? :)))))))


Niekoniecznie aż 2 ale podchodzi. AGP X8 ma przepływ 2.1 GB/s PCI-E ma 3,9 GB/s a i tak PCI-E blokuje grafiki. 8800GTX jest w stanie ponoć przesyłać 86 GB/s. Dla porównania X1950 na AGP ma 44 GB/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 12:46, DJ Danielus napisał:

PCProjekt - sprawdź.
Są też inne dobre sklepy o porównywalnej cenie - apollo, proline...

Sprawdziłem i powiem tak: przestań polecać ten zasilacz - on jest b.dobry pod pewnymi względami ale ma też wady - np. krótkie kable, co mi po zasiłce jeśli nie będę jej mógł podłączyć ? Poza tym nie ze wszystkimi płytami ta seria pracowała poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 12:44, dawidos170 napisał:

Ale to i tak niech ma kasę usłysz odp, że lepiej dozbierać :)

Taaa.. a jak będzie miał 2k to usłyszy żeby dozbierał :)))))))

Dnia 22.09.2007 o 12:44, dawidos170 napisał:

Niekoniecznie aż 2 ale podchodzi. AGP X8 ma przepływ 2.1 GB/s PCI-E ma 3,9 GB/s a i tak PCI-E
blokuje grafiki. 8800GTX jest w stanie ponoć przesyłać 86 GB/s. Dla porównania X1950 na AGP
ma 44 GB/s

Super i co z tego ? Bo dla gracza istotne jest przełożenie na fps, a bełkot marketingowy to sobie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam GF 7900 GS, IC2D E6300, 1GB RAM i zasilacz 400W. Czy jakbym chciał dokupić jeszcze 1GB RAM-u, to będę musiał zmienić zasilacz na lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się